Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006754 defa)

Samet_GFB ve 113 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eyb12

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #9915 : 30 Haziran 2021, 13:42:05 »
Şehmuz falan EL de oynayamaz , Türkiye Ligi için de o kadar para vermeye gerek yok , ismet-melih-tarık-metecan-ahmet + 5 yabancı (rotasyona girer )
bjk ye bak kapıyı 1.2 m $ açmış çüşşş , 400 bile vermem o paraya yabancı alırım
Barthel i yollamamız lazım
top getiren , şutu iyi bir kısa yabancı
ribaundçu , savunması kuvvetli bir uzun yabancı
alırsak eksiksiz bir kadro olur

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #9916 : 30 Haziran 2021, 13:46:35 »
https://twitter.com/fbacibadem/status/1410180056396206083?s=20

bu hesap ne kadar güvenilir ?
sayfanın adı ne kadar doğruysa o kadar :D etkileşim alma adına sağdan soldan duyduklarını yazıyorlar

Çevrimdışı IsaacCabrera

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • IsaacCabrera
« Yanıtla #9917 : 30 Haziran 2021, 13:47:53 »
Şehmuz falan EL de oynayamaz , Türkiye Ligi için de o kadar para vermeye gerek yok , ismet-melih-tarık-metecan-ahmet + 5 yabancı (rotasyona girer )

Şehmus'un EL'de oynayamayacağı kanısına tam olarak nereden vardınız ?

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #9918 : 30 Haziran 2021, 13:54:14 »
Bjelica bugün dönmek istese baya talibi çıkar ücret konusunda da kafa tutamayız ayrıca çoğu nba takımında normal sezonda rahat süre alır

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #9919 : 30 Haziran 2021, 13:56:54 »
yagosabuncuoglu
Şehmus Hazer Fenerbahçe Beko'da oynamak istiyor fakat Beşiktaş ile bonservis konusunda henüz anlaşma sağlanamadı. Şehmus Beşiktaş'ta kalmak istemiyor.

• Fenerbahçe 650 bin dolar, Anadolu Efes 500 bin dolar resmi teklif yaptı. Beşiktaş 1 milyon dolar istiyor. Görüşmeler sürüyor.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #9920 : 30 Haziran 2021, 14:02:04 »

zaten 9 yabancin olacak ... arada da tahminen 1 tane daha gelecek ....

Ama Turkiye liginde yasanan Efes hezimetini bir daha yasamamak icin Turk rotasyonuna ekleme yapiliyor... Seyhmus ilk senesinde 5 dakika ortalamayla 20 mac civari oynar Euroleague de ama Turkiye liginde 15 dakikadan fazla sure alarak Nando-Guduric-Henry gibi oyuncularin yukunu alip rahatlatir... Sakatlik riski azalir ... yok cok daha iyi oynarsa daha iyi sure alir vs....

iyi hamle olur. Besiktasin elinin saglam olma nedeni ne yazik ki piyasada baska hamle yapilabilecek oyuncu kalmadi.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #9921 : 30 Haziran 2021, 14:11:30 »
İçimden geçen şu ki Sehmuz, Spissu ve Bjelica Fenerbahçe'de olacaklar.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #9922 : 30 Haziran 2021, 14:17:34 »
İçimden geçen şu ki Sehmuz, Spissu ve Bjelica Fenerbahçe'de olacaklar.

Fb Acıbadem midir nedir o twitter hesabına göre de öyle ama bariz sallıyor herif  :D
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #9923 : 30 Haziran 2021, 14:27:02 »
Spissu bence ufurmenin onde gideni

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #9924 : 30 Haziran 2021, 14:53:54 »
Ben oyun kurucu arayisi olsa anlarim....

ama SG de 3 yabanci varken hala SG demek ???? Guduric-Nando-Shayok.... var ...

Ha Shayok tutmazsa eyvallah... Kimse laf etmez ama daha adami gormeden??? Hele Seyhmus geliyorsa ... kim nasil sure alacak???

ayni sey iyi kotu Booker icin de soyleyebiliriz ... Adam oynamadan yok sayip ihtiyac var diyoruz ... Benim cok umudum var diyemem ama olmazsa diye yedek aliyorsak... ya yedek te olmazsa???

Barthel gidiyorsa... Pierre daha cok 4 den sure alacagindan 3-4 oynayabilecek bir isim daha matematiksel olarak gerekli ...

Ama diger pozisyonlarin durumu, Ismet-Shayok ve Booker in performansina bagli olacak....
Aralık ayında belli olur :) Rakiplerin kısa rotasyonlarına bakmak lazım. İlk defa EL’de oynayacak adamlara güvenip yola çıkılmaz diye düşünüyorum. Çıkılsa bile kadro derinliği diye bir mevhum var. Onu göz önünde bulunduruyorum.

Ha “iddialı olmayalım, F8 yeter, F4’ü de zorlarız belki” deniyorsa onu bilemem.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #9925 : 30 Haziran 2021, 15:02:15 »
Şehmus transferinin bence ters açıdan bakıldığında değeri göründüğünden daha yüksek!

Şehmuz, süre almaya başladığında Melih' in rotasyonda koltuğu sallanacak. 3 numaradan Tarık & Shayok süreleri, 2 numaradan Şehmus & İsmet süreleri ile bir bunalım yaşaması olası görünüyor. Öyle kaptan kontenjanında takımda yer bulması ya da maaş bulması kolay olmayacaktır. Zaten kontratının son senesine giriyor...

Bu sene Şehmus'a verdiğin buy-out bedelinin seneye Melihin maaşından düşüldüğünü de bir kenara yazıp, bu transfere öyle bakmak lazım. Eh "panuç pahalı" ise Melih de bu sene düşünsün bakalım Fenerahçede oynamak için hangi bedeli ödemek gerekecek.

Şeymusun Fenerbahçede oynamak gibi çok yüksek motivasyonu olur zaten, Melih de motivasyon arıyorsa bu açıdan bakmalı.
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #9926 : 30 Haziran 2021, 15:06:48 »
Aralık ayında belli olur :) Rakiplerin kısa rotasyonlarına bakmak lazım. İlk defa EL’de oynayacak adamlara güvenip yola çıkılmaz diye düşünüyorum. Çıkılsa bile kadro derinliği diye bir mevhum var. Onu göz önünde bulunduruyorum.

Ha “iddialı olmayalım, F8 yeter, F4’ü de zorlarız belki” deniyorsa onu bilemem.

Yani keske Lebron gelse ... Butce boktan ... Piyasa da adam yok, millet keciye abdurrahman celebi diyor ... Bu ortamda bi yere de zar atacaklar sansi yok... En azindan o pozisyonda 2 isim daha var, gerektiginde Tarik da oynuyo, Melih te ....

Benim soyledigim sey basit;
-Adami almissin artik bu saatten sonra niye aldin tartismasi anlamsiz.
-geldiyse bir sansi bir hakediyor oncelikle.
-Sonucta Shayok boktan cikarsa SG gerekir. Ama Shayok iyi cikarsa gerekmez. Ama iyi mi kotu mu gormen icin sure vermen lazim. Hadi birini buldun aldin.... O zaman sure veremeyeceksin ...
-Aldim ama ise yaramaz bir tane daha alayim diyorsun sen? bende diyorum ki "bir dur". Bunun ne yapacagini gormeden adam almanin bir mantigi yok.

Aralik mevzuna gelince; hergun olucem diye soylersen bir gun hakli cikarsin .... bu butcelerle o eski takimlar kurulamayacak bunu anlamak lazim. Bir yerlere zar atilacak sa 2 alternatifi olan pozisyona atmak en dogrusu ....

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #9927 : 30 Haziran 2021, 15:21:44 »

Şehmus'un geçen sene Euroleague takımları,  biz ve efese karşı istatistiklerini koyayım şuraya:

Efes playoff serisi
İlk maç:
30 sayı, 3 ribaund , 7 asist, 2 top kaybı
2. Maç:
9 s , 3 r , 3 a , 2 tk, 1 top çalma
3. Maç:
8 s, 1 r, 2 a , 2 tk , 2 tç.

Efes ile ligdeki 2 maçta
İlk maç : 13 s, 4 r, 4 a, 1 tk, 3 tç
2.maç: 22 s, 6 r , 5 a , 1 tk, 1 tç

Bize karşı 2 maçta ise
İlk maç: 18 s, 4 r, 3 a, 4 Tk 6 tç
2.maç:  11 s , 1 r, 2 a, 1 tk.

Bunu yazma sebebim EL'de oynayan takımlara karşı performansını göstermek içindi. Ben demiyorum ki 20 dk-25dk süre alsın. Henry ve Nando'dan kalan süreyi İsmet ile beraber paylaşırlar.
 İyi performans göstereceğini umuyorum tabiki. Yoksa hem nicelik hem nitelik anlamında eksik olacağız. Ama yabancı durumu ve bütçe ortadayken, Tr ligini de önemsiyorsak Şehmus zarını atmamız gerek. Tabiki bjk'nin istediği absürd rakamlar olmadan.

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #9928 : 30 Haziran 2021, 15:24:57 »
Şehmus transferinin bence ters açıdan bakıldığında değeri göründüğünden daha yüksek!

Şehmuz, süre almaya başladığında Melih' in rotasyonda koltuğu sallanacak. 3 numaradan Tarık & Shayok süreleri, 2 numaradan Şehmus & İsmet süreleri ile bir bunalım yaşaması olası görünüyor. Öyle kaptan kontenjanında takımda yer bulması ya da maaş bulması kolay olmayacaktır. Zaten kontratının son senesine giriyor...

Bu sene Şehmus'a verdiğin buy-out bedelinin seneye Melihin maaşından düşüldüğünü de bir kenara yazıp, bu transfere öyle bakmak lazım. Eh "panuç pahalı" ise Melih de bu sene düşünsün bakalım Fenerahçede oynamak için hangi bedeli ödemek gerekecek.

Şeymusun Fenerbahçede oynamak gibi çok yüksek motivasyonu olur zaten, Melih de motivasyon arıyorsa bu açıdan bakmalı.

Şiddetle katılıyorum. İşin bu boyutunu düşünmeden istemiştim, Şehmus'u. Bu taraftan bakınca piyasadaki en iyi ve en potansiyelli Türk guarda çökmemek baya saçma olacak.

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #9929 : 30 Haziran 2021, 15:47:09 »
-Aldim ama ise yaramaz bir tane daha alayim diyorsun sen? bende diyorum ki "bir dur". Bunun ne yapacagini gormeden adam almanin bir mantigi yok.
Yok yok böyle demiyorum... “Risk var”diyorum. Daha iyisini de alalım diyorum. Ayrıca; Kadro derinliği diye bir mevhum yok mu ya ben mi uyduruyorum totomdam :) Sırf almış olmak için oyuncu alalım demiyorum ki. Mümkünse Higgins gelsin yazmıştım bir ara. Transferler uyum sağlayıp büyük katkı da verebilirler ki temennim o yönde. Ama özellikle kısa rotasyonunun derinliği bizi bir yerlere taşır. Son şampiyondan belli değil mi?

Zaten kötü çıkarlarsa yandı gülüm keten helva :)

Ha bütçe konusuna gelince. Ben taraftarım, isterim... Yazıyorum sosyal medya hesaplarından elimden geldiğince. Konuyla ilgili arkadaş çevremde hep dile getirdim şimdiye kadar; bütçe artmalı diye. Taraftar baskı yapmalı ki artsın bütçe.... Yoksa muhasebeci gibi şu kadar para var diyip buna karşı takım kurmak benim işim değil.

Sonuç olarak ben fikirlerimi yazıyorum Renktaş. Doğru ya da yalnış, ama arkasındayım... Olay bundan ibaret...