U16 Avrupa Şampiyonası (Beşinci Gün)
Letonya'da düzenlenen U16 Avrupa Şampiyonasında ikinci tur 2. maçları oynanırken, takımımız yine kazandı.
Ev sahibi Letonya ile karşılaşan takımımız, sahadan 73-46 galip ayrılırken, grubu ilk iki de tamamlamayı garantiledi.
E Grubu
Sırbistan-Bosna Hersek: 89-52
Grup lideri Sırbistan, Bosna Hersek'i 39 sayı farkla 89-52 mağlup etti.
Sırbistan'da Borisa Simanic 16 sayı-6 ribauntla oynarken, Novak Music 16 sayı-3 ribaunt ve Lazar Nikolic 11 sayı-5 ribaunt yaptı.
Bosna'da Dzanan Musa 23 sayı-5 ribauntla oynarken, Amar Gegic 6 sayı-3 ribaunt-3 asist ve Bosko Bosko Bojovic 9 sayı yaptı.
Hırvatistan-Litvanya: 69-64
Grupta galibiyeti olmayan Hırvatistan kritik maçta Litvanya'yı 69-64 mağlup etti ve önemli bir galibiyet aldı.
Hırvatistan'da Kresimir Ljubicic 16 sayı-11 ribauntla takımını taşırken, Luka Kotrulja 16 sayı-4 ribaunt ve Mate Kalajzic 15 sayı-7 ribaunt-5 asist yaptı.
Litvanya'da Tadas Sedekerskik'ın 10 sayı-13 ribaunt-7 asistlik performansı yeterli olmazken, Arnoldas Kulboka 19 sayı-5 ribaunt ve Rokas Gadiliauskas 10 sayı-4 ribaunt-4 blok yaptı.
Türkiye-Letonya: 73-46
U16 Milli Takımımız kritik maçta ev sahibi Letonya'yı ilk yarıda yakaladığı 41-13 lük seri sayesinde 73-46 mağlup etti.
Takımızda Ömer Yurtseven 20 sayı-10 ribauntla double-double yaparken, Oğuzhan Varol 12 sayı-7 ribaunt ve Ömer Al 10 sayı-6 asist yaptı.
Letonya'da Arturs Strautins 10 sayı-3 ribaunt yaparken, Bogdans Railans 7 sayı-4 ribaunt ve Karlis Garoza 8 sayı-3 ribaunt yaptı.
Puan Durumu
1- Sırbistan 4-0
2- Türkiye 3-1
3- Letonya 2-2
3- Hırvatistan 1-3
5- Litvanya 1-3
6- Bosna Hersek 1-3
Günün Programı
15.45 Bosna Hersek-Litvanya
18.00 Türkiye-Hırvatistan
20.15 Letonya-Sırbistan
F Grubu
Fransa-İspanya: 69-56
Yenilgisiz Fransa, ilk defa bir maçta bu kadar zorlansa da İspanya'yı 69-56 mağlup etti.
Fransa'da Killian Tillie 20 sayı-11 ribaunt yaparken, Bathiste Tchouaffe 12 sayı-5 ribaunt ve Abdoulaye N'Doye 10 sayı-3 ribaunt yaptı.
İspanya'da Pol Figueras 10 sayı-3 asit yaparken, Francisco Salvador 7 sayı-5 asist ve Victor Moreno 8 sayı yaptı.
Rusya-Polonya: 78-88
Grupta hiç galibiyeti olmayan Polonya, Rusya'yı 88-78 mağlup etti.
Polonya'da Dominik Rutkowski 21 sayı-7 ribaunt-6 asistle oynarken, Mateusz Szczypinski 19 sayı-7 ribaunt ve Marcin Wiszomirski 12 sayı-7 ribaunt yaptı.
Rusya'da Maxim Barashkov 18 sayı-4 ribaunt yaparken, Daniil Trostin 12 sayı-3 ribautn ve Andrei Lopatin 12 sayı-6 ribaunt yaptı.
Almanya-İtalya: 67-68
Almanya, şuana kadar hiç yenilmeyen İtalya'yı 68-67 mağlup etti ve ilk yenilgisini yaşattı.
Almanya'da Kostja Mushidi 21 sayı-12 ribauntla oynarken, Lars Lagerpusch 18 sayı-4 ribaunt ve Isaiah Hartenstein 7 sayı-12 ribaunt-3 asist yaptı.
İtalya'da Davide Moretti'nin 29 sayı-4 ribaunt-4 asistlik performansı yeterli olmazken, Lorenzo Bucarelli 9 sayı-3 ribaunt ve Tommaso Oxilia 9 sayı yaptı.
Puan Durumu
1- Fransa 4-0
2- İtalya 3-1
3- Almanya 3-1
4- Polonya 1-3
5- Rusya 1-3
6- İspanya 0-4
Günün Fikstürü
15.45 İtalya-Fransa
18.00 Almanya-Rusya
20.15 İspanya-Polonya
Liderler
Sayı
1- Kostja Mushidi (SG) 20.0 sayı (Almanya)
2- Dzanan Musa (SG) 19.8 sayı (Bosna Hersek)
1- Tadas Sedekerskis (PF) 19.6 sayı (Litvanya)
4- Öer Yurtseven (C) 15.8 sayı (Türkiye)
5- Edon Maxhuni (SG) 15.8 sayı (Finlandiya)
Ribaunt
1- Rokas Gadiliauskas (C) 11.8 ribaunt (Litvanya)
2- Isaiah Hartenstein (C) 10.2 ribaunt (Almanya)
3- Vasileos Christidis (C) 10.2 ribaunt (Yunanistan)
4- Sylvester Berg (C) 9.6 ribaunt (Danimarka)
5- Tadas Sedekerskis (PF) 8.8 ribaunt (Litvanya)
Asist
1- Ömer Al (PG) 5.2 asist (Türkiye)
2- Tadas Sedekerskis (PF) 4.8 asist (Litvanya)
3- Andreas Anastasios Skoufis (PG) 4.6 asist (Yunanistan)
4- Mate Kalajzic (PG) 4.6 asist (Hırvatistan)
5- Bojan Nesic(PG) 4.0 asist (Sırbistan)
Top Çalma
1- Ömer Al (PG) 3.8 top çalma (Türkiye)
2- Vili Nyman (SF) 3.6 top çalma (Finlandiya)
3- Amar Gegic (SG) 3.2 top çalma (Bosna Hersek)
Top Kaybı
1- Tadas Sedekerskis (PF) 5.8 top kaybı (Litvanya)
2- Edon Maxhuni (PG) 4.8 top kaybı (Finlandiya)
3- Kostja Mushidi (SG) 4.8 top kaybı (Almanya)
Blok
1- Ömer Yurtseven (C) 2.4 blok (Türkiye)
2- Rokas Gadiliauskas (C) 2.4 blok (Litvanya)
3- Bartlomiej Pietras (PF) 1.8 blok (Polonya)
DerinNba-ParkedeFener