Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655097 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: NBA
« Yanıtla #1485 : 23 Kasım 2015, 09:29:31 »
En iyi oyun kurucu,  en iyi guard falan gectim
LeBron dan sonra ligin,  kainatýn en iyi oyuncusu diyebilir miyiz abi curry için?

Valla bence deriz.. Çok da güzel deriz :)
Foruma girdigim den beri de avatarým  kendisi, dogru ata oynamýþým :D

O 'behind the back' lerin hastasiyiz :)))

İki senedir korkunç bir noktaya geldi ve gerçekten Messi gibi, neredeyse oynadığı her maç şapkadan tavşan çıkartıyor; ama ben yine de sağlıklı bir Durant'i onun önüne koyarım. Hani öyle bir Durant'in neler yapabildiğini de unutmamak lazım. Bilmiyorum açıkçası... Duygularım Curry diyor; mantığım Durant. :D
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2015, 09:29:56 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1486 : 23 Kasım 2015, 16:52:25 »
İki senedir korkunç bir noktaya geldi ve gerçekten Messi gibi, neredeyse oynadığı her maç şapkadan tavşan çıkartıyor; ama ben yine de sağlıklı bir Durant'i onun önüne koyarım. Hani öyle bir Durant'in neler yapabildiğini de unutmamak lazım. Bilmiyorum açıkçası... Duygularım Curry diyor; mantığım Durant. :D
Peki hangi bölge LeBron diyor abi? :D
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #1487 : 23 Kasım 2015, 19:17:49 »
En iyi oyun kurucu,  en iyi guard falan gectim
LeBron dan sonra ligin,  kainatýn en iyi oyuncusu diyebilir miyiz abi curry için?

Valla bence deriz.. Çok da güzel deriz :)
Foruma girdigim den beri de avatarým  kendisi, dogru ata oynamýþým :D

O 'behind the back' lerin hastasiyiz :)))

lebron'dan sonra mı ? niye ?
benim için 1. curry 2. lebron 3. westbrook

yanlış anlama çok bilmediğim için "neden lebron" anlamında sordum.
hiç hakim olmadığım konu o yüzden az biraz izlediklerime göre curry derim ben.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1488 : 23 Kasım 2015, 20:46:11 »
LeBron'a ne kadar uyuz olduğumu en iyi Umut bilir. Fakat bugün LeBron ligin en dandik takımına (Philedelphia veya Brooklyn'e bile) gitse o takım ligin en azından kendi konferansında en elit takımlarından birisine dönüşür. Yani LeBron'un olduğu takım kafadan iki değil, üç basamak atlar. Şu an form durumu itibariyle Curry önde olabilir ama LeBron'un varlığının herhangi bir takıma ve lige etkisi bence -maalesef- herkesin önünde... 2000-2005 arasındaki Shaqullie O'Neal'ı hatırlarsanız; Shaq'ın varlığı o takımı kafadan şampiyonluk adayı yapardı ve diğer şampiyonluk iddiasındaki takımlar daha sezon başlamadan bütün hesaplarını Shaq'ı nasıl durdurabiliriz hesabına göre yapardı. LeBron o kadar olmasa da, ona yakın bir dominatlık gösteriyor. Hani şu günlerde sanki rölantide oynar gibi; istesem her maç 40 sayı atarım ama haksız rekabet olur der gibi bir havada... Eğer mental olarak biraz daha güçlü olsaydı, mesela Kobe'nin, Paul Pierce'ın mental gücü ve winner karakteri onda olsaydı kesinlikle tarih başka türlü yazılırdı. Korkunç özellikleri olan bir oyuncu. Komple.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1489 : 24 Kasım 2015, 23:40:33 »
Dün gecenin Charlotte Hornets - Sacremento Kings maçını akşam indirip biraz önce izleme şansı buldum. İlk devre all-star maçı gibiydi; hatta kapatmayı düşündüm. Elimde bir gün önceden San Antonio - Memphis maçıyla, kolej liginden Duke - Georgetown maçı da vardı. "Acaba onlardan birini mi izlesem" derken Rudy Gay 3. periyot sazı eline aldı ve sanırım sadece o periyotta tek başına 16 sayı filan üretti ve hepsi de saha içi isabetle ve neredeyse hiç şut kaçırmadan... Fark Sacremento lehine 20'leri buldu. Fakat maça seyir keyfi geldi. Cousins'da bu bölümü oldukça iyi oynadı. Rondo virtüöz gibi yönetti takımı vs. Eğer canlı izleseydim muhtemelen "buradan dönmez" der ve sonunu beklemezdim.

Ama son periyot sahneye öyle bir Kemba Walker çıktı ki, Gay'in 3. periyot yaptığının iki fazlasını yaptı; tamamı saha içi isabetle 21 sayıyı tek başına üretti. 0.7 saniye kala bulduğu basketle Charlotte'ı öne geçirdi. Charlotte kazandı derken kalan bu bir saniyeden daha kısa sürede Rondo alley-oop pası attı ve Rudy Gay gelen topu voleybol pasörleri gibi parmak uçlarıyla potaya yönlendirdi; beraberlik ve uzatma.

Uzatma bölümünde de Jeremy Lin çok iyiydi. Zaten maçın geri dönüş bölümünde Charlotte ilk beşten sadece iki oyuncuyu kullandı: Walker ve Batum. Üç tane bench oyuncusuyla maçın sonunu getirdi. Takımın ağır topu Al Jeferson kenardaydı. Marvin Williams öyle... Benchten gelip maçın sonuna kadar oynayanlar ise çaylak Kaminsky, Zeller ve Jeremy Lin.

Bir parantez de geçen sene kolej final-four'unun yıldızı çaylak Kaminsky'e açmak lazım. Her izlediğim maçta 20 dakikadan az süre almasına karşın çok olumlu işlerine şahit oluyorum. Bugün de geri dönüşte çok önemli rolü olduğunu gördüm. Umarım daha çok süre alır. Onu geçen sene kolej final-four'u öncesi Mehmet Okur potansiyeline sahip olarak tanıtan Amerika'lıların abarttığını düşünmüştüm ama cidden potansiyel var. Umarım Memo'yu idol edinir ve o seviyeye çıkar. Pivot pozisyonundan bu kadar rahat dış şut atan oyuncu kolay bulunmaz. Pasörlüğü de harika, mücadeleci.

Bu maçın ilk yarısını boş verin. 3.periyodu Rudy Gay için, son periyodu Kemba Walker için ve uzatma bölümünü de Jeremy Lin için izleyin derim. Kaminsky'i de gözden kaçırmayın. Hakikaten nefis bir 2. devre olmuş. İyi ki ilk yarıya aldanıp silmemişim.  :)
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2015, 23:53:21 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #1490 : 25 Kasım 2015, 09:18:19 »
Kimin kazandığını söylememişsin :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1491 : 25 Kasım 2015, 10:13:32 »
Kimin kazandığını söylememişsin :)

Uzatmaya Jeremy Lin damga vurdu dedim ya... Charlotte kazandı yani. 21 sayıdan çevirdi maçı. :)

İşte maçın özeti;

https://www.youtube.com/watch?v=W2oMdqDGDQQ

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1492 : 25 Kasım 2015, 14:48:51 »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #1493 : 25 Kasım 2015, 18:09:07 »
Hakan Abi'ye bir tebrik de benden. Bu çıkışı sırasında Golden State'i ilk izlediğimde sanki bir çeşit "run'n gun" oynuyorlar gibi gelmişti ama hücum ağırlıklı olsa da gayet dengeli ve rafine bir oyunları var. Bu sene de şampiyonluk diliyorum.

Abi bu arada seriyi nerede kırdırır sizinkiler?

Ayrıca: http://gfycat.com/EuphoricDeliriousHound

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1494 : 25 Kasım 2015, 20:08:40 »
Teşekkürler Cem ve Umut. :)

Ben yarın gece oynanacak Phoenix maçında bitme ihtimalini yüzde elli görüyorum. Olmaz ise Sacremento'yu da (ilk maçı çok zor kazansak da) geçeriz ve haftaya doğu turnesinde bir yerde biter. Bu seri bazı eksiklerin görülmesine engel oluyor ve aslında can sıkıcı olan durum bu... Savunma konusuna gelirsek: Mark Jackson bu takımın başına geçtiği günden beri yakından takip ediyorum. İlk sezon pek istediklerini yapamadı, takımda fosiller vardı, Curry sakattı vs. Ama 2012-13 sezonundan itibaren Warriors gerçekten her geçen gün daha iyi savunma yapan bir takım oldu. Şu anda da bence savunma ciddiyeti konusunda ligin en efektif takımlarından birisi... Mark Jackson bu takıma savunmayı sevdirdi ama ne yalan söyliyeyim, hücumda şu gün yakalanan verimliliğin çok altındaydık. Geçen sene Steve Kerr bir kaç ince ayarla Mark Jackson'ın savunmada yaptığı değerlerin üstüne hücumu da ateşledi ve Nash'in Phoenix'inden beri, hatta onlardan daha organize, hızlı, seri ve icabında sabırla top çevirerek kimsede olmayan bir akıcı hücum kazandırdı. Yani Warriors'un başarısının yüzde altmışı hücumsa, kırkı savunmadır.

Fakat bu seneye dair bazı çekincelerim var. Öncelikle Curry'nin rotasyon ayarlarında geçen sene Steve Kerr'ün değil, Mark Jackson zamanına dönüldü ve bu skoru tutma konusunda maç sonları başımızı ağrıtıyor. Mark Jackson zamanı Curry 3. periyodu tam oynar, son periyot skor ne olursa olsun ilk altı-yedi dakika otururdu ve bazen iş işten geçerdi. Kerr ise onu 3. periyodun son üç dakikası kenara alıp son periyodun ilk üç dakikası oynandıktan sonra tekrar oyuna sürüyor, yani maçın son dokuz dakikası sahada oluyordu. Bu sene Walton neden eski düzene döndü anlayamadım. Broooklyn ve Sacremento maçını az kalsın bu sebeple kaybediyorduk vs.

Sevindirici olan şey ise mesela Klay daha rolantide oynuyor, henüz idare eder durumda... Onun da vites arttıracağı günler gelecek ve bu süreçte Curry belki biraz soluklanacak.
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2015, 20:18:34 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #1495 : 25 Kasım 2015, 20:23:13 »
İndiana Washington'u 123-106 yendiği maçta 26 üçlüğün 19'unda isabet sağlamış. Paul George ve C.J. Miles 17 üçlükte 15 isabet sağlamış, inanılmaz bir yüzde bu.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #1496 : 25 Kasım 2015, 21:10:39 »
O değil de, bu Walton ne zaman koç oldu ya?

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1497 : 25 Kasım 2015, 21:12:45 »
Aslında kâğıt üzerinde koç olarak hâlâ Kerr yazılı... Ama bir belirsizlik var. Walton basketbolu erken bıraktı ve geçen sene Kerr'ün yardımcıları arasındaydı.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #1498 : 28 Kasım 2015, 08:27:39 »
Abi daha ne yapabilir ki diyorsun,  bir sonraki mac 3ceyrekte 41sy 6 ribaund 8 asist birakiyor

Halan abi daha iyi bilir,  böyle bir performans var mi ya son 20 yilda

İnanilir  gibi degil
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2015, 08:29:26 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1499 : 28 Kasım 2015, 19:44:32 »
Sporun hangi dalı, hangi bireysel sporcu yada takım olursa olsun rekorlara tanıklık etmeyi seviyorum çünkü yaşamımızda tanık olduğumuz ayrıcalıklı anlar bunlar. Golden State taraftarı değilim ama başardıkları iş çok özel bir iş. Mümkün olduğu kadar da ilerletmelerini isterim bu rekoru.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2015, 19:45:04 Gönderen: iloturo »