Gönderen Konu: Ekpe "Nightmare" Udoh  (Okunma sayısı 152476 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Ekpe "Nightmare" Udoh
« Yanıtla #540 : 17 Temmuz 2017, 14:44:19 »
http://www.sabah.com.tr/spor/basketbol/2017/07/16/etmeyecegidin-bunu-ekpe-1500200771?paging=1

Böyle insanların olduğu ülkemizde 2 yıl oynaması bile büyük mucize.O yüzden ne kadar kırgın olsamda kızamıyorum.

Su ana kadar okudugum en kotu niyetli makalelerden biri.  Yazana ve yazilan yere bakinca sasirmiyorsunuz. 

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #541 : 17 Temmuz 2017, 15:10:06 »
Su ana kadar okudugum en kotu niyetli makalelerden biri.  Yazana ve yazilan yere bakinca sasirmiyorsunuz.
al benden de o kadar...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #542 : 17 Temmuz 2017, 15:51:45 »
al benden de o kadar...

Saygı duyarsınız, seversiniz, okursunuz ya da adını bile duymamışsınızdır. Olabilir...!
Benim penceremden bakınca, 15 sene sonra Engin Ardıç 'ın bir yazısını okuduysam, bu bile Ekpe' nin bendeki dalaleti ve kazandığı saygıyla olmuştur. Ya da Engin Ardıç kendini ancak Ekpe sayesinde okutabilmiştir.
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #543 : 17 Temmuz 2017, 19:18:53 »
109 senelik Fenerbahçe Spor Kulübü tarihinde neleri ve neleri verdiğimiz, ama bu kulübe bizim verdiğimizin zerresini vermeden adını efsaneler arasına yazdıran nice sporcu silosu var iken... Volkan Demirel başta olmak üzere...

Ben razıyım: Bir oyuncu bu kulübe gelsin, sadece 2 sene oynasın, o iki sezonda her şeyini ortaya koysun, onun oynadığı kadro Avrupa şampiyonu olsun ve o da MVP performansı sergilesin; iki senenin sonunda da HİÇ BEKLENMEDİK BİÇİMDE bizden ayrılıp, çok daha popüler bir lige gitsin. Futbolcuysa İngiltere'ye, basketçiyse NBA'e...

Volkan gibi 15 senelik "sadıklar" yerine 2 senede her şeyini verip, Avrupa Şampiyonluğu coşkumuzda büyük pay sahibi olup, ansızın gidenleri tercih ederim.

Şimdi UDOH yerine, yeni bir Avrupa şampiyonluğu yolunda MVP katkısı yapacak ama şampiyonluk sonrası da, hiç ummadığımız bir anda çekip gidecek bir başka "hain" sporcu gerek bize. Böyle "ihanete" kurban olurum ben.

Yaz kızım: Avrupa Şampiyonluğumuz da MVP katkısı veren herkesin "ihaneti" caiz ve kutsaldır.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #544 : 18 Temmuz 2017, 10:25:15 »
Ağzına sağlık abi...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı theo

• Üye
  • Yer: gaziantep
« Yanıtla #545 : 18 Temmuz 2017, 20:00:01 »
109 senelik Fenerbahçe Spor Kulübü tarihinde neleri ve neleri verdiğimiz, ama bu kulübe bizim verdiğimizin zerresini vermeden adını efsaneler arasına yazdıran nice sporcu silosu var iken... Volkan Demirel başta olmak üzere...

Ben razıyım: Bir oyuncu bu kulübe gelsin, sadece 2 sene oynasın, o iki sezonda her şeyini ortaya koysun, onun oynadığı kadro Avrupa şampiyonu olsun ve o da MVP performansı sergilesin; iki senenin sonunda da HİÇ BEKLENMEDİK BİÇİMDE bizden ayrılıp, çok daha popüler bir lige gitsin. Futbolcuysa İngiltere'ye, basketçiyse NBA'e...

Volkan gibi 15 senelik "sadıklar" yerine 2 senede her şeyini verip, Avrupa Şampiyonluğu coşkumuzda büyük pay sahibi olup, ansızın gidenleri tercih ederim.

Şimdi UDOH yerine, yeni bir Avrupa şampiyonluğu yolunda MVP katkısı yapacak ama şampiyonluk sonrası da, hiç ummadığımız bir anda çekip gidecek bir başka "hain" sporcu gerek bize. Böyle "ihanete" kurban olurum ben.

Yaz kızım: Avrupa Şampiyonluğumuz da MVP katkısı veren herkesin "ihaneti" caiz ve kutsaldır.
daha fazlasına gerek yok, son söz budur.

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #546 : 18 Temmuz 2017, 20:14:47 »
Gidişin çok koydu ama senin o şortuna kurban Ekpe Reyis  :'(

« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2017, 20:15:44 Gönderen: Tolga Gümüş »
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #547 : 18 Temmuz 2017, 21:08:50 »

ulan insan utanırda kulağının üstüne iyice yatar o küba muhabbetinden sonra. ömrü hayatımda gördüğüm en büyük orospu çocuğu bu ipnenin evladıdır işte.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #548 : 18 Temmuz 2017, 21:31:06 »
Su ana kadar herkes gayet seviyeli bicimde tartisiyor.  Udoh'un yazisi zaten yatistirici etki yapacaktir.  Illa kilitlemek gerekirse Twitter'i kilitlemek lazim :)  Hayatimda gormedigim terbiyesizlikler orada.  Hatta bazi insan sifatli taraftarlar Datome'ye bile laf edip, hak etmedigin parayi aliyorsun, sen konusma demisler.  Kimse kusura bakmasin, ortada adamakilli sebep olmadan, cikip da Udoh'a tepki gostermenin yarattigi sistemik etki iste bu.  Maalesef, herhangi bir sporda dun veya yarin yok.  Her sey bugun!  Daha Top 8'in ilk macinin devre arasinda veya Real Madrid macinda rakip bize yaklasinca Obradovic'e kufur edenlerin oldugu bir ortamda cok da sasirtici degil ya, neyse...   

Benim icin bu sinirli sayidaki, asiri fanatik kisilerin fikirleri cok onemli degil acikcasi.  Eminim ki, Datome de bunlarin cok sinirli sayida oldugunun ve geneli yansitmadiginin farkindadir.  Benim icin esas sorun @Kutay gibi, yasindan cok daha fazla olgun olan ve uzman kisilerden daha isabetli analizler ve cikarimlar yapabilen birinin bu hususta duygusal hareket etmesi ile basliyor.  Belli ki Kutay kendini cok iyi yetistirmis.  Daha da gelistirecek.  Mental olarak daha da olgunlasacak; beseri iliskilerin hicbir zaman siyah ve beyaz olmadigini gorecek.  Daha cok sey ogrenip, ne kadar az sey bildigini daha da iyi anlayacak.  Daha bilgili ve entellektuel oldukca, insanlarin irili ufakli yanlislarina karsi daha da comert olmayi idrak edecek.  Kisacasi, asiri fanatikleri umursamam ve cevap yazma geregi dahi duymam ama Kutay gibilerin fikrini degistiremesem bile ekstradan bir perspektif sunabilmek icin elimden geleni yaparim.

Abi, güzel sözlerin için teşekkürler. Biliyorum hayat siyah ile beyazdan ibaret değil. Udoh'a kırgınlığım ve şok etkisinden dolayı sinirim vardı, sinir geçti ama o hafif kırgınlık duruyor. Çok güzel bir hikayemiz olabilirdi Udoh'la. Ne yapalım, hayatta her şey bir tarafın istediği gibi olmuyor. Emeği geçen şampiyonlukla bizim için efsane oldu zaten.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı hatai

• Üye
« Yanıtla #549 : 19 Temmuz 2017, 00:32:09 »
Ekpe Udoh iki senenin sonunda bize en güzel sevinci yaşatan oyuncuların başında geliyor. Herkes nasıl bir insan olduğunu yazmış onun için çok iyi bir insandı ve oyuncuydu diyorum.

Veda yazısını okuyunca gidişine daha çok üzüldüm. Tutup da bizim on yedilik yeni yetmeler gibi Fenerbahçe'ye hizmet etmeden NBA'ya kaçıp gitmedi. Görevini fazlasıyla yaptı. Geçen sene çok paraya oynamadı. Bu sene ücreti arttı. Bu insan için "parasını fazlasıyla aldı zaten" demeyin çünkü ayıp olur. Onun tırnağı etmeyecek adamlar bu kulüpten neler aldı götürdü. Ekpe'nin aldığı helal olsun. Karşılığını fazlasıyla verdi çünkü.

Sene içinde basketbol dışında yaptıkları için rol yaptı diyenler oldu. Udoh'un rol yapmaya ne ihtiyacı var? Niye Atatürk'ü seven biriymiş gibi rol yapsın? Bu takımda kalmak istese zaten kalırdı.daha çok para istese zaten alırdı. Role ihtiyacı mı var? Kaldı ki rakip herhangi bir takıma gitmedi, ülkesine gitti.

Ben de gitmesine üzüldüm. Biraz kırgınım da ama veda yazısını okuyunca kırgınlık kalmadı. Orada her şeyi açık açık yazmış .

Ben kendi adıma bu güzel insana yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #550 : 19 Temmuz 2017, 10:08:27 »
Ben bize yaptığına değil kendine yaptığına üzüldüm. NBA'de başarısız olacak ve özgüveni bu sefer çok daha ciddi yara alacak. Belki gelip yine bizde oynayacak ve belki yine bağrımıza basacağız ama eskisi gibi olmaz. Ex'ten next olmaz sonuçta Fenerbahçe kimsenin stepnesi değildir...

Çevrimdışı DesperateCry

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #551 : 19 Temmuz 2017, 10:28:37 »

Aynen. Udoh, kariyerine ülkesinde devam etmeye karar vermiş, her türlü hakkıdır. Miami'de balık avlamak gibisi yok :)
Orda bile fenerbahçe tişörtü giyiyor :D

https://www.youtube.com/watch?v=RHBOYia_oLI
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2017, 10:30:00 Gönderen: DesperateCry »

Çevrimdışı Dali2000

• Üye
  • Yer: Eskişehir
    • @Ahmet_Duru
« Yanıtla #552 : 19 Temmuz 2017, 11:26:21 »

İmza. Kalemine sağlık Hakan kardeşim.
Yaşattığın onca gurur, sevinç, kıvanç için teşekkürler Karabasan. Ne çok düğümledin boğazımızı iki yıldır. Ne çok sevinç gözyaşı döktürdün. Umarım daha fazlasını oralarda yaparsın, bizim gene düğümlenir boğazımız.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #553 : 21 Temmuz 2017, 15:46:31 »
velev ki Udoh öyle inanılmaz iz bırakan bir sporcu olmasa bile, nereden baksanız bu yazı tam bir şerefsiz işi. Ayıptır, günahtır. Neden insanı bu şakilde utandırırsınız kendi memeleketinden ve insanından. Bu gibi insanlarla aynı ülke vatandaşı olmak bile insana zor geliyor. Cidden son zamanlarda gördüğüm en art niyetli ve bayağı yazı
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #554 : 21 Temmuz 2017, 19:15:01 »
Okumayim okumayim dediğim yazıyı günler sonra dayanamadım okudum ama keşke okumasaydım..  okumayanlar için söyleyeyim hiç bişey kaybetmezsiniz en azından siniriniz bozulmaz..
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..