Gönderen Konu: Kadın Voleybol Milli Takım Organizasyonları  (Okunma sayısı 201111 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

active

• Ziyaretçi
Ynt: Bayan Voleybol Milli Takım Organizasyonları
« Yanıtla #330 : 30 Ağustos 2014, 23:48:10 »
Benim soyledigim sey, Asya kitasinin daha cekismeli olmasiydi.  Guney Kore, Japonya ve Cin.  Belki benim kafamda olan kriterlere gore ust duzey takimlar degil ama bize her daim ters gelen ekoller.  Avrupa'ya baktigimizda ise Rusya disinda hicbir takim ust duzey degil.  O kadar abartmayin Avrupa'yi.
tam kadro italya ve tam kadro sırbistan da bence gayet kaliteli ve iyi takımlar.
bosetti-del core-diouf-lo bianco-arrighetti-chirichella-de gennaro
mihajlovic-malagurski(nikolic)-brakocevic-rasic-veljkovic-ognjanovic-cebic

bana göre bu iki kadro da gayet iyi ve kaliteli kadrolar.iş sadece kadroya bakmıyor tabiki ama yine de elimde kadrodan başka sunacak bir şeyim yok.japonya dan da koreden de daha iyi bence bu takımlar eğer tam kadro olurlarsa tbii.zaten kore de kim i çıkar bizim ilbank daha iyi takım onlardan.(abartmıyorum)japonya yı ise az önce gerekçelendirdim tekrara anlatmayacağım.ama çin i ayrı yere koybailirim.çin in tam kadro hali gerçekten çok önemli bir takım.ama rusya değiller onlar da.yani her türlü avrupa voleybolu>>>>>>asya voleybolu.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #331 : 30 Ağustos 2014, 23:54:18 »
Simdi gencler, sizi kucumsemiyorum ama bu yasta goremeyip, ne oldugunu ileride anlayacaginiz bir ozguvene sahipsiniz.  Biz de zamaninda yaptik ayni seyi.  Meseleye tek boyuttan bakmayin; genisletin bakis acinizi.  Sen simdi Rusya'da bahsettigim isimlerin ne fark yaratip yaratmayacagini Grand Prix'deki Rusya ile Dunya Sampiyonasi'ndaki Rusya'yi karsilastirip goreceksin. 

Sokolova demek sadece manset ve hucumda ekstra guc demek degil: mental olarak, takimin ayakta kalmasi gereken anlarda, oyuna girip, genclerin sahip olmadigi dirayeti ve sogukkanliligi gostermesi demek.  Ozellikle Olimpiyatlar ve Dunya Sampiyonalarinda en onemli unsurlardan biridir.  ABD'nin teknik acidan ustun oldugu maci mental olarak kaybetmesi gibi.

Moroz deyip gecmeyin.  Bu kadin, Avrupa maclarinda en iyi orta oyuncu performanslarindan birini sergiledi.  Simdi de gelmis, Moroz onemli eksik degil diyorsun. 

Sizin gozden kacirdiginiz nokta su: biz Neslihan'dan alacagimiz katki skor katkisi olacakti ki, bunu zaten ekstradan Gozde'den aldik bu turnuvada.  Meliha demissin ama bence Meliha gayet iyiydi.  Polen'in bu ana kadar vermis oldugu katki ile Guldeniz'i karsilastirinca belki birkac sayi fark olur.
yanlış anlama abi bizim senin bilgine saygımız sonsuz ama.küçümsemiyorum lafı pek yazdıklarına uygun olmamış bence.voleybol yerine basketbolla ilgilen lafı bana göre küçümsemek oluyor çünkü bana dememiş olsan da.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #332 : 30 Ağustos 2014, 23:57:20 »
Gencler ben diyecegimi dedim.  Artik Afrika kitasindaki cekismeye mi bakrsiniz, yoksa Neslihanli kadrolarin ruyasini mi gorursunuz, orasi sizin bileceginiz is.  Size iyi geceler diliyorum. 

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #333 : 30 Ağustos 2014, 23:59:14 »
Gencler ben diyecegimi dedim.  Artik Afrika kitasindaki cekismeye mi bakrsiniz, yoksa Neslihanli kadrolarin ruyasini mi gorursunuz, orasi sizin bileceginiz is.  Size iyi geceler diliyorum.
neyse sana da iyi geceler abi konu bence kapansın.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #334 : 31 Ağustos 2014, 00:59:16 »
Simdi sebepleri uc baslikta siralamamissin.  Beni hayretler icinde birakan sey, bu kadar detaya gerek duyman.  Ligde takimi olan bir kurulus, Milli Takimin ana sponsoru oluyor ve bir Fenerbahceli olarak, bunu normal goruyorsan, helal olsun diyorum.  Boyle bir sey olabilir mi?  Akil mantik aliyor mu boyle bir seyi?  Vakifbank'in en gucsuz oldugu zamanlarda, bu takimi Unal Karabiyik bu hale getirmedi mi?  Simdi de Vakifbank ihtiyac duymadigi icin "o eskidendi" diyorsun.  Yalan yok, senin rahatligin beni ciddi anlamda rahatsiz etti.  Umarim, diger Fenerbahceli arkadaslar bu hususta ayni sekilde dusunmuyorlardir. 

(Not: Bir de meselenin, Gozde ve Naz gibi Fenerbahce'ye husumet besleyen ve fiilen ihanet etmislerin oynadigi bir takimi destekleme boyutu var.)

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #335 : 31 Ağustos 2014, 01:02:23 »
TVF Liseleri'nden bahseden de yok pek fazla. Oradan Vakıfbank'a geçişler, o geçişten Milli Takımlara geçişler falan fişman. Buraları da bir incelesin arkadaşlar.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #336 : 31 Ağustos 2014, 01:20:20 »
Naz neden bize ihanet etmis olsun ? O kiz geldiginde ben cok saglam Fenerbahceliyim dedi mi ? Naz hicbir zaman Eda kadar bize kalpten bagli birisi olmadi.Bizden alacagi paranin 2 katina cok daha uygun maasla Vakifbanka gitti.Buda gayet dogal profesyonel sporcu bunlar.Bu sporu 15-20 yil yapacaklar o surede ne kazanabilirlerse kazanacaklar.

Onemli olan takimdan gittikten sonra Emre Batur gibi yanlis demecler vermemesiydi vermedide zaten.Ezgi Dilik faktörü olmasaydı gelecekte tekrardan formamizi giymesini cok isterdim

Yani yazinin her seyini gectin de Naz kismina mi takildin?  Naz hakkinda diyeceklerim var da, bunu merak ettim.
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2014, 01:20:53 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #337 : 31 Ağustos 2014, 01:48:24 »
Çünkü gerekli şeyleri diğer başlıktaki yazıda açıklamıştım.Vakıfbanktan daha uygun bir sponsor çıkmamış ne yapılabilirdi ? Türkiyede sponsorluk desteği çok zayıf.Açık ara ülkede 1.spor olan futbolda bile 3 büyükler forma reklamı bulamıyorlar kendilerine.Voleybola mı büyük bütçe ayıracak sponsor bulunacak ki zaten şuan Ali Koç olmasa bizim voleybol şubelerimiz bile kapanmanın eşiğine gelirdi.

EUK dönemi ise geride kalan bir dönem.EUK Vakıfbank'ı elleriyle besleyip büyüttü,çok hakkımız yendi o dönem evet ama onların hatalarını yeni federasyona yükleyemeyiz.

Hayatta bazi ince cizgiler vardir.  Bu ince cizgileri asmamak gerekir.  Voleybolun cok ilgi cekmemesi; sponsorluk sorunlari olmasi ve bu sebeple, Vakifbank ile anlasma yapilmasi, tecavuzcusu ile evlendirilen kadinlarin dramina benzer.  Vakifbank, bu kadar merakli ise ve Turk voleybolunu dusunuyorsa, ya takimini cekip, temiz bir voleybol ortami yarattiktan sonra sponsor olacaktir; ya da sadece takimini muhafaza edip, sponsor olmayacaktir.  Federasyon'un Vakifbank'in sponsorlugunu kabul etmesi de basli basina bir yanlis teskil ediyor. 

Senin sundugun argumanlari, bir Vakifbankli sunabilir cunku adamlar bu isten menfaat sagliyorlar.  Bir Federasyon yetkilisi sarfedebilir, zira bu isten bir menfaat sagliyorlar.  Amma velakin, bir Fenerbahceli sarfedemez.  Bunu gayet acik ve net bicimde ifade ediyorum. 

Tekrar ediyorum, Federasyon'un sponsor bulup bulmamasi bizim sorunumuz degil.  Ligde mucadele eden bir takim, ayni Federasyon'un takimi diyebilecegimiz Milli Takim'in ana sponsoru olamaz.  Bu oyle buyuk bir yanlistir ki, "aman canim, ne olacak ki" deyip gecemeyecegimiz bir yanlis.  Dunyanin en iyi takiminin komplolarla ne sekilde zayiflatilip, hakkinin gaspedildigini gorduk.  Bizden gaspedilen haklarla guclenen takimin domine ettigi bir donemde, her sey sut liman diye dusunme.  Zira sen boyle dusundugun surece, daha cok hakkimiz gaspedilecektir.  Buna emin olabilirsin. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #338 : 31 Ağustos 2014, 02:07:21 »
Peki o zaman şunu sorabilir miyim ? Vakıfbank'ın sponsor olmasından dolayı Milli Takım Vakıfbank'ın arka bahçesi haline geliyorsa bunun bize ne zararı var ? Bu konuda neden bu kadar katıyız ve bunu sert bir şekilde eleştiriyoruz ? Milli takımın arka bahçe olduğunada katılmıyorumda(öyle birşey olsa geçen sene antrenörlüğe Vakıfbank'ın antrenörü çoğu oyuncunun çok istediği Guidetti gelirdi) eğer öyle bir şey varsa en büyük etki forma adaletsizliği konusunda olur.Zaten siz değil misiniz oyuncularımız gitmesin milli takımlara diyen ? Daha güzel işte oyuncularımızı kadroya almazlar Vakıflılar oynar onlar yorulur.Bizim işimize bile gelir.

Burada bizim tartistigimiz husus, milli takimi neden desteklemedigimiz idi.  Bununla ilgili cevap ve yorumlar, eminim ki yeterli olmustur. 
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2014, 02:08:16 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #339 : 31 Ağustos 2014, 02:29:22 »
Desteklememek özgür iradeniz saygı duyarım.Ama milli takımını destekleyenlerede Vakıfbank'ın arka bahçesini destekliyor diye bir yafta yapıştırılmamalı.Kimse milli takımı Vakıfbank'ın arka bahçesi diye desteklemiyor milli takım olduğu için destekliyor.İyi geceler

Sen yine destekle, meselenin o kismi o kadar da muhim degil.  Zira orada bir Fenerbahceli olarak suiniyetle hareket ettigini sanmiyorum.  Onemli olan, gercekleri es gecmemen.  Bu izahatlardan sonra zaten meseleye tam manasiyla temas etmis olduk. 

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #340 : 31 Ağustos 2014, 04:32:43 »

Naz neden bize ihanet etmis olsun ? O kiz geldiginde ben cok saglam Fenerbahceliyim dedi mi ? Naz hicbir zaman Eda kadar bize kalpten bagli birisi olmadi.Bizden alacagi paranin 2 katina cok daha uygun maasla Vakifbanka gitti.Buda gayet dogal profesyonel sporcu bunlar.Bu sporu 15-20 yil yapacaklar o surede ne kazanabilirlerse kazanacaklar.

Onemli olan takimdan gittikten sonra Emre Batur gibi yanlis demecler vermemesiydi vermedide zaten.Ezgi Dilik faktörü olmasaydı gelecekte tekrardan formamizi giymesini cok isterdim

''Naz kulube sure verdim'' sozunu demeseydi belkide oyle dusunmezdik.. Veya eskiden 'Fenerbahceli olmak ne guzel birsey' diye tweet atmasaydi. O da kendini baya Fenerbahceli gosterdi, ki takimda oynadigi zamanlarda hep en sevilen oyuncularin basinda geliyordu.

Veya gittikten sonra '' en buyuk hayalim guidetti ile calismakti'' sacma sapan ifadeler kullanmasaydi baska seyler olabilirdi. Gittikten sonra Fenerbahce nin adini agzina bir kere bile almadi. Unutmasin buralara geldiyse Ze Robertonun ve Fenerbahcenin emegi bunda buyuk. Maclarda 50 yildir Fenerbahceye nefret edermis gibi bagirmasi, hirsli oynamasi da cabasi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #341 : 31 Ağustos 2014, 09:52:19 »

WGP nin ardından FİVB Dünya Sıralamasını güncelledi. Milli Takımın 11. sıradaki yeri değişmedi. Üst sıradaki takımlardan en fazla yükselme sağlayan takım 3 sıra yükselerek 7. sıraya gelen G.Kore oldu.

Dünya Sıralaması;

http://www.fivb.org/en/volleyball/VB_Ranking_W_2014-08.asp

FENERBAHÇE

Çevrimdışı otuzbeşbuçuk

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #342 : 31 Ağustos 2014, 20:47:10 »
Milli takım sponsoru Fenerium olsaydı ve formaların üzerinde "Fenerium" yazsaydı inanın çok ciddi haber olurdu bu tartışması bitmezdi... O yüzden şuan az bile ses çıkarıyoruz bu duruma, vergiden muaf bu mirasyedi bankaların her yıl bizlerin parasıyla oyunculara fahiş fiyatlar çekip oyuncu piyasasını alt üst etmesini hazmedemiyorum.
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2014, 20:49:44 Gönderen: otuzbeşbuçuk »

Çevrimdışı otuzbeşbuçuk

• Üye
« Yanıtla #343 : 31 Ağustos 2014, 21:01:20 »
WGP nin ardından FİVB Dünya Sıralamasını güncelledi. Milli Takımın 11. sıradaki yeri değişmedi. Üst sıradaki takımlardan en fazla yükselme sağlayan takım 3 sıra yükselerek 7. sıraya gelen G.Kore oldu.

Dünya Sıralaması;

http://www.fivb.org/en/volleyball/VB_Ranking_W_2014-08.asp

WGP de takım sayısı artınca puanlama da değişmiş eski sisteme(12takım) göre 1 sıra yükseliyorduk.
Bir de bu Belçika neden 13. olarak görünüyor anlamadım sen adamları kalkıp 6lı finallere alıyorsun ama puanlamaya gelince ilk 6 dışında bırakıyorsun. Eskaza şampiyon falan olsalar ne yapacaksın?
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2014, 21:09:37 Gönderen: otuzbeşbuçuk »

Çevrimdışı otuzbeşbuçuk

• Üye
« Yanıtla #344 : 04 Eylül 2014, 04:48:37 »
Barbolini:"Hedefimiz final oynamak."

İtalya'da düzenlenecek 2014 Dünya Voleybol Şampiyonası'nda final oynamayı hedeflediklerini söyledi.

Barbolini, organizasyonun resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, şampiyonada zorlu bir grupta mücadele edeceklerini belirterek, "Her maçı ayrı düşünmeliyiz. Turnuvaya Sırbistan maçıyla başlıyoruz. Grubun favorisi Brezilya olarak görülüyor. Ancak Kamerun ve Kanada da baskı altında olmadıkları için daha rahat performans sergileyecektir. Birinci turda ilk ikiye girmemiz, Rusya ve ABD gibi güçlü ekiplerden kaçınmamızı sağlayacak. Turnuvaya iyi sonuçlarla moralli başlayıp Milano'daki finale kadar ilerlemek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin Dünya Şampiyonası öncesi performansına da değinen İtalyan antrenör, "Dünya Grand Prix'si elemelerinde başarılı bir grafik çizerek finallere kalmamız, Dünya Şampiyonası öncesi bize moral oldu. Yavaş yavaş takımımızı yeniledik. Kilit oyuncularımızın yanına genç isimleri de ekledik. İtalya'ya formda bir şekilde gideceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Bu adam daha statüyü bilmiyor gülermisin ağlarmısın arkadaş! Biri şu adama iki grubun çapraz eşleşmeyeceğini, ilk dört sırayı alan takımların birleşeceğini yani o saydığı takımlarla seve seve oynayacağımızı söylesin bi zahmet.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2014, 21:31:01 Gönderen: otuzbeşbuçuk »