Voleybol > Fenerbahçe Erkek Voleybolu

Fenerbahçe | Erkek Voleybol Takımı Genel Haberler

<< < (3/42) > >>

Anka:

Bu 5 sene Türkiye de oynama ile ilgili voleybolunsesinde bir yazı vardı;

"...Coscovic’in Türk olarak oynaması haksızlık

Geçen sezon Galatasaray’ın kullandığı adaletsiz avantajı bu sene İBB kullanıyor. Hırvat oyuncu Tomislav Coscovic’i Türk statüsünde sahaya sürerek 4 yabancı oyuncu ile mücadele ediyor. Haliyle de diğer takımlara karşı haksız bir rekabet doğuyor. Bunun sınırları iyi çizilmeli ve buna kimse itiraz etmemeli. Oyuncunun annesi babası Türk değilse, voleybolun temel altyapısını Türkiye’de almamışsa Türk olarak oynaması adaletsizliktir. Eğer konu 5 sene Türkiye’de oynamak ise FB Grundig yaşadı demektir. Zira Ivan Miljkovic ve Leonel Marshall’ın Türk oyuncu statüsünde oynamasına iki sene kalmış oluyor. O zamana dek yabancı kuralı değişmez ve FB Grundig üç yeni oyuncu alıp sahaya beş yabancı ile çıkarsa itiraz etmek isteyenler, bugünlere bakıp bu yazıyı bir kez daha okusunlar...."

http://www.voleybolunsesi.com/content.php?cid=08&id=18754&topic=9

erik2929:
O degilde Kimin 3 senesi :)) tehlikenin farkindalar mi ahaha

Anka:

Bayanlar liginde bu durumda bir çok oyuncu var.

Sisley Volley TV:
Castellani ilk 6 da yer alan oyuncularını servis açısından iki gruba ayıran , bir bölümüne smac servis diğer bölümüne ise JF servis kullandıran , uygulayacağı sistem ve taktikleri açık açık söyleyen ve bundan kaygı duymayan , mental ozellikleri ust duzey bir antrenör. PlayOfflar da ,mansette Kaziyski ve Juantorena'yı bozmak için herşeyi yapacaktır.

Halkbank ile er yada gec play off ta karsilasacagiz. Su kesin ki maclar inanilmaz sert gececek. Ralliler daha da kisalacak. Hucumda , Ivan ve Felipe bu sertlige ayak uyduracak isimler. Burada kilit nokta Marshall olacak. Gecirdigi sakatliklar ve ilerleyen yasi sebebiyle eskisi gibi ziplayamiyor ve hucumda efektifligi ust duzey maclarda yakalayamiyor.Onun icin en ideal gorev hucumda 3. opsiyon olmak ve savunmada Logan Tom tarzi supurucu bir role burunmek olacaktir. Marshall Italya'da daha cok olaganustu sicrama yetenegi ve hucumda is bitiriciligi ile one cikti. Ama defansif ozellikleride ust duzeydi. Hatta kendisi benim icin Italya liginin son 10 yilindaki en iyi 5 savunmacisindan biridir. Bu yuzden hucumdan daha ziyade savunmaya odaklanmasinin daha saglikli olacagini (matej ve osmany'in oldurucu servisleri) dusunuyorum. Serkan ve Marshall supuruculugu , Ivan ve Felipe bitiriciligi ile , ben Fenerbahce Grundig'in Halkbank ile Turkiye'de son yillarda hicbir bransta gorulmemis bir rekabete tutusacagini dusunuyorum.

gurol1967:

--- Alıntı yapılan: Sisley Volley TV - 13 Aralık 2013, 22:20:59 ---Castellani ilk 6 da yer alan oyuncularını servis açısından iki gruba ayıran , bir bölümüne smac servis diğer bölümüne ise JF servis kullandıran , uygulayacağı sistem ve taktikleri açık açık söyleyen ve bundan kaygı duymayan , mental ozellikleri ust duzey bir antrenör. PlayOfflar da ,mansette Kaziyski ve Juantorena'yı bozmak için herşeyi yapacaktır.

Halkbank ile er yada gec play off ta karsilasacagiz. Su kesin ki maclar inanilmaz sert gececek. Ralliler daha da kisalacak. Hucumda , Ivan ve Felipe bu sertlige ayak uyduracak isimler. Burada kilit nokta Marshall olacak. Gecirdigi sakatliklar ve ilerleyen yasi sebebiyle eskisi gibi ziplayamiyor ve hucumda efektifligi ust duzey maclarda yakalayamiyor.Onun icin en ideal gorev hucumda 3. opsiyon olmak ve savunmada Logan Tom tarzi supurucu bir role burunmek olacaktir. Marshall Italya'da daha cok olaganustu sicrama yetenegi ve hucumda is bitiriciligi ile one cikti. Ama defansif ozellikleride ust duzeydi. Hatta kendisi benim icin Italya liginin son 10 yilindaki en iyi 5 savunmacisindan biridir. Bu yuzden hucumdan daha ziyade savunmaya odaklanmasinin daha saglikli olacagini (matej ve osmany'in oldurucu servisleri) dusunuyorum. Serkan ve Marshall supuruculugu , Ivan ve Felipe bitiriciligi ile , ben Fenerbahce Grundig'in Halkbank ile Turkiye'de son yillarda hicbir bransta gorulmemis bir rekabete tutusacagini dusunuyorum.

--- Alıntı sonu ---

Serkan'cım Sen İtalya ligini uzun yıllardır yakından takip ediyorsun biliyorum.O yüzden yorumun fevkalede doyurucu olmuş.
Bravo diyorum.Ben de Marshall'ın kilit isim olacağına inanıyorum.
Bir de Serkan Libero da manşet'te fazla sallanmaması lazım.Kharkiv maçında resmen çöktü ve 1-3 kazanacağımız maçı 3-2 kaybettik.
  Ben de Halkbankası ile çok sert ve çekişmeli bir rekabete gireceğimizi düşünüyorum.
Umarım herhangi bir sakatlık,hastalık problemi yaşamayız.Sağlıklı olduğumuz sürece daha öndeyiz bana göre.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git