Gönderen Konu: Türkiye Erkek Basketbol Milli Takımları  (Okunma sayısı 79194 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Türkiye Erkek Basketbol Milli Takımları
« : 25 Mart 2014, 13:56:55 »
Erkeklerde Türkiye Milli Takımlarıyla ilgili bütün haberleri bu topikte paylaşalım. Alt yaş milli takımları dahil...
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2014, 21:17:11 Gönderen: Bojan B. »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Ynt: Türkiye Basketbol Milli Takımları
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2014, 13:57:14 »
Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın başına Ergin Ataman geçti.

Kendi adıma milli takıma mesafeli ve soğuk durmak için bir gerekçem daha oldu.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2014, 13:58:08 »
Hidayet Milli Takımı bıraktığını açıkladı.

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2014, 16:14:34 »
Ataman'ın gelmesi isabet olmuş.

kendi adıma zaten 3 Temmuz'dan beri hiçbir Türk takımını (milli takımlar da dahil) ve Türk oyuncusunu avrupada desteklemiyorum. Obra geleceğine o gelsin.

bizim hocaya ekstra iş çıkacağına ona çıksın.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2014, 18:36:53 »
David Pick, Keith Langford Türk Milli Takımında oynayacak diyor.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı burak karacay

• Üye
  • Yer: İstanbul / Beylikdüzü
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2014, 18:41:57 »
Obaa Langford için türk pasaportu konuşuluyor. Sportandoda gördüm bende haberi

gurol1967

• Ziyaretçi
Ynt: 2015 Eurobasket Şampiyonası
« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2014, 18:48:54 »
Milli takımla ilgili olduğu için buraya yazalım bari.
Keith Langford için Türk pasaportu yazılmış şurada ;
http://www.sportando.com/en/europe/turkey/117781/keith-langford-has-received-a-turkish-passport.html

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #7 : 22 Nisan 2014, 20:15:30 »
Zeljko Obradovic drawing interest from three NBA teams. Ulen bu sakın olmasın sakın :(

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 30 Nisan 2014, 13:33:03 »
A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, “En geç 2 hafta içinde skorer özelliklere sahip bir ismi devşireceğiz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın dergisi GençlikSpor’a konuşan Ataman, milli takımın son yıllarda skorer forvet pozisyonda sıkıntılar yaşadığını belirtti. Türkiye’de üst seviyelerde “yıldız” denilebilecek skorer bir oyuncunun şu an için bulunmadığını belirten Ataman, “İspanyollar'daki Navarro, İtalyanlar'daki Belinelli tarzında bir isme ihtiyacımız var. Onun için oyunun hücum tarafında büyük katkılar verecek ve 2 numara pozisyonunda oynatabileceğimiz bir ismi devşirebiliriz” ifadelerini kullandı.

Devşirmek istedikleri yeni oyuncunun, bu yılki Dünya Basketbol Şampiyonası’na yetişeceğini belirterek şöyle devam etti: “Buradaki tek amacımız, genç milli takımda şampiyon olan oyuncularımız tecrübe kazanıncaya kadar geçecek sürede bu eksik yönümüzü kapatmak. Yani kısa vadeli bir iş olacak. Belirlediğimiz birkaç aday oyuncu var. Onlarla bir takım görüşmeler yapılıyor. Bir ya da iki oyuncuyu daha Türk vatandaşlığına geçirip elimizdeki 6-7 devşirme oyuncu içinden en fazla ihtiyaç duyduğumuz ismi şampiyonaya götüreceğiz.”

Milli takımdan affını isteyen Hidayet Türkoğlu’yla ilgili de Ataman, bu oyuncunun sadece basketbolda değil ülke sporunda önemli bir değer olduğunu vurguladı. Ataman, “Milli takımdan affını istemesinin ardından beni aradı. ‘Ergin hocam lütfen yanlış anlama. Ben sadece yoruldum. Artık gençlerin önünü açmak için böyle bir karar verdim’ dedi. Şu an için biraz dinlenmeye ihtiyacı var. Bırakma kararını sezon sonu yeniden değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Milli takım heyetiyle geçen yıl bazı sıkıntılar yaşanan Enes Kanter’e ilişkin de Ataman şunları kaydetti:

“Enes’e, mental anlamda ‘seni istemiyoruz’ demeyiz. Kendisinden de aynı yaklaşımı bekleriz. Enes’in Türkiye’den yetişmiş bir genç olarak bu takımda olacağını düşünüyorum. Kendisiyle ilgili hiçbir kötü niyetim yok. Genç oyuncudur, zaman zaman bazı hatalar yapmış olabilir. Ona karşı da birtakım hatalar yapılmış olabilir. Ancak önümüzde yepyeni bir sayfa var.”

Ataman, Beko Basketbol Ligi’ndeki mevcut yabancı oyuncu kuralıyla ilgili ise “Bana göre FIBA, tüm federasyonlarla ortak bir karar almalı ve bu karar bütün Avrupa’da geçerli olmalı. Benim için iyi oyuncu kavramı çok önemli. Hidayetler, Mirsadlar, İbrahimler yıllarca ülke basketboluna büyük katkı verdi. Şimdi de öyle olmalı. En iyi olan oynamalı” dedi.

Yerli oyuncuyu korumanın Avrupa’daki rekabete yakışır şekilde olması gerektiğini söyleyen Ataman, “Kadrodaki genç bir oyuncunun hedefi Türk oyuncuyu geçmek değil de Carlos Arroyo’yu geçmek olabilmeli. İşte asıl o zaman biz ülke basketbolu olarak istediğimizi alırız. Yoksa ‘benim yerim hazır. Nasıl olsa iki Türk’ten biri ben olurum’ düşüncesiyle ülke basketbolu gelişemez” dedi.

Ataman, Türk antrenörlerin Avrupa’da bugüne kadar ülke basketbolunu en iyi şekilde temsil ettiğini ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı: “Şu gerçek ki antrenörlük bazında dünya basketbolunda lobileşmiş bazı kesimler var. Mesela basketbolda bir Sırp lobisi var. Bugün baktığınızda Avrupa’da çalışan en az 20-25 Yugoslav kökenli antrenör görürsünüz. Türkiye’den ise Avrupa’da bugüne kadar çalışan 4-5 kişi vardır. Aramızda, ‘Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur’ diye hep söyleriz. Hakikaten doğru. Bizler yıllarca futbolda olduğu gibi basketbolda da milli takımın başında Türk hoca olmasının mücadelesini verdik. Bugün bu şanlı görev bana geldi. İnşallah benden sonra başka bir arkadaşımız çalışacaktır. Yerli antrenör olarak yıllar sonra bu bayrağı devraldık. Bırakmaya da niyetli değiliz. İnşallah kazanacağımız başarılarla da her Türk antrenörün idolü olmaya çalışacağız.”

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #9 : 17 Mayıs 2014, 13:06:54 »
Uygun yer burası mıdır bilmiyorum ama Turgay Demirel Fiba avrupanın başkanlığına seçilmiş.
Bakalım ülke federasyonu ile ilgili nasıl bir tasarrufu olacak beyfendinin...
Denildiği gibi koltuğu Lütfü'ye bırakırsa seyreyleyin gümbürtüyü...
...

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #10 : 19 Mayıs 2014, 01:10:01 »
Harun Erdenay'da adaylar arasındaymış.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #11 : 19 Mayıs 2014, 01:32:50 »
Çıkacak her aday Lütfü'den iyidir.
...

• Üye
  • Andrew Goudelock
Aday Kadro Belli Oldu
« Yanıtla #12 : 28 Mayıs 2014, 14:01:33 »
Aday Kadro Belli Oldu

2014 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası'nda yer alacak olan A Milli Takımımızın aday kadrosu açıklandı.

Bizim ev sahipliğimizde yapılacak olan turnuva da milli takımımız 14 Temmuz'da çalışmalara başlayacağı açıklanırken, ayrıca yapılan açıklamada Ümitler Şampiyonası sonrası kadroya eklemeler yapılabilineceği de söylendi.

Aday kadroya Fenerbahçe'den 5 oyuncu çağrılırken, Galatasaray Odeabank ve Kayseri Kaski'den ise 3'er oyuncu çağrıldı.

İşte aday kadro;

Begüm Dalgalar (Beşiktaş JK); Esmeral Tunçluer, Birsel Vardarlı, Kuanitra Holingsvorth, Tuğçe Canıtez, Olcay Çakır (Fenerbahçe); Nevriye Yılmaz, Bahar Çağlar, Işıl Alben (Galatasaray Odeabank); Tuğba Palazoğlu, Şaziye İvegin Üner (İstanbul Üniversitesi BGD); Lara Sanders, Esra Ural, Ayşegül Günay (Kayseri Kaski); Deniz Çolakoğlu (Konak Belediyesi), Simay Karaman (Orduspor), Burcu Çiğil (Tarsus Belediyesi).

Koç

Ceyhun Yıldızoğlu

DerinNba

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 28 Mayıs 2014, 14:05:57 »
bu arada aklıma geldi umarım ergin ataman bizden çok fazla oyuncu milli takıma çağırmaz.
antreman yapmalarını istiyorum bizim türk oyuncularının ..
belki sadece Kenan ve Melih i almasını isterim. 2014 dünya kupası Melih'e büyük bir tecrübe olabilir.
ama oğuz filan çağırmasın kalsın burada . bizimle antreman yapsın...
Emir kalacaksa takımda Milli takıma gitmeyecek belki o da sağlam bir antreman temposu iyi gelir.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #14 : 28 Mayıs 2014, 17:05:43 »
bu arada aklıma geldi umarım ergin ataman bizden çok fazla oyuncu milli takıma çağırmaz.
antreman yapmalarını istiyorum bizim türk oyuncularının ..
belki sadece Kenan ve Melih i almasını isterim. 2014 dünya kupası Melih'e büyük bir tecrübe olabilir.
ama oğuz filan çağırmasın kalsın burada . bizimle antreman yapsın...
Emir kalacaksa takımda Milli takıma gitmeyecek belki o da sağlam bir antreman temposu iyi gelir.

düşüncelerini paylaşıyorum abi, ben olsam Ömer'i çağırırdım takıma abilik yapsın diye bakalım ne olacak :) İlkan'ın sağlığı elverirse belki onu da çağırır.