Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006858 defa)

sinanyucel, Samet_GFB ve 115 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7170 : 07 Şubat 2021, 23:24:14 »
Şehmus iyi çoçuk gelsin.Yerli rotasyon zayıf.Ömer Onan stili var Seyhmusun.İsmet ile bu çoçuk gelsin.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #7171 : 07 Şubat 2021, 23:40:35 »
Furkan Haltalı'yı ben de daha çok tutuyorum açıkçası. Alperen olursa hayır diyecek halimiz yok ama Furkan bizim için uzun vadede daha hayırlı bir hamle olurmuş gibi geliyor.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #7172 : 07 Şubat 2021, 23:59:28 »
Alperen, Furkan, Şehmus ve Sadık paketini kim alırsa Türk rotasyonunda bir adım öne geçer, bu da kuvvetle muhtemel Efes olur..
Sadık'ta bi numara göremedim ben, yetenek yoksunu.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #7173 : 08 Şubat 2021, 09:08:24 »
Biz, Alperen'i alırsak Beşiktaş'taki gibi kayrılacağını düşünen var mı? Samimi soruyorum bunu, çünkü çocuğun her iki hareketinden biri faul, bildiğin balta indiriyor blok yaparken. Bugün Sertaç'a yaptığını Vesely'e yapsaydı muhtemelen çoğumuz ana avrat söverdik. Fenerbahçe'ye geldiğinde 5 dakikada 5 faulle kenarda olur her maç.
Katılıyorum.Bence drafttaki sırası yükselsin diye çocuğu kayırıyorlar ama bence Ahmet Alperen’den daha verimli oyuncu olur bizim adımıza.

Şehmus-İsmet-Furkan paketi yapıp önümüze bakalım.
Biberçoçuğu da kazanmak gerekiyor.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #7174 : 08 Şubat 2021, 10:03:06 »
Şehmus’u yakından izleyenlere soruyorum: bu çocuğun atletizmi dışında üst düzey bir olayı var mı? İtiraf ediyorum Banvit ve Beşiktaş’ta bizim maçlar dışında çok izlemedim ama bana özellikle şut konusunda çok gelişmiyor gibi geliyor.

Savunma ve mücadelesi iyi... birde 5 dk da oynasa 20 dk da oynasa ayni oyunu veriyor... oyun sırasında ısınacak vs diye beklemiyorsun..

Ismet-seyhmus-ridvan ve bir 4 numara olmalı bence yerli hedefleri.... Furkan iyi has ama Ahmet ten daha fazla katkı verir diye garantisi yok... 

Alperen konusunda da katılıyorum. Bizim forma ile 5 faulsuz mac tamamlama olasiligi yok. Gelişip takima birsey vermeden NBA e kaçar gibi geliyor.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #7175 : 08 Şubat 2021, 10:08:16 »
Sadık'ta bi numara göremedim ben, yetenek yoksunu.

bizde oynayacak yetenekte sadece şehmuzu görüyorum. Furkan haltalının kapasitesi ve gidebileceği yer sınırlı bence. ileriki yıllarda orta karar bir lig oyuncusu olur en fazla. sadık kabaca'da ben de hiçbir şey göremiyorum. o da birkaç yıl içinde 2. lige düşer.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7176 : 08 Şubat 2021, 10:30:09 »
Bizden milli takıma giden var mı.?

Yabancı.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #7177 : 08 Şubat 2021, 10:34:32 »
Rıdvan bahçeşehirde dahi süre alamıyo, bize gelse vereceği katkı ekrem sancaklı kadar olur. Banvit zamanı özellikle bize karşı dikkat çeken performansları olmuştu ama o da bi çok türk oyuncu gibi ileri gitmek yerine geri gitmeyi tercih etti, sezonun 2-3 maçı hariç süre bulmakta çok zorlandı özellikle de son dönemde...
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2021, 10:37:10 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #7178 : 08 Şubat 2021, 11:17:21 »
Alperen şu an sadece NBA için daha farklı muamele gösteriliyor ama çocuk çoğu pozisyonda baltayı indiriyor.Muhtemelen NBA yaparsa çoğu maçı aynı Papagiannis’te olduğu gibi zor tamamlar ya da o fizikle hiç oyuna sokmazlar.Orada o fizikle olan adamlar bildiğin atletizm patlaması yaşıyorlar.Bence hücum repertuarı çok geniş olan bir oyuncuda değil.

Ben Şehmus ve İsmet’in öncelikli olarak alınması gereken isimler olduğunu düşünüyorum.Belki ilginç olacak ama devşirme hakkımızı keşke 3-4 oynayabilen bir isimden yana kullansaydık.
Tarık kesinlikle kazanılmalı ve yerli bir 4 numara alınmalı.Ahmet bence yeterli bir oyuncu ve Ahmet’ten genç olup,Ahmet kadar tecrübesi olmayan birini uzun rotasyonunda oynatırsak tam tersine geriye gitmiş oluruz.
Kral Obra yeteri kadar pişirdi zaten,bizim için öncelik Prepeliç tipi 1-2 oyuncusu ve daha net katkı verecek bir uzun olmalı.
De Colo böyle oynayacaksa kesinlikle kalmalı.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #7179 : 08 Şubat 2021, 12:40:30 »
Alperen sakatlık falan yaşamazsa NBA'in gediklisi olur zaten. Daha 2002li olmasına rağmen muazzam bir oyuncu.Onu diğer tüm yerlilerden ayrı tutuyorum.

Furkan Haltalı da çok iyi ve sert bir oyuncu o da Ahmet'le eşdeğer kalitede.

Şeyhmus-Ömer Onan benzetmesine de katılıyorum, hücum stilleri benziyor ama şut ve savunma olarak Ömer Onan daha iyi.

İsmet'in top eline yakışıyor, klas bir oyuncu.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #7180 : 08 Şubat 2021, 14:11:45 »
Alperen konusunda aynen katılıyorum. Bence de farklı bir oyuncu ve sakatlık olmazsa Avrupa seviyesinin epey üzerinde olacaktır.
Furkan konusunda ben çok iyimser değilim, bence belli bir seviyeyi aşamaz ve Ahmet’le kıyaslanması şu anda Ahmet’e yapılmış bir haksızlık.
Şehmuz kesinlikle kadroya dahil edilmesi gereken bir yetenek, nekadar ileri gidecekse bizim organizasyon içinde gitmesi sağlanmalı.
İsmet hakkında bir fikrim yok.
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7181 : 08 Şubat 2021, 22:31:54 »
Alperen'in o hantal yapısı ile NBA'de işi çok zor olur. Onun tavanı Willy Hernangomez kadar olabilir. Buna başarı diyen varsa bir şey diyemem tabi...

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7182 : 09 Şubat 2021, 00:54:36 »
Sinan'la geçtiğimiz günlerde Sadık Emir Kabaca özelinde konuşmuştuk. Ben aslında forumun aksine o çocuğun potansiyeline halen inanıyorum. Farklı sorunları var diyelim, çok değil biraz aklını başına getirse, kafasını toparlasa hem fiziksel duruşu hem de şutuyla öne çıkabilecek bir oyuncu olabilir. Bu tip genç oyuncuların en büyük sorunu yanlış yönlendirilme oluyor. Menajer, aldıracağı kontrata bakar, öyle de yapıyor. Kontratı kaptıktan sonra oyuncunun tavanıyla da çok ilgilenmiyor. Türkiye'de çoğu menajerin durumu bu, istisnalar zaten uluslararası çalışıyor.

Alperen şu an sadece NBA için daha farklı muamele gösteriliyor ama çocuk çoğu pozisyonda baltayı indiriyor.Muhtemelen NBA yaparsa çoğu maçı aynı Papagiannis’te olduğu gibi zor tamamlar ya da o fizikle hiç oyuna sokmazlar.Orada o fizikle olan adamlar bildiğin atletizm patlaması yaşıyorlar.Bence hücum repertuarı çok geniş olan bir oyuncuda değil.

Pistons taraftarı kendini hemen belli ediyor  8)

Alperen konusunda biraz muhalif gibi duruyorum ama çocuğa karşı hiçbir önyargım yok. Aslında benim ve benim gibi düşünenlerin ona daha çok faydası olur. Çünkü NBA'e gidecek diye (TBF'nin de talimatıyla) yayıncı kuruluştan tutun, A'dan Z'ye her kademeye kadar PR çalışması yapılıyor. Tufan Ersöz, bundan birkaç hafta önce Alperen'i eleştirme hatası yaptı! diye kaç telefon aldı yazmıyorum bile. Bu, çocuğa iyilik değildir. Sonra NBA'de duvara çarpınca toparlaması zor olur. NBA'de Alperen'i kimse kollamaz böyle. Takım arkadaşları varolan projeyi kabullenip, sindirip, susmazlar. Ki zaten NBA'de herhangi bir takımın yöneticisi, ''Alperen'in ayrıcalığı olacak, bu durumunu kabullenmeyenler gidebilir.'' demez. Bunu anca LeBron ya da Durant için falan yaparlar. Onların dışındaki birçok oyuncu zaten belli seviyedeler, birçoğu da aynı seviyede.

Çok uzatmayayım, Alperen kötü oyuncudur diyecek kadar aklımı peynir ekmekle yemedim. Ancak yaratılan havada olduğu kadar da büyük bir oyuncu değil. NBA'i geçtim, Euroleague'de bile herhangi bir takımın ana faktörü olamaz. Euroleague özelinde Jan Vesely'nin tavanına ulaşacağını hiç düşünmüyorum.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2021, 00:54:45 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7183 : 09 Şubat 2021, 01:02:40 »
Eğer Alex Quınn Ulanovas maça ağırlığını koymasa kaybedebilirdik.Bundan yerli oyuncu şart kadroda.44-45 yapınca Petkim çok heyecan yaptı izin vermedik öne geçmelerine her zaman olmaz ama.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2021, 01:03:37 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7184 : 09 Şubat 2021, 18:54:23 »
Ne Sam Dekker nede Wılterjs Fenerbahçe seviyesinde değiller.Eridiler Karşıyaka savunmasında erimeseler a olur derdim.Esas Metecan Birseni almalıyız eski oyuncumuz çok geliştirmiş kendini.

Euroligde bundan daha sert takımlara düşündüm olmaz.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2021, 18:55:02 Gönderen: Tom Hanks »