Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007426 defa)

0 Üye ve 104 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2145 : 02 Temmuz 2019, 20:14:58 »
Ataşehir'de Kalinic, Sloukas, Vesely, Datome ve Udoh'un formalarını asılı görmek en büyük hayallerimden biri. Beş isminki çok zor ama bir kaçının asılacağını düşünüyorum. Tek kıstasım da iş ahlakları...

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2146 : 02 Temmuz 2019, 20:32:57 »
Kostas-Dixon
De Colo-Pierra Henry-Melih
Datome-Kalinic-Tarık
Vesely-Claver-Berkan
Udoh-Ahmet

O beslinin Udoh dısında 4 unun forması asılabilir.Kıstasım da FB yi yarı yolda bırakıp bırakmadıgı, 20 den 28 e kadar NBA de yatan Udoh a 2 sene oynamak zor geldi.Yine yatısa gitti.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #2147 : 02 Temmuz 2019, 20:50:42 »
Ataşehir'de Kalinic, Sloukas, Vesely, Datome ve Udoh'un formalarını asılı görmek en büyük hayallerimden biri. Beş isminki çok zor ama bir kaçının asılacağını düşünüyorum. Tek kıstasım da iş ahlakları...

Görüyorum ve artırıyorum .... Bogdan da emekliliğe yakın dönüp bir iki sezon oynasa.... o da asılsa güzel olur du :))
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #2148 : 02 Temmuz 2019, 21:06:05 »
Koçun Udoh'u istememesinin tek sebebinin bence Vesely'nin gelişimini durdurmak istememesinden dolayı olacağını düşünüyorum.Çünkü Udoh ilk geldiği zaman Vesely yine takımın ana pivotuydu ve o sezonu Euroleague'de 15 verimlilik ortalaması ile bitirmişti.

Udoh'un efsane performans gösterdiği 2.sezonda ise Vesely'nin ortalaması 11.7'ye kadar düşmüştü.Udoh gittikten sonra ki 2 sezonda ise Vesely sırasıyla 16 ve 17.6 verimlilik ile oynadı.Sakatlık olmasa bu sezon belki 20 ortalama ile bile kapatabilirdi orası ayrı konu.

Tabii bende dahil Udoh'un gelmesini isterim ama belki böyle bir ihtimalden dolayıda alınmak istenmeyebilir.

Çevrimdışı ibrahimseckin

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ibrahimseckin20
« Yanıtla #2149 : 02 Temmuz 2019, 21:31:31 »
Pouirier celtics yapmış. Celtics theisi serbest bırakabilir. Nbade agır bi sakatlık yaşadı ama hem 4 hem 5 oynayabilecek şut tehditi olan bi uzun. Avrupaya dönerse talibi çok olacaktır.

2 sene 10 milyon dolar karşılığında Celtics ile devam ediyor.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #2150 : 02 Temmuz 2019, 21:41:11 »

Evet woj 15dk önce yazmış twitterda. Sınırlı serbest oyuncuydu ama takımda tutma kararı almışlar.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #2151 : 02 Temmuz 2019, 21:41:39 »
Görüyorum ve artırıyorum .... Bogdan da emekliliğe yakın dönüp bir iki sezon oynasa.... o da asılsa güzel olur du :))

En az bu beş isim kadar hak ediyor, hatta Bobby i unuttum. Her ikisine de ayıp ettim...

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #2152 : 02 Temmuz 2019, 21:54:46 »
daha önce henry'i dillendirmiştim adının çıkmasına sevindim. sezon sonu yaşananlar yüzünden gözden kaçıyor ama bu takım normal sezon lideriydi.
eksikler de belli aslında gayet. çembere gidecek, savunmada rakip kısayı dövecek bir combo guard, kosta'dan sorumluluğu alacak/paylaşacak kısa ve bir çember savunucu.
guduric'in beyniyle maça geldiğinde ne kadar etkili takım olduğumuz belli. şimdi o bölgeyi de colo gibi kıtanın en iyisiyle upgrade etme şansı geldi elimize. melli'nin gidişi de bence hayırlı oldu. 1.6 maaş 1 buy out ile 2.6 bütçe açtı tek anda ki de colo demek oluyor bu kısaca. ekpe önemli evet ama en azından dwill, singleton+bir uzun veya nba'den gelecek bir uzun ile öyle veya böyle geçebiliriz orayı ama nando cidden kritik. ne delaney ne darius adams o kadar etki yaratamaz bence çin'de hamladıklarını düşünürsek.
maaş bütçesindeki açığı cem abi yazmış. tamamen farazi yazıyorum;
nando 2.6
ekpe 2.6
henry 1m
harrison 400k
6.5 gibi bir bütçeye bence geçen senenin üstünde ve en önemlisi daha az zaafı olan bir ekip kuruyoruz.
sinan 800k -> harrison+(kalanı kosta maaşı)
barış ->berkan
guduric 500 maaş 500 çıkış
melli 1.6 maaş 1m çıkış
green 600
ennis 1.2
datome, bobby, ahmet, melih -> 1M indirim
desek kafa kafaya geliyordur herhalde gelen giden;

kosta henry bobby
nando harrison mm
datome kalina
jan berkan
ekpe joffrey

gibi bir kadro kurma şansımız var. (harrison opsiyonel:))
tek sorun 4'ten gelecek şut katkısı olur onu da gigi ile çözmeye çalışırız belki. gönül ister ki lauvergne'e 600 falan verip göndererek şutör 4 alalım ama o da yönetimin bileceği iş :)
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2019, 22:02:30 Gönderen: KhaN »

Çevrimdışı ibrahimseckin

• Üye
    • ibrahimseckin20
« Yanıtla #2153 : 02 Temmuz 2019, 22:42:00 »
Emiliano Carchia daha bilinen adıyla Sportando bizim De Colo transferimiz hakkında tweet atmış.
Fenerbahçe'nin ciddi manada ilgilendiğini ama De Colo'nun ilk opsiyonunun NBA'e dönmek olduğunu fakat önümüzdeki haftalarda NBA tarafında bir gelişme olmazsa Fenerbahçe'nin transferi bitirmek için iyi bir şansı olduğunu söylemiş.

Kaynak: https://twitter.com/Carchia/status/1146140737668636673

Çevrimdışı unspoken_castle

• Üye
  • Yer: Ankara
    • unspoken_castle
« Yanıtla #2154 : 02 Temmuz 2019, 22:58:05 »

Ordaki rotasyon çok enteresan oldu Poirier, Theis ve Enes Kanter... 3 Avrupalı..😁

Çevrimdışı unspoken_castle

• Üye
  • Yer: Ankara
    • unspoken_castle
« Yanıtla #2155 : 02 Temmuz 2019, 23:04:47 »
Sinan Güler ile de devam edeceğiz gibi, +1 opsiyonla, umarım geçmiş 2 yılın aksine bu yıl biraz daha etkin rol oynar.

Nando De Colo’dan ziyade Vildoza, Jovic, Henry üçgeninde bir hamle olur gibime geliyor.

4-5 konusunda Berkan’ın yanısıra, Vesely-Lauvergne’in orayı domine edip, Ahmet ve olası (Udoh) transferiyle 5 pozisyonunu tamamlarız.

Çevrimdışı ibrahimseckin

• Üye
    • ibrahimseckin20
« Yanıtla #2156 : 02 Temmuz 2019, 23:17:00 »
Türk insanının ve spor camiasının en önemli sorunlarından biri kesinlikle elindekinin değerini bilmemesi. Biz bu takımın ve organizasyonun değerini bilelim ama körü körüne de savunmayalım tabi.
Bu organizasyonun en önemli kişisi kesinlikle Obradovic'tir. Datome,Sloukas ve Vesely'nin sözleşmelerini de düşününce koç ile de 2 sene daha uzatıp 2022 sonuna kadar sözleşme imzalayacağız bence.
Organizasyonun diğer parçaları da önemli olmakla beraber, eksiklerini görelim ve daha iyi hale nasıl getirebiliriz diye düşünelim. Bana göre basketbol organizasyonunun yaşadığı en önemli 2 sorun:
1)Sağlık Kurulu
2)Salon organizasyonu
Sağlık kuruluyla ilgili daha önce de yazmıştım. Uzmanı olduğum bir konu değil ama, takım doktorunun geçmişini de incelediğimizde akıllarda az çok soru işareti kalıyor.
Salon organizasyonu konusunda da; bilet fiyatlarından tutun, maç günü organizasyonlarına, maç biletleriyle ilgili yapılan yapılmayan duyurulara kadar bu takımın ve taraftarın çok daha iyisini hakettiğini düşünüyorum. Efes ile deplasmanda oynadığımız 5.maça da gittim ve 200 taratarı ile Efes'in salon organizasyonun bizden daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Kadroya gelecek olursak, bu takım çok ciddi sakatlık sorunları yaşamasa Türkiye ligini kazanırdı, Euroleague finalini de zorlardı ama kazanırmıydı çok emin değilim çünkü kısa rotasyonumuz ciddi manada diğer 3 F4 takımına karşı eziliyordu.
Takımı yeniden kurmaya gerek yok. Takımın eksikleri ve yapılabilecek hamleler 3 aşağı 5 yukarı herkesin aklına geliyor.

İlk eksik, Sloukas'ın üstündeki baskıyı azaltacak skorer bir kısa. Bütün kaynakların doğruladığına göre bu pozisyon için De Colo düşünülüyor. Benim nazarımda önümüzdeki sezon için en kritik hamle bu hamle. De Colo 1-2 hafta içinde NBA kontratı bulamaz inşallah ve bizimle imzalar.
İkinci eksik Larkin,Micic gibi penetreci kısaları savunabilecek, fizik dezavantajı olmayan, hücumda kara delik olmayacak bir kısa. Bu pozisyon için de Pieria Henry düşünülüyor gibi duruyor. Bu hamle de kağıt üzerinde çok olumlu gözüküyor.
3.eksik kısmı karışık, Melli'de gittiği için aslında 4 numara eksiğimiz var ama Udoh ihtimali de olduğu için Udoh alınıp Udoh-Vesely-Joffrey-Kalinic-Datome 4 ve 5 rotasyonunu paylaşabilir.
4.eksik ise Türkiye şampiyonluğunu da düşünürsek, katkı verecek yerli oyuncular. Bu konuda 2 dedikodu çıktı şuana kadar biri Furkan diğeri Berkan. Furkan NBA şansını sıfıra indirmeden zor döner, Berkan ise oldu gibi duruyor.

Spnuç olarak bütçemizi de delmeden De Colo + Udoh + Henry + Berkan yapabiliriz. Gidenleri hatırlarsak Ennis, Green, Sinan, Barış,Melli,Guduruic. 6 giden 4 gelen var ama Barış'tan hiç katkı almadığımızı ve Tarık'ın bu sene türk statüsünde oynayacağını düşünürsek hem rotasyon daralmamış oluyor hem de daha kaliteli bir kadro kurmuş oluyoruz.

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #2157 : 02 Temmuz 2019, 23:19:16 »
... melli'nin gidişi de bence hayırlı oldu. 1.6 maaş 1 buy out ile 2.6 bütçe açtı tek anda ki de colo demek oluyor bu kısaca.
Bu buyout 500K $ değil mi? Net bir bilgi var mı bu konuda?

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #2158 : 02 Temmuz 2019, 23:24:17 »

Nando De Colo’dan ziyade Vildoza, Jovic, Henry üçgeninde bir hamle olur gibime geliyor.

Vildozanın kontratı var bonservis ödemeyiz biz ona kesinlikle

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2159 : 02 Temmuz 2019, 23:29:34 »
Nedense bizim taraftara komşunun tavuğu kaz görünüyor.

Henry dediğimiz adamı bir sezon her Tofaş maçında izledim. En iyi gününde rahmetli McCalebb in en kötü hali tadında bir performansı var. Yere göğe koyamadığımız bu adam, bizde 8-10 dakika oynar, onda da saç baş yoldurur.

Bizim beğenemediğimiz ama artık NBA oyuncusu olan Guduric in ise mesela Evan Fournier denen adamdan pek farkı yoktur. Yıllardır bu adam orada oynuyorsa, Guduric de oynar. Tabi biz bu Fournier i transfer etsek bizim taraftar NBA yıldızı aldık diye havalara uçar...