Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006841 defa)

Samet_GFB, Maldonado ve 114 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7365 : 03 Mart 2021, 00:47:17 »
Evet bu dediklerinizi vasilauskas yapar haklısınız...

O isim şaka bizde böyle skorer Litvanyalı almalıyız.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7366 : 03 Mart 2021, 00:57:53 »
De colo, baldwin
Akon-purcell, guduric, loyd
Pierre, dekker
Wiltjer, sikma
Vesely, fall

Loyd baldwin duellosunda Bayern baliyla baldwin galip geldi ama hakikaten çok ciddi anlamda güç katarlar takıma. Wiltjer ve sıkma da iyiydi bugün.
Şu kadro da kim girse kim çıksa yedekler girdi şimdi denemeyecek bir rotasyon mevcut. Siritacak adam yok.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #7367 : 03 Mart 2021, 01:00:24 »
Henry allah korusun hiç beğenmiyorum ne top sürmesini ne sahada duruşunu evden ırak olsun.Baskonianın en zayıf karnı.Adam gibi guard bulsalardı bambaşka yerde olurlardı.Parçaları iyi.Vildozayı isterim ben.

Penetreleride rezalet hep hızlı hucuma müsait zorlama.
Abi 1. Henry'nin kontratı bitiyor,Vildoza'nın hala devam eden bir kontratı var ve baskonia 2017 yılından beri yabancılarından vazgeçse bile vildoza takımın çekirdek yapısındaki biri gibi artık.Yani tüm oyuncularından vazgeçseler bile Vildoza'yı kolay kolay bırakmazlar. 2. Zaten ben Brown-Perez-Bobby üçlüsünü bırakıp hem Henry hem de Pangos'a gidelim diyorum,Vildoza'dan hücumda isteyeceğiniz çoğu şeyi Pangos fazlasıyla yapıyor zaten,Henry'de Pangos'un savunmadaki eksiklerini kapatır,üstüne hücumda da aradığımız tempoyu bize kazandırır.Yani sadece şu iki isimle bile Efes karşısında çok büyük iki eksiğini kapatmış oluyorsun

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #7368 : 03 Mart 2021, 07:21:35 »
De colo, baldwin
Akon-purcell, guduric, loyd
Pierre, dekker
Wiltjer, sikma
Vesely, fall

Loyd baldwin duellosunda Bayern baliyla baldwin galip geldi ama hakikaten çok ciddi anlamda güç katarlar takıma. Wiltjer ve sıkma da iyiydi bugün.
Şu kadro da kim girse kim çıksa yedekler girdi şimdi denemeyecek bir rotasyon mevcut. Siritacak adam yok.

Lloyd ve Fall dışında ben de fitim bu kadroya :)
Loyd yerine bir tane daha 1 numara mesela Grigonis/Pangos tan birisi ve Fall yerine de Mickey (yada Alba daki Lammers veya Valencia dan Tobey) daha iyi olmaz mı ?
« Son Düzenleme: 03 Mart 2021, 07:23:09 Gönderen: ayhan »

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #7369 : 03 Mart 2021, 08:24:57 »
Abi 1. Henry'nin kontratı bitiyor,Vildoza'nın hala devam eden bir kontratı var ve baskonia 2017 yılından beri yabancılarından vazgeçse bile vildoza takımın çekirdek yapısındaki biri gibi artık.Yani tüm oyuncularından vazgeçseler bile Vildoza'yı kolay kolay bırakmazlar. 2. Zaten ben Brown-Perez-Bobby üçlüsünü bırakıp hem Henry hem de Pangos'a gidelim diyorum,Vildoza'dan hücumda isteyeceğiniz çoğu şeyi Pangos fazlasıyla yapıyor zaten,Henry'de Pangos'un savunmadaki eksiklerini kapatır,üstüne hücumda da aradığımız tempoyu bize kazandırır.Yani sadece şu iki isimle bile Efes karşısında çok büyük iki eksiğini kapatmış oluyorsun

Keşke hem Henry hem Pangos'u alabilsek ama Zenit uzatır Pangos'la. Ücret konusunda onlarla rekabet edebileceğimizi sanmam. Pangos'u Fenerbahçe'ye çok isterim diye M.Murathanoğlu da söylemişti sezon içindeki podcast'lerden birinde.

Ama oyuncu tipi olarak evet, bir tane savunmasıyla yaşayan Henry gibi, bir tane de saha görüşü ve oyun zekası üst düzey Pangos stilinde bir guard ana hedefler olmalı.

De Colo'nun gitme kalma durumuna göre de Nedovic sanırım düşünülüyor. Ama kalacak bence. Jordan Loyd'a da gidilebilir De Colo'nun olası ayrılığında.

Bu arada herkes Barthel-Ulanovas-Eddie üçlüsünü gözden çıkarmış  :D  Barthel ve Ulanovas'ı anlarım ama Eddie 10 maçlık seride çok iyi maçlar çıkarmadı mı ya? Son zamanlar dakikaları biraz azaldı niye bilmiyorum ama bir ara gayet beğeniliyordu, Euroleague oyuncusu oldu artık filan denildi. Ben olsam Eddie'yi bir sezon daha skorer 3 numara olarak tutarım takımda, hele ki yerine Dekker filan gelecekse.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7370 : 03 Mart 2021, 10:06:18 »
Lloyd ve Fall dışında ben de fitim bu kadroya :)
Loyd yerine bir tane daha 1 numara mesela Grigonis/Pangos tan birisi ve Fall yerine de Mickey (yada Alba daki Lammers veya Valencia dan Tobey) daha iyi olmaz mı ?
Abi loyd ciddi kaliteli bir adam. Seneye kalmaz kizilyildizda. Zaten ben onu yerli statüsünde düşündüm. O kadar 1 numaraya gerek yok. Baldwin var zaten bir de hocanin sürekli 1de denediği de colo.
Guardlarin sorumluluk almalı. Sorunluluk alirken de kaliteli olmalılar. sazi elime alıyorum diye sıçıp bırakmamalılar.  Dunku kizlilyildiz bayern maçının son çeyreğini izle. Ne demek istediğimi anlarsın.

Pangos barcada sure bile alamazken kimse suratına bakmaz hatta zikretmezdi bile, henry ise geçmişte benim de aklıma gelen bir isimdi ancak brown'in farklı bir versiyonu. Belki bir tik ustu. 

Fall ise yara bandı. Rakibin fizikli kalın cember altı oyuncularini durduracak baskın oyuncu tipi. Bu tip oyunculara karsi savunmada cok zorlanıyoruz. Boyle adam lazım takima. Tavares, dunston,reynolds gibi adamlar bize nasil anlar yaşatıyor hatırla. Fall bu bağlamda onemli. Sikma yerine sadece donerse avrupaya melli yazabiliriz. Butcemiz elverirse. O zaman kusursuz oluruz.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #7371 : 03 Mart 2021, 13:57:00 »
Keşke hem Henry hem Pangos'u alabilsek ama Zenit uzatır Pangos'la. Ücret konusunda onlarla rekabet edebileceğimizi sanmam. Pangos'u Fenerbahçe'ye çok isterim diye M.Murathanoğlu da söylemişti sezon içindeki podcast'lerden birinde.

Ama oyuncu tipi olarak evet, bir tane savunmasıyla yaşayan Henry gibi, bir tane de saha görüşü ve oyun zekası üst düzey Pangos stilinde bir guard ana hedefler olmalı.

De Colo'nun gitme kalma durumuna göre de Nedovic sanırım düşünülüyor. Ama kalacak bence. Jordan Loyd'a da gidilebilir De Colo'nun olası ayrılığında.

Bu arada herkes Barthel-Ulanovas-Eddie üçlüsünü gözden çıkarmış  :D  Barthel ve Ulanovas'ı anlarım ama Eddie 10 maçlık seride çok iyi maçlar çıkarmadı mı ya? Son zamanlar dakikaları biraz azaldı niye bilmiyorum ama bir ara gayet beğeniliyordu, Euroleague oyuncusu oldu artık filan denildi. Ben olsam Eddie'yi bir sezon daha skorer 3 numara olarak tutarım takımda, hele ki yerine Dekker filan gelecekse.
Abi ben Eddie'yi bize gelmeden öncede Murcia'da izlemiştim birkaç maçında.Yani açıklandığında bile inanamadım resmen,tamam çok meziyetleri olan bir oyuncu değil belki ama zaten Eddie'nin gelirkende alınma sebebi vereceği şut katkısından dolayıdır en fazla.Çünkü oynadığı her takımda bu beklentiyle oynattı zaten onu ve o beklentiyi de o takımlarda fazlasıyla karşıladı.Ben aynı şekilde bizimde şut tehdidi sebebiyle kendisini tercih ettiğimizi düşünüyorum ve şu ana kadar sadece 1-2 maçta beklentileri karşılayacak performanslar sergilemiş gibi görünmesine rağmen ben kendisinden gayet memnunum.Yani hem Pierre hem de Eddie kesinlikle gelecek sezon bu takımda yer almalı.Her oyuncunun mutlaka bir eksiği olacaktır elbette.Eddie'de o eksiklerini şut katkısıyla kapatabilen bir isim.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #7372 : 03 Mart 2021, 14:02:34 »
Olurda Henry işini bir şekilde çözebilirsek ama Pangos olmazsa,onunda alternatifi olarak direk Conner Frankamp'a gitmek lazım bence yedek olarak.Ama onunda bir sakatlık durumu var şu an için.Eğer çok önemli bir durum değilse gelecek sezon için mutlaka düşünülmeli bence

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #7373 : 04 Mart 2021, 01:09:17 »
Henry, pangos, baldwin falan bizim için hayal.

De colo ile vesely ayrılırsa belki ama kalırsalar imkansız hedefler.

Zaten kısa transferi yapacağımızı pek sanmıyorum.
Eddie ve o'quinn ayrılır, 4 ve 5 numara alırız.
Dekker olsun bir tanesi.
Uygun maaşlı bir de pivot bulsunlar yeter.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #7374 : 04 Mart 2021, 01:21:03 »
Ben seneye hafif bütçe artıracağımızı düşünüyorum.Başkanda görüyordur.Basket aşağa düşemez nokta.Bulacak.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #7375 : 04 Mart 2021, 01:29:05 »
Henry, pangos, baldwin falan bizim için hayal.

De colo ile vesely ayrılırsa belki ama kalırsalar imkansız hedefler.

Zaten kısa transferi yapacağımızı pek sanmıyorum.
Eddie ve o'quinn ayrılır, 4 ve 5 numara alırız.
Dekker olsun bir tanesi.
Uygun maaşlı bir de pivot bulsunlar yeter.
Perez ve Bobby'nin toplam maaşı ne kadar acaba ikisinden çıkılıp iyi kısa alınır Bobby ucuza oynamıyordur

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #7376 : 04 Mart 2021, 01:31:42 »
Ben seneye hafif bütçe artıracağımızı düşünüyorum.Başkanda görüyordur.Basket aşağa düşemez nokta.Bulacak.

Futbolda milyon euroları 6'şar 7'şer sayıyor acımadan. Basketbola da 3-5 bir şeyler atsın artık. Burda takımdaşlık var, başarı var ve iyi de bir Koç var. Cebinden mi verir, ekstra sponsor mu ayarlar bilmem ama taraftarı bu kadar heyecanlandırıp mutlu eden şubeyi daha da desteklemesi gerekiyor elbette.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #7377 : 04 Mart 2021, 01:33:52 »
Bobby ile perez 800.000 dolar civarıdır diye tahmin ediyorum.
Tasarrufu de colo ile vesely'den değil, diğer oyunculardan yapmak lazım.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #7378 : 04 Mart 2021, 01:37:18 »
Dixon yıllık 1.5m dolar yazıyor internette ama doğrusunu bilen vardır elbet doğruysa iyi para
Vesely 2.4 Nando 2.6 demiş aynı site
« Son Düzenleme: 04 Mart 2021, 01:37:42 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #7379 : 04 Mart 2021, 01:53:14 »
Dixon yıllık 1.5m dolar yazıyor internette ama doğrusunu bilen vardır elbet doğruysa iyi para
Vesely 2.4 Nando 2.6 demiş aynı site
ben 1 diye hatırlıyorum ama olur da doğruysa lorenzo’yu da yollayıp 2m maaş ile üst düzey guardla mis gibi doldurulur o bölge.