Gönderen Konu: MHK ve Hakem Skandalları  (Okunma sayısı 29750 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Barış Eymen

• Üye
  • Yer: Istanbul
MHK ve Hakem Skandalları
« : 23 Şubat 2016, 11:34:00 »
"Bu konunun direkt olarak Fenerbahçe ile ne alakası var?" diyebilirsiniz ama var.

Obradoviç'in yarattığı fırtına, yerli basketbol aktörlerinin tekerine çomak sokuyor.

Bunlar ne kadar büyük gözükse de küçük camialar; kırk olmasa da yüzk kırk kişiler ve hepsi birbirini biliyor.

Spor izleyicileri, yok yere de hakem paranoyasına kapılıyor olabilir ama bizim "bu sene de örneklerini görebildiğiniz üzere" haklı sebeplerimiz var. Bunları boş vermek, bunlar için lobi yapmamak bize yakışmaz.

Türkiye Ligi Hakemleri
MHK
Emin Balcı

En baştaki isim değişebilir ama bunların yanlışlarını buralarda kayıtlı tutalım.

Obradoviç'in ettiğini söyledikleri küfürlerden başlayabiliriz örneğin. Unutmayalım...
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2022, 06:52:27 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: Emin Balcı, MHK ve Türkiye Ligi Hakemleri
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2016, 11:41:19 »
Çok güzel bir düşünce... Söz uçar, yazı kalır. Fenerbahçe aleyhinde olan bütün skandal kararlar burada paylaşılırsa ayrıca "ortak hafıza" bir topik olur. Tabii rakiplerimiz lehine olanlar da...

Benim aklıma çok eskilerden bir Yener Yılmaz gelir. Aydın Örs gibi bir dünya beyefendisini trübüne yollamış ve bizi bir Türkiye Kupası'ndan etmişti.

Sonra meşhur Fatih Söylemezoğlu... 2009 Efes finali 5. maç sonu o skandal düdük ve geçen yıl play-off serisinde Karşıyaka lehine verdiği uyduruk son saniye düdüğü...

Türkiye'de basketbol hakemlerinin Fenerbahçe düşmanlığı futbolu sollayacak derecededir.

Efes'le aralarında neler dönüyor, nasıl bir bağ var; irdelenmeli...

Çünkü Galatasaray ve Beşiktaş'ın da zaman zaman hakem mağduru olduğunu görüyoruz. Söz konusu Efes olunca...

Çevrimdışı serbian

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • #10 İbrahim Kutluay
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2016, 12:00:49 »
Güncelleri konuşmak lazım ama 2007-2008 sezonu Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı bambaşka bir yerdedir benim için. Solomon'un son saniye basketiyle Efes'i 79-77 kazandığımız maç. Halil Baldemir ve Zafer Yılmaz'dı hakemler. Sinirden ve küfretmekten kupanın sevincini yaşayamamıştım. Fener Tv'de bile kupa zaferinden çok hakemlerin rezalet yönetimi konuşulmuştu.
Ali İsmail Korkmaz, Fenerbahçe Yıkılmaz!

Çevrimdışı Barış Eymen

• Üye
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2016, 21:51:29 »
Banvit maçını da yazın bir kenara...

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #4 : 07 Mart 2016, 21:54:57 »
Banvit maçını da yazın bir kenara...
gigi nin son topunu 1 kez gösterdiler ekrandan ben bileğe temas gördüm.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #5 : 07 Mart 2016, 21:57:07 »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #6 : 07 Mart 2016, 22:04:33 »
Diğer açıdan çekilen görüntüde faul yok gibi duruyordu ama bu açıdan net bileğe yapışmış Fortson.
Maçın kaybedilmesinde değilimde zaten kısıtlı bir kadromuz olduğundan yeterince yıpranıyoruz bir de üstüne göz göre göre emeklerimizin hiç edilmesi çok koyuyor.
...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2016, 10:35:32 »
Artık şu yapılacak basın açıklaması bir an önce yapılsın. Yeter. Boku çıktı.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #8 : 08 Mart 2016, 10:44:36 »
Murat biricik ve fatih Arslanoğlu bunlar yilanin başları...yancilari da var tabi..ersan kartal VE serkan emlek gibileri..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

« Son Düzenleme: 08 Mart 2016, 10:47:56 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı FeNeRiM669

• Üye
  • Yer: Almanya
« Yanıtla #9 : 08 Mart 2016, 12:26:19 »
net faul orusbu cocuklari niye tekrar izliyip karar vermiyorlar

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #10 : 08 Mart 2016, 12:43:34 »
net faul orusbu cocuklari niye tekrar izliyip karar vermiyorlar

esasında son top oldugu icin keske oyle bir uygulama olsa..cunku o toptan sonra geriye donus sansı yok macın..temdit atısı gibi olacaktı...

Çevrimdışı Barış Eymen

• Üye
« Yanıtla #11 : 29 Mart 2016, 10:20:06 »
28 Mart 2016

Fenerbahçe - Beşiktaş

Engin Kennerman ve Erşan Kartal

Çevrimdışı serbian

• Üye
  • #10 İbrahim Kutluay
« Yanıtla #12 : 29 Mart 2016, 10:46:21 »
O herif bu sezonki Efes maçından sonra nasıl oluyor da bir kez daha Fener maçına atanıyor inanılır gibi değil. O tetikçi bu sezon bir Fener maçına daha atanırsa işin sonu kötü olacak. Rakibin zayıf ya da güçlü olmasının bir ehemmiyeti yok. Bizimkilerin bu konuda net bir mesaj vermesi lazım geliyor artık.
Ali İsmail Korkmaz, Fenerbahçe Yıkılmaz!

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #13 : 29 Mart 2016, 10:47:21 »
28 Mart 2016

Fenerbahçe - Beşiktaş

Engin Kennerman ve Erşan Kartal

Fener-Besiktas macinda Ersan Kartal'in taraftara kufur etmesi en hafif soylemiyle skandaldir ....

Obradovic e sirpca kufur etti diye rapor verenler, polis raporunu dikkate alacak midir? merakla izleyecegiz...

Yasanan olayin ozeti su;

Bogdanovic in pozisyonundan sonra itiraz eden bir taraftari stattan atmak istemis, fakat taraftarin kufur etmedigi yada kanuni olarak atilmayi gerektirecek bir hareketi olmadigini belirten spor polisi atamayacagini soylemis. Daha sonra hakemligin dunyadaki en ustun meslek, ve kendini de cok ozel sanan bu kisi arada gelerek bu taraftara kufretmis ... Ve tahminen yanina kalacagini sanmistir.

Sunu da belirtmek lazim; gorevli spor polisi de sahit sifatiyla ifade vermis, ve hakem tarafindan kufur edildigini belirtmis. Hatta taraftar mac sirasinda islem yapilmasini istemis (ki boyle bir hakki var) ama mac sonu beklenmis.

Oncelikle; insan olarak, yasalara ve kurallara inanan biri olarak, herseyi soyleyip yanina kalabilecegini sanan bu gereksiz adamdan sikayetci oldugu icin taraftari kutluyorum. Bende olsam ayni sekilde davranirdim.

Ama sonuc olarak; bu durumda federasyonun ne tepki verecegini hep beraber izleyip gorecegiz....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #14 : 30 Mart 2016, 09:02:41 »
http://basketfaul.com/makale/51445/ersan-kartalin-yasadigi-bireysel-bir-olay.html

Bugunun makalesi

Iki bolumune sinirlendim;

"bildiğimiz kadarıyla kullandığı kelime, taraftarın kullandığı kelimenin aynısı olmuş ve küfür içermiyor."
" o dönemdeki MHK ve ağabeyleri tarafından çok yalnız bırakılmıştı. Umarız bu defa aynı yalnızlığı hissetmez."

Durumu mesrulastirma ve hakemi koruma cabasi bu kadar acik olmaz.

Oncelikle ayni laf sa ve bu laf sikayeti gerektiren ustune tutanak tutulabilecek bir lafsa zaten hakem talep ettiginde seyirci disari atilirdi. Yani durmumla ifade celisiyor.

Yanli ve tek tarafli bir yazi olmus... yine de paylasayim istedim ... zaten habere yapilan yorumlarin cogu da bu yonde... Anlasilan birileri yine hakemi korumak icin elinden geleni yapcak.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....