Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006996 defa)

Ero1907 ve 114 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1215 : 21 Mayıs 2019, 12:24:12 »
takım halinde iyi savunma yapıyoruz ama iş birebire döküldüğünde çok sorun yaşıyor takım. hines higgins ve hackett dayak attı resmen efes kısalarına. şu sertliği gösterebilecek kalinic ve vesely hariç oyuncumuz yok.
piyasaya bakarsak nando ve serrod boşa çıkıyor öyle başka da yıldız diyebileceğimiz kısa oyuncu yok. ikisinden biri olmazsa kontratı olsa da vildoza'yı görmek isterim ben bu takımda. hem karakter olarak uygun hem de savunmada o tarz yapışkan bir kısa oyuncumuz yok. melli'ye bağlı olarak 2 uzun 2  belki 3 kısa eklemesi yapacağız takıma oldukça hareketli geçecek gibi yaz dönemi.
Aslında Melli'yi de o listeye ekleyebiliriz ama Melli sezon boyunca uzun bölgesinde çok yalnız kaldı.Ahmet felaket bir sezon geçirdi ve eline gelen çok büyük bir fırsatı değerlendiremedi.Bence ihtiyacımız olan oyuncu net olarak Higgins.Fakat CSKA gibi bir takımdan nasıl alabiliriz orası da muamma.
Vesely ve Kalinic o kadar kötü bir anda sakatlık yaşadıklar ki,belki en çok istediğimiz anlarda onların agresifliğini hissedemedik.
Eğer Vesely ve Kalinic sağlıklı olarak gelebilseydi;bence biz Efes'i yine yenerdik.
İhtiyacımız olan iki oyuncu Ekpe Udoh ve Cory Higgins.
Sloukas(eğer giderse yerine Teodosic olabilir)-Bobby-Sinan(yerine daha iyisi şart)
Cory Higgins-Ennis-Melih
Datome-Guduric-Biberovic
Melli(kalması lazım)-Kalinic-xx
Vesely-Udoh-Ahmet,sakatlık olmadığı sürece EL'in en büyük favorisi yine biz oluruz.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #1216 : 21 Mayıs 2019, 12:26:58 »
Real Madrid davies ile anlaşmış. Ayonu serbest bırakacakmış sezon sonu. 1-2ay önce bikaç yerde ayonu gelecek sezon için istediğimizi duymuştum. Ayon kariyeri geçmişi avrupa özelinde çok iyi olsa da bu dedikodudan açıkcası çok memnun olmam kendi adıma...
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #1217 : 21 Mayıs 2019, 12:45:26 »
değerli arkadaşlar, final fourun yaklaşık nasıl geçeceğini tahmin etmeme rağmen psikolojimi anca düzelttim, cumadan sonra ilk kez foruma giriyorum ve dilim döndüğünce size bir analiz yapmak istiyorum.

günümüz basketbolunda en üst düzeyde mücadele için hem fizik hem de mental olarak üst düzeyde olmanız gerekiyor. sakatlık bizim bütün düzenimizi bozdu. bizi hem mental hem de fizik olarak düşürdü. maalesef yarı final maçında "özellikle tüm sezon savaştıktan sonra ve hatta bu takımın alameti farikası savaşması ve asla pes etmemesi iken" erken havlu attık. çünkü fizik olarak ta mental olarakta bitik vaziyette idik. niye? bunun en büyük sebebi sakatlıklar. oyuncular üzerinden değerlendirirsek daha iyi anlaşılacak,
bobby dixon; aslında bu sene rol oyuncusuna evrilecekti, maçın kritik anlarında 3. gard olarak girecek, momentumu değiştirecek, fişi çekip işi bitirecek adam rolüne girecekti. ancak enis sakatlanınca bütün sezon 36 yaşında 20-25 dakika süre aldı. bence buna rağmen mükemmel bir sezon geçirdi ama bir yerde bitecekti, yarı final maçında bitti pili.
melli: bence takımın en önemli oyuncularından biri. lavergne ve vesely nin sakatlığın da sakat sakat haftada 2 maç bazen 3 maç oynadı. adam inanın basketboldan bıktı. melli final foura da kalmadı, aslında play off ta bittiğini gösteriyordu. o da play off ta bitti.
arkadaşlar devam edeceğim ama şimdi çıkmam gerekiyor. sevgiler selamlar
vesely ve lavergne yokluğunda çok fazla kısa beşle oynamak zorunda kaldık, özellikle değişmeli savunmada kısalar çok fazla yıprandı, ancak datome ve kalinicin varlığıyla tam bu süreci aşarken ikiside sakatlandı. sakatlık dönüşleri için en az 5 maç lazım, hele uzun oyuncular için. ayrıca basketbol tamamen ritim oyunu, kalinicin arkası dönük oyunu bizim en önemli setlerimizden ama sıfır çektik orada, sloukas vesely işbirliği gene temel taşlarımızdan birisi, orası da güdük kaldı.
en zayıf yanımız birebir savunmalar, tamamen bunun üzerine atak ettiler özellikle larkinle, vesely sakatlık dönüşü adam değişmeli savunmada her zamanki gibi kısanın karşısında kalamadı. sahadaki oyuncular aptal değil, her şeyin farkındalar dı. zaten onun için hiç bize yakışmayacak şekilde maçı erken bıraktılar.
ben maçlar başlamadan önce anadolu efesi geçemeyeceğimizi, karşıdan cska nın geleceğini kupayı da cskanın kazanacağını düşünüyorum diye yazmıştım. yukarıdaki sebeblerden dolayı. ancak bu sakatlıklar olmasaydı kupayı alabilir miydik.?

Çevrimdışı constructor

• Üye
« Yanıtla #1218 : 21 Mayıs 2019, 12:58:07 »
anadolu efesi kesinlikle geçeceğimizi ama kupayı gene cska kazanırdı.(1 cska 2 real 3 fener 4 efes, güç sıralaması) benim naçizane düşüncem bu; niye;

çünkü;dikkat ederseniz bu takımların(cska, real) bir ve iki numaraları hem sayı olarak fazla (uzunların tamamının olduğunu varsayıyorum, sakatlık olmadığını)hem kalite olarak yüksek hem de uzun ve fizikli oyuncuları var. özellikle bu bölgede oynayan oyuncuların uzun boylu olması tercih ediliyor, çünkü adam değişmeli savunma yapabilmen veya ikili sıkıştırmalarda kısa devrilen oyuncuya topu indirebilmen için sana çok fazla avantaj sunuyor. biz burada daha önce çok sorun yaşamıyorduk, çünkü bogdan nunnaly sonrada wannamaker nunnaly bizi burada rahatlatıyordu, ama bu sene çok kısa fiziken de zayıf kaldık, yıpranma için üstüne bi de sakatlık cabası.
dikkat edin real elinde doncic gibi uzun bir gard varken jeff taylor gibi baskı yapan savaunmacı varken tuttu bi tane de fabien causer ü aldı, o da gitti finalde x faktör oldu.
bu sene başında cska elinde bir sürü kaliteli gard varken kimsenin yüzüne bakmadığı hackett i aldı. talihe bakın ki o da bu sene x faktörlerden biri oldu.

Çevrimdışı constructor

• Üye
« Yanıtla #1219 : 21 Mayıs 2019, 13:08:04 »
anadolu efesi kesinlikle geçeceğimizi ama kupayı gene cska kazanırdı.(1 cska 2 real 3 fener 4 efes, güç sıralaması) benim naçizane düşüncem bu; niye;

çünkü;dikkat ederseniz bu takımların(cska, real) bir ve iki numaraları hem sayı olarak fazla (uzunların tamamının olduğunu varsayıyorum, sakatlık olmadığını)hem kalite olarak yüksek hem de uzun ve fizikli oyuncuları var. özellikle bu bölgede oynayan oyuncuların uzun boylu olması tercih ediliyor, çünkü adam değişmeli savunma yapabilmen veya ikili sıkıştırmalarda kısa devrilen oyuncuya topu indirebilmen için sana çok fazla avantaj sunuyor. biz burada daha önce çok sorun yaşamıyorduk, çünkü bogdan nunnaly sonrada wannamaker nunnaly bizi burada rahatlatıyordu, ama bu sene çok kısa fiziken de zayıf kaldık, yıpranma için üstüne bi de sakatlık cabası.
dikkat edin real elinde doncic gibi uzun bir gard varken jeff taylor gibi baskı yapan savaunmacı varken tuttu bi tane de fabien causer ü aldı, o da gitti finalde x faktör oldu.
bu sene başında cska elinde bir sürü kaliteli gard varken kimsenin yüzüne bakmadığı hackett i aldı. talihe bakın ki o da bu sene x faktörlerden biri oldu.

benim düşüncem koç bu sene 1-2 numarada daha fizikli kalmak isteyecek ve ona göre hareket edecektir. ennis nasıl döner bilmiyorum ama micic gelirse almak lazım, micic olmazsa vildoza da uzun ve iyi(sözleşme durumlarını bilmiyorum).  eric green yerine higgins muhteşem olur,o olmazsa onun gibisi olmadığı için standartları düşürüp birine bakılacak o zaman. (guduricin daha iyi olacağını düşünerek) efesli simonu final maçında çok beğendim(2 de oynayabilir diye düşünüyorum)  .  melli giderse kimki deki gill son derece sert ve başarılı. üçlüğü var, alan açar, atletik ve sert. tabii sevdamız udoh dönerse lavergne de sepetleyip keyfe bakmak lazım.

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #1220 : 21 Mayıs 2019, 13:12:39 »
Aslında Melli'yi de o listeye ekleyebiliriz ama Melli sezon boyunca uzun bölgesinde çok yalnız kaldı.Ahmet felaket bir sezon geçirdi ve eline gelen çok büyük bir fırsatı değerlendiremedi.Bence ihtiyacımız olan oyuncu net olarak Higgins.Fakat CSKA gibi bir takımdan nasıl alabiliriz orası da muamma.
Vesely ve Kalinic o kadar kötü bir anda sakatlık yaşadıklar ki,belki en çok istediğimiz anlarda onların agresifliğini hissedemedik.
Eğer Vesely ve Kalinic sağlıklı olarak gelebilseydi;bence biz Efes'i yine yenerdik.
İhtiyacımız olan iki oyuncu Ekpe Udoh ve Cory Higgins.
Sloukas(eğer giderse yerine Teodosic olabilir)-Bobby-Sinan(yerine daha iyisi şart)
Cory Higgins-Ennis-Melih
Datome-Guduric-Biberovic
Melli(kalması lazım)-Kalinic-xx
Vesely-Udoh-Ahmet,sakatlık olmadığı sürece EL'in en büyük favorisi yine biz oluruz.

abi melli savunmaya efor harcamaktan şut sokamaz duruma geldi koca sezon. gelecek sezon da kalacağını sanmıyorum ben açıkçası şansını denemek isteyecektir nba'de.
real davies ile anlaşmış, nando'nun ispanya'ya döneceğine kesin dersek teo da cska'ya gidecektir. higgins de nba yapmazsa cska her türlü fazla para verir bizden.
zaten avrupada bize uyacak 3-5 oyuncu var onlar da gidiyor yavaş yavaş elden. üstte simon yazılmış da sanırım ihtiyacımız olan son oyuncu yani bedava geleceğim dese almam :(
poirier de nba dersek alabileceğimiz uzun da kalmadı avrupa'da.
kısalarda serrod ve kontrat durumunu bilmediğim shved harici kimse yok. çok zor cidden durum nasıl çıkacağız bilmiyorum.

Çevrimdışı constructor

• Üye
« Yanıtla #1221 : 21 Mayıs 2019, 13:13:40 »
son olarak final fourda kısaların kadar konuşursun, bütün mvp ler kısalardan çıkar . genel de 1-2 nadiren 3. istisna tarihte sadece udoh ve macabi den vujcic oldu hatırladığım kadarı ile.

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #1222 : 21 Mayıs 2019, 15:31:00 »
Derrick Williams alalım, bildiğim kadar bayerne'le sözleşmesi bitiyor.

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #1223 : 21 Mayıs 2019, 15:49:43 »
Brandon Davies Real'e çok büyük güç katar pota altında.Zaten Tavares ile savunma bakımından güçlüler Davies'in hucum gücü ile pota altında ezici bir üstünlük yakalayabilirler.Ama Udoh dönerse işte o zaman işler değişir.Bakalım daha önümüzde 4 ay var bu konuları konuşacağımız.

Çevrimdışı constructor

• Üye
« Yanıtla #1224 : 21 Mayıs 2019, 16:13:08 »

abi melli savunmaya efor harcamaktan şut sokamaz duruma geldi koca sezon. gelecek sezon da kalacağını sanmıyorum ben açıkçası şansını denemek isteyecektir nba'de.
real davies ile anlaşmış, nando'nun ispanya'ya döneceğine kesin dersek teo da cska'ya gidecektir. higgins de nba yapmazsa cska her türlü fazla para verir bizden.
zaten avrupada bize uyacak 3-5 oyuncu var onlar da gidiyor yavaş yavaş elden. üstte simon yazılmış da sanırım ihtiyacımız olan son oyuncu yani bedava geleceğim dese almam :(
poirier de nba dersek alabileceğimiz uzun da kalmadı avrupa'da.
kısalarda serrod ve kontrat durumunu bilmediğim shved harici kimse yok. çok zor cidden durum nasıl çıkacağız bilmiyorum.
simon tarzı oyuncular final fourda x faktör oluyor ki larkinle beraber ayakta kalan oyuncuydu efeste. causer, hackett, simon rol oyuncusudur, ortak özellikleri fizikli ve topla üretme özelliğine sahip. hem causer hem de hackett a çöp diye bakılyordu ama finalde x faktör oldular, eğer efes kazansaydı simon x faktör olacaktı. keşke higginse iki buçuk milyon dolar verebilsek te alsak kendisini. bana göre de colo dan da serrod dan da hatta larkinde de büyük bir oyuncu.

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #1225 : 21 Mayıs 2019, 16:26:55 »
virtus bologna teo'ya 2 yıllığına 2.3 milyon euro önermiş. şayet bu civarlarda olacaksa maliyeti neden olmasın diyorum ben.

ayon-teo transferi bizi şampiyon yapar mı sizce?

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #1226 : 21 Mayıs 2019, 16:38:12 »
Teo nun sakatlığının boyutu kronikliği nüksetme durumu yada ne kadar verim verecek önemli, yeni sezonda sakatlıklar bize uzak olsun sağlam sağlıklı oyuncularla yola çıkalım. Yoksa teodosic sağlıklı olduğu sürece bence avrupanın en iyi guardı...
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1227 : 21 Mayıs 2019, 16:58:28 »
sahsen;

ennis muamma olacak bu sezon...
green'dne hoca memnun mu bilmiyorum..

her ikisi yerine wana ve nunnally i geri mi getirsek gene..

uzun olarak ise melli umarım gitmez...
bu rotasyona brandon davies gelse bence yeterli..
lauvergne de giderse ayon fena olmaz...

ayon-vesely-davies-melli-ahmet...gayet guzel oldu...

sloukas-wanamaker-dixon-sinan
guduric-nunnally-melih-ergi
datome-kalinic-biberovic-egehan
melli-davies-barıs hersek
vesely-ayon-ahmet

herhalde bu 18 yeter..

10 yabancı - 2 devsirme - 6 yerli

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #1228 : 21 Mayıs 2019, 17:00:12 »
corry higgins in barça ile anlaştığı haberi doğruysa çok büyük rezillik olur bence bizim adımıza. Alınabilecek en iyi adamı kaçırmak büyük fiyasko olur bence sonra yine ağlarız sloukas yetmiyor diye.Şu adamın alınması lazım.
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2019, 17:16:30 Gönderen: ata771 »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1229 : 21 Mayıs 2019, 17:00:35 »
derken; real davies i alacak deniyor..ayon bırakacaklar..onu da biz alacagız deniyodu en son..
o zaman lauvergne kalabilir..

ayon-vesely-lauvergne-melli-ahmet...

sloukas-wanamaker-dixon-sinan
guduric-nunnally-melih-ergi
datome-kalinic-biberovic-egehan
melli-lauvergne-barıs hersek
vesely-ayon-ahmet