Gönderen Konu: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2016-17 Sezonu)  (Okunma sayısı 74702 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
Ynt: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2016-17 Sezonu)
« Yanıtla #30 : 14 Ağustos 2016, 16:11:12 »
Geçtiğimiz sezon bittiğinde kovulması gerekirken Monaco'ya elenmememiz beklendi. Bakalım Aziz Yıldırım yine kendisine kuklalık yapacak birini mi getirecek?
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Atakan doğan

• Üye
  • Yer: Kartal/İstanbul
« Yanıtla #31 : 14 Ağustos 2016, 17:38:29 »
Zico ile yardımcılığa carlos hiç olmadı sadece carlos çok yakışır. Normalde yardımcılık yapmak istemese bile mevzu ziko olunca herşey değişir. Hiddink felan olmaz inşallah çünkü bizim takımın kimyası ile uyuşmaz. Bana sorarsanız tercih her zaman yerli olmalıdır ama yerlilerle yapamıyor aziz başkan.

Çevrimdışı Selim ergin B

• Üye
  • Yer: izmir /bayraklı
    • @erginfenerbahce
« Yanıtla #32 : 15 Ağustos 2016, 13:37:11 »
Teknik direktör yine bir hollandalı. Hayırlı olsun.
General harrington kupası Fenerbahçe'de.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #33 : 15 Ağustos 2016, 14:45:40 »
Yerli olarak Aykut olmayınca, yabancı hocanın Hollanda'lı olması mantıklı seçim oldu.
Başta Van Persie olmak üzere Wiel, Volkan, Topal, Kjaer hocaya yardımcı oldukları takdirde bazı şeyler yoluna girebilir diye umuyorum.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #34 : 15 Ağustos 2016, 15:03:27 »
Yeni hocanın hem disiplini geri getirmesi, hem bir çok kaprisli futbolcuyla iyi anlaşması, hem taraftarın heyecanını geri getirmesi, hem de bu arada güzel oynatarak maçlar kazanması gerekiyor. İşi zor. Hayırlısı...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Selim ergin B

• Üye
    • @erginfenerbahce
« Yanıtla #35 : 15 Ağustos 2016, 15:10:09 »
Yeni hocanın hem disiplini geri getirmesi, hem bir çok kaprisli futbolcuyla iyi anlaşması, hem taraftarın heyecanını geri getirmesi, hem de bu arada güzel oynatarak maçlar kazanması gerekiyor. İşi zor. Hayırlısı...

Sonuca gitsin de güzel oynatmasa da olur.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #36 : 15 Ağustos 2016, 15:11:47 »
Sonuca gitsin de güzel oynatmasa da olur.
Kötü oynarsak medya ve taraftar adamı gömer diye düşünüyorum.

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #37 : 15 Ağustos 2016, 15:51:49 »
Sonuca gitsin güzel oynatmasada olur fikrine katılmıyorum ama taraftar gömse Aykutu gömerdi, hala bu kadar taliplisi çıkmazdı. 3 senede güzel oynadığımız maç sayısı 5 değildi de o varken...

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #38 : 15 Ağustos 2016, 16:34:26 »
Sonuca gitsin güzel oynatmasada olur fikrine katılmıyorum ama taraftar gömse Aykutu gömerdi, hala bu kadar taliplisi çıkmazdı. 3 senede güzel oynadığımız maç sayısı 5 değildi de o varken...
Oynattığı futboldan nefret eden biri olarak söylüyorum 5 falan değil.. Galatasaray ile içeride 2-0dan 2-2 berabere kaldığımız maçta ağır küfürler eden biri olarak söylüyorum 5 değil.. 2011 yılındaki şampiyonlukta rahat 10 maçımız var çok iyi oynadığımız. 4 maç ta UEFA'da.. Keza 3 temmuz sonrası sezonda yine aynı şekilde Play Off'larda ve TS maçlarında.. Neyse kendisinin küçük takımın büyük hocası olabileceğini düşünüyorum defansif anlayışından ötürü.. Bize ön libero sever hiçbir hoca fayda getirmez.. Ama 5 diyip te haksızlık etmeyelim hocam.. Bunu ne demek istediğinizi anlayarak söylüyorum

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #39 : 15 Ağustos 2016, 16:42:28 »
Bu takımı farkettiyseniz son 15 yılda 3 sezon hariç sürekli ufak nüanslar 2. Olmaya itti.. Aleyhimize yapılan şikeler, otobüsün kurşunlanması, 3 temmuz ile 3 yılımızın çöpe atılması(ki bunun hesabını kim Nasıl verecek bilmiyorum) , klasik şanssızlıklar , çok iyi kadro kurup yetersiz hoca seçimleri yada en önemli mevkiyi güçsüz bırakmak gibi vs.. Geçtiğimiz yıl bile Diego yerine çok bi yıldız değil Salih olsa belki de şampiyonduk.. Keza İsmail Kartal ile otobüs kurşunlanmasa belki de şampiyonduk.. Bu sözlerim Aziz Yıldırım güzellemesi olarak algılanmasın başarılı hocaları yollamasa bu ufak şeyleri düşünmeden rahat rahat sürekli şampiyon ve Mutlu olacaktık , rakiplerimizi daha da dibe itecektik. Yada mesela geçtiğimiz yıl Van Persie ile iyi geçinse bile şampiyon olmamıza yetebilirdi bu.. Neyse bu örnekler saymakla bitmez.. VP ile bir buçuk yıl çöpe gitti sezon sonu değil şimdi yolları ayırarak bu süreyi 2 yıla çıkarttık hatta.. Dick ;D derse ki brnim sistemimde dominant çift yönlü orta saha önemli yada kaliteli üst düzey forvet arkası gerekli. O zaman Nasıl olucak ? Yada derse ki bu takım fiziksel olarak dökülüyor istediğim futbolu oynatamam. Yada nerde bu oyuncuların Laktat testleri seviyelerini görmek istiyorum derse? Yine kafada deli sorular şu seviyesi yerlerde olan ligde bile şampiyon olabilmek için

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #40 : 15 Ağustos 2016, 16:45:52 »
Dick Advocaat Hakkında bildiklerim : yaşlı olması , sürekli takım değiştirmesi (genelde kovulması) , çok düşük galibiyet yüzdesi olması , Hollandalı olması , tek önemli başarısının Zenit ile UEFA ve Süper kupa olduğu vs
Peki hocayı daha iyi bilenler bilgilendirebilir mi lütfen? Yani işte huyunu suyunu , oyun sistemini ve anlayışını , oyuncularla ilişkilerini , artılarını eksilerini vs..
Ve öngörülerinizi paylaşır mısınız hoca ve gelecek ile ilgili?

Çevrimdışı Selim ergin B

• Üye
    • @erginfenerbahce
« Yanıtla #41 : 15 Ağustos 2016, 18:03:28 »
Dick Advocaat ile birlikte Zenit'te 3 yıl çalışan eski milli futbolcu Fatih Tekke, “Advocaat hayatımda iz bırakan çok kişilikli, karakterli ve insan yönetmesini iyi bilen bir isimdir” dedi.
Deneyimli teknik adamın Fenerbahçe ile anlaşmasının ardından Hollandalı hocayla 3 yıl boyunca Zenit'te çalışan ve Avrupa Şampiyonluğu'na ulaşan Fatih Tekke, FutbolArena'ya Advocaat'ı anlattı.

"ÇOK KARAKTERLİ BİR İSİMDİR"
Fatih Tekke, “Dick Advocaat ile 3 yıl çalıştım. Benim hayatımda iz bırakan bir isimdir. Dick Advocaat'ın teknik ve taktik bilgisini anlatmama gerek yok. Çok şahsiyetli ve mütevazi bir isimdir. Futbolcu yönetme kabiliyeti çok yüksektir. Hoca karakter olarak çok sevilecek bir isimdir” dedi.
HÜCUMU SEVER; OYUNCUYLA SORUN YAŞAMAZ"
Fatih Tekke, “Zenit'te o dönem çok iyi bir kadro vardı. Eğer kadro hücum futboluna uygunsa mutlaka bunu oynar. Türkiye'de hocalık yapmak zordur. Uyum sorununu kısa sürede atlatırsa fark yaratacaktır” diye konuştu.

Tekke son olarak şunları söyledi: “Dick Advocaat'ın en belirgin özelliklerinden biri de oyuncu yönetme şeklidir. Yıldızlarla ya da diğerleriyle sorun yaşamaz. Anlık gerginliklere takılı kalmaz. Son bir yıldır görüşmüyorum. Buraya gelecek olmasından ötürü mutlu oldum.

Çevrimdışı Atakan doğan

• Üye
  • Yer: Kartal/İstanbul
« Yanıtla #42 : 15 Ağustos 2016, 18:04:28 »
Hooijdonk olsun Kuyt olsun RVP olsun şu zamana dek bize gelen "Kurt Hollandalılar" hep faydalı ve istediklerimizi veren örnek kişiler oldular. Gelen hocanında Hollanda sistem ve disipliniyle bizi mutlu edeceğini düşünüyorum. Not:Adını daha 5 dk önce duydum.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #43 : 15 Ağustos 2016, 18:23:31 »
Bari yanına Ümit Özat'ı versinler.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #44 : 15 Ağustos 2016, 18:42:54 »
Takip edenler hakkında pek olumlu konuşmuyor. Hem yaşından hem de 2000'li yıllarda Zenit dışında elle tutulur bir başarısı olmadığından dolayı ben de ön yargılıyım. Bakalım görelim. Belki kimya tutar ve düşündüğümün aksine başarılı olur.

Fatih Tekke'nin açıklamaları benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Çünkü zaten Zenit'te başarılı olmuş ve uyumu yakalamış. Bir de başarısız olduğu takımların yönetici ve oyuncularına sormak lazım Advocaat'ı. Çünkü başarısız olup gönderildiği takım sayısı bir hayli fazla
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic