Gönderen Konu: Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Şampiyonlar Ligi (2014/15)  (Okunma sayısı 161516 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Ynt: Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Şampiyonlar Ligi (2014/15)
« Yanıtla #930 : 06 Mart 2015, 12:18:06 »
Yerli kalitesi ile Vakıf her zaman bizden bir adım önde. Bunun yanında Guidetti faktörüde var.
Liberon ve pasörün bu kadar yeteneksiz, formsuz olursa maalesef Kim ve Montano'da çare olamıyor.
Bu arada Leo Bianco bitmiş okeye dönüyor..

Yerli Kalitesi nedir?

6 yabancı ile oynADIK onlar 5
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #931 : 06 Mart 2015, 13:13:24 »
Yerli Kalitesi nedir?

Sinirden eklemeyi unutmuşum. Onu lig için söylemiştim.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #932 : 06 Mart 2015, 14:10:44 »
Yerli Kalitesi nedir?

Kim - Montano - Lo Bianco dışındaki yabancıları hiç oynatmasaydık almıştık maçı Murat, Bauerin yerli gençlerden ne fazlası var Allah aşkına. Bosetti o kadar kötü günündeydi ki olmasa da aramazdık onu da. Merve de bence hala bizim oyuncumuz değil, o kaliteye bir türlü gelemedi. Kaliteli yerli libero her iki voleybol şubemizin de ilk hedef transfer hamlesi olmalı bence. Bayan voleybolda da yerli pasör olarak Elif oynayacaksa oynamayalım daha iyi. Abbondanza efendiye de en kısa zamanda '' One way ticket '' uçak bileti ayarlanmalı kesinlikle.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Bu şubeyi bu hale getirenlere de yazıklar olsun.

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
yonetim 2 senedir elinden geleni yapiyor ondan onceki sene eline yuzune bulastirdi ama 2 senedir tum suclar abbondanzada.. Gelecek mac ne yapacaksa oyucular yapacak, maci isteyip kazanacaklar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı CemiL

• Üye
  • Yer: Adana
şunu kabul edelim Vakıf bizden iyi takım..bu kadar kaybetmek sadece şansla, hata ile açıklanamaz...Oyuncuların kafasında da ben çok turla ilgili umut olduğunu sanmıyorum...Maalesef Sarı Melekler devri bitti, nasıl basketbolda Kraliçeler efsanesi bittiyse

Haklısın Vakıf takım olmuş ama biz takım olamadık.Şuan tek tek kağıt üstünde baktığında Avrupa'da en iyi takım biziz ama kağıt üstünde işde.

Vakıf defans ve blokta mükemmel bir takım aksine biz ise hücumda süper bir takımız.Tek eksiğimiz defans manşet en güvendiğimiz Bosetti bile döküldü maçda resmen.

Rövanş maçını bekliyorum Bosetti ve Merve gününde olursa kalıbımı basarım Vakıf'ı eleriz.

Ama başımızda adına antrenör denilen kel biri var ona nasıl önlem alırız onu bilmiyorum..
« Son Düzenleme: 06 Mart 2015, 16:30:47 Gönderen: CemiL »

Çevrimdışı fırat80

• Üye
  • Yer: osmaniye
  • TEK BÜYÜK FENERBAHÇE
anlaşılan kulüp olarak lobi sıfır degil eksilerde bizde
hiç bir branşda hiçbir kupada ligde yerli yabancı farketmeksizin bir hakemde bizim lehimize olmazmı arkadaş futbol zaten belli
kendi liglerimizide anlarım hedeftir FENERBAHÇE bizi ezen hakkımızı gaspeden hakem başarılıdır ödüllendirilirde avrupadada aynı muameleyi görmek ilginç basketbolda voleyboldada tüm hakemler bizi ezmeye calışıyorlar onların düşmanlıgı nedir cözemedim
(   FENERBAHÇE  )

Çevrimdışı OUZZ

• Üye
  • Yer: KAYSERİ
  • FB
Kazanalım bu maçı... Çok üzülüyorum takımın bu haline.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Manşet oranları karşılıklı olarak ilk maçtaki gibi olursa
100 maç yapalım yine kazanamayiz...
adam gibi servis atmadan olmaz.
Bizde adam gibi manşet almak zorundayız
bosetti ve montano geçen maç çok kötülerdi. Umarım bi daha öyle maç oynamazlar.
İlk maçta aldığımız manset ve attığımız servis bu maçta da devam ederse
Rasic & Naz A.Ş bizi tersten serinletir :( :(
ilave yapmak istedim ilk maç o kadar kötü servis artık ki tüm oyuncular sezon en yüksek manşet yuzdelerini yakaladilar ve rakip %29.5 oranında ortadan hücum etti...
birakin baueri fabi thaisa koyalim takıma bu kadar çok ortadan hücum eden takima karsi blok tutamazsin...
adam gibi servis atsinlar....

Lütfen bu sefer biz serinletelim !!!!!
süleyman dedeme sesleniyorum
guidetti diye bagiracagina ara sıra. ABBO diye bağır
uyumasın kritik anlarda.
Hatta dede git keline vur bi tane bi kendine gelsin ,sanırım stress ve heyecandan mala bağlıyor o kırılma anlarında
lütfen dedem... haydi sana güveniyorum..
sheila /Costa/ Rasic filan haaa bi de guidetti hepsi çirkinler sende dalıp gidemezsin bu maç....
Tüm konsantrasyon abbo için :) ;) 8)
« Son Düzenleme: 07 Mart 2015, 10:00:22 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
İlk maçın hayal kırıklığı hala sürüyor. En son Ze zamanında (CL yi Vakıfbank'a kaybettiğimizde) bu duyguları yaşamıştım. En azından iki set alabileceğimizi düşünüyordum.

İlk maçın yıldızı Naz'dı. İyi servis atamazsak bu maçın yıldızı da olur. Israrla ortalarla oynuyor.
Biz ise tam tersi bir oyun oynuyoruz. Orta oyuncuları hücumda bir türlü oyuna sokamıyoruz. Çünkü iyi manşet alamıyoruz. Tempoyu devamlı Vakıfbank ayarlıyor. Topun sahada az kaldığı temposuz oyunlarda da , topun ölmediği uzun rallilerde de hep onlar kazançlı çıkıyor. Bunu iyi servislerine ve oturmuş takım savunmalarına borçlular.

Sezon başında Kim ve Bosetti'nin manşette aksamayacağını düşünüyorduk. Ama yanıldık. Ne Kim manşette eski Kim ne de Bosetti...
En ufak zaaf gösterdiklerinde Vakıflı oyuncular Piranha misali , zaaf gösteren o oyuncuyu yiyip bitiriyorlar. Bosetti ilk setin sonunda mental olarak çöktü. Peki Bosetti kim ?

Fenerbahçe sisteminin yapı taşlarından biri. İyi manşet alacağı düşünülen , arka alan savunmasını toplayabilecek ve de hücumda 10 sayılık bir katkı verebilecek oyuncu. Aksaması durumunda onu aratmayacak bir oyuncu elimizde var mı ? Bence yok. Melis veya Meliha hamleleri yalnızca durumu idare eder. İnsiyatif yine Vakıfbankta olur. Başa baş gidebilmek için (bu oyuncularla) Vakıflı oyuncuların devamlı hata yapmasını beklemek zorunda kalırsınız ki , bu seviyede çok zor. Yani uzun lafın kısası biz hertürlü Bosetti'ye mecburuz. İyi bir Bosetti Vakıfbank tarafını hataya sürükler.

İşte burada tüm kritik mesele , oyuncudan kağıt üzerinde beklediğin katkıyı almak. Bu noktada bir türlü istikrarı yakalayamadık. Bosetti sakatlandıktan sonra olayın Rus ruletine döneceği kesindi. Ama teknik ve idari yöneticiler Lucia ile devam kararı ile bu riski aldılar.

Çok eleştirilen antrenöre gelelim. Öncelikle kendi bakış açımı yazayım. Ben antrenöre yapılan " x oyuncuyu y ile neden değitirmedi" , "bu oyuncuya gerektiği kadar şans vermedi" , "orada niye ikili değişiklik yaptı" gibi eleştirilere katılmıyorum. Besim abinin dediği gibi daha bir kaç ay öncesine kadar sallanmayan oyuncular birdenbire hocayı eleştirmek için kullanılan argümanların en lezzetli mezeleri oluyor. M.Abbondanza'nın yaptığı hatalar vardır. Eyvallah... Mesela takım savunması konusunda sezon başından beri üst seviyeye gelemeyişimizin sorumlusu kendisidir. Ama 2005-2010 arası Bergamo'nun Türkiye şubesi olan ( oyun tarzı, oyuncu karakterleri) bir takıma karşı senin alternatifi olmayan oyuncun setin sonunda su koyu veriyorsa , Andre Meyer'in başında bulunduğu CEV'in , maça atadığı hakem müsveddesi tüm kritik kararları rakip lehine yorumluyorsa ve o maçın ilk iki seti tüm bunlara rağmen kılı kılına kaybediliyorsa ben o antrenörü yerden yere vurup itin götüne sokmam.

Ha sokanlara da niye sokup çıkarıyorsunuz demem.

Gelgelelim kapanış konuşmasına ;Tüm bu yazdıklarım , Abbondanza'nın bu sezon başarısız olduğu gerçeğini değitirir mi ? Eğer CL kaybedilecekse değitirmez. Bana göre olası bir mutlu sonda , başarı da ona aitti. Ama tam tersi durumda başarısızlıkta ona ait.

« Son Düzenleme: 07 Mart 2015, 11:06:12 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
Maçı izlerken rakibin hocası(ki hiç sevmem- gerginle beraber en uyuz tiplerdir benim için) üzerinden geçmiş tek maçlık oyunda yenildiğimiz(3-2) maçı hatırladım.Ve finali E.Vitra-Vakıfbank oynamıştı. O maç en can acıtıcı maç olmuştu benim için.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Serkan güzel yazmışsın izin verirsen bir şey ekleyim..

İyi koç Anlık kararlar vererek biraz da bunları korkmadan uygulayandır..Eğer 1. sette Bosetti yi az da olsa kenara alsa o seti kazanırdık..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı ozlemct

• Üye
Eda Smaçör programına katıldığında Abbondanza'nın maçlardan bir gün öncesinde sorduklarında bile maça hangi kadroyla çıkacaklarına karar veremediğini söylemişti. Biraz kararsız, ya da çok sık karar değiştiriyor gibi bir şeyler dedi. Genel olarak hocayı seviyor oyuncular biliyorum ama ben bunu duyduğumda dehşete kapıldım. Bir antrenörün bu kadar kararsız olması iyi bir şey değil. Ne oyundan önce ne de oyun içinde.

Bosetti aksadığında korkmadan değiştireceksin. Ama kenarda da unutmayacaksın. Bauer bir tane topa değemedi neredeyse, zaten manşet de kötü pas da almıyor. Dicle'yi sokmayı deneyeceksin. Fenerbahçe'nin ilk 6 kadrosu Vakıfbank'tan oldukça üstün bana göre, böyle bir durumda 3-1 yeniliyorsak hatayı antrenörden başkasından göremiyorum. Oyuncular kötü gününde olabilir, hata yapabilir. Buna nasıl müdahale edeceğini antrenör bilecek. Benim hala daha en büyük kızgınlığım Abbondanza'ya, sakinleşemedim bir türlü maç gününden beri.

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
  • Atam İzindeyiz. Biz de Fenerbahçeliyiz...
Her şey koç da bitiyor. Adam gibi hazırlasın takımı.
Kim Yeon Koung,Fe Garay,Eda Erdem

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
Duygusal açıdan çok umutluyum ama mantık yönünden neredeyse hiç umudum yok maalesef