Gönderen Konu: UEFA Şampiyonlar Ligi  (Okunma sayısı 100661 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Şampiyonlar Ligi&Avrupa Ligi
« Yanıtla #300 : 20 Nisan 2021, 18:42:48 »
Cok şey yaparlar. Bugun boris johnson gerekirse yasa çıkarıp bu ise engel olacaklarını söyledi. Bu uc buyuk ligin diger takimlari basta olmak üzere diğer ülkelerin takimlari şiddetle karşı buna. Uefaya bağlı 55 ülkenin federasyonlarin tamamı bugun uefayi destekliyici yazi gönderdi. Liverpool taraftarları şimdiden protestoya başladı. Su aşamada sessiz kalıp da super lige karsi olan bu takımlardaki bir cok oyuncu var. Cumaya kadar Avrupa kupalarindan men edilmeleri ile ilgili karar cikmasi bekleniyor. Ayrica soylenene gore henuz kesinleşmese de iki İngiliz klubu geri adim atmaya hazırlanıyor. Bu is daha cok şeye gebe..
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2021, 18:43:14 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #301 : 20 Nisan 2021, 18:52:34 »
Lokal liglerle başları derde girecek, orası kesin. O ülkelerin federasyon başkanları, ASL'ye karşı çıktıklarını söylemişlerdi. Önceki mesajda yazdığım sebepten ötürü UEFA'nın herhangi bir maddi yaptırım yapabileceğini sanmıyorum. Açıkladıkları üzere; oraya katılan takımlardaki oyuncuları FIFA ve FIFA'ya bağlı uluslararası turnuvalardan men ederler.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #302 : 20 Nisan 2021, 21:30:14 »
Chelsea, Avrupa Süper Ligi'nden çekilmek için gerekli belgeleri hazırlıyor. [BBC]
Avrupa Süper Ligi'nin kurucu 12 kulübü, ilerleyen saatlerde "ligi dağıtma" konusunu görüşecek. [@talkSPORT]
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2021, 21:30:24 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #303 : 20 Nisan 2021, 21:36:59 »
BBC, M. City'nin çekildiğini yazmış:

BBC Sport
@BBCSport

Manchester City have withdrawn from the European Super League.

Chelsea are also preparing documentation to request withdrawing from the European Super League.

https://twitter.com/BBCSport/status/1384572947839467523

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #304 : 20 Nisan 2021, 21:39:18 »
taraftar baskısı+siyasi baskı etkiledi herhalde ispanyollar napacak perez atıp tutuyordu

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #305 : 20 Nisan 2021, 21:41:15 »
Florentino & Agnelli ve yancıları satışa geldi. Barcelona ve Atletico Madrid'in de çekileceği söyleniyor. Proje ölü doğdu, artık hayır gelmez.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #306 : 20 Nisan 2021, 21:41:56 »
uefa başkanı değişir iş tatlıya bağlanır :D

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #307 : 20 Nisan 2021, 21:51:38 »
Ülke medyasına göre dün GS'yi, bugün bizi Avrupa Süper Ligi'ne dahil ediyorlardı. BJK'yi dahil edemeden dağılıyor.  :D

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #308 : 20 Nisan 2021, 21:54:15 »
Geri adım atacakları belliydi. Küçükken tüm ülkelerden en iyi takımları seçip kendimce bir süper lig kurup oyun oynardım. İşte bu 12 takımın yaptığı tam da benim çocukluğumda yaptığım gibi bir zeka ürünü. Sonunu, eğrisini, doğrusunu düşünmeden yapılmış saçma sapan bir hareket.

City ve chelseanin çekileceğini gündüz belirtmiştim. Diğerleri de gelir arkasından. İşin ilginç tarafı bu lig dagilsa bile ciddi anlamda prestij kaybettiler ve tüm şimşekleri üzerlerine cektiler. Spor kamuoyunun neredeyse tamamı bu takımlara karşı büyük bir öfke dolu artık.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #309 : 20 Nisan 2021, 22:28:15 »
Manu'dan çıkan karara güldüm. Sanki Glazerlar değil de, Ed Woodward kafasına göre katılmayı istedi. Agnelli'nin kararı, kulüp, aileye ait olduğu için, ilginç. Başka erkek kardeşi var mı diye baktım, yokmuş. Anna Agnelli adında kız kardeşi var. O başkan olsun bari. :D

manu konusu bencede komik glazerlar satsın hisselerini :D
Agnelli konusunu bende düşündüm bizim başkana yakın malum aile devam edeceği için sıkıntı yok açıkcası hakaret ettiği için uefa başkanını istifaya zorlarlar diyordum ben ama bir taraftan savaşın galibi uefa oldu uefa başkanı da bırakmaz

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #310 : 20 Nisan 2021, 22:36:39 »
Juventus, Andrea Agnelli'nin başkanlığı bıraktığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Atletico Madrid, Avrupa Süper Ligi projesinden çekilmediklerini belirtti.

[The Athletic]

Manchester United'ın sahibi olan ABD'li Glazer ailesi, Süper lig projesinin gerçekleşmemesinin ardından kulübü satmayı düşünüyor. iDaily Mail]
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2021, 22:37:42 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #311 : 20 Nisan 2021, 22:47:08 »
kafalarına göre gidiyorum diyip gtleri yemedi.uefa 1 yıl men cezası versin bunlara da akılları iyice başlarına gelsin.daha da parasız(!) kalıp parasız kalmak neymiş görsünler.
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2021, 22:47:38 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #312 : 20 Nisan 2021, 23:05:24 »
kafalarına göre gidiyorum diyip gtleri yemedi.uefa 1 yıl men cezası versin bunlara da akılları iyice başlarına gelsin.daha da parasız(!) kalıp parasız kalmak neymiş görsünler.

Kesinlikle ŞL'den 1 yıl men edilme cezasını hakediyorlar. Eğer UEFA bu cezayı vermezse, onlarn da götü yememiş olur. Hem boşuna rüzgar yapmış olur hem de ileride benzer hareketlerin önünü almamış olur. Gelecekte "Nasıl olsa ceza verilmiyor" diye benzer vaziyetler pekâlâ ortaya çıkabilir.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #313 : 21 Nisan 2021, 01:21:48 »
UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı: "Ceferin'in dediği gibi, siz kimsiniz de futbolu sahipleniyorsunuz? Siz başkansınız. Futbolun coşkusu var. Bunun gerçekleşmesi mümkün değildi, Cuma günü daha büyük yaptırımlar gelecek."

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #314 : 21 Nisan 2021, 04:24:25 »
Antonio "Fantantonio" Cassano: "Milan, Inter ve Juventus'u Serie A'dan atın."

Aymeric Laporte: "Ne oldu? Neden Avrupa Süper Liginden çıktınız?"

Gerard Pique: "Futbol taraftarlara aittir. Bugün her zamankinden daha fazla."

----

Avrupa Süper Ligi'nden açıklama: "Projeyi yeniden şekillendirmek için adımlarımızı gözden geçiriyoruz. Yeni bir organizasyon öneriyoruz çünkü var olan artık işe yaramıyor."

Hadi hadi madik atmayın, çevir kazı yanmasın...  :D

----

UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Jasper Moller: "Öyle medyan okuyup sonra tepkiyi görünce kaçmak her şeyden kurtulmak manasına gelmiyor. O sözleşmeyi imzalayan kulüpler ağır cezalarla karşılaşacak."
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2021, 04:40:37 Gönderen: Avanta »