Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 654691 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
Ynt: NBA
« Yanıtla #1845 : 30 Mayıs 2016, 08:13:05 »
Bird öyle değildi yahu. Bird çok kavgacı bir karakterdi. Hatta Dr.J gibi dünya tatlısı bir adamla yumruklaşmışlığı vardır. Bill Laimbeer ile olanı efsanedir zaten. Sahaya çıktı mı babasını tanımaz. Bir bakışla takım arkadaşlarını hizaya sokar. Koçtan fazla takım üstünde söz sahibidir.

Magic Johnson gibi sosyal hayatta dünyanın en neşeli, en şakacı insanlarından birisi de parkede öyledir. Bir anda başka bir evrene geçer parkede. Hava atışında yanlış yerde duran takım arkadaşlarını kolundan tutup asılarak daha etkili olacakları yere getirdiğine bile şahitim izlediğim eski maçlardan birisinde.

Saha içinde koçtan fazla koçluk yapacak kadar otoriterdirler. Takım için kavga edilecekse ilk önce ve en önde onlar olur. Bakışlarıyla ayar verirler takım arkadaşlarına. Bird, Magic, Jordan... Saha içinde hiçbirisi iyi çocuk değildir. Hepsinin kocaman bir yüreği vardır.

Bird bildiğin kafası kırıktır. Bakmayın dünyanın gelmiş geçmiş en zeki basketbolcusu olduğuna... Evet, öyledir ama... Kafa da kazanma hırsıyla kırıktır.

İşte, ufak bir kesit:

https://www.youtube.com/watch?v=t1e7CTQ7V4A
Sen diyorsan doğrudur abi, bendeki imajı öyle oluşmuş niyeyse. Bu saydıklarının Durant'te eksik olduğunu düşünüyor musun?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #1846 : 30 Mayıs 2016, 09:51:57 »
Bird öyle değildi yahu. Bird çok kavgacı bir karakterdi. Hatta Dr.J gibi dünya tatlısı bir adamla yumruklaşmışlığı vardır. Bill Laimbeer ile olanı efsanedir zaten. Sahaya çıktı mı babasını tanımaz. Bir bakışla takım arkadaşlarını hizaya sokar. Koçtan fazla takım üstünde söz sahibidir.

Magic Johnson gibi sosyal hayatta dünyanın en neşeli, en şakacı insanlarından birisi de parkede öyledir. Bir anda başka bir evrene geçer parkede. Hava atışında yanlış yerde duran takım arkadaşlarını kolundan tutup asılarak daha etkili olacakları yere getirdiğine bile şahitim izlediğim eski maçlardan birisinde.

Saha içinde koçtan fazla koçluk yapacak kadar otoriterdirler. Takım için kavga edilecekse ilk önce ve en önde onlar olur. Bakışlarıyla ayar verirler takım arkadaşlarına. Bird, Magic, Jordan... Saha içinde hiçbirisi iyi çocuk değildir. Hepsinin kocaman bir yüreği vardır.

Bird bildiğin kafası kırıktır. Bakmayın dünyanın gelmiş geçmiş en zeki basketbolcusu olduğuna... Evet, öyledir ama... Kafa da kazanma hırsıyla kırıktır.

İşte, ufak bir kesit:

https://www.youtube.com/watch?v=t1e7CTQ7V4A
Gerçek liderler işte bu saydıkların. Zaten o yüzden yıllar sonra bile unutulmuyorlar. Türk basketbolunda da benim aklıma ilk gelen isimler ibo ve mirsad bu konuda

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1847 : 30 Mayıs 2016, 11:08:41 »
Bu saydıklarının Durant'te eksik olduğunu düşünüyor musun?

Durant o karakterlerin çok uzağında... Sadece sayı lideri olarak takıma hakim olunmaz. Hoş, Kobe'den sonra o karakterde lider oyuncu kaldı mı; onu da bilmiyorum. Biraz Wade öyleydi.

Senin dediğin özelliklere uyarak bir şeyler kazanan son isim Tim Duncan'dır. Ama o da takım arkadaşlarını liderliğine inandırmıştır. Hakikaten liderdir yani. Yönetici bir karakterdir.

Durant ise öyle takım arkadaşları üstünde gücü olan biri gibi durmuyor. Bunu uzaktan bilemeyiz ama sanki Umut'un bahsettiği eksiklik yetenekten ziyade takıma hakim olma durumuyla ilgili... Bilemiyorum.

Ama şu anda Oklahoma'nın kaybettiği bir şey de yok. Sadece 3-1'lik avantajı yitirdiler. Sonuçta oynanacak bir 7.maç var ortada ve ne olacağını kimse bilemez.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2016, 11:10:25 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1848 : 30 Mayıs 2016, 12:21:25 »
seneye lakers kadrosunu cok merak ediyorum...sahsen durant'i almalarını isterim demarr derozan yerine...

j.clarkson-d.a.russell-j.randle-l.nance kalıyor..
l.williams ve b.bass ile devam ederler..
bir de mecburen n.young var kalacak..

geri kalan herkesi bırakacaklardır tahminim..

su kadroya durant + biyombo eklenirse herhalde sececekleri ingrami jahill okofor karsılıgı verebilirler sixers'a...

russell-l.williams
clarkson-n.young
durant-larry nance
randle-bass
okofor-biyombo

veteran bir 3-4 numara ve n.young takası ile alacakları ise yarar bir 2-3 numara ile iddialı olurlar..

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1849 : 30 Mayıs 2016, 21:33:24 »
Fazla iyi çocuk bence abi, dominant bir karakter değil gibi gözüküyor bununla bağlantılı olarak. Soyunma odasında farklı mı bilemem. Ama böyle "sessiz lider" şeklinde davranarak yüzüklere uzanan bir tek Bird geliyor aklıma. Ki Durant Celtics'e gelir diye umuyorum, ilginç olur olursa.

Ben de Golden State kazanamaz diye düşünüyordum ama maçın içinde kalmayı başarıp tam gereken anda darbeyi vurdular.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Sanırım agresif değil doğru ifade olacak. Bir de tercihleri hep sorunlu. Bu saatten sonra da olmaz ondan winner. Celtics filan almasın.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1850 : 30 Mayıs 2016, 21:53:31 »
Gsw bundan sonra bırakmaz..bence maçı farklı bile alabilir..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Farklı mı olur orasını bilmem de, bence de  GSW içeride iş -maalesef- bitirir. OKC 6. maçta fişi çekmeliydi, Durant nasıl öyle oynadı halen anlayabilmiş değilim. Umarım gıcık tiplerin (D. Green, Curry) olduğu GSW değil de OKC  playoff finali oynar.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1851 : 30 Mayıs 2016, 22:23:18 »
7 handikap var.Biletler karaborsada anormal seviyelere ulaşmış.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1852 : 30 Mayıs 2016, 23:22:03 »
Şimdiden sardı beni heyecan... Uyumam lazım. Aklımda maç. Uyuyamıyorum. Oysa saati kurdum 04:00'e... Hem de iki ayrı saat. :D

Çevrimdışı dincerorc

• Üye
« Yanıtla #1853 : 31 Mayıs 2016, 04:10:57 »
Curry erken başladı!!!

Sent from my HTC One using Tapatalk

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #1854 : 31 Mayıs 2016, 06:29:42 »
Yazık oldu, üzüldüm ama işi 6. maçta evinde bitiremezsen bu sonuca katlanırsın.
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2016, 06:34:01 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1855 : 31 Mayıs 2016, 06:36:14 »
Üfffff... Ne sert, ne kıran kırana bir maç oldu yahu? Hakemler 1990'lı yıllardan fırlayıp gelmiş gibiydi. Bu sertlikte oynamaya müsaade edildiği zaman tadına doyum olmuyor maçların. İlk devre caydırıcı Oklahoma savunması karşısında ekstra skor katkısı alamadık ve kilitlendik. 48-42 geride kapattık devreyi. Üstelik o ana kadar da bir defa öne geçtik. O da maçın başında 2-0. Aslında 3. çeyreğe de hatalarla başladık ama bu defa sertliğe karşı öyle bir sertlik koyduk ki, Oklahoma'yı da kilitledik. Tam bu esnada ben ekran başında "ekstra skor katkısı lazım" diye kendimi paralarken önce Livingston'dan 5 sayı, sonra Barbosa ve Varejao'nun katkıları geldi ki, bence maçın kırılma noktası o ekstra katkı bölümüydü. Kalan kısmı Curry tamamladı.

Çevrimdışı Ahmet A.

• Üye
  • Yer: ripcity
    • @ozundeiyicocuk_
« Yanıtla #1856 : 31 Mayıs 2016, 06:42:08 »
Igoudala maçın görünmeyen kahramanıydı, ilk 5 başladı ki bence seri genelinde Igudalaya şans tanınmalıydı bu maçları çok iyi oynuyor.Durantı çok yıprattı

Cavs- Golden çekişmesi zevkli olacak her iki takımda evlerindeki maçları kazanacağına inanıyorum umarım 4-3 biter bizimde gözlerimiz bayram eder.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1857 : 31 Mayıs 2016, 06:47:26 »
Bizim üst üste iki maç kazanmamız çok zor olacak ama... Çok yıprandık. Sadece 2 gece dinlenip, Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece final serisine çıkacağız. Cleveland tarafı 5 gece dinlenerek gelecek. Zaten buraya güle oynaya geldiler desek yeridir. Biz ise savaştan çıkmış olarak... Bakalım, umarım Oklahoma'nın sertliği ile karşılaşmayız. Draymond Green'de kendisini toparlar... Umarım. Yoksa onun kimyası bozulunca başımıza neler geldiğini şu Oklahoma serisi gösterdi. Sıkıntının ana kaynağı oradan çıktı. İyi plan yapmış Oklahoma.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #1858 : 31 Mayıs 2016, 06:51:51 »
Bitime 3 dk. kala, o moladan sonra Durant'in üst üste 7 sayısı "acaba olur mu?" dedirtti ama yetmedi. Zaten Ibaka'nın Curry 3'lük kaldırdığında yaptığı faulle olay bitti. Roberson'ın bomboşken 3'lükğü göndermeyip (yanlış hatırlamıyorsam) Waiters'a  vermesi aklıma geldikçe halen sinir oluyorum, Durant de çıldırdı zaten.

Çevrimdışı dincerorc

• Üye
« Yanıtla #1859 : 31 Mayıs 2016, 08:09:52 »
Curry'nin uzak 3'lükleri sadece 6 sayı değil aynı zamanda hem kendini sınama hem de OKC'ye mesaj içindi. Onun böyle attığı, oynadığı maçlardan başka sonuç çıkması zor.

Sent from my HTC One using Tapatalk