Gönderen Konu: Kadın Voleybol Milli Takım Organizasyonları  (Okunma sayısı 201048 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Ynt: Kadın Voleybol Milli Takım Organizasyonları
« Yanıtla #1050 : 17 Temmuz 2023, 16:13:16 »
Geceden beri büyük mutluluk yaşıyorum. Lâkin sormak istediğim şöyle bir soru var.

İtalya'yı 3-0 yendik, hem de dalga geçercesine. Egonu dışında başka eksikleri var mıydı, yâni biz İtalya'nın B Takımını mı yendik?

ABD'yi 3-0 da yenebilirdik, boşuna set verdik. Amerika ne kadar tam kadroydu?

Çin'de Zhu yoktu. Bunun dışında Çin tam kadro muydu yoksa onlarda da eksikler var mıydı? Çünkü Çin'i de 3-0 geçebilirdik.

Açıkçası hiç zorlanmadan çok rahat şampiyon olduk, eze eze hem de. Yendiğimiz ülkeleri böyle eze eze yenmek mümkün değil, bu takımlar yedekleriyle mi geldi iyi bilen bir arkadaş cevap verebilir mi?

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1051 : 17 Temmuz 2023, 23:44:40 »
Geceden beri büyük mutluluk yaşıyorum. Lâkin sormak istediğim şöyle bir soru var.

İtalya'yı 3-0 yendik, hem de dalga geçercesine. Egonu dışında başka eksikleri var mıydı, yâni biz İtalya'nın B Takımını mı yendik?

ABD'yi 3-0 da yenebilirdik, boşuna set verdik. Amerika ne kadar tam kadroydu?

Çin'de Zhu yoktu. Bunun dışında Çin tam kadro muydu yoksa onlarda da eksikler var mıydı? Çünkü Çin'i de 3-0 geçebilirdik.

Açıkçası hiç zorlanmadan çok rahat şampiyon olduk, eze eze hem de. Yendiğimiz ülkeleri böyle eze eze yenmek mümkün değil, bu takımlar yedekleriyle mi geldi iyi bilen bir arkadaş cevap verebilir mi?

Kesinlikle küçümsemek için falan yazmıyorum ama herkesin bizim kadar önemsemediği bir gerçek. (Sırplarda Boskovic yoktu, ABD'nin birinci pasörü yoktu. Brezilya'yı yendiğimiz etapta da bizde Vargas yoktu) Öte yandan mesela Polonya ciddi anlamda önemsedi ki onlar da gümbür gümbür geliyorlar. Yalnız ağır abla ülkelerin VNL'i diğer turnuvalar kadar önemsememesi sadece bu yılın mevzusu değil. Daha önce de böyleydi ve biz clunch timeları oynayamadığımız için bir türlü ulaşamamıştık altına. ABD ilk takımıyla da gelse ikinci takımıyla da gelse hep 3-2 kaybediyorduk saçma sapan hatalarla ki olimpiyat gibi en üst seviyede dahi aynı şekilde kaybetmiştik. Ben önemli bir psikolojik eşik olarak görüyorum bu turnuvayı. Vargas'ın katkısı bir tarafa takım blok ve savunma hususunda resmen sınıf atlamış, ne zaman bloktan düşüyoruz karşı taraf kazanıyor seti. Hülasa hocam rakip ikinci takımla da gelse isimlerine kaybediyorduk, bunu kırdık en azından.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #1052 : 12 Ağustos 2023, 15:28:52 »
Dün akşam oynanan final maçında U19 Kız Milli Voleybol Takımımız, ABD'ye setlerde 2-0 öne geçtiği karşılaşmada 3-2 yenilerek dünya 2'ncisi oldu.

Setlerde 2-0 öne geçince bir ara umutlansak ta kızların final atmosferini kaldıramaması ve özellikle 3.sette ABD takımında oyuna giren Agustus'un (ismi böyle mi yazılıyordu emin değilim)  file önünde fizikli kalması ile momentumu kaybettik. 3.setle birlikte fizik üstünlüğünün yanına mental üstünlüğü de alan Amerika, zor görünen bir finali daha kolayca kazanmış oldu.

Turnuvada milli oyuncularımızdan Begüm Kaçmaz, En İyi Orta Oyuncu; Beren Yeşilırmak ise En İyi Pasör Çaprazı seçilerek turnuvanın rüya takımında yer aldı.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #1053 : 27 Ağustos 2023, 19:44:23 »
Yine bir eleme maçı yine kayıplarda milli takım.Elenirsek ömür boyu men edeceğim kendimi.Kore durumu oluşabilir.Pis takım mecazi.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1054 : 27 Ağustos 2023, 20:09:45 »
Elemede Belçika hiç istemeyeceğim takım bu oyun yetmez.Ama fena salladılar.Şu Fıvb en azından şampiyonaların olduğu dönemde oynanmamalı ve lider direk çeyrek yapmalı hem takım sayısını artırıyorsunuz hemde eleme saçmalık.Fiba iyi yaptı bunu.

Şuda var kızlar aylardır maç yapıyor.Diğer ekipler içinde geçerli.Fıbv milletler ligi kaldırılmalıdır.Farklı kıtalarda diye tüm ekipleri birbirine kırdırmak nasıl bir kafadır.Zaten Dünya şampiyanası var.Olimpiyat ve şampiyonalar kafidir
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2023, 20:25:28 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1055 : 29 Ağustos 2023, 22:38:41 »
Yarın Polonyanın yarı finale kalacağını düşünyorum.Stysiak iyi ki gelmiş çok iyi oynuyor.Vargas ile uyumunu düşünemiyorum.İtalya-Sırbistan olur yine İtalya alır makine gibiler.Egonu ilk alternatif değil.Rus devşirme oynuyor.Etkili baya.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2023, 22:56:50 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1056 : 29 Ağustos 2023, 22:59:14 »
Avtupanın en iyi takımları:Sırbistan-İtalya
Orta seviye takımları:Biz Polonya Hollanda
Vasatın az üstü takımlar Fransa düzelmişler.Birazda Belçika.

Diğerleri baya zayıflar.Hele Bulgaristan.Bir zamanlar çok iyiydi bugün amatör takım gibiydiler.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2023, 22:59:45 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1057 : 30 Ağustos 2023, 19:35:35 »
Bence yine kötü oynadığımız ve çok zorlandığımız maçta 3-0 geçtik Polonyayı.Rakip İtalya imkansız bence.Sadece Egonu değil Pietrini yeni devşirdikleri Rus dehşet.Yinede teşekkürler.Vargas inanılmaz oynadı.

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1058 : 30 Ağustos 2023, 20:35:58 »
Zafer Bayramına böyle bir galibiyet yakıştı. Bence bugün final oynadık. Polonya çok iyi bir kadro yakaladı ve güçlü bir takım. Bu Polonya İtalya'yı da Sırbistan'ı a yener bence. Biz de Vargas takıma seviye atlattı. Vargas olmasa loser Hande şımarık Cansu ile kazanabileceğimiz başarı belli.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1059 : 30 Ağustos 2023, 21:14:13 »
Zafer Bayramına böyle bir galibiyet yakıştı. Bence bugün final oynadık. Polonya çok iyi bir kadro yakaladı ve güçlü bir takım. Bu Polonya İtalya'yı da Sırbistan'ı a yener bence. Biz de Vargas takıma seviye atlattı. Vargas olmasa loser Hande şımarık Cansu ile kazanabileceğimiz başarı belli.
Pek katılmıyorum.Hem Sırbistan hem İtalya avrupanın en iyileri.İtalya yeni devşirdiği Rus oyuncu müthiş.Pietrini var.

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1060 : 30 Ağustos 2023, 21:39:46 »
Pek katılmıyorum.Hem Sırbistan hem İtalya avrupanın en iyileri.İtalya yeni devşirdiği Rus oyuncu müthiş.Pietrini var.

Bende sana katılamıyorum Tom hocam  :)  İtalya ve Sırbistan elbette güçlü takımlar. Ancak ben şuan bu iki takımı Polonya'nın gerisinde görüyorum Antropova ve Pietrini'yi fazla abartıyorsun. Stysiak ve Rozanski ikilisi bence bu ikiliden daha iyi oyuncular. Polonya ile bundan sonraki şampiyonalarda madalya ya giden yolda yolumuz çok kesişecek.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #1061 : 31 Ağustos 2023, 01:55:30 »
İtalya'da bu gidişle İtalyan oyuncu kalmayacak. Bu ne kardeşim 3 tâne siyahi oyuncu yetmezmiş gibi Rus oyuncu da devşirmişler. Bu yeni Rus kız Gamova gibi haksız rekabete çevirebilir işi, potansiyel yüksek. Sıçrayıp vurduğunda blok falan hak getire.

Rusya böyle sömürülecekse bizim kızı da Türk Millî takımına sokmanın yollarını araştırmak gerek.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #1062 : 31 Ağustos 2023, 09:43:49 »
Polonya maçını 3-0 kazandık ama 3-0 veya 3-1 yenilebilirdik de. 2 kez Polonya setlerde öne geçse de sonradan oyundan düşerek garip bir şekilde kaybettiler. Stysiak'ı çok tutuk gördüm. Hatta diyebilirim ki bu zaman kadar gördüğüm en kötü performansını sergiledi. Bizde ise Vargas ciddi fark yaratıyor. Ebrar ise bizim için "hırs" rakip için ise "antipatik" olarak adlandırabileceğimiz görünümü ile fark yaratıyor. Bana göre tek sorun Hande. Aslında doğru kullanılsa hızlı hücumları var ama smaç vururken görerek değil, gücü ile oynamayı tercih edince sık sık bloklara takılıyor.

Şimdi rakip İtalya. Doğru söylemek gerekirse pek şansımızın olduğunu düşünmüyorum. Şayet olur da İtalya'yı geçersek büyük ihtimal Sırbistan'la final oynayacağız ve o maçı çok daha kolay görüyorum. Sırbistan'da Boskoviç'i çıkardığında ki Milletler liginde de gördük, sıradan bir takıma dönüşüyor.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1063 : 31 Ağustos 2023, 16:29:52 »
Bende Semazen Beye katılıyorum.Kötü oynadık dünde.Trtde bir övgüler övgüler.Hırslıydık ama kötüydük.Böyle yaparak takıma zarar veriliyor.Bu oyunu oynarsak set alamayız İtalyadan.
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2023, 16:30:10 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1064 : 01 Eylül 2023, 20:26:32 »
Biz bu maçı nasıl aldık mucize adı bunun.Ara ara kanal değiştirdim.Arada kızsamda en sempatik milli takım az Ebrar hariç.Böyle kudurtucu bizde olsun bakalım. :).Kalbim dayanmıyor heyecana.