Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006970 defa)

Ero1907, Samet_GFB ve 113 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #13410 : 27 Temmuz 2022, 10:56:12 »
Zaten beklentiye girmeden dedim ben de :)
%25 ile oynasa jekiriyi cebinden çıkarır.

:) haklisin ama hem tendon kopmasi, hem diz sakatligi sonrasi? hele eylul 21 den bu yana sahaya cikmamis 35 yasinda oyuncu... Bence artik emekli olur. Gelse kenarda dursa en azindan gul cemalini gorur eski gunleri hatirlariz ama sanmiyorum baska kontrat yapacagini.. En son martta hala koltuk degnegi ile geziyordu... Son durumu hakkinda fikrim yok ama o begenmedigimiz Ahmet in yarisi katki verirse surpriz olur.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #13411 : 27 Temmuz 2022, 10:58:41 »
Zaten beklentiye girmeden dedim ben de :)
%25 ile oynasa jekiriyi cebinden çıkarır.
Bazen sahip olduğu deneyimi ve bilgi birikimini aktarmak da hizmetin bir çeşididir. Gelsin, antrenmana çıksa bile Motley ve Jekiri ye katkısı olur! Oynamasına gerek yok...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #13412 : 27 Temmuz 2022, 11:06:56 »
Bazen sahip olduğu deneyimi ve bilgi birikimini aktarmak da hizmetin bir çeşididir. Gelsin, antrenmana çıksa bile Motley ve Jekiri ye katkısı olur! Oynamasına gerek yok...
Sana hak versem de, dediginin olasiligi coldeki kirmizi kar kadar;

Tam yonetimi ve kulturu buldun bunu yapacak.... Dixon niye kasim da sessiz sedasiz geri dondu amerika'ya?
Fenerbahçe Koleji nin basina neden baska isim gelmedi ? (mesela dixon, eski bir oyuncumuz, altyapi koclarimizdan biri, yardimci koclardan biri .... vs vs vs)
Djorjevic e verilen sans neden Erdem Can a verilmedi ....
Antic, ibrahim kutluay, Damir gibi isimlerle neden bir sey yapilmasi dusunulmedi?
Derya Yannier nereden cikti?

gibi binlerce soruya ekleyebiliriz bu dedigini.

Petrol sirketi yonetimi ile spor kulturunu karistirma hatana veriyorum bu yorumunu :D Hem sertac lise de basket oynamis adam sen o kadar anlar misin basketten?

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #13413 : 27 Temmuz 2022, 11:40:09 »
Dixon devam ediyormuş. Cem Bey'e sormuştum geçenlerde teyit etti, ama hiç görünmüyordu takımla birlikte.

Yönetim yapılanmamız gerçekten çok kötü. Dediğiniz isimlerden hele hele İbrahim Kutluay gibi Avrupa basketbolunun önemli isimlerinden, Daçka'da da deneyimi olmuş birisine neden gidilmez anlamak zor.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #13414 : 27 Temmuz 2022, 11:40:56 »
Sana hak versem de, dediginin olasiligi coldeki kirmizi kar kadar;

Tam yonetimi ve kulturu buldun bunu yapacak.... Dixon niye kasim da sessiz sedasiz geri dondu amerika'ya?
Fenerbahçe Koleji nin basina neden baska isim gelmedi ? (mesela dixon, eski bir oyuncumuz, altyapi koclarimizdan biri, yardimci koclardan biri .... vs vs vs)
Djorjevic e verilen sans neden Erdem Can a verilmedi ....
Antic, ibrahim kutluay, Damir gibi isimlerle neden bir sey yapilmasi dusunulmedi?
Derya Yannier nereden cikti?

gibi binlerce soruya ekleyebiliriz bu dedigini.

Petrol sirketi yonetimi ile spor kulturunu karistirma hatana veriyorum bu yorumunu :D Hem sertac lise de basket oynamis adam sen o kadar anlar misin basketten?
Sevgili dostum, daha iyi anlaşılması için biraz bu olaya kendimi de katacağım.

Yukarıda verdiğin örneklerdekiler ile Udoh a biçtiğim rol aynı değil. Hiç biri sahada eğitici olmadı. Çoğu oyunculuk kariyeri sonrası yönetici/eğitici ya da adını ne koyarsan bir şeyler yapmayı denediler. Ya da diğerlerinin durumu malum, nerelerde ne deneyimlerle Fenerbahçe çatısı altında bir araya geldik. Net bir bilgim olmamakla birlikte eğitim verebileceklerine dair "eğiticinin eğitimi"ni aldıkları konusunda çok da iyimser değilim.

Kendimden örnek vereyim. Ben bir inşaat mühendisiyim. Mühendislik kariyerimin ilerleyen yıllarında kendime yönetici olarak yön vermeyi istedim ve MBA yaptım. Bu da tatmin etmedi, elde ettiğim birikimlerimi yeni nesile nasıl aktarırm diye düşünürken, koçluk ve mentorluk eğitimi aldım. Bu da yetmedi, eğitim vermek öyle iki tane sunum hazırlayıp, bir kaç anıyı paylaşmakla olmuyor, eğitmen olabilmenin eğitimini de aldım (Eğiticinin eğitimi). Sonrasında mühendislik kariyerimin yanında mesleğimle ilgili 3 ayrı dalda kurum içi eğitimler veriyorum. Bu noktaya, yani eğitici öğretici olmaya erişmem yaklaşık 5 yılımı aldı. Şu an pedagojik olarak asla lisans eğitimi almış gerçek bir eğitimcinin seviyesinde değilim, olabileceğimi de zannetmiyorum.

Bu veriler ışığında, elbette ki her bir mesleğin kendi içinde dinamikleri farklı olabilir ve eğitim yoğunluğu da eşsiz olabilir. Bununla birlikte, kimse bana Bobby nin 6 ay içinde harika bir mentöre, iyi bir eğiticiye ya da harika bir antrenöre dönüştüğüne inandıramaz. Bu iş, zaman içinde verdiğin efora ve kendi yeteneğine bağlıdır. Eğitimci olmak ise çok daha başka bir meziyet olur, benim gözümde.

Başa dönecek olursak; ben Udoh'un, Obra dönemindeki Barış Hersek gibi kullanılması önermesinde bulundum. Yani benchte katkı vermesi için benim nazarımda 40 fırın ekmek yemesi lazım. Tıpkı Bobby nin yemesi gerektiği gibi... :)

Çevrimiçi ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #13415 : 27 Temmuz 2022, 12:03:57 »
Udoh ahmağı Avrupa da kral olacakken kariyerine yazık etti. Kalsaydı Jason Thompson çöpü gelmez, en az 1 EL kupamız daha olurdu.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #13416 : 27 Temmuz 2022, 12:06:24 »
Gigi ile bağ oluşmuş.Öyle açıklamalar yapıyor ki acaba seneye bizde mi jübile yapıp teknik heyette yer alacak dedirtiyor.Samimi içten.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #13417 : 27 Temmuz 2022, 12:49:12 »
Tom cok etkilemis seni, cok Gamli Baykis gordum seni bugun :D

Her sayfada böyle böyle 3'er 5'er mesajını görünce daha fazla direnemedik abi ne yaparsın.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #13418 : 27 Temmuz 2022, 13:09:43 »
https://youtu.be/y9CTXDe0wlE

En büyük transfer bu tribün olurdu.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #13419 : 27 Temmuz 2022, 13:11:54 »
.....
Başa dönecek olursak; ben Udoh'un, Obra dönemindeki Barış Hersek gibi kullanılması önermesinde bulundum. Yani benchte katkı vermesi için benim nazarımda 40 fırın ekmek yemesi lazım. Tıpkı Bobby nin yemesi gerektiği gibi... :)
Oncelikle meslektaşım (gerci bende artık farkli bir daldayim);

Aslinda ben dedigini anladım. Karşı da degilim. Her takimda veteranlar olur, jenerasyon ve kultur geçişini sağlar. Bu anlamda bile katkı verebilir ama mumkun mu sence, demek istedim.

Soylemek istedigimi Dixon uzerinden açıklamaya çalışırsam;
-dixon bir projeyle teknik kadroya katildi dendi once. Buna cok sevinmiştim çünkü bu takim kültürü, anlaminda guzel bir adımdı. Hatta ustu kapali altyapi ve fenerbahce kolejine yoğunlaşması planlandığı söyleniyordu.

Yine tekrar edeyim cok şaşırmistim. Bu kadar vizyonlu bir hamle olmasını beklemiyordum. Sonucta Kokoskov un altyapi hocaları ile toplanmasına izin vermeyen, bunun kendi isi oldugunu söyleyen yönetim ve yonetici den butur bir hamle gelmesi şaşırtıcı idi.

Sonuç; 3 ay sonra sessiz sedasız gitti

Bu bahsettiğin hamleler için öncelikle vizyon ve kültür gerekir. Bugun ikisinin bu yonetimde olup olmadigi yorumunu da sana bırakıyorum.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #13420 : 27 Temmuz 2022, 14:14:18 »
Oncelikle meslektaşım (gerci bende artık farkli bir daldayim);

Aslinda ben dedigini anladım. Karşı da degilim. Her takimda veteranlar olur, jenerasyon ve kultur geçişini sağlar. Bu anlamda bile katkı verebilir ama mumkun mu sence, demek istedim.

Soylemek istedigimi Dixon uzerinden açıklamaya çalışırsam;
-dixon bir projeyle teknik kadroya katildi dendi once. Buna cok sevinmiştim çünkü bu takim kültürü, anlaminda guzel bir adımdı. Hatta ustu kapali altyapi ve fenerbahce kolejine yoğunlaşması planlandığı söyleniyordu.

Yine tekrar edeyim cok şaşırmistim. Bu kadar vizyonlu bir hamle olmasını beklemiyordum. Sonucta Kokoskov un altyapi hocaları ile toplanmasına izin vermeyen, bunun kendi isi oldugunu söyleyen yönetim ve yonetici den butur bir hamle gelmesi şaşırtıcı idi.

Sonuç; 3 ay sonra sessiz sedasız gitti

Bu bahsettiğin hamleler için öncelikle vizyon ve kültür gerekir. Bugun ikisinin bu yonetimde olup olmadigi yorumunu da sana bırakıyorum.
Sevgili Üstat,
Ben de senin söylediğini anladım. Özetle, yöneticiden çok idareciler tarafından yön verildiğimiz için bu mantalitenin olacağına ben de pek ihtimal vermiyorum. Sadece Real'deki veteranların takıma ve staff'a ne kadar yardımcı olduklarını gördüğüm için ben de bir Fenerbahçe taraftarı olarak önerme yapabiliyorum.

Gelecekte "yönetilmek" dileğiyle...

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #13421 : 27 Temmuz 2022, 14:24:46 »
https://youtu.be/y9CTXDe0wlE

En büyük transfer bu tribün olurdu.
Güzel günlerdi.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #13422 : 27 Temmuz 2022, 21:11:11 »
kulüp yönetilmior, idare edilio. en üstten en alta çomarın harman olduu sinik ezik şuursuz bir yapıyız.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #13423 : 27 Temmuz 2022, 21:56:32 »
Milano pangos ve thomasi transfer etmiş. Voightman da siradaymis.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #13424 : 27 Temmuz 2022, 22:11:12 »
Bir ilgilendigimiz oyuncu kacti.Cok iyi oldu Pangos hamlesiyle ve Davies faktörüyle en büyük ikinci aday konumuna çıktı Milano.Nefis transfer.