Gönderen Konu: Tenis  (Okunma sayısı 426038 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: Tenis
« Yanıtla #30 : 23 Ocak 2014, 17:05:38 »
Son izlediğim tenis maçı yine bir Nadal - Federer maçıydı; en az 3-4 sene oluyor. CNN Türk yayınlamıştı diye hatırlıyorum. Çok keyifli geçmiş ve Nadal kazanmıştı. Tenis uleması tarihe geçecek güzellikte bir maç olduğuna dair fetva vermişti. Tabii çok fazla tenis izlemediğim için bunun doğruluğunu bilemezdim ama o gün kendi kendime dedim ki, "madem en güzeli bu; öyleyse bırak oğlum, en güzel hâliyle kalsın hayalinde." :D

Şaka bir yana daha sonra hiç oturup izleyeceğim bir fırsatım olmadı. Ya basketbol maçlarıyla çelişti, ya da ne bileyim işte... Tesadüf etmedim bana uygun bir zamanda herhangi bir tenis maçına. Ama bugün izleyebilirim yani. Akşam 22:30 değil mi Özcan hocam?

Çevrimdışı fbarena

• Üye
  • Yer: İstanbul-Adana
« Yanıtla #31 : 23 Ocak 2014, 17:10:04 »
Son izlediğim tenis maçı yine bir Nadal - Federer maçıydı; en az 3-4 sene oluyor. CNN Türk yayınlamıştı diye hatırlıyorum. Çok keyifli geçmiş ve Nadal kazanmıştı. Tenis uleması tarihe geçecek güzellikte bir maç olduğuna dair fetva vermişti. Tabii çok fazla tenis izlemediğim için bunun doğruluğunu bilemezdim ama o gün kendi kendime dedim ki, "madem en güzeli bu; öyleyse bırak oğlum, en güzel hâliyle kalsın hayalinde." :D

Şaka bir yana daha sonra hiç oturup izleyeceğim bir fırsatım olmadı. Ya basketbol maçlarıyla çelişti, ya da ne bileyim işte... Tesadüf etmedim bana uygun bir zamanda herhangi bir tenis maçına. Ama bugün izleyebilirim yani. Akşam 22:30 değil mi Özcan hocam?

Hakan abi maç yarın sabah 10.30'da.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #32 : 23 Ocak 2014, 17:12:45 »
Sabahsa sıkıntılı. İzleyemem. Bakın, benim kabahatim yok, yine kısmet olmadı. :)

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #33 : 24 Ocak 2014, 14:43:23 »
Temennim gerçekleşti.Rafa Reis, yaralı eliyle ezdi geçti formda Federer'i 8)

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #34 : 24 Ocak 2014, 15:42:34 »
Nadal ve Wawrinka 12 kez karşılaştılar.Nadal set dahi vermedi.İlginç bir final olacak.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #35 : 25 Ocak 2014, 15:48:09 »

Li Na Avustralya Açık Finalinde Cibulkova yı 7-6 ve 6-0 setlerle 2-0 yenerek şampiyon oldu.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #36 : 26 Ocak 2014, 11:34:23 »
Ve Wawrinka ilk kez set kazandı Nadal karşısında, son oyunu 0-40'tan çevirdi ve 6-3 kazandı.
2. sette de 2-0 önde.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #37 : 26 Ocak 2014, 13:11:25 »

İsviçre li Wawrinka, Nadal ı 6-3, 6-2, 3-6, 6-3 lük setlerle 3-1 yenerek Avustralya Açıkta Şampiyon oldu.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #38 : 26 Ocak 2014, 13:21:07 »
El yarasının üstüne bir de sırt sakatlığı eklenince işler iyice zora girdi.Yazık oldu...

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #39 : 26 Ocak 2014, 17:02:17 »
Wavrinka galibiyeti iyi oldu
Uzun zamandır Big Four dışında Grand Slam kazanan tenisci olmadı. En son 2009da Del Potro US Openı kazanmıştı. Ondan önce ise Big Four dışında yegane şampiyonluğu 2005de Marat Safin ve kim olduğunu hatırlamadığım Gaston Gaudio 2004de kazanmıştı.Bu sene bir sürpriz daha bekliyorum bu anlamda. Berdych veya Dimitrov da final oynama potansiyeline sahipler.
Federer ise bu turnuva sonunda görülen manzarada sakatlık yaşamazsa Wimbledon'da final yapabilir. Roland Garros ve US open için fazlaca şans görmüyorum

.
Djoker ve Murray iyi başlayamadılar, Nadal da sağlığı elverdiği ölçüde oynar ama dizi ne kadar götürür bilemiyorum
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #40 : 26 Mayıs 2014, 17:17:07 »
Roland Garros başladı.Djokovic ve Nadal net 2 favori.Avustralya galibi Wawrinka da sürpriz peşinde yine.
Djokovic'in şampiyonluk yaşamadığı tek Grand Slam bu, sadece 1 kez final görebildi.Nadal'ın ise malum 8 şampiyonluğu bulunuyor.
Federer de sadece 1 kez(2009) şampiyonluk gördü burda, o da Nadal'ın çok sürpriz bir şekilde Soderling'e çeyrek finalde elenmesi sayesinde.

Kadınlarda ise son 7 yılda 7 değişik isim kazandı.Geçen yılın şampiyonu Serena net favori, Li Na ve Sharapova plase...

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #41 : 26 Mayıs 2014, 18:22:33 »
Roland Garros başladı.Djokovic ve Nadal net 2 favori.Avustralya galibi Wawrinka da sürpriz peşinde yine.
Djokovic'in şampiyonluk yaşamadığı tek Grand Slam bu, sadece 1 kez final görebildi.Nadal'ın ise malum 8 şampiyonluğu bulunuyor.
Federer de sadece 1 kez(2009) şampiyonluk gördü burda, o da Nadal'ın çok sürpriz bir şekilde Soderling'e çeyrek finalde elenmesi sayesinde.

Kadınlarda ise son 7 yılda 7 değişik isim kazandı.Geçen yılın şampiyonu Serena net favori, Li Na ve Sharapova plase...

Djokoviç hepsinden iyi ama sürpriz de olabilir bu sene

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #42 : 26 Mayıs 2014, 23:38:16 »
Wawrinka 1998 Petr Korda'dan sonra Avustralya Açık'ta şampiyon olup Roland Garros'ta ilk turda elenen ilk tenisçi oldu.
Roland Garros'ta son 7 yılda (2007 Roddick) ilk kez ilk 3 seribaşından bir tenisçi ilk turda elendi.
Tenis Üzerine
Djokoviç hepsinden iyi ama sürpriz de olabilir bu sene
Nadal-Djokovic finalini izlemeye doyum olmaz.Gönül Nadal'ın kazanmasını istiyor tabi yine.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #43 : 27 Mayıs 2014, 14:42:26 »
big 4 neden big 4 anlıyoruz (gerçi bana göre Murray big4 dan sayılmaz ama olsun)
Wavrinka Avustralya Açık sonrası artan ilgi ve hedef oyuncu olma halini taşıyamamış görünüyor.
dün sahada yoktu adeta
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #44 : 27 Mayıs 2014, 22:34:07 »
Djokoviç büyük adamsın..

Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,