Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007496 defa)

Scorpionur ve 113 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4065 : 15 Kasım 2019, 13:01:07 »
GÜNCEL PERFORMANSLARIN IŞIĞINDA GEÇMİŞE DAİR RASYONALİTELERİN İNŞASI

Bu mecrada en çok denk geldiğim sorunlardan biri. Güncel bir örneğe bakarak geçmişte rasyonel bir hareket tarzının inşası. Ne demek bu? X oyuncusu 10 senedir sakat. 11. senede iyileşiyor ve güncel performansı ile harikalar yaratıyor. Bu performansa bakarak geçmiş sezon başında transferi ile ilgili karar eleştiriliyor. Bunu ben bir nevi hile yaparak kendini otorite kılma çabası olarak görüyorum. Rasyonel hareket tarzı o dönemin koşullarına göre yapılır.

İster sevin, ister sevmeyin, Sloukas geçen sezon boyunca pozisyonundaki en iyi birkaç oyuncudan biri olmuştur. Bu pozisyondaki yokluğu da göz önüne alınca onu takımda tutma kararı rasyoneldir. Sonrada husule gelen performans düşüklüklerine göre eleştiri yapmak işin kolayına kaçmaktır.

Umarım bu durum anlaşılır ve bundan sonraki yorumlarda göz önünde tutulur.
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2019, 13:03:34 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #4066 : 15 Kasım 2019, 23:15:25 »
Kafamda deli sorular, Kızılyıldız asvel macinda jekiri yi izleyip leo yu alanlar da  biraz olsun utandi mi acaba?

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #4067 : 15 Kasım 2019, 23:20:24 »
Kafamda deli sorular, bobby haric bizim ligden siyahi oyuncu kimi aldik?
1. Wanamaker,
2. ???
Scout ekibi bizim ligi takip ediyor mu? 

Çevrimdışı AlL4øNe

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4068 : 16 Kasım 2019, 01:20:58 »
Johnny O'BRYANT ta boştaymis, ne kadar ucret aliodu acaba maccabi den.

Axel Toupane, acy falan olmayacaksa bu olsa bari  ;D

Bizim eksigimiz, kostas in tepeden cabuk gecilmesi, boby nin hem yas hem fizik olarak yetersiz kalmasi, evet cok seviyorum ben de boby yi ve yaptiklari icin ne kadar tesekkür etsek az. Ancak bu seviye de malesef ön alanda bu kadar yetersiz kalmamaliyiz. Leo da zaten tamamlayici olabilecek yapida biri, insiyatif alabilen bir oyuncu olmadi, potansiyel hep oldu ama bir türlü saha da olmadi.

Louverne konusunu sanirim söylemeye gerek yok, hepimiz ayni seyleri düsünüyoruzdur. Stimac i da cikinca bir williams ve jan kaliyor. Jan da formsuz hem de cok kotu.

Su gitsin bu kalsin demek istemiyorum, ama senw basinda yazdik o kadar, su toupane ve acy ya da olmadi o bryant i alsaydik (leo, stimac, louverne yerine)

Ancak su halde yapilacak sey, koca olan guvenimizi kulup olarak gostermeliyiz. Louverne stimac hemen gönderilmeli. Louverne de hic umut  yok.

3 numara da ya da kisalarda diyeyim hic atletizm yok savunmada, oraya.muhakkak kisa savunmasi iyi atlet bir yabanci eklemeliyiz.

Birde ihtimal vermek istemiyorum ama De colo ya tavir falan almak gibi bir durum yoktur insalLah.Cunku kostas elinde cok top tutuyo nando ile oynadiginda ve patlayacakken verio adama....
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2019, 01:23:05 Gönderen: AlL4øNe »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #4069 : 16 Kasım 2019, 11:49:46 »
GÜNCEL PERFORMANSLARIN IŞIĞINDA GEÇMİŞE DAİR RASYONALİTELERİN İNŞASI

Bu mecrada en çok denk geldiğim sorunlardan biri. Güncel bir örneğe bakarak geçmişte rasyonel bir hareket tarzının inşası. Ne demek bu? X oyuncusu 10 senedir sakat. 11. senede iyileşiyor ve güncel performansı ile harikalar yaratıyor. Bu performansa bakarak geçmiş sezon başında transferi ile ilgili karar eleştiriliyor. Bunu ben bir nevi hile yaparak kendini otorite kılma çabası olarak görüyorum. Rasyonel hareket tarzı o dönemin koşullarına göre yapılır.

İster sevin, ister sevmeyin, Sloukas geçen sezon boyunca pozisyonundaki en iyi birkaç oyuncudan biri olmuştur. Bu pozisyondaki yokluğu da göz önüne alınca onu takımda tutma kararı rasyoneldir. Sonrada husule gelen performans düşüklüklerine göre eleştiri yapmak işin kolayına kaçmaktır.

Umarım bu durum anlaşılır ve bundan sonraki yorumlarda göz önünde tutulur.
Ben buna, kısaca "Sınavdan çıktıktan sonra açıklanan soruların çok kolay gelmesi" diyorum. :D
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #4070 : 16 Kasım 2019, 13:30:27 »
Ben buna, kısaca "Sınavdan çıktıktan sonra açıklanan soruların çok kolay gelmesi" diyorum. :D

Hahah, doğru.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #4071 : 17 Kasım 2019, 10:50:40 »
Bazı oyuncuların kontrat sezonlarını çok iyi oynayıp, bir sonraki kontrata kadar yattığını da unutmamak lazım. Aklıma gelen en iyi örnek, Baron Davis. NBA takımları ona kontratı birer senelik verseydi, gelmiş geçmiş en büyük gardlardan birisi olarak ölümsüzleşirdi. Bu tip karakterleri de unutmadan adım atmak en iyisi... Tabii çoğu oyuncu böyle değil.

Ben şahsım adına oyuncuların kariyerini değil, son iki senesini baz alırım. Bir sezon yanıltıcı olabilir; ancak son iki sezon en sağlıklısıdır.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4072 : 17 Kasım 2019, 16:32:43 »
Haber izmir kaynaklı KSK yöneticisi söyledi. Boby devre arası KSK'ye dönüyormuş. Fenerbahçe takımı bayağı değiştirecek dedi. Valla ikisi de çıkar mı biri mi olur göreceğiz

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #4073 : 17 Kasım 2019, 16:47:53 »
Haber izmir kaynaklı KSK yöneticisi söyledi. Boby devre arası KSK'ye dönüyormuş. Fenerbahçe takımı bayağı değiştirecek dedi. Valla ikisi de çıkar mı biri mi olur göreceğiz

Yerli oyuncumuz bu kadar azken rotasyon yokken,Bobbynin bu yıl kötü diye gözden çıkarılması hoş değil.Hemde şampiyonluk adayı Karşıyaka.İlçe olarak severim İzmir ayrı güzel ama arıza taraftarları var.Az cam çerceve indirmediler.
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2019, 16:48:44 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #4074 : 17 Kasım 2019, 16:51:07 »
valla izmir kaynaklı haber...transfer de yapacakmışız ama iç transferin de zaman limiti var. 

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #4075 : 17 Kasım 2019, 16:58:37 »
Bu özgüven fazla.Lig yarı finaline kalacaklar belli.Karşıyaka-Biz-Efes-Tofaş.Saha avantajı olmalı bu sene elzem.

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #4076 : 17 Kasım 2019, 18:42:00 »
kulübe yakın iki karşıyakalı arkadaşıma sordum ama ikisi de böyle bir duyum almamış. araştırıp dönecekler bana.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4077 : 17 Kasım 2019, 22:42:54 »
Biberovic ne zaman ligde oynayacak?

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #4078 : 18 Kasım 2019, 15:42:07 »
İyi savunma yapabilen bir tane kısamız yok maalesef. Vesely de formsuz olunca savunmamız dikiş tutmuyor. Stimac'ın zaten kontratı bitecek. Leo ile de yolları ayırabilirsek 2 tane sağlam savunmacı oyuncu almamız lazım yerlerine bu takım başka türlü toparlanmaz gibi geliyor.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #4079 : 18 Kasım 2019, 16:58:38 »
Hackett ve Toupane gibi adamları yıllardır almamak büyük hata.