Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006771 defa)

0 Üye ve 113 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2160 : 02 Temmuz 2019, 23:32:11 »
De Colo'mu Ekpe mi benim için De Colo bu sorunun cevabı.

Anlattığı onca masaldan sonra minimum kontrata bizi bıraktığı gün bende bitti Ekpe.
Üstelik Ekpenin nasıl döneceği de belli değil
Son bir şarkı be...

Çevrimdışı ibrahimseckin

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ibrahimseckin20
« Yanıtla #2161 : 02 Temmuz 2019, 23:43:34 »
Nedense bizim taraftara komşunun tavuğu kaz görünüyor.

Henry dediğimiz adamı bir sezon her Tofaş maçında izledim. En iyi gününde rahmetli McCalebb in en kötü hali tadında bir performansı var. Yere göğe koyamadığımız bu adam, bizde 8-10 dakika oynar, onda da saç baş yoldurur.

Bizim beğenemediğimiz ama artık NBA oyuncusu olan Guduric in ise mesela Evan Fournier denen adamdan pek farkı yoktur. Yıllardır bu adam orada oynuyorsa, Guduric de oynar. Tabi biz bu Fournier i transfer etsek bizim taraftar NBA yıldızı aldık diye havalara uçar...

Pieria Henry'nin en iyi hali mi McCalebb'in en kötü hali tadında oluyor:)) Fournier'i transfer etsek hiç sevinmem, maalesef Guduric gibi sinen oyuncuları da hiç sevmiyordum. Guduric 2 sene sonra Euroleague orta sıra takımlarından birine transfer olur.

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #2162 : 02 Temmuz 2019, 23:57:49 »

Henry dediğimiz adamı bir sezon her Tofaş maçında izledim. En iyi gününde rahmetli McCalebb in en kötü hali tadında bir performansı var. Yere göğe koyamadığımız bu adam, bizde 8-10 dakika oynar, onda da saç baş yoldurur.

Bizim beğenemediğimiz ama artık NBA oyuncusu olan Guduric in ise mesela Evan Fournier denen adamdan pek farkı yoktur. Yıllardır bu adam orada oynuyorsa, Guduric de oynar. Tabi biz bu Fournier i transfer etsek bizim taraftar NBA yıldızı aldık diye havalara uçar...
Talip  olmuşuz diye haber var, o bakımdan Henry yazılıyor. Henry Guduriç'le taban tabana zıt oyuncu.

Bu sene Guduriç yerine bizde olsa daha fazla katkı verirdi diyorum. Guduriç çok umutlu olduğum oyuncuydu, ama mental olarak çok yetersiz kaldı, bu sene son dönemde biraz hareketlendi, geç oldu. Guduriç bu yumuşaklıkta kalırsa seneye bolca hırpalanır.

Henry bizde olsa 8-10 dk. oynar vs. yorumunuza katılmıyorum, hocayla uyum sağlarsa en az Ennis'in oynadığı zamanki kadar oynar, Sloukas'ı da daha iyi tamamlar.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #2163 : 03 Temmuz 2019, 00:05:05 »
Sinan indirim konusunda çok istekli değilmiş yollar ayrılabilirmiş. Oyle olursa heralde ergi rotasyona dahil olur. Öyle olursa rotasyon şöyle oluyo gibi:

Sloukas-Dixon-xxx
xxx-Tarık-Melih-Ergi
Datome-Kalinic-Egehan
Joffrey-Berkan
Vesely-xxx-Ahmet

Henry olur mu ilgilenir miyiz bilinmez ama kritik hamle de colo olur. Onun vereceği yanıta göre bi yol çizeriz. Ama bence bi combo guard bakarız. Belki henry de bu konuda iyi bi alternatif olabilir. Savunmada agresif, güçlü, topa iyi yön veren birebir skor üretebilen bi isim. Gecen sene gerek eurocupda gerek rusya liginde çok dikkat çekici bi performans ortaya koydu ve henüz 93 doğumlu. Ama biraz aykırı bi karakter olduğu söyleniyo bu da Obradovice uyar mı bilemeyiz. Benim gönlüm bu tanıma en güzel uyan isim wanamaker diyo ama de colo olursa 2.bi kısaya büyük paralar veremeyiz sanırım, wanamaker da ciddi maaş ister.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2019, 00:07:34 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #2164 : 03 Temmuz 2019, 00:11:20 »
Guduric hakkında şunu da yazacağım.
-Spekülasyon içerir.-

Guduriç çoğu kişi gibi benim için de Bogdan'ın varisiydi ve benzer hikayesi olacağını düşündüm.
Ama Bogdan sadece şampiyonluk ve verdiği söz için NBA'i bir sene geciktirdi.

Guduric'in bu ani gidişini Mişko'nun an az 3-4 aydır planladığını düşünüyorum.
Bu da aklıma Guduric'in aklında NBA olduğu ve bizim için %100 oynamadığı sorularını getiriyor.

Tamamen fiziksel temastan kaçan oyunu bu durumda affedilmez hale geliyor.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #2165 : 03 Temmuz 2019, 00:35:46 »
Boston wanamakerı da kadroda tutmuş. Maaşı zammı çok tartışıldı ama allahtan kostası başka bi takıma kaptırmamışız piyasada elle tutulur adam kalmadı iyice...
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #2166 : 03 Temmuz 2019, 00:43:35 »
Woj yazdı wanamaker 1 yıl daha boston da

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #2167 : 03 Temmuz 2019, 00:47:47 »

hocam adam geçen sezon eurocupta da nefis top oynadı. iyi savunmacı iyi delici ve isyankar karakter. yani hem de colo olsun hem gelecek adam çok kaliteli olsun dersin süreyi dağıtamazsın. henry'nin bir tık üstü wanamaker sözleşme imzaladı az önce boston ile. kıtada zaten doğru düzgün oyuncu kalmamışken nispeten değerli adamlara böyle burun kıvırmak pek anlamlı gelmiyor bana

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2168 : 03 Temmuz 2019, 07:31:37 »
hocam adam geçen sezon eurocupta da nefis top oynadı. iyi savunmacı iyi delici ve isyankar karakter. yani hem de colo olsun hem gelecek adam çok kaliteli olsun dersin süreyi dağıtamazsın. henry'nin bir tık üstü wanamaker sözleşme imzaladı az önce boston ile. kıtada zaten doğru düzgün oyuncu kalmamışken nispeten değerli adamlara böyle burun kıvırmak pek anlamlı gelmiyor bana

Wannamaker ı günahım kadar sevmem ama Henry ile mukayese bile etmem. Eğer De Colo gelecekse ben Sloukas yanına Barcanın bırakacağı Pangosu isterim backup olarak...

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2169 : 03 Temmuz 2019, 08:05:07 »
P. Hernyi'nin Tofaş performansıyla Micic'i kıyaslarsanız, oyun stillerine bakarsanız Micic ile ne kadar benzeştiğini ve onun gibi bir çıkış yakalamasının çok olası olduğunu görürsünüz. Micic'ten daha atlet saha görüşü biraz daha zayıf çok iyi bir tamamlayıcı. Kafa biraz kırık ama zaten bize de öylesi lazım.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #2170 : 03 Temmuz 2019, 09:23:41 »
Sloukas kaldığına göre, şunu söylemeliyim ki. Wannamaker lı sezona kadar Sloukasın yanına hep general koyduk! Geçen sene, Tyler ile asker koyduk! Şanssızlık oldu, bu askerle uyumunu tam göremedik. Sakatlık öncesi, CSKA maçında ve Zalgiris deplasmanında iyi sinyaller veriyordu. Bence bu sene Tylerın yerine yine bir asker deneyeceğiz. De Colo ya da Teo ve benzeri oyuncuların dışında... Hatta şunu da söylemeliyim ki, Gerardini Yaz ligini takip edeceğini söylediğinden beri beklentim bu yönde netleşti!...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #2171 : 03 Temmuz 2019, 09:40:22 »
Sloukas kaldığına göre, şunu söylemeliyim ki. Wannamaker lı sezona kadar Sloukasın yanına hep general koyduk! Geçen sene, Tyler ile asker koyduk! Şanssızlık oldu, bu askerle uyumunu tam göremedik. Sakatlık öncesi, CSKA maçında ve Zalgiris deplasmanında iyi sinyaller veriyordu. Bence bu sene Tylerın yerine yine bir asker deneyeceğiz. De Colo ya da Teo ve benzeri oyuncuların dışında... Hatta şunu da söylemeliyim ki, Gerardini Yaz ligini takip edeceğini söylediğinden beri beklentim bu yönde netleşti!...
1 uzun kesin alinacak (Udoh gibi biri olursa ciddi maliyete gelecektir)
1 uzun lauverne giderse gelecek
1 kisa kesin alinacak Guduric yerine... ki burada da kumar oynamazlar.....
1 gorev adami kisa konusu var ....

Sonucta butce dusunulunce ..... uygun fiyatli bir rotasyon oyuncusu yada sans transferi denenebilir... Gherhardi o yuzden yaz liginde dir tahminen.... sonucta kumar bu; 5 kereden biri tutsa bile fark yaratiyor....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2172 : 03 Temmuz 2019, 09:44:58 »
De Colo'nun önemli bir artısı da topu elinde isteyen bir oyuncu tipi değil, şut kullanacağı zamanlar topu eline alıyor veya set oyunu içidne şut kullanıyor. Topu alayım hücumlara yön vereyim gibi bir derdi yok. Bu nedenle de Sloukasla çok iyi olurlar. De Colo gelirse de diğer alınacak guardın kesinlikle kısa savunmasında etkili, fizikli ve ısıran bir oyuncu olması gerekiyor.

Çevrimdışı eu_kobe

• Üye
  • Yer: antalya
« Yanıtla #2173 : 03 Temmuz 2019, 09:45:28 »

valla ben uçardım havalara

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #2174 : 03 Temmuz 2019, 10:41:30 »
Abi abartmamışmısın sencede biraz ? Fournier dediğin adam 15 sayı ortalamayla oynuyor sezon başına.Guduric’e o ağırlığıyla şut kullandırmazlar nba’de.O kadar basit değil günümüz nba’inde şutör olmak