Voleybol > Dünya-Avrupa-Türkiye Voleybolu

Kadın Voleybol Milli Takım Organizasyonları

(1/226) > >>

cemagrak:
Avrupa & dünya Kupaları & Grand prixler

Hakan Yaman:
İlk mesajı yazmak bana kısmet olsun.

Bu hafta Fenerbahçe - Galatasaray maçı var, Milli Takım'da bulunan Garay'ın dönüp dönmeyeceği, dönse de oynayıp oynamayacağı belli değil. Sanırım oynadıkları turnuva sona ermiş ama uzun yol...

Diyeceğim şu: Sezon devam ederken yapılan bu tür organizasyonlardan nefret ediyorum. Ligler devam ederken "turnuva" şeklinde Milli takım organizasyonları düzenlemek neresinden baksan rezilliktir, terbiyesizliktir.

Voleybol liglerinin albenisi bundan yok işte.

Bir sporu öncelikle ligler ve kulüpler taşır, Milli Takımlar değil.

Oyuncular kulüplerin altyapısından yetişir, asıl gelirini kulüplerin maaşıyla kazanır.

Buna göz yuman Federasyonlar da aynı kahpeliğin bir parçası. Şu kadar Federasyon boyun eğmese bu kadar rezillik olmaz.

Bu işin içinde büyük rantlar ve yağma yoksa n'olayım?

Elimde olsa dünya üzerinde fosilleşmiş bütün Voleybol yöneticilerini geri dönüşüm kutusuna yollar ve orayı da temizledirdim.

gurol1967:
G.Saray maçı başlığını açacaktım zaten Hakan'cım.
Garay döndü Çanakkale Belediye maçından sonra bench ile birlikte görüntüde vardı.
Gelmesi çok iyi oldu bu maç için tabii.

Hakan Yaman:
Sen ne diyorsun Gürol abi, sezonun bu döneminde Milli Maç turnuvalarına? Öyle bir değil, iki değil... Ligleri figuran durumuna düşürmüyor mu? Kısa vadede voleybolu yönetenler bir şeyler kazanacak diye uzun vadede voleybol görmüyor mu bunun zararını?

Ben voleybolun albenisine büyük zarar verdiği kanaatindeyim.

Bu kadar sık Milli Maç turnuvası, sadece liglere değil, bu turnuvaların prestijine de zarar veriyor.

Şöyle diyeyim: Benim için Olimpiyatlar dışında Voleybol Milli Takım turnuvalarının kıymet-i harbiyesi kalmadı. O kadar çok turnuva var ki, anlamını yitiriyor.

cemagrak:
Hakan abi ;
Garay geldi abim Brezilya milli takımı mini kupayı geçen hafta kazanmış ve garay gelmişti.
Fonteles de geldi ..
Fivb nin gözünde en değerli organizasyonları bayan erkek fark etmeksizin Milli Takım organizasyonlaridir.
Daha fazla sponsor daha fazla gelir vs vs...
Bu yapı kolayına değişmez..
Zaten bu sene yaptıkları mini sampiyonlar kupasınin herhangi bir mantıklı izahatı yok...cepler dolsun !!!

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git