Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 652712 defa)

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: NBA
« Yanıtla #1935 : 18 Haziran 2016, 02:23:26 »
Sadece 5 handikap var.
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2016, 02:58:39 Gönderen: kenz »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1936 : 18 Haziran 2016, 02:52:25 »
2013'teki 7.maç Miami'nin evindeydi San Antonio'nun değil. Miami kendi sahasında kazanıp şampiyon oldu.

Ayrıca 1978'den bu yana oynanan ve 7.maça kalan son 6 finali evsahibi takım kazandı. Bilgilerde hata var.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1937 : 18 Haziran 2016, 03:01:32 »
Aynen komple hatalı, sağolasın düzelttiğin için.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #1938 : 18 Haziran 2016, 19:57:26 »
Aslinda GSW ye Noah fena durmaz gibi.
Sizin gorusleriniz nedir?
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1939 : 18 Haziran 2016, 20:23:33 »
Aslinda GSW ye Noah fena durmaz gibi.
Sizin gorusleriniz nedir?
Düşüşte bir isim gibi bence ama katkı verir. Çok para istememesi lazım ama.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1940 : 18 Haziran 2016, 20:27:12 »
NBA Draft için başlık açmaya gerek var mı? Buraya yazıyorum şimdilik.

Diğer bir sürü hakla beraber Celtics'in bu yıl üçüncü sıradan draft hakkı var. Draft Express mock draftında ekstra atletik ve uzun kollu ama 22 yaşındaki Providence gardı Kris Dunn var. Takımını NCAA finaline kadar taşıyan, iyi şutör ama tavanı sınırlı denilen oyun kurucu Buddy Hield da ihtimal olarak gösteriliyor. Bir ihtimal de draft hakkı ve diğer genç oyuncuları paketleyip iyi bir takas yapmaya çalışmak ki belki de en mantıklısı bu.

« Son Düzenleme: 18 Haziran 2016, 20:28:11 Gönderen: Kutay »
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #1941 : 18 Haziran 2016, 21:33:51 »
Bostonun ayrica siraya takaslamasida gundemde.
Bence sirayi takaslamak mantiksiz ama Thomasin yanina olasi guard alma durumu da var.
Ainge icin kritik bir yil acikcasi.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1942 : 18 Haziran 2016, 21:49:27 »
Hield çok elit bir skorer... Bu sezon en az üç maçını izledim. Muhtemelen NCAA topiğinde de o günlerde bahsetmiş olmalıyım. Yaşı sebebiyle tavanı sınırlı diyorlar ama kolej eğitimini tamamlamanın da fundemental açıdan ekstra artıları olacaktır. Aynı şey mesela hayran kaldığım Denzel Valentine için de geçerli ama Denzel'in oyun tarzı daha ziyade Avrupa basketbolu için muazzam... Eğer öyle bir ihtimal olursa, mesela NBA'de tutunamama durumu olursa, Denzel'i kaçıran enayilik eder. Diamantidis'in daha keskin üçlük atanı... Öyle diyeyim, anlayın... O yaşta bu saha görüşü...

Hield konusunda rahat olun. Bir kaç sene içerisinde ligin saygı gören skorerlerinden birisi olması yüksek ihtimal...

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1943 : 18 Haziran 2016, 22:42:34 »
Bostonun ayrica siraya takaslamasida gundemde.
Bence sirayi takaslamak mantiksiz ama Thomasin yanina olasi guard alma durumu da var.
Ainge icin kritik bir yil acikcasi.
Simmons ve Ingram'dan sonra düşüş olduğuna inanıldığı için alt sıraya doğru takas edilebilir ama şöyle bir durum var, daha bir çok draft hakkı var Celtics'in. Hele bir de "yeniden yapılanma evresinden rekabet evresine geçiş senesi bu sene olsun" derlerse, draft sırasını o şekilde değiştirmek anlamsız olur.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1944 : 18 Haziran 2016, 23:55:41 »

Hield çok elit bir skorer... Bu sezon en az üç maçını izledim. Muhtemelen NCAA topiğinde de o günlerde bahsetmiş olmalıyım. Yaşı sebebiyle tavanı sınırlı diyorlar ama kolej eğitimini tamamlamanın da fundemental açıdan ekstra artıları olacaktır. Aynı şey mesela hayran kaldığım Denzel Valentine için de geçerli ama Denzel'in oyun tarzı daha ziyade Avrupa basketbolu için muazzam... Eğer öyle bir ihtimal olursa, mesela NBA'de tutunamama durumu olursa, Denzel'i kaçıran enayilik eder. Diamantidis'in daha keskin üçlük atanı... Öyle diyeyim, anlayın... O yaşta bu saha görüşü...

Hield konusunda rahat olun. Bir kaç sene içerisinde ligin saygı gören skorerlerinden birisi olması yüksek ihtimal...

Şut yeteneği konusunda bence bir şüphe yok abi, zaten müthiş bir çalışma etiği varmış. Her gün ekstradan sabah ve gece şut çalışmak gibi. Kolejde fazladan kalan oyunculara da, Curry ve Draymond gibi örneklerden sonra daha iyi gözle bakılmaya başlandı. Hield için sadece oyunun diğer yanları ne kadar yetecek o merak konusu.

Diğer dediğin oyuncuyu hiç bilmiyordum ama şöyle çok ilginç bir istatistiğe rastladım:

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1945 : 19 Haziran 2016, 00:35:07 »
Hield aynı zamanda atletik özelliklere de sahip bir oyuncu... Mesela (NBA'i takip etmeyen arkadaşlar için Avrupa'da oynamış Amerika'lılardan örnek veriyorum) Sonny Weems gibi diyeyim. İzlemek istersen yarın filan bir kaç maçının linkini paylaşabilirim. Bu sezon defalarca 30 sayı barajını geçti ve ben bunlardan üçünü izledim. (Normal sezon maçlarından üçünü... Mart çılgınlığı bölümünü dahil etmiyorum.) Hatta birisi de 40 üstüne çıktığı bir maçtı ve uzatmalıydı diye hatırlıyorum. Bir defasında da maç sonu inanılmaz basketler atmıştı ve hatta birisi son saniye üçlüğü diye aklımda kalmış. Bende çok olumlu bir iz bıraktı. Final-four performansı dışında her şey çok harikaydı onun adına.

Bu arada ilk mesajına bir düzeltme yapayım: Finali Hield'in okulu (Oklahoma) oynamadı. Finali North Carolina ile final-four'da Hield'ın okulunu geçen Villanova oynadı ve finaller tarihinin en muhteşem sonuna tanık olduk. Bende 1976'dan itibaren ikisi hariç bütün finaller var. Bunların yarıdan fazlasını da izledim. Kalanlarına da bölüm bölüm göz atmışlığım vardır. Yani hepsine bir tarafından âşinayım. Bu sene olan gibi nefes kesen bir NCAA finaline rastlamadım.
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2016, 02:00:46 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1946 : 20 Haziran 2016, 04:27:59 »
Üçlük yüzdesindeki (%48 - %7) uçuruma rağmen 7 sayı fark iyi CAVS için.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1947 : 20 Haziran 2016, 04:52:19 »
Kyrie coştu 

edit: Beyler, bir MVP vardı; ne oldu ona ?  :D
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2016, 05:25:04 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı ELM

• Üye
  • Yer: Adana-Antalya
« Yanıtla #1948 : 20 Haziran 2016, 05:52:14 »
Tarih yazdılar valla. Lebron'un sevinci görülmeye değerdi. İlklerin gecesi oldu. MVP  LEBRON JAMES.
~ Zeljko's Soldiers ~

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1949 : 20 Haziran 2016, 05:59:19 »
İlk şampiyonluğa, tüm zamanların galibiyet rekorunu kıran takıma karşı, çift saha dezavantajına rağmen tarihte ilk kez 3-1'den dönerek uzanmak.

Tarihin en efsane şampiyonluğu, diyebilir miyiz?