Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 652703 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
Ynt: NBA
« Yanıtla #1980 : 04 Temmuz 2016, 19:25:52 »
Durant, Golden State Warriors a gidiyormuş, takım kimyası nasıl olur bilemem ama iyi bir hoca ile seri şampiyonluklar gelir.
Dr abinin twitterda yazdigina göre de durante yer acmak icin bogut-ezeli kontratlarindan çıkıyorlarmis.
Hakan abinin yorumunu baya merak ediyorum.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1981 : 04 Temmuz 2016, 19:27:40 »
Durant NBA'de gelmiş geçmiş en ezik hareketi yaptı, hayırlı olsun. Şampiyon olmasınlar istesem de nasıl bir hücum olacaklar herkes gibi merak ediyorum.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #1982 : 04 Temmuz 2016, 19:42:11 »
Durant NBA'de gelmiş geçmiş en ezik hareketi yaptı, hayırlı olsun. Şampiyon olmasınlar istesem de nasıl bir hücum olacaklar herkes gibi merak ediyorum.

Bence en ezik hareket, lebron un clevland dan ilk ayrılışı ve yanına wade ile bosh u alıp miami ye gitmesidir. Bu olayın detaylarını bilmiyorum çok iyi ama aklıma malone un lakers a gelip genede şampiyon olamaması geldi. Tabi ters bir örnek de draxler ın houston a gelip yüzüğü takmasıdır.

Çevrimdışı bugra

• Üye
« Yanıtla #1983 : 04 Temmuz 2016, 19:42:48 »
Yorumlarımızı buraya da yazalım.

1) Durant kolay yolu seçti ve GSW çok ağır favori  burası kesin ama bu kadar yıldızın olduğu yerde Steve Kerr bakalım man management olayını becerebilecek mi?

2) Westbrook'un performansını cidden çok çok merak ediyorum, MVP performansı gelebileceğini düşünüyorum.

3) CAVS nasıl hamleler planlıyor bilmiyorum ama Lebron bir şekilde şampiyonluk filan çıkarmayı başarabilirse gelecek yıl bu zamanlarda GOAT tartışmaları ciddi şekilde alevlenir.

4) Malone örneğinin bunlara bire bir uygun olduğunu düşünmüyorum, az önce twitter'da benzer muhabbeti arkadaşımla da yaptık zira Malone LAL'e gittiğinde yamulmuyorsam 38 yaşında filandı. Lebron ve Durant en verimli çağlarında kolayı seçtiler.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2016, 19:51:51 Gönderen: bugra »

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1984 : 04 Temmuz 2016, 19:47:32 »
Nba'de en sevdiğim oyuncuyken bir anda en nefret ettiğim oyuncu haline geldi. (Muhtemelen bunu öğrense üzüntüden kahrolacak)

Şaka bir yana herkes yüzük takmanın en kolay yolunu arar hale geldi. Eskiden herkes kendini bir şekilde Lakers'a atmaya çalışıyordu. Şimdi Lakers güçten düşünce en güçlü takıma yamama peşindeler kendilerini. Bizim jenerasyon çok şanssız o yüzden. Ama böyle hamleler genelde ilk senesinde ters teper.

Neyse bedduamı da edeyim içimde kalmasın: Seneye Nba finalinde de, 2012 senesinde olduğunu gibi Lebron karşısında ağlarsın Durant efendi.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2016, 19:50:24 Gönderen: (EREN) »

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1985 : 04 Temmuz 2016, 20:27:53 »
Bence en ezik hareket, lebron un clevland dan ilk ayrılışı ve yanına wade ile bosh u alıp miami ye gitmesidir. Bu olayın detaylarını bilmiyorum çok iyi ama aklıma malone un lakers a gelip genede şampiyon olamaması geldi. Tabi ters bir örnek de draxler ın houston a gelip yüzüğü takmasıdır.
Abi Clyde Drexler olayını tam bilmediğim için onu geçiyorum. İlk ikisi için:

1) LeBron potansiyeli çok büyük ama yeni kurulmuş ve lideri olacağı bir takıma geldi. Başarı garantisi yoktu. Golden State ise tarihin en iyi galibiyet sayısına ulaşmış, 2.5 süper yıldızın olduğu bir takım. Ayrıca LeBron'un ayrıldığı takım yıllarca onun yanına maksimum Mo Williams'ı koyabilmiş bir takımdı. Durant'in ayrıldığı Oklahoma ise temelde onun kötü performansı sebebiyle batı finalini yedinci maçta kaybetmiş, hatta gittiği takıma kaybetmiş bir takımdı. Tüm bunları LeBron'un karakterini beğenmeyen biri olarak yazıyorum bu arada.

2) Malone bir yıldız olmasına rağmen kariyerinin sonunda şampiyonluk yaşamak için geldi Lakers'a. Ayrıca Malone o dönemde ligin en iyi oyuncularından değildi artık. Durant ise ligin Curry'den önceki MVP'si.

Celtics'e gelmesini istediğim için de biraz kızdım ama gerçekten daha önce görülmemiş ölçekte bir güçlüye yamanma durumu bu.

« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2016, 20:29:16 Gönderen: Kutay »
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #1986 : 04 Temmuz 2016, 20:55:11 »
NBA bitmiştir.
Tarihin en iyi derecesini yapan takım ligin en iyi oyuncularından birini aldı..

2016-2017 sezonunu izlemenin de anlamı kalmadı.

Sunun önüne gecemeyenlere de yazıklar olsun. Zevkimizin icine ettiler.

Lebron ve durant. Nefretimsiniz.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2016, 20:55:33 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1987 : 04 Temmuz 2016, 21:55:17 »
Golden State'in şampiyonluğunu kesin görenler yanılgı içindeler. Öncelikle bu seviye bir topluluğu idare edecek bir koç yok başında. İkincisi kağıt üzerinde en iyi kadrolardan birisi olsa da özellille finallerde ve genel olarak playoff da dağılan iki süper yıldız mevcut ve bu psikolojileri birbirlerine iyi gelmeyebilir. Son olarak da seneye kadrosunun dağıa ihtimali de var Golden State'in. Zor bir sene olacak bana kalırsa.

Ayrıca şöyle bir tepkilere baktım da yanında Bosh'la beraber Wade'e yancı giden LeBron'u hazmedip şu sıralar yalaması olanlar Durant'a gider yapıyorlar. Çok saçma bir eylem bu. LeBron'un yaptığıyla fazla farkı yok, o şöyle bu böyle demek anlamsız. İlaveten unutmamak lazım ki LeBron o hamleye rağmen bala göte iki şampiyonluk ancak alabildi. Durant'ın da kaç tane alabileceği şüpheli.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Aaskın

• Üye
  • Yer: Bursa
  • Son sözümüz FENERBAHÇE
« Yanıtla #1988 : 04 Temmuz 2016, 22:13:58 »
Golden State'in şampiyonluğunu kesin görenler yanılgı içindeler. Öncelikle bu seviye bir topluluğu idare edecek bir koç yok başında. İkincisi kağıt üzerinde en iyi kadrolardan birisi olsa da özellille finallerde ve genel olarak playoff da dağılan iki süper yıldız mevcut ve bu psikolojileri birbirlerine iyi gelmeyebilir. Son olarak da seneye kadrosunun dağıa ihtimali de var Golden State'in. Zor bir sene olacak bana kalırsa.

Ayrıca şöyle bir tepkilere baktım da yanında Bosh'la beraber Wade'e yancı giden LeBron'u hazmedip şu sıralar yalaması olanlar Durant'a gider yapıyorlar. Çok saçma bir eylem bu. LeBron'un yaptığıyla fazla farkı yok, o şöyle bu böyle demek anlamsız. İlaveten unutmamak lazım ki LeBron o hamleye rağmen bala göte iki şampiyonluk ancak alabildi. Durant'ın da kaç tane alabileceği şüpheli.
Aynen. Miami ve Cleveland'ın Lebron öncesi ve sonrası durumlarını düşündüğümüzde gerçekten hiç fark yok...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #1989 : 04 Temmuz 2016, 22:23:42 »
Tim Duncan emeklilik kararı almış deniliyor.
Manu 1 sezon daha devam edecek diye sevinirken bu muhabbet hiç olmadı. :(
Bu arada Pau Gasol 2 yıl 30 milyon dolara San Antonio Spurs'te.

KD Gsw'ye giderek tüm taşları yerinden oynatması olayına hiç değinmiyorum.
Playoff'ları bilmem ama normal sezonda bu sezon kırdıkları rekoru baya baya geliştirirler gibi duruyor.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2016, 22:24:34 Gönderen: Bülent »
...

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #1990 : 04 Temmuz 2016, 22:29:41 »
Aynen. Miami ve Cleveland'ın Lebron öncesi ve sonrası durumlarını düşündüğümüzde gerçekten hiç fark yok...

yalnız lebron ne Miami ye ne de clevelanda giderken tek başına gitmedi birinde Bosh diğerinde de love geldi sadece bunlarda değil iki takımda da 6 7 oyuncu değişti lebronun gittiği sezonlarda

Çevrimdışı Aaskın

• Üye
  • Yer: Bursa
  • Son sözümüz FENERBAHÇE
« Yanıtla #1991 : 04 Temmuz 2016, 22:55:41 »
yalnız lebron ne Miami ye ne de clevelanda giderken tek başına gitmedi birinde Bosh diğerinde de love geldi sadece bunlarda değil iki takımda da 6 7 oyuncu değişti lebronun gittiği sezonlarda
Lebron olmadan bu takımların playoff finali dahi göremeyeceği kaçınılmaz bir gerçekti...

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1992 : 05 Temmuz 2016, 00:13:48 »
Lebron olmadan bu takımların playoff finali dahi göremeyeceği kaçınılmaz bir gerçekti...

Diğer tarafta ise tarihin en iyi derecesini yapan takıma gidiyor Durant, bunu demek istiyordum. LeBron umrumda değil hatta Celtics taraftarı olduğum için kılım ama Durant onun yaptığını farklı bir boyuta taşıdı. Ligin hak ettiği şekilde çok sevilen bir yüzüyken Golden State taraftarı olmayan herkesten tepki çekiyor şu an.

Durant önce Golden State'e liderlik eder ve iki şampiyonluğa taşır, ardından döner Oklahoma'yı şampiyon yaparsa ancak LeBron statüsüne gelebiliyor. Bu sırada normal sezonu domine etmesi falan lazım.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #1993 : 05 Temmuz 2016, 00:15:28 »
Olay Durantin sampiyonluk kazanıp kazanamayacagı degil ki,

Bir sakatlık olmazsa her sene GSW CLE finali izleyecegiz. Bunun önüne gecek bir takım yok
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2016, 00:15:54 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1994 : 05 Temmuz 2016, 00:20:05 »

Golden State kağıt üzerinde tarihin en iyi takımını kurdu. Başarılı olacaklar mı bilmiyoruz, umarım olamazlar.

Durant gider yapılmayı hak etti. LeBron zamanında ben dahil herkesten tepki çekse de takımını neredeyse her sene finale taşıdı ve bala göte değil söke söke iki şampiyonluk aldılar, bunu kabul etmezsek Spurs'ün şampiyonluğu da bala göte olur. Miami'de hedefine ulaştıktan sonra döndü ve Cleveland'a sözünü tuttu. Özellikle bu sene LeBron'un kişisel şovuna döndü ki karşısında kağıt üzerinde tarihin en iyi takımı vardı.

Yani o zaman LeBron eleştirileri hak etti ama altından kalkmayı başardı. Durant şu noktada ağzıyla kuş tutsa kamuoyu vicdanında korkak ve ikinci hatta üçüncü adam olarak kalacak.