Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 654683 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: NBA
« Yanıtla #1800 : 10 Mayıs 2016, 16:41:31 »
Yalnız Curry ne döndü be!.. Maç boyu "batırdı" diye düşünülürken son bölümlerde sazı ele aldı. Uzatmadaysa şov yaptı. 17 sayı attı uzatmada ve bu play-off tarihinde en yüksek rakammış. Yanlış görmediysem Golden State'in play-off sayı rekorunu da kırmış 40 atarak.

Ha, bu arada seri de 3-1 oldu...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1801 : 10 Mayıs 2016, 17:24:16 »
Maçı izledin değil mi Umut? :)

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #1802 : 10 Mayıs 2016, 21:47:24 »
Maçı izledin değil mi Umut? :)
Tamamını izleyemedim abi. 1. ve 2. çeyreğin bir kısmını ve son çeyreğin büyük kısmıyla uzatmanın tamamını izledim. Yolda ve okulda biraz zor oluyor izlemek malum. Ama en olması gereken yerleri izleyebildim. :) Curry bir gaz oynadı ama umarım tamamen atlatmıştır sakatlığı. Zira konferans finalleri zorlu geçecek.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #1803 : 10 Mayıs 2016, 21:52:49 »
Bu arada Curry NBA tarihinde bir ilk olarak oybirliğiyle MVP seçilmiş. Bir senede bu kadar rekor bence fazla ama kendisi bilir. Sırada play-off üçlük rekoru, play-offda artarda en az bir üçlük atılan maç sayısı rekoru gibi bir takım rekorlar daha var. Hazır el atmışken onları da kıracak mı acaba?

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1804 : 10 Mayıs 2016, 22:16:46 »
Stephen Curry geçen play-off sezonu 99 üçlükte kalmıştı. Ondan evvel 60'ı bulan dahi yoktu. Fakat bu play-off sezonunda sakatlıklar sebebiyle 6 tam maç kaçırdı, ikisinin de sadece ilk devresini oynayabildi. Yoksa bu sezon finale kalmamız halinde bir play-off sezonunda 100 üçlük sınırını da geçebilirdi.

Daha Jordan'ın ilk şampiyonluğunu elde ettiği yaşa bu sezon adım attı. Eğer kariyerinin ilk bir kaç senesinde başına bela olan ve bu kadar geç çıkış yapmasına sebep olan sakatlık belası nüksetmez ise beş sene sonra onun hakkında çok farklı kıyaslamalar yapmamız kaçınılmaz.

Oyunu değiştirdi. Daha şimdiden... Tıpkı bir zaman George Mikan'ın, tıpkı bir zaman Wilt ve Russel'ın, tıpkı bir zaman Kareem'in, tıpkı bir zaman Magic ve Bird'ün, tıpkı bir zaman Jordan'ın ve tıpkı bir zaman Shaqulle O'Neal'ın yaptığı gibi oyunu değiştirdi, oyunun kurallarını tartışılır hale soktu. Bakalım, nereye kadar gidecek?
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2016, 22:17:58 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #1805 : 11 Mayıs 2016, 15:04:05 »
Maçları pek izleyemiyorum ama dogudan Cleveland cok fena geliyor. Süpürmeler falan önemli degil de adamlar cılgın oynuyor son dönemde.

Batı da ise, takımım oklahoma Batı finallerine 1 mac uzakta. Spurs u al aşağı edeceğiz insallah :D

finalde saglıklı bir curry & westbrook kapıması süper olurdu
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2016, 15:05:03 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1806 : 11 Mayıs 2016, 15:49:58 »
Maçları pek izleyemiyorum ama dogudan Cleveland cok fena geliyor. Süpürmeler falan önemli degil de adamlar cılgın oynuyor son dönemde.

Batı da ise, takımım oklahoma Batı finallerine 1 mac uzakta. Spurs u al aşağı edeceğiz insallah :D

finalde saglıklı bir curry & westbrook kapıması süper olurdu
Cleveland formda ama olası bir finalde bu kadar rahat finale gelmeleri onlara sıkıntı olabilir.

Spurs sahasında ilk maçı kaybedince bir sonraki maçı alacaklarına çok inanıyordum. Fakat bu sefer işleri zor çünkü Oklahoma topla tüfekle, seriyi bitirme motivasyonuyla oynayacak.

Umarım Golden State şampiyon olur. Spurs Thunder'ı eler, Durant Celtics'e gelir. Üzerine de Cousins olmayan bir free agent uzun ekleriz. LeBron da yaşlanıyor, doğuda tekrar Celtics yükselebilir seneye.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1807 : 13 Mayıs 2016, 05:59:43 »
Hakemlerin damga vurduğu seriyi Oklahoma kazandı ve San Antonio'ya yazık oldu.

Çok sinir bozucu işler oldu, çok... Şu son maçta bile, son periyot 20 küsur sayıdan dönmeye çalışan San Antonio farkı kapatmaya başlamışken, bir pozisyonda Duncan kafasına iki darbe birden alıyor, hakemlerin gözü önünde, kafalarını çeviriyorlar. Hemen ardından Leonard doğranıyor, yine tık yok. Zaten bundan önceki dört maçın ikisinde bizzat NBA yönetimi hataları kabul etmişti. Ama bu iş hata işi filan değil. Reyting baba veya başka bir güç böyle istedi.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1808 : 13 Mayıs 2016, 13:12:42 »
Hakemlerin damga vurduğu seriyi Oklahoma kazandı ve San Antonio'ya yazık oldu.

Çok sinir bozucu işler oldu, çok... Şu son maçta bile, son periyot 20 küsur sayıdan dönmeye çalışan San Antonio farkı kapatmaya başlamışken, bir pozisyonda Duncan kafasına iki darbe birden alıyor, hakemlerin gözü önünde, kafalarını çeviriyorlar. Hemen ardından Leonard doğranıyor, yine tık yok. Zaten bundan önceki dört maçın ikisinde bizzat NBA yönetimi hataları kabul etmişti. Ama bu iş hata işi filan değil. Reyting baba veya başka bir güç böyle istedi.
Hakem hatalarına katılmakla birlikte Oklahoma daha çok hak etti diyebiliriz bence. San Antonio hücumda hiç sezon içi seviyesinde değildi, bire birler ile oynayıp dengesiz şutlara kalınca da çok fazla hızlı hücum sayısı yediler.

Donovan'ı sezon içi eleştirmiştim abi hatırlarsın, bu seride yıldız olmayan oyuncularından da maksimum katkı almayı başardı. Oyuncu kalitesi önemli olsa da o da bir takdiri hak ediyor.

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1809 : 14 Mayıs 2016, 06:05:54 »
Doğu Konferansı yarı finalinde bu gece Miami'nin kazanmasıyla o seri 7.maça uzadı ve kim kazanırsa kazansın seri 4-3 bitecek. Bunu göz önünde bulundurarak, 2016 NBA play-off'ları ile ilgili şöyle bir detay vermek istiyorum. Arşiv yaptığım Harddisk'teki klasörler sayesinde fark ettiğim bir detay... Ben bu kadar simetrik bir play-off görmedim. Şöyle ki:

Play-off ilk turda toplam 8 seri oynandı. Bu serilerin ikisi 4-0, ikisi 4-1, ikisi 4-2, ikisi 4-3 bitti.

Konferans yarı finallerinde toplam 4 seri oynandı. Bu serilerin birisi 4-0, birisi 4-1, birisi 4-2 bitti. Birisi de kim kazanırsa 4-3 bitecek.

Yani yedi maçlık bir serinin matematiksel olarak kaç ihtimali varsa, şu ana kadar bütün ihtimal dahilindeki sonuçlar eşit olarak gidiyor. Ama tabii konferans finallerinde seri sayısı ikiye düşünce bu böyle devam etmeyecek.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #1810 : 17 Mayıs 2016, 03:19:10 »
Curry ısınırken,  orta sahadaki logonun ordan 5te 5 üclük attı..

Ben böyle birsey görmedim abi

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1811 : 17 Mayıs 2016, 06:38:41 »
Şımarıklığın sonu... Güle oynaya alacağın maçı göstere göstere hediye etmek... Spurs'ü kaşıdığınız gibi bizi de kaşıyın dediler. Oklahoma'da kaşıdı.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1812 : 17 Mayıs 2016, 12:34:25 »
14 sayıdan maçı vermiş Golden State, seriyi de verir mi acaba?

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #1813 : 18 Mayıs 2016, 03:09:07 »
GSW ciddiyetten cok uzak oynadı.

OKCde de özellikle Durant iyi gününde degildi.
Durant da bir sıkıntı var. Eskisi gibi değil.

OKCde yan parcalar iyi katkı vermeye basladı, ama su durumda bu iki takımında Cavs den 4 mac almsına imkan yok bence

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1814 : 20 Mayıs 2016, 15:59:12 »
GSW ciddiyetten cok uzak oynadı.

OKCde de özellikle Durant iyi gününde degildi.
Durant da bir sıkıntı var. Eskisi gibi değil.

OKCde yan parcalar iyi katkı vermeye basladı, ama su durumda bu iki takımında Cavs den 4 mac almsına imkan yok bence
Cleveland'in kolay rakiplerle oynaması çok yanıltıcı yalnız. Bir de istatistikler sık sık yalan söyler ama, daha önce playoff'ta 10'da 10 ile başlayan iki takım da şampiyon olamamış. Biri Nets diğeri neydi hatırlayamadım.