Gönderen Konu: Kadın Voleybol Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası Maçları  (Okunma sayısı 42322 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dwdark

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Bayan Voleybol Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası Maçları
« Yanıtla #135 : 26 Nisan 2018, 19:47:15 »
Vestel Venus Sultanlar Ligi'nde VakıfBank, deplasmanda Eczacıbaşı VitrA'yı 25-23, 25-23 ve 25-20'lik setlerle 3-0 mağlup etti ve seride durumu 3-2 yaparak şampiyonluğa ulaştı.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #136 : 27 Nisan 2018, 09:17:06 »
Bu sene iki takım enteresan maçlar oynadı. 4 maçı vakıf, 2 maçı eczacı 3-0 aldı. 4-4 aralarındaki maçlar ama Vakıf iki kupayı da aldı. Eczacı ise 0.
Son iki maç ağırlığını koydu Vakıf. Eczacı'nın bu denli başarılı olması beni şaşırttı açıkçası. Geçen seneye göre daha mütevazi bir kadro ile daha büyük işler başardılar.

Son 10 yıla baktığımızda 5 kere Fenerbahçe, 4 kere Vakıf şampiyon olurken Eczacı'nın ise 1 lig şampiyonluğu var.

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #137 : 13 Ocak 2019, 17:07:18 »
Bugün Guidetti'nin röportajını okudum. Açıkcası bazı kısımları itibariyle de şaşırttı. Gui, Vakıfbank'a ilk geldiğinde kulübün spor salonunun yetersizliğini görünce şok olduğunu bunun dışında ülkeye de uyum sağlayamadığını ifade ediyor ve ekliyor; "itiraf ediyorum ki, geldiğimin üçüncü ayında ajansımı aradım ve İtalya'ya dönmek istiyorum dedim."

Gui bir şekilde ilk sezonunu tamamlıyor ama sonuç olarak başarısız oluyor. Gitmeyi kafasına koymuş ya :) bu sefer de o dönemin Vakıfbank başkanı İlker Aycı'ya gidip "bu sezon başarısız oldum isterseniz yollarımızı ayırabiliriz." diyor ama başkan "biz sana inanıyoruz,devam etmeni istiyoruz." diyerek güçlü bir destek sunuyor.

Sonrasında ise gelen 3 Dünya Kulüpler ve 4 te Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu...

Gui ile devam kararı o dönem için büyük bir risk olarak da görülebilirdi ama Vakıfbank böyle görmedi. Keşke görseydi :) Bana katılmayanlar olabilir ama bir Fenerbahçe'li olarak şunu düşünüyorum; Gui'nin eğer o dönem ayrılmasına izin verilseydi muhtemelen Bergamo'dan oluşan boşlugu Vakıf değilde Fenerbahçe dolduracaktı.

Herneyse... Biz kapanışı yine Guidetti'den bir söz paylaşarak yapalım.

"Bu ülke bana, hayallerimin ötesinde bir kariyer, mutlu bir aile ve güzeller güzeli bir kız çocuğu verdi. Hergün ne kadar şanslı olduğumu düşünüp şükrediyorum."
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2019, 17:15:40 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #138 : 13 Ocak 2019, 17:31:13 »
MAA bırakmasaydı eğer zaten Bergamo'nun boşluğunu Fenerbahçe dolduracaktı. Gui ister kalsaydı ister gitseydi. Fenerbahçe'den set alanın halay çektiği, maç alanın bayram ettiği dönemlerdi o dönemler.

• Üye
« Yanıtla #139 : 13 Ocak 2019, 18:19:53 »
MAA bırakmasaydı eğer zaten Bergamo'nun boşluğunu Fenerbahçe dolduracaktı. Gui ister kalsaydı ister gitseydi. Fenerbahçe'den set alanın halay çektiği, maç alanın bayram ettiği dönemlerdi o dönemler.

Güzel dönemlerdi o dönemler. CL kupasını Türkiye'ye getiren ilk kulüp olma hayaliyle yanıp tutuştuğumuz mega bütçeli dönemler... Kime niyet kime kısmet.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2019, 18:20:53 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #140 : 13 Ocak 2019, 21:33:38 »
Vakıfbank’ın 2011 değil belki ama, sonraki kadroları oldukça dominant kadrolardı. MAA kalsaydı ne olursa olsun yarışta olurduk, ama biz kazanırdık diyemem net olarak. Çünkü MAA’nın olduğu ve kadro olarak fersah fersah önde olduğumuz yıl kaybettik onlara sonuç itibariyle.

Yine de şubenin şu anki durumuna bakacak olursak, MAA’yı net arıyoruz elbette. Serkan’ın da dediği gibi, bizim kurduğumuz hayallerin hepsini, Vakıfbank yaşıyor. Epey üzüyor beni bu durum :(

• Üye
« Yanıtla #141 : 14 Ocak 2019, 00:08:49 »
Serkan’ın da dediği gibi, bizim kurduğumuz hayallerin hepsini, Vakıfbank yaşıyor. Epey üzüyor beni bu durum :(

Yaa sıkma canını :( 
Biliyor musun... Geçmişe bakınca en büyük tesellim Ekaterina Gamova'nın Fenerbahçe'ye transfer olması. Küçükken hep bunu hayal ederdim. O benim için her daim dünyanın en özel voleybolcusuydu. Sanırım hayatımda Fenerbahçe ile ilgili kurupta gerçekleşen tek hayalim Gamova'nın gelişiydi.
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2019, 00:10:13 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #142 : 14 Ocak 2019, 00:29:53 »
Fersah fersah önde olup da kaybetmemizin tesadüfi olduğu zaten cümle içinde geçiyor, fersah fersah öndeydik. O tek maç kaybettik çünkü bu camianın genlerinde tek maç laneti var. Kaldı ki bizi yenip avrupa şampiyonu oldukları sene ligde süpürdük onları. Gamovalı sene türkiye kupası finali ilk maçında bizi 3-2 yendiklerinde sahada nasıl halay çektiklerini unutmuyorum.
MAA kalsaydı şunu net söyleyebilirdim ki Naz hiçbir yere gitmezdi, Rasic, Zu, Bosko gibi oyuncular da bizde olurdu. Arada yine tesadüfi başarılar elde edebilirdi Vakıf ama Goliyat misali kalırdık karşılarında. Bana göre avrupanın gördüğü en dominant takım da bizim avrupa şampiyonu olduğumuz seneydi.

Karabıyık denen adam o yıllarda önümüzü kesmek için sürekli kural değişikliği yapıyordu.Ligde kuralı iki yabancıya indirip seda'nın da sakatlanmasıyla verdiğimiz şampiyonluk da onun eseriydi.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #143 : 14 Ocak 2019, 08:21:12 »
Karabıyık denen adam o yıllarda önümüzü kesmek için sürekli kural değişikliği yapıyordu.Ligde kuralı iki yabancıya indirip seda'nın da sakatlanmasıyla verdiğimiz şampiyonluk da onun eseriydi.

Hakikaten benimde aklımda kalan sürekli değişen kurallardı. Baktığın zaman o değişen kuralların önde takım aleyhine olması da zaten bir tesadüftü.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #144 : 14 Ocak 2019, 08:48:10 »
Şampiyonlar ligi formatı uzun yıllardır f4-tek maç sistemine dayalı ( bu yıl farklı olacak) . Format belliyken “tek maçın azizliğine uğradık” şeklinde bir açıklama çok bana göre değil. Sonuç olarak Nikolic’in smaçörü, Nilay ve Özge’nin pasörü olduğu takıma 7-2 den tie break ve maçı verdik.

MAA kalsaydı en azından kadro kalitesi olarak daha iyi yerde olurduk oraya katılıyorum zaten. Ama işte hepsi farazi malesef .

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #145 : 14 Ocak 2019, 12:48:06 »
Farazi değil, ortada gerçekler var. MAA döneminde vakıf ve eczacı ile mac serilerine bakmak lazım. Eczacının 10'un altında sayı alabildiği setler oynadık. Vakıf o maç bizi yendi lig finali 3-0 bitti,tek maç alamadılar.
Tek maç laneti tüm camiada var. Sadece Voleybol değil.
Bayan basket avrupa finalleri 0-4 , erkek basket 1-2 , o da obra olmasa ne olurdu bilemem.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #146 : 14 Ocak 2019, 22:50:54 »
Yaa sıkma canını :( 
Biliyor musun... Geçmişe bakınca en büyük tesellim Ekaterina Gamova'nın Fenerbahçe'ye transfer olması. Küçükken hep bunu hayal ederdim. O benim için her daim dünyanın en özel voleybolcusuydu. Sanırım hayatımda Fenerbahçe ile ilgili kurupta gerçekleşen tek hayalim Gamova'nın gelişiydi.

Herhangi bir transfer beni kupalar kadar tatmin etmedi itiraf etmeliyim:( Sevdiğim pek çok oyuncuyu Fenerbahçe forması altında izledim çok şükür ama şampiyonlar ligi gelmedikten sonra çok anlamı olmadı benim için. Bir düşündüm de 7 yıl geçmiş üstünden, daha ne kadar bekleriz acaba bu kafayla.
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2019, 22:51:24 Gönderen: VamosRafa »

• Üye
« Yanıtla #147 : 15 Ocak 2019, 13:45:13 »
Bir düşündüm de 7 yıl geçmiş üstünden, daha ne kadar bekleriz acaba bu kafayla.

Şampiyonlar Liginin son sekiz yılında Türk takımlarıyla 6 lı play-off ve final fourda karşılaşıp kaybettiğimiz maçlara bakıyorum da en büyük zaaflarımızdan biri blok olmuş. İyi bir blok sistemi oturtma konusunda takıma öncülük etmesi gereken orta oyuncumuz Eda Erdem'in bahsi geçen maçlarda ki blok performansı;

2011 Final4 yarifinal Vakıfbank-Fenerbahçe 3-2 => 2 blok
2015 6lı playoff 1.maç Vakıfbank-Fenerbahçe 3-1=> 3 blok
2016 Final4 yarifinal Vakıfbank-Fenerbahçe 3-0 => 1 blok
2017 6lı playoff 2.maç Eczacıbaşı-Fenerbahçe 3-1=> 0 blok
16 sette toplam 6 blok.

Şampiyonlar liginde şuana kadar yolumuza hep taş koymuş Guidetti'nin bu sözü aslında her şeyi açıklıyor.
"Güçlü hücum oyuncuları olan takımlara karşı oynamaktan hiçbir zaman korkmadım. Bu tarz takımlara karşı çözüm üretebileceğimi biliyorum. Öte yandan SERVİSİ kuvvetli, BLOK sistemini iyi oturtmuş takımlardan ise hep korkmuşumdur."

Komple sisteme vurgu yapıyor. Yani şurada bahsettiklerime. https://parkedefener.com/forum/index.php?topic=22.5400

İşte tüm bunları görebilecek bir şube yönetimine sahip olduğumuz gün, o uzun süreli bekleyişimiz son bulacak.
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2019, 14:00:33 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #148 : 16 Ocak 2019, 00:47:43 »
Şampiyonlar Liginin son sekiz yılında Türk takımlarıyla 6 lı play-off ve final fourda karşılaşıp kaybettiğimiz maçlara bakıyorum da en büyük zaaflarımızdan biri blok olmuş. İyi bir blok sistemi oturtma konusunda takıma öncülük etmesi gereken orta oyuncumuz Eda Erdem'in bahsi geçen maçlarda ki blok performansı;

2011 Final4 yarifinal Vakıfbank-Fenerbahçe 3-2 => 2 blok
2015 6lı playoff 1.maç Vakıfbank-Fenerbahçe 3-1=> 3 blok
2016 Final4 yarifinal Vakıfbank-Fenerbahçe 3-0 => 1 blok
2017 6lı playoff 2.maç Eczacıbaşı-Fenerbahçe 3-1=> 0 blok
16 sette toplam 6 blok.

Şampiyonlar liginde şuana kadar yolumuza hep taş koymuş Guidetti'nin bu sözü aslında her şeyi açıklıyor.
"Güçlü hücum oyuncuları olan takımlara karşı oynamaktan hiçbir zaman korkmadım. Bu tarz takımlara karşı çözüm üretebileceğimi biliyorum. Öte yandan SERVİSİ kuvvetli, BLOK sistemini iyi oturtmuş takımlardan ise hep korkmuşumdur."

Komple sisteme vurgu yapıyor. Yani şurada bahsettiklerime. https://parkedefener.com/forum/index.php?topic=22.5400

İşte tüm bunları görebilecek bir şube yönetimine sahip olduğumuz gün, o uzun süreli bekleyişimiz son bulacak.

Geçenlerde konuşmuştuk bizde, Fenerbahçe gibi bir takım Fabiana’dan sonra doğru düzgün orta alamadı resmen, garip. Eda benim gözümde bu konuda mimli zaten, kritik maçlarda blok konusunda yetersiz bariz şekilde.

Bu arada Adenizia nazire yaptı bize, Firenze maçını 9 blokla bitirdi az önce:)

• Üye
« Yanıtla #149 : 31 Ocak 2019, 13:47:10 »
Anlaşılan o ki Zhu Ting gelecek sezon ülkesine dönecek. Önce mental liderleri Gözde sonrasında ise en etkili silahları Zhu. Vakıfbank'ın büyük güç kaybedeceği kesin.

Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve İtalyanları alt etmek istiyorlarsa radikal bir hamle üzerinde çalışmalılar. Yoksa eski günleri çok arayacaklar. Ben Guidetti olsaydım CL de ki takımları ekarte etmek için şöyle bir şey hedeflerdim.

Cansu
Egonu-Robinson
Rasic-Adenizia
Haak
Gizem

Bakalım Gui ne yapacak.

« Son Düzenleme: 31 Ocak 2019, 18:17:50 Gönderen: Sisley Volley TV »