Gönderen Konu: ŞAMPİYON FENERBAHÇE / Türkiye Bayanlar Voleybol Ligi (2016/17 Sezonu)  (Okunma sayısı 72399 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ya Ilhan, tamam Naz'i anladik da, sirf is olsun muhalefet olsun diye, Natalia'yi kadroya yaziyorsun :)

Hakkını yiyorsun ama. Kız sezonun ikinci yarısı gayet iyiydi. Eczacı Larson ya da Koshe'yi bıraktı da yada Vakıf Hill'i ben mi istemedim :)

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
Natalia konusunda gerçekten çok abartılı davranıyorsunuz ve haksızlık ediyorsunuz. Natalia sezon boyunca gerçekten çok iyi katkı verdi Eczacı aCL play off serisinde de takımın en iyisiydi. Natalia yerine kimi istiyorsunuz gerçekten çok merak ediyorum ha çöpçu tarzında Bosetti vardı gördük Bosetti'yi. Natalia'yı istemeyen herhalde 3-5 kişiden birisiniz Besim ve Serkan abi. Natalia Logan Tom'dan da, Bosetti'den de, Hildebrandan'da fersah fersah daha iyi katkı vermiştir. Vasatlık diyorsunuz takımda Kim 1.5 milyon alıyorken yanına Larson'u alacak halimiz yok. O yüzden Natalia en iyi alternatiflerden biri. Ve yine tekrarlıyorum bu sene ÇOK İYİ TOP OYNADI.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Süper bir pasörümüz var da Natalia ve Kim mi kötü oynuyor? Esas tartışılması gereken oyuncu Tomkom benim gözümde. Hayır yani Natalia gitse kimi alacağız yerine? Brezilyanın en skorer smaçörünü bu kadar kolay gömmemeliyiz bence.

Seneye yapılacak ilk hamle kesinlikle pasör olmalı. Basketbolda nasıl ki oyun kurucun 1.sınıf olmak zorundaysa bu pasörlük için de geçerli voleybolda. Bekleyelim bakalım vakıf mı devre dışı kalacak yoksa ilaççılar mı. Devre dışı kalan yatırımı keserse meselâ eczacı, Ognjenovic'i kapalım seneye. Vakıf devre dışı kalırsa ve yatırımı azaltırlarsa Naz'a atlayalım hemen. Şu anki Naz'ın bizdeki Nazla bi alakası yok. Fizik avantajı ve Türk olması da tercih sebebi. Annelik mevzusunu da  ertelerse mutlaka alalım ki yabancı hakkımız açılsın.

Hiçbir halt yapamazsak Çinli Wei'yi kesinlikle çok isterim harika bir pasör. Geçen yaz Zhu Ting'i uçurmuştu, bizde de Kim'i uçurur.

Kim gittiğinde Boskovic'i alırız, yanına da Zhu Ting'i de ekleriz, savunma yapmamıza bile gerek kalmaz :P

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
Natala ve Maret için daha önce önümüzdeki sezon olmamalılar yazmıştım ama bu sene ciddi katkıları oldu. Hiç beğenilmeyen Maret bile takımın düzeni biraz oturduysa katkısı büyük. Yine de düşüncem aynı Yeon Kim harici diğer yabancılar değişmeli.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Natalia konusunda gerçekten çok abartılı davranıyorsunuz ve haksızlık ediyorsunuz. Natalia sezon boyunca gerçekten çok iyi katkı verdi Eczacı aCL play off serisinde de takımın en iyisiydi. Natalia yerine kimi istiyorsunuz gerçekten çok merak ediyorum ha çöpçu tarzında Bosetti vardı gördük Bosetti'yi. Natalia'yı istemeyen herhalde 3-5 kişiden birisiniz Besim ve Serkan abi. Natalia Logan Tom'dan da, Bosetti'den de, Hildebrandan'da fersah fersah daha iyi katkı vermiştir. Vasatlık diyorsunuz takımda Kim 1.5 milyon alıyorken yanına Larson'u alacak halimiz yok. O yüzden Natalia en iyi alternatiflerden biri. Ve yine tekrarlıyorum bu sene ÇOK İYİ TOP OYNADI.

Rufat, seni giyaben taniyorum, o yuzden kalbini kirmak istemem. kusura bakma ama su yazdiklarindan sonra seninle voleybol konusmak zor. Bizim ihtiyacimiz olan oyuncu, logan tom gibi bir oyuncu.  Bosetti, eger italya'daki gibi oynasa ve belki de o ciddi sakatliklari yasamasa, o da beklentiyi karsilayabilirdi.  natalia'nin sayi almasi vesaire degil sorun. sikinti bizim kim'in yaninda copcu gibi calisan smacore ihtiyacimiz olmasi.  SL'yi ilk kazandigimiz seneyi lutfen ac ve izle. Logan tom arkadaki tum toplari nasil cikarmis. sokolova da girince isin icine, resmen toplu olarak savunma yapan bir takimimiz var.   

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Natala ve Maret için daha önce önümüzdeki sezon olmamalılar yazmıştım ama bu sene ciddi katkıları oldu. Hiç beğenilmeyen Maret bile takımın düzeni biraz oturduysa katkısı büyük. Yine de düşüncem aynı Yeon Kim harici diğer yabancılar değişmeli.

Bu takimin bence bu kadar basarili olabilmesi bile mucize.  Kagit uzerinde cok iyi degiliz.  Aslina bakarsan, sahada da cok iyi oynamiyoruz.  Iki sene onceki sampiyonluk gibi iman gucu ile mucize gibi donen maclar oldu.  Ote yandan, bizim acimizdan en buyuk mucize, rakiplerdeki garip performans dusuklugu.  Eczacıbaşıbasi belki de son 20 senenin en iyi kadrolarindan birini olusturdu ama kimyayi tutturamadilar.  Tipki Rabita Baku gibi oynuyorlar.  Vakifbank'ta ise takim ici karisiklik deniyor.  Bu iki takim kagit uzerindeki hallerinin hakkini verseler (ki vermeden de Eczacıbaşıbasi bizi eledi; ligde ise buyuk bir mucize eseri maci cevirdik), zaten bu sene basarinin en ufak bir emaresini bile bulamayacaktik.

O yuzden, son tespitinde haklisin: bu yabancilar bize gore degil.  Natalia Sariyer gibi takimlarda cok iyi is yapar ama onu kabul etmek lazim. 

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
Logan Tom denen oyuncu dünya voleybol tarihinin efsanelerinden birisidir. Sahip olduğu Allah vergisi sezgisel yetenekleri , oyunun savunma kısmında büyük fark yaratmış , harika servisleri rakip takımların savunmasını çok zor durumda bırakmıştır. Bir oyuncu düşünün ; aynı anda hem kendi takımının savunma kısmında emniyet kemeri olacak hem de rakip takım savunmasının emniyet kemerini etkisiz kılacak.

İşte Logan Tom'un Fenerbahçe'de üstlendiği rol buydu. Hücumda 15-20 sayı alamıyordu. Ama belli bir görevi vardı ve onu çok iyi yerine getiriyordu.

Nati ve Luba ile CL yi alamayarak beklentileri boşa çıkaran ve ertesi sezon için üzerinde büyük bir baskı olan Ze Roberto ; hücum gücü açısından Nati , Luba ve Kasia ile mukayese edilemeyecek kadar zayıf olan bir oyuncuyu neden sisteme dahil etme gereği duydu ?
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2017, 16:50:05 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
Bence problem birazda takımı hangi seviyede görmek istediğimizle alakalı. gerçekten bu kadro kendisinden kağıt üzerinde beklenenden daha iyi performans verdi. eczacıbaşını elerkenki dönüş gerçek bir mucize. altın sette 13-7 geriden gelip maç kazanmak her zaman olmaz. takımdaki yabancılardan sadece  Kim elit seviye oyuncu bana göre. zaman zaman iyi katkı almak bir oyuncuyu harika ya da vazgeçilmez yapmaz. Natalia için de durum budur. eğer gerçekten her kupaya aday üs düzey takım istiyorsak Natalia ve maret o takımda olmaz. pasör konusu zaten çok daha kritik. basketboldaki iyi guard etkisinden de fazladır voleybolda iyi pasör. pasörü iyi olmayan hiçbir takım isterse smaçörleri makine gibi çalışsın iş yapmaz. aslında tomkom fizik dezavantajı olmasa fena değil ama yine ne kadar elit bir takım istiyoruz sorusunun cevabına göre hareket edilmeli. bugün gazetede Kim i eczacıbaşı istiyormuş diye bir haber okudum, umarım onu kaybetmek gibi bir hata yapmayız.
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
Logan Tom denen oyuncu dünya voleybol tarihinin efsanelerinden birisidir. Sahip olduğu Allah vergisi sezgisel yetenekleri , oyunun savunma kısmında büyük fark yaratmış , harika servisleri rakip takımların savunmasını çok zor durumda bırakmıştır. Bir oyuncu düşünün ; aynı anda hem kendi takımının savunma kısmında emniyet kemeri olacak hem de rakip takım savunmasının emniyet kemerini etkisiz kılacak.

İşte Logan Tom'un Fenerbahçe'de üstlendiği rol buydu. Hücumda 15-20 sayı alamıyordu. Ama belli bir görevi vardı ve onu çok iyi yerine getiriyordu.

Nati ve Luba ile CL yi alamayarak beklentileri boşa çıkaran ve ertesi sezon için üzerinde büyük bir baskı olan Ze Roberto ; hücum gücü açısından Nati , Luba ve Kasia ile mukayese edilemeyecek kadar zayıf olan bir oyuncuyu neden sisteme dahil etme gereği duydu ?
Aynen katılıyorum. sadece gücü ve boyuyla sert smaç yapanları iyi oyuncu gibi değerlendirme rahatsızlığımızdan kaynaklıdır böylesi oyuncuların kıymetini bilmememiz. oysaki zekası karakteri ve istikrarıyla katkı veren gerçek sporcular çok daha kıymetlidir
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

• Üye
Rufat, seni giyaben taniyorum, o yuzden kalbini kirmak istemem. kusura bakma ama su yazdiklarindan sonra seninle voleybol konusmak zor. Bizim ihtiyacimiz olan oyuncu, logan tom gibi bir oyuncu.  Bosetti, eger italya'daki gibi oynasa ve belki de o ciddi sakatliklari yasamasa, o da beklentiyi karsilayabilirdi.  natalia'nin sayi almasi vesaire degil sorun. sikinti bizim kim'in yaninda copcu gibi calisan smacore ihtiyacimiz olmasi.  SL'yi ilk kazandigimiz seneyi lutfen ac ve izle. Logan tom arkadaki tum toplari nasil cikarmis. sokolova da girince isin icine, resmen toplu olarak savunma yapan bir takimimiz var.   

Abi sikinti burda iste. Gelmeden once ve sonra savundugunuz, Bosetti Natalia'dan daha iyi mi oyuncu? Veya Natalia vasatsa Bosetti ne oluyor? Ayni sekilde Garay, vasat dediginiz Garay Logan Tom kadar katki verdi oynadigi sene. Servisler, hucum, savunma, manset. Istatisksel olarak da buna bakabiliriz. Bosetti Garay kadar katki verir dediniz Garay'in verdigi katkinin ucte birini veremedi, hadi sakatliktan geldigi sezonu gectim gecen sezon bildigin takimi Skorupa ile beraber dogradi. Gelelim Logan Tom'lu sezona, takim SL'yi kazandi ama o sezon simdilerdeki gibi ciddi rakip yoktu ve ligde yine Vakifbank'a elendik. Sistem sacmaydi, federasyon bizi elemek icin elinden geleni yapti ama yine sonuc olarak ligden elendik.

Elimizde Natalia gibi bir oyuncu varken, ve Kim'i de tutmak istiyorken, nasil gondermek istiyoruz anlamiyoruz. Takim bu sezon buralara kadar, iki kupa alacak duruma gelmisse bunda en onemli faktorlerden biri, belkide birincisi Natalia'dir. Diger iki faktor de Eda ve Kim'dir. Tum sezonu takip edenler bu yorumuma katilir. Kim bildigimiz gibi o baskin Kim oyununu oynasaydi en birinci faktor'e yine Kim'i verecektim ama bu sene iyi oynamadi.

• Üye
Rufat bak F4 öncesi bu mesajları ben yazdım. Sonuç ne oldu. Hiç istemesem de haklı çıktım.

Bosetti iki maçta toplam sekiz set oynadı. Aldığı sayı 10.

Umarım Vakıf çıkmaz. Çünkü geçen yıl olduğu gibi yine Bosetti üzerinden bizi çökertmeye çalışacaklar.

Guidetti çok zeki bir antrenör. Şampiyonu küçük nüansların tayin edeceğini biliyor. Bizim takımdan mutlaka Bosetti'yi düşürmeye çalışacaktır.

Bosetti'yi çiğ çiğ yiyecekler.
Umarım kapakların en güzelini yerim.

Şimdi şu mesaja bak. 3 yıl öncesine dönüyoruz. Yani sakatlık anına.

Maçı Rai'den canlı izliyordum. Sakatlık anında Del Core'nin yüz ifadesi her şeyi açıklıyordu.

Gerçekten çok üzüldüm. İnanılmaz formdaydı. Maçın gidişatına göre üstleneceği rolü müthiş ayarlayan bir oyuncu haline gelmişti. Yeri geldiğinde müthiş bir arka alan savunucusu yeri geldiğinde ise takımının hücumunu üstlenen bir lider oluyordu. Bu rol ayarlamasını bu kadar iyi planlayan bir oyuncuyu daha önce hiç görmemiştim.

Fenerbahçe için harika bir rol oyuncusu olacaktı.(en iyi yardımcı oyuncu kategorisinde Oscar alacak kadar) Ama olmadı.

Anlaşılan sakatlık çok ciddi. Ocak'ta döneceği falan konuşuluyor ki olası CL F4 de hazır girmesi imkansız gibi bir şey. Maalesef en akılcı çözüm kontratı fesh etmek.

Sence Bosetti hakkında doğru tespitler yapabilmiş miyim ?

Ya da Skorupa hakkında.Bu mesajı İtalya'da şampiyon olması üzerine yazmıştım. Daha bizle tek maça bile çıkmamıştı.

Skorupa'yı bu takıma alan antrenöre bundan sonrası için inancım kalmamıştır. Takımının İtalya ligi şampiyonluğu yanıltmasın. (Elif'te bizle oldu) Son durumunu dikkatli izledim. Net olarak Fenerbahçe tarihinin en kötü yabancı pasörü.

Son olarak yine yazayım. Aksini iddia edenlere saygı duyuyorum. Skorupa iyi pasör değildir.

Bence Besim abiyi anlayamıyorsun. O Bosetti'nin sakatlanmadan evvel ki halinin , tamda aradığımız tipte bir oyuncu olduğunu söylüyor.

Ha birde Bosetti Natalia'dan iyi oyuncu mu diye sormuşsun. Bilmiyorum Bosetti'nin bize gelmeden ve sakatlanmadan önce ki maçlarını takip ettin mi ? Ama yinede kendi görüşümü yazayım.

Sadece Natalia değil Natalia+Garay dan bile üstün bir oyuncuydu.

Dikkat edersen bunları kritik Vakıf maçı öncesi Bosetti'yi devamlı eleştirmiş biri olarak yazıyorum. Ki Bosetti o dönem diğer voleybol forumlarında tıpkı Natalia gibi savunuluyordu.

« Son Düzenleme: 15 Nisan 2017, 20:04:43 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
Garay play off yarı finalinde Eczacıya karşı sakatlanmasaydı, finalde o efsane ve yenilmez armada denilen Vakıf'ı eleyip şampiyon olma olasılığı çok yüksekti o takımın ki Vakıf'ın yenilmezlik serisini bitirip 3-0 kazandığımız maçta da Garay mükemmel oynamıştı.

Garay ve Nati gibi plaj topçuları şu anda bile son Grand Prix şampiyonu Brezilya milli takımının köşe smaçörlerini oluşturuyor.
Ze roberto ya anlamıyor bu işten yada plaj voleybolu pek izlememiş :)
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2017, 20:52:54 Gönderen: iloturo »

• Üye
Garay ve Nati gibi plaj topçuları şu anda bile son Grand Prix şampiyonu Brezilya milli takımının köşe smaçörlerini oluşturuyor.
Ze roberto ya anlamıyor bu işten yada plaj voleybolu pek izlememiş :)

Ze Roberto yazmış olduğunuz "Grand Prix" kelimesinin yerinde "Olimpiyat" kelimesinin yer alması için neler vermezdi.

Kaderde Natalia-Garay ikilisiyle Brezilya milli takım tarihinin en büyük fiyaskosunu yaşamakta varmış.

Ha bu arada keşke plaj voleybolu da izleseymiş keza Agatha Rippel ve Barbara Freitas ile de o gruptan çıkıp son sekiz yaparlardı. :)
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2017, 22:03:42 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
Ze Roberto yazmış olduğunuz "Grand Prix" kelimesinin yerinde "Olimpiyat" kelimesinin yer alması için neler vermezdi.

Kaderde Natalia-Garay ikilisiyle Brezilya milli takım tarihinin en büyük fiyaskosunu yaşamakta varmış.

Ha bu arada keşke plaj voleybolu da izleseymiş keza Agatha Rippel ve Barbara Freitas ile de o gruptan çıkıp son sekiz yaparlardı. :)

Olimpiyatlar her oyuncunun her antrenörün rüyasıdır ancak profesyonel isimler o maçı kazanmasaydık bu maçı kazansaydık, o turnuvada birinci olmasaydık bu turnuvada olsaydık keşke diye düşünmez taraftar gibi. Neticede olimpiyatlarda başarısız oldular diye sonraki turnuvalarda başarıyı kovalamayı bırakmaz Ze Roberto. Her maç her turnuva kendi içinde değerlidir. Çin dediğimiz takımın 2016 haricinde son yıllarda hiçbir başarısı var mı? Brezilya milli takımı 2016 öncesi son iki olimpiyatların şampiyonu değil mi? Neticede yenildikleri takım gitmiş şampiyon olmuş.

Aynı şekilde Brezilya milli takımı futbolda kendi sahasında dünya kupasında yarı finalde Almanya'ya 
7-1 yenildi ama bu futbolun onlar için bir ibadet gibi bir spor olduğu gerçeğini değiştirmez. Bugün futboldan sonra belki de en önemli spor dalları voleybol ve oynadıkları her turnuva, kazandıkları her şampiyonluk onlar için büyük değer taşıyor. Grand Prix şampiyonluğunu küçümsemeni o nedenle anlayamadım.

Voleyboldaki bilgi birikim ve alaka düzeyini bazı konularda Besim gibi saplantı haline getirdiğini düşünüyorum. Nati ve Garay şampiyonlar ligini kazandığımız seneden bu yana gelen onlarca smaçör içinde en iyi iki isim ve bu isimler zaten kendi ülkelerinin milli takımında oynuyor. Bugün Fenerbahçe'de voleybol şubesinde klüp tarihinin belki de en önemli ismi olan Ze Roberto'nun tercih ettiği ve güvendiği isimler. Sen klüp olarak bütçeni artırıp daha iyilerini alabiliyorsan zaten itirazım yok buna ama onu da yapamıyorsun.

Kim'in limonunu sıkalım, posasını çıkaralım. İyi güzel de Kore milli takımı Kim'in suyunu çıkarıyor da ne başarıları var. Tek başına istatistik yapmaktan başka yapabileceği bir şey yok Kim'in orada. Senin takım içindeki çarkların işlemezse çaprazda Polen, ortada Diclenur, Pasörde Ezgi varsa, git gerilere 4 numaraya Paula, Mari, Hildebrand, Richards koyarsan Kim ne yapabilir. Geçen seneki kadromuzda Bosetti yerine Nati olsaydı biz avrupa şampiyonuyduk. Bosettinin doğru dürüst top öldürdüğünü, bloksuz topa vurduğunu hatırlamaz olmuştuk son dönemde. Kişisel anlamda beğenip beğenmemek ayrı. Aynı Naz'da olduğu gibi. Onun da klüpten ayrılışındaki durumu Cem Ağrak burada açıklamıştı ama o da artık uğraşamadı Besimle ve pes etti :)

Bu kadar eleştiriyi hakettiğini ve dahası bu kadar vasat bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum Garay ve Natali'nin. Öyle olsa zaten plajda oynarlardı :)

• Üye
Rufat bak F4 öncesi bu mesajları ben yazdım. Sonuç ne oldu. Hiç istemesem de haklı çıktım.

Şimdi şu mesaja bak. 3 yıl öncesine dönüyoruz. Yani sakatlık anına.

Sence Bosetti hakkında doğru tespitler yapabilmiş miyim ?

Ya da Skorupa hakkında.Bu mesajı İtalya'da şampiyon olması üzerine yazmıştım. Daha bizle tek maça bile çıkmamıştı.

Bence Besim abiyi anlayamıyorsun. O Bosetti'nin sakatlanmadan evvel ki halinin , tamda aradığımız tipte bir oyuncu olduğunu söylüyor.

Ha birde Bosetti Natalia'dan iyi oyuncu mu diye sormuşsun. Bilmiyorum Bosetti'nin bize gelmeden ve sakatlanmadan önce ki maçlarını takip ettin mi ? Ama yinede kendi görüşümü yazayım.

Sadece Natalia değil Natalia+Garay dan bile üstün bir oyuncuydu.

Dikkat edersen bunları kritik Vakıf maçı öncesi Bosetti'yi devamlı eleştirmiş biri olarak yazıyorum. Ki Bosetti o dönem diğer voleybol forumlarında tıpkı Natalia gibi savunuluyordu.

Abi o donemlerde yazdigini cok net hatirliyorum alintilamana gerek yoktu ozellikle cig cig yiyecekler yorumunu cok net hatirliyorum. Ama bu yazdigin yorumlar bile Bosetti'yi daha cok savundugun anlamina geliyor. Acik acik Natalia+Garay'dan daha iyi oyuncuydu diyorsun abi. Bosetti benim gordugum, bizde oynadigi kadariyla en berbat smacor performanslarindan birini gosterdi. Boyle bir oyuncunin bana gore Natalia ve Garay'a yaklasabilme ihtimali bile yok. Italya'da ne yaparsa yapsin. Voleybol  bilgine guveniyorum ama abi, savunma disinda Bosetti'nin yapabilip de Natalia ve Garay'in yapamadigi ne var? Bana gercekten cok ilginc geliyor Bosetti'yi goklere cikarip Natalia ve Garay'a vasat demek. Son mesajda cok dogru birsey soylendi ama bunu gecen sene olarak degil, 2 sene onceki sezon olarak duzeltsek daha dogru olurdu. Kim-Montano-Lo Bianco'lu kadroda Bosetti yerine Garay veya Natalia olsaydi muzemizde bir tane daha SL kupasi vardi. Guidetti Bosetti'yi bir kac kez dagitti, cig cig yedi. Ama ne Garay'i, ne Natalia'yi Kim'in oynadigi maclarda yiyemedi. Cunku Garay ve Natalia Bosetti kadar top oldurmekten aciz oyuncu degiller.