Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2022386 defa)

kenz ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1185 : 19 Mayıs 2019, 03:25:22 »
Takımdaki her oyuncuyu en iyi zanneden ukalalar nerdeler. Gelip şimdi anlatsınlar o masallarını . Larkin kim dimi, Teo'ya hiç gerek yok. Sloukas süper yıldız Vesely uçuyor. Sene başı yırtındık o kadar takıma yıldız kısa oyuncu lazım diye.

Hocam herkese iyi güzel atar yapıyorsun da bundan 1-2 ay evvel tam tersi şekilde bana da atar yapmıştın. Bu takımı Avrupa'nın en iyi takımı olarak nitelendirmiş, Anadolu Efes'e karşı her şartta üstün olduğumuzu vurgulamıştın. Şimdi ukala avına çıkman da biraz manidar olmuş.

Cadı avına çıkıp, forumdaki insanların geçmiş mesajlarını hatırlatıp, sanki bu adamlar suçluymuş gibi laf sokulmasına da anlam veremiyorum. Hepimizin içi acıyor. Hepimiz de bir moral bozukluğu var ve zaman zaman biz de farklı arkadaşlarla tatlı atışmalar yaşıyoruz. Son mesajı attığı için örnek vereyim bazen Ertan abiye de takılırım ama onun alınacağı şekilde yapmam bunu. En azından öyle umuyorum.

Marko Guduric'le ilgili en olumlu, en umutlu mesajları ya da yazıları yazan adamların başında gelirim, hatta en başta ben gelirim. Daha Hakan abinin bana bu konu üzerinden laf gömdüğünü görmedim. Eleştirir, ama kimseyi rencide etmeden eleştirir. Ben çok umutluydum bu Final Four'da ondan, olmadı. Ne yapalım yani, hayat bu, her zaman istediğimiz doğrultuda gitmiyor.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1186 : 19 Mayıs 2019, 10:54:25 »
Belki kızabilirsiniz daha lig var bu başlığa oyuncu yazmaya ne gerek var diye,yine de yazayım dedim.Maalesef Guduric benimde beklentilerimi karşılamadı.Kostas sezon geneli çok iyiydi ama yük tek ona bindi final four'da o yüzden bekleneni verememiş olabilir.
 Teo-Kostas-Dixon
  Melih-Egehan
  Datome-Kalinic
  Vesely-Melli
  Milutinov-Ahmet
  Ergi Tırpancı ve Biberovic'de rol alacaktır.

« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2019, 10:55:02 Gönderen: nemanja bjelica »

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1187 : 19 Mayıs 2019, 12:23:46 »
Hocam herkese iyi güzel atar yapıyorsun da bundan 1-2 ay evvel tam tersi şekilde bana da atar yapmıştın. Bu takımı Avrupa'nın en iyi takımı olarak nitelendirmiş, Anadolu Efes'e karşı her şartta üstün olduğumuzu vurgulamıştın. Şimdi ukala avına çıkman da biraz manidar olmuş.

Cadı avına çıkıp, forumdaki insanların geçmiş mesajlarını hatırlatıp, sanki bu adamlar suçluymuş gibi laf sokulmasına da anlam veremiyorum. Hepimizin içi acıyor. Hepimiz de bir moral bozukluğu var ve zaman zaman biz de farklı arkadaşlarla tatlı atışmalar yaşıyoruz. Son mesajı attığı için örnek vereyim bazen Ertan abiye de takılırım ama onun alınacağı şekilde yapmam bunu. En azından öyle umuyorum.

Marko Guduric'le ilgili en olumlu, en umutlu mesajları ya da yazıları yazan adamların başında gelirim, hatta en başta ben gelirim. Daha Hakan abinin bana bu konu üzerinden laf gömdüğünü görmedim. Eleştirir, ama kimseyi rencide etmeden eleştirir. Ben çok umutluydum bu Final Four'da ondan, olmadı. Ne yapalım yani, hayat bu, her zaman istediğimiz doğrultuda gitmiyor.

Takimin efesten daha iyi oldugunu hala soylerim. Bunda degisen bjseu yok.
Iste takiminda yildiz varsa tek macta agirlik koyup maci tek basina alabiliyor. Larkini Delaneyi sene basinda isterken bu sebeple istiyorduk. Biz naptik yine Gherardininin memleketi Kanadadan duz bir adam aldik o da sakatlandi ki bana gore sakatlanmasa da hic bir halt olmayacakti.

Takim artik yildiz istiyor kalite istiyor zaman zaman arizali olsa da cikip tek basina mac alacak adam istiyor. Ya duz adam aliyoruz ya da yetistirmelik eleman. Bir de ustune dar kadro kuruyoruz.

Avrupanin em buyuk 3. Butcesiyiz. Daha dogru kullanilmali. Bu imkanlarla hala dar kadro kurmak kotu bir saka gibi.

Çevrimdışı FeNeRiM669

• Üye
  • Yer: Almanya
« Yanıtla #1188 : 19 Mayıs 2019, 12:53:44 »
Teo nun isteyecegi paralari biz veremeyiz bence.

Melli kalacaksa Lavernin yerine bir uzun Zalgiris den Davies i
Ennis-Green ikisi de ayrilirsa yerlerine bir kisa aliriz bence

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1189 : 19 Mayıs 2019, 21:43:57 »
Real Davies i alıyormus.
Larkin NBA, Micic de Real falan yapar insallah da kurtuluruz.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #1190 : 19 Mayıs 2019, 21:50:50 »
Real Davies i alıyormus.
Larkin NBA, Micic de Real falan yapar insallah da kurtuluruz.
Allah gözlerini doyursun. Tavares, Ayon, Kuzmic, Randolph, Thompkins, Reyes...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Aykutpmkc

• Üye
  • Yer: Kars-Karabük
    • aykutpmkc
« Yanıtla #1191 : 19 Mayıs 2019, 21:52:34 »
Ayonu salarlar büyük ihtimal. Yalnız bu sene eğer nba yapmazsa higginsi çekebilir miyiz çok düşük bir ihtimal de olsa? Hazır sözleşmesi de bitiyor cskayla.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #1192 : 19 Mayıs 2019, 21:56:04 »
Bizim işin BSL tarafında ana rotasyonu dinlendirebilecek iyi bir yerli rotasyonu yapmamız şart. Alınacak yerliler sadece bizim açımızdan değil, rakiplerin zayıflaması açısından da artı oluşturur. Ki sezon içinde sıkça tartışılan bir konu oldu, bazı oyunculara çok fazla yük biniyor ve bu da onların yıpranmasına neden oluyor.

Yerli demişken, Sinan Güler gibi ruhen emekli, fiziksel olarak da yetersiz isimleri söylemiyorum.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #1193 : 19 Mayıs 2019, 22:04:22 »
Tivibu dan dolayı hiçbir lig maçını seyredemedim bu sene, o yüzden yerli isim aklıma gelmiyor. Emir, Semih, Oğuz gibi isimleri yazmak istemiyorum. Ömer Aşık gelir mi, gelse iş yapar mı ?
Ama 4 tane yabancıya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum, ennis, green ve lauvergne in olmayacağını düşünerek, 2 kısa 2 uzun lazım. Delaney, higgins, udoh/porier, davies/singleton/willams gibi mesela.
Nba den dönecek Avrupalı var mı ?

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #1194 : 19 Mayıs 2019, 22:14:43 »
Tivibu dan dolayı hiçbir lig maçını seyredemedim bu sene, o yüzden yerli isim aklıma gelmiyor. Emir, Semih, Oğuz gibi isimleri yazmak istemiyorum. Ömer Aşık gelir mi, gelse iş yapar mı ?
Ama 4 tane yabancıya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum, ennis, green ve lauvergne in olmayacağını düşünerek, 2 kısa 2 uzun lazım. Delaney, higgins, udoh/porier, davies/singleton/willams gibi mesela.
Nba den dönecek Avrupalı var mı ?

Ömer Aşık bıraktı yalnız.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #1195 : 19 Mayıs 2019, 22:17:40 »
Cemalex'in sözlerine kısmen katılıyor, bâzılarına da katılmıyorum. Şöyle ki;

Larkin-Teo-Delaney mevzusunda geçen yaz ben de Cemalex ile aynı söylemlerde bulundum. Böyle yıldız adamlarla neredeyse taşak geçilirken, 10-12 kez Lakers'ta izlediğim ve ''oyun sıkıştığında takımı sırtlayıp götüremez'' dediğim Ennis yıldız yapıldı, baş tacı yapıldı. Ennis sakatlanmasaydı yine şampiyon olamazdık, sistem oyuncusu çünkü. Bizim sistem oyuncusuna ihtiyacımız yok artık, şu anlaşılsın.

Cemalex'e katılmadığım nokta Guduric, Vesely ve Sloukas konusu. Vesely bir yıldızdır, Avrupa'nın en iyi uzunudur ve bunu tartışmak abesle iştigâldir. Guduric iyi bir 2 numaradır ama aslâ dümene geçecek bir süper yıldız değildir. Sloukas da çok iyi bir oyun kurucudur ama zorluk seviyesi yüksek maçlarda bir Dia, bir Spa, bir Papaloukas, bir Giannakis, bir Patavoukas değildir.

Ama bakın şu çok önemli. Sloukas, süper bir 1,5 numaranın yanında oynayabilecek en muhteşem 1 numaradır. Avrupada bu konuda onun gibi tamamlayıcı rolde olacak başka oyun kurucu yok. Sloukas'tan en zor maçlarda verim almak istiyorsak parkede Teo-De Colo-Shved ayarında bir yıldız olmalı yanında. İşte o an Sloukas başka oynuyor.

Bahsettiğim gibi 1,5 numara süper yıldız kadroda olursa Guduric ve Sloukas rahatlar, sorumluluk alıp saçmalamak riskine de minimum seviyede girer. Tamamlayıcı rolde müthiş katkı vereceklerdir. Bu yüzden ''yolları ayırmak'' fikri aslâ düşünülmemeli.

Ennis-Green-Lovern üçlüsüne teşekkür edip  mevcut kadroya 1 tâne yıldız 1,5 numara, 1 tâne hem savunmada hem de hücumda etkili 2,5 numara, 1 tâne çember savunan, ribaunt alan savunması güçlü 4,5 numara ve  1 tâne de yerli 4 numara almamız gerekli. Yoksa yine bir şekilde f4 yaparız ama maçlar sertleşince  illâ kaybederiz.

Obra bizdeyken başarı F4 yapmak değil, şampiyon olmak olmalı. Obra gidince bugünleri arayacağız çünkü, o buradayken mümkün olduğunca çok şampiyonluk almalıyız.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #1196 : 19 Mayıs 2019, 22:34:09 »
Geçmişte de benzer bir konu üzerine laflamıştık.

Biri bana Sinan Güler'in Berk Uğurlu'dan fazlasını söylesin, yaşı dışında. Karşıyaka'ya gitmeden önce toydu, bizim çocuktu, hazır değildi falan diyorduk. Orada muazzam bir sezon geçirdi, son kullanma tarihi geçmiş Sinan'la oynamak yerine, kendini geliştirmiş Berk'le devam edilseydi eğer rotasyonun da nefes alırdı.

Eline uzaktan kumanda versen kanal değiştirmekte zorlanacak bir Barış Hersek'in de bu kadroda olması şahsen benim içime sinmiyor. Eski oyuncumuz olduğu için ilk aklıma gelen ismi söyleyeyim. İlkan Karaman bugün kadroda olsa Barış'ın yaptığı işin kat be kat fazlasını yapardı. Ki Barış zaten hiçbir iş yapmıyor. Kimi getirsen onun yerine bir fark yaratırdı.

Derinlemesine bir tartışmaya girersek, şu an bu takımda rahat süre alacak en az 3-5 yerli daha eklerim buraya.

Marko Guduric'e getirilen eleştirilere kısman katılıyorum. Ancak temel sorun Guduric'te ya da Sloukas'ta değil. Her kulvarda aynı oyunculardan, çok fazla dinlenme şansı vermeden maximum performans beklemek biraz hayalcilik olur.

Süre aldığında katkı verecek 3 yerli, Pero Antic gibi bir figür ve Bogdan'a yakın bir karakter takviyesiyle seneye o kupayı alır gelirsin.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1197 : 19 Mayıs 2019, 22:45:37 »
yerli olupta top8 ve f4te mala bağlamayacak alabileceğimiz oyuncu yok.

sağlıklı bir şekilde f4 e gelebilseydik en azından efese elenmezdik ama yine de önümüzdeki sene için vesely, melli, kalinic, datome, sloukas, guduric altı oyuncu oluyor en az üç yeni yabancı ile kadroyu takviye etmeliyiz. boby'nin her sene biraz daha verimi düştüğünü de ayrıca hesaba katmalıyız

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1198 : 20 Mayıs 2019, 00:07:25 »
Euroleague final maçını da izledikten sonra şunu net olarak söyleyebilirim hem cüsse hem de psikolojik olarak sahada dik durabilecek Antiç tipi en az iki oyuncuya ihtiyacımız var. Itouidis resmen sopa attırdı Hınes ile Larkin e. Ve bunu sakatlama kastı ile yaptırdığını düşünüyorum. Özellikle ilk faulun yenilir yutulur yanı yok. Sen ben yesek o darbeyi 2 ay hastanede yatardık. Sonuç olarak gram üzülmedim ama cska nın her iki galibiyetteki kazanma tarzı sinir bozucu. İlk maçta hakemler lime lime etti Real Madrid i ki daha beter olsunlar, ikincisi ise sakatlama veya sinir bozma merkezli bitti...

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #1199 : 20 Mayıs 2019, 00:42:04 »
fiziken hazır olsa bu takım da yapardı bence o sertliği. Yapmışlığı var sonuçta. F4 de şampiyon olurken de antic çok oynamadı zaten daha çok f8 de katkısı oldu ama takıma güzel abilik yapıyordu. Bu sene biraz doymuşluk vardı ondan olabilir gevşeklik sakatlıklarda gelince .