Gönderen Konu: Jan ''Sir'' Vesely  (Okunma sayısı 234135 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Jan ''Sir'' Vesely
« Yanıtla #795 : 08 Nisan 2021, 02:50:12 »
Ibrahim kutluayi bende çözemedim abi hadi alen neyse ugur ozan zaten çok tutmuyorum ben bütçecilerden oda ama ibo gibi fenerbahceliligi ile bilinen biri su barcelona maçından sonra hakem konuşmayacaksa ne zaman konuşacak  .  Resmen olayı paly off sertliğine getirdiler adamlar murat murathanoglu harici zaten euroleague sallayan biri yok spor dünyasında onuda zaten her yerden men ettiler . Beinsport açıyorsun ismail senol ihsan bayülgen pollyanacilik peşinde çok garip ya hakem konuşmayi ayip saniyorlar yada işlerine gelmiyor çözemedim ben
.

En büyük kepazelik daha doğrusu ikiyüzlülük bir yandan biz tarafsız spor adamlarıyız ayağına maç içinde hakem muhabbetine girmezlerken diğer taraftan Türk takımlarının attığı basketlerden veya kazandıkları maçlardan sonra çığlık atmaları kişnemeleri vesaire... Yok öyle bir dünya, madem tarafsız spor adamısınız rakip takımların attığı sayılardan sonra da kişneyin. Bunu yapmayacaksınız da hakem rezaletlerini konuşun. Vıcık vıcık bir yapı...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #796 : 08 Nisan 2021, 02:55:01 »
Tom abi gibi bir insan bile ne kadar sinirlenmiş ama sözde büyük Fenerbahçeli yorumculardan ses çıkmıyor.

Benim merak ettiğim şey şu:Barça-Efes finalinde,aynı bizim CSKA maçında yaşadığımız hakem katliamı olursa ne diyecekler? “Burası final atmosferi,böyle düdüklerin çalınmaması normal” mi diyecekler?.

Basketbolu entellektüel bir bakış açısı ile değerlendirmenin hiçbir kusuru yok.Hatta,farklı ve objektif bakış açısı sunulduğu takdirde bence çok keyifli oluyor ama entellektüellik bazı oyun yapıları ile bağdaşmıyor.
Murat Murathanoğlu abi sırf bu yüzden çoğu kanaldan gönderildi.
Gelelim İspanyol takımlarına.Basketbolu elit sporu olarak görüp,bu şekilde yorum yapabilirsin.Basketbolu teknik detayları ile yorumlayabilirsin ama işin ucunda İspanyol takımları varsa teknik detaylar bir anda saha için pisliklere dönüşür.Kendisini yerden yere atan tiyatro oyuncuları,rakibe alttan pis yumruk vuran oyuncular gibi farklı türler ortaya çıkar.Sen bunları görmezden gelirsen,F4 ya da final maçında seni,tokat ata ata yenerler.

Pero gibi bir oyuncu her takıma lazım.Her topçun fark yaratmak zorunda değil,bazıları pislik olacak ki;bu durumlarda rahatça bu kozunu kullanasın.

Bence bu maçı alacağız ve Vesely iyileşip F4’e kalacağız.

Olacağı o, Efes bizim Olympiakos finali gibi vurup geçemezse final fourda doğranacak lime lime, bu yavşaklarda o zaman ağlayıp duracaklar. Adım gibi eminim. Türk spor basını, ikiyüzlülük tarihidir...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #797 : 08 Nisan 2021, 02:57:23 »
Saha dışı ve sahada olanlar bu kadar netken bunları konuşmamayı, konuşmaya çalışanı da susturmayı entelektüellik olarak nitelendirmek bir anlamda paye vermek oluyor. Bir paye vereceksek korkaklık payesini önereceğim ben, çok daha yerinde olur.

Ne yazık ki öyle. Ben oraya geçmeden önce Mehmet Demirkol'u zevkle dinlerdim. O bile uyum sağladı socrates kafasına maalesef...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #798 : 08 Nisan 2021, 03:13:31 »
Entelektüel olmak bunlara mı kalmış :) Murathanoğlu asıl basketbol entelektüelidir. Neden ayırmışlar kanaldan, onu söylesinler önce.

Cevap net, Fenerbahçe'nin mağduriyetini her zaman dile getirdi. Geçtim Fenerbahçe'nin başarılarını, mağduriyetini duymak dahi istemiyor Galatasaray, Beşiktaş ve cümle anti Fenerbahçe güruhu. En okumuşu, entelektüeli dahi öyle, konu Fenerbahçe'ye gelince rasyonalizm etik falan hak getire. Nasıl bir kin ve düşmanlıkları varsa artık... Socrates de bu taifeyi karşısına almak istemiyor. Orda konuşacak adam herkesi okşayacak, Fenerbahçe'ye gelince el frenini çekecek. Fenerbahçe'nin domine ettiği dönemde bütçeden dem vuracak, Obradovic molada küfür edince onu eleştirecek. Hayretle izliyorum Ergin Ataman'ın fuckları ve Galatasaray Kadın basketbol takımı koçunun aleni hakareti gündeme bile alınmadı. Fenerbahçe kitlesininin iyice kendi içine kapanmasına ve adeta bir militarist diaspora topluluğuna dönüşmesine neden oldular. Ben bunu Fenerbahçe'ye karşı gösterilen ırkçılık olarak tanımlamaya başladım. Kendi ırkçılıkları yüzünden bizleri de ruh hastası ettiler. Şahsen ben Şenol Güneş, Fatih Terim ve Ergin Ataman ın çalıştırdığı hiçbir takımın maçını izlemem, kimi çalıştırırsa çalıştırsınlar. Fenerbahçe nin önünü kesme yolunda Türk sporunu dinamitlediler. Atıyorum yarın bir gün kazayla şampiyonlar ligini kazansak utanmadan onu da itibarsızlaştırırlar...
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2021, 03:25:10 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #799 : 08 Nisan 2021, 11:40:44 »
Cevap net, Fenerbahçe'nin mağduriyetini her zaman dile getirdi. Geçtim Fenerbahçe'nin başarılarını, mağduriyetini duymak dahi istemiyor Galatasaray, Beşiktaş ve cümle anti Fenerbahçe güruhu. En okumuşu, entelektüeli dahi öyle, konu Fenerbahçe'ye gelince rasyonalizm etik falan hak getire. Nasıl bir kin ve düşmanlıkları varsa artık... Socrates de bu taifeyi karşısına almak istemiyor. Orda konuşacak adam herkesi okşayacak, Fenerbahçe'ye gelince el frenini çekecek. Fenerbahçe'nin domine ettiği dönemde bütçeden dem vuracak, Obradovic molada küfür edince onu eleştirecek. Hayretle izliyorum Ergin Ataman'ın fuckları ve Galatasaray Kadın basketbol takımı koçunun aleni hakareti gündeme bile alınmadı. Fenerbahçe kitlesininin iyice kendi içine kapanmasına ve adeta bir militarist diaspora topluluğuna dönüşmesine neden oldular. Ben bunu Fenerbahçe'ye karşı gösterilen ırkçılık olarak tanımlamaya başladım. Kendi ırkçılıkları yüzünden bizleri de ruh hastası ettiler. Şahsen ben Şenol Güneş, Fatih Terim ve Ergin Ataman ın çalıştırdığı hiçbir takımın maçını izlemem, kimi çalıştırırsa çalıştırsınlar. Fenerbahçe nin önünü kesme yolunda Türk sporunu dinamitlediler. Atıyorum yarın bir gün kazayla şampiyonlar ligini kazansak utanmadan onu da itibarsızlaştırırlar...

+İmza. Eline sağlık hocam

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #800 : 08 Nisan 2021, 21:07:58 »

Kaliteli insanlar Fatih Terim ve Ergin Ataman'dan haz etmiyor. Benim tonla GS'li arkadaşım var. Keza medyada da. Biraz bence algıda seçicilik yapılıyor. Onlara bakıyorum, onlar da benzer şeylerden şikayet ediyorlar. Spor dünyası bir kara delik gibi. O mantaliteye girince rasyonel düşünebilmek, olanı olduğu gibi görebilmek imkansız. Taraftarsan objektif olunmaz deniliyor ama ben hatalı buluyorum bunu. Bu yaklaşım bizi içinden çıkılamaz bir döngüye sokuyor.

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #801 : 09 Nisan 2021, 00:14:55 »

Benzer şeyleri düşünüyorum. Soru değil, bir imaydı zaten benimki.

Şu anda basketbol ortamına dair haklı serzenişlerimiz hiç bir şey yine de...

Ya basketbol Türkiye’deki birinci branş olsaydı, ya TBL’nin takip edilirliği futbol ligi kadar olsaydı; futboldaki pespayeliğin aynısını bu kez basketbolda yaşıyor olurduk.

Allahtan basketbolun başat organizasyonu EuroLeauge, ülke sınırları dışında... Ve ülkedeki mevcut iklim futbol kadar basketbolu etkisi altına alma eğiliminde değil. Aksi halde sadece roller değişirdi. Fatih’in rolü Ergin’e aspordakilerin rolü Sokrates’çilere... Hidayet zaten emir eri...

Bir de şunu ekleyeyim; Fenerbahçe’ye yönelik itibarsızlaştırmanın, ötekileştirmenin altında bu kulübün kuruluş ilkelerine bağlı kalma kararlılığında olan camiasının asıl hedef durumunda oluşu var. Yapılanların hiç biri tesadüfi değil, basit taraftarlık refleksleri ile açıklanamaz. Çünkü yapılanlar mevcut iklimden bağımsız değil...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #802 : 09 Nisan 2021, 20:55:07 »
Kaliteli insanlar Fatih Terim ve Ergin Ataman'dan haz etmiyor. Benim tonla GS'li arkadaşım var. Keza medyada da. Biraz bence algıda seçicilik yapılıyor. Onlara bakıyorum, onlar da benzer şeylerden şikayet ediyorlar. Spor dünyası bir kara delik gibi. O mantaliteye girince rasyonel düşünebilmek, olanı olduğu gibi görebilmek imkansız. Taraftarsan objektif olunmaz deniliyor ama ben hatalı buluyorum bunu. Bu yaklaşım bizi içinden çıkılamaz bir döngüye sokuyor.
.

Valla Emre Belezoğlu transferi nedeniyle futbol maçlarına gitmeyi bırakmış bir insanım. Hatta başarı bağlamında geldiğimiz nokta için daha çok iç dinamikleri suçlayan bir kafa yapım vardır. Örneğin zamanında Aykut Kocaman'a yapılanlar için Ali Şen e, Alex e yapılanlar için de Aykut Kocaman a demediğim kalmadı. Ama artık iş çığırından çıktı. Bazen oturup muhasebe ediyorum iç dünyamda, biz mi paranoyak olduk diye. Yok ağbi zıvanadan çıktı medyası federasyonu boku püsürü hepsi...

Çevrimdışı hangul

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #803 : 09 Nisan 2021, 21:19:46 »
.

Valla Emre Belezoğlu transferi nedeniyle futbol maçlarına gitmeyi bırakmış bir insanım. Hatta başarı bağlamında geldiğimiz nokta için daha çok iç dinamikleri suçlayan bir kafa yapım vardır. Örneğin zamanında Aykut Kocaman'a yapılanlar için Ali Şen e, Alex e yapılanlar için de Aykut Kocaman a demediğim kalmadı. Ama artık iş çığırından çıktı. Bazen oturup muhasebe ediyorum iç dünyamda, biz mi paranoyak olduk diye. Yok ağbi zıvanadan çıktı medyası federasyonu boku püsürü hepsi...

Benim için Aydın Örs yerine Tanyeviçin getirilmesi ve yöntemi nedeniyle Mahmut Uslu ve Aziz Yıldırım bitmişti zamaninda. Her taraftarin farkli bir eşik değeri olsa gerek yapilanlari kabullenme konusunda ama ben de o donem basket takimini izlemeyi birakmistim.   

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #804 : 09 Nisan 2021, 22:19:40 »
.

Zıvanadan çıkmak normal çünkü kurumlara güven kalmadı.

Çevrimiçi myildirim

• Üye
« Yanıtla #805 : 10 Nisan 2021, 03:01:52 »
DÖNNN bebeğim DÖNNN çaresiz başım, ayrılık böyle uzun sürmezzz, Cska serisi SENSİZ OLMAZZZ ki... :'(

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #806 : 27 Nisan 2021, 21:46:07 »
beşinci günün şafağında beni bekleyin. şafakta doğuya bakın.

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #807 : 28 Nisan 2021, 11:53:27 »
En ufak sakatlığının tekrarlaması veya kötüleşmesi olasılığı varsa, riske edilmesin bu akşam bence.
Gelecek sezona sağlıklı bir Vesely ile başlayalım.

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #808 : 28 Nisan 2021, 12:29:16 »
Vesely başlığı çok uygun olmayabilir ama yazacaklarım onu da ilgilendiriyor.

Bence şube yönetimi Vesely sakatlandıktan sonra F4 için ümitlerini azalttı. F8’i yeterli gördüler...

Melih’in nişanına izin verilmesi, Kokoşkov’un özel işleri için Amerika’ya gitmesine izin verilmesi, sağlık ekibinin covid önlemlerini gevşetmesi...... Bunlar emareler...

Hiç profesyonel bir yaklaşım değil. Evet taraftarın ümitleri azaldı... Ama sen taraftar değilsin. Profesyonel bakmalısın...

Ali Koç bu kulübe profesyonellik getirecek diye ümit etmiştik/o iddia ile gelmişti... Ancak her yaptığı uygulamada taraftar refleksi görüyorum ben. Sadece onda değil yönetimin diğer unsurlarında da...
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2021, 12:29:49 Gönderen: Sapere »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #809 : 28 Nisan 2021, 13:04:09 »
Ben de şunu anlamıyorum. Veselynin riske edilmesi koskoca bir sezonun heba edilmesinden daha mi onemli. Bu maclarda riske edilmesin de ne zaman edilsin. Geldiginden beri kaçıncı play off kacirmasi bu. Sampiyon oldugumuz sezon dahi oynamamisti diye hatırlıyorum. 35-40 mac yapmissin sezonun emegi tek maça sıkışmış ve adam oynayabilecek durumda ise riske etmeyelim mantığına hayret ediyorum. Biz 34 tane maci afedersiniz ama ne bok yemeye izledik. Adam gerçekten sakatsa oynamasın ama oynayabilecek durumda ise mutlak suretle oynamalı.