Gönderen Konu: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague (2021-22 Sezonu)  (Okunma sayısı 132763 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe Beko-Barcelona | Euroleague 6. Hafta
« Yanıtla #630 : 26 Ekim 2021, 23:04:33 »
Evet yine şaşırdık mı? Tabii ki hayır. Son 2 dakika bizim kaybetmemiz için tüm şartlar oluştu ve son topta kaybettik. Hakemler yine üstüne düşeni yapmaktan geri kalmadılar.

Bence gidelim gari bu diyardan. Yetti valla ya.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #631 : 26 Ekim 2021, 23:04:51 »
İşin teknik taktik kısmından pek anlamam da yıllardır takip ettiğim için az çok psikolojisinden anladığımı düşünüyorum. Momentum lehimize döneceği anlarda 3 defa Shayok 4 ya da 5 defa Henry güzel sıvadı. Yine son iki dakika oyun bize dönecek, takımın iki yıldızının yaptığı işin izahı açıklaması yok. Hakemleri konuşmuyorum bile, unutun artık. Hakem bağlamında her maç 8-10 sayı geride başlıyoruz. Her euroleague akşamı sinir, stres ızdırap artık. Koç mevzusu bir tarafa Fenerbahçe'nin en büyük sorunu zeki oyuncu kıtlığı. Datomelerden, Sloukaslardan Antiçlerden sonra zeki olmayan oyuncu tipi cidden çekilmiyor artık. Nasıl olsa öyle ya da böyle yeniliyoruz bir şekilde, oynatsın Şehmuz'u her maç 30-35 dakika. Shayok'un da Henry'nin de oynayacağı oynatacağı basketbolun...

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #632 : 26 Ekim 2021, 23:06:24 »
Ayakları yarım daire içinde olduğu için karar değişti bu tarz basketbolu biz ve barça oynuyouz diğer takımlara karşı görmek lazım cska-milano-efes vs

Ağır karar bu pozisyon Barcalonada olsa izlenirmiydi.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #633 : 26 Ekim 2021, 23:07:46 »
Ben RASYONEL bir adamım. Ömrümün her döneminde de böyle oldum.

Lâkin Fenerbahçe'nin her branşta hiç durmadan kaybetmesine, hiç kupa kazanamamasına artık bir açıklama getiremiyorum.

Ve artık ciddi ciddi doğaüstü olaylara inanıyorum. 2006 yılından bu yana yaşananlar bizi öyle bir hâle getirdi ki artık varlığımız rakipleri eğlendirmek, puan ihtiyacı olana puan dağıtmak, komik durumlara düşmek, iyi oynayıp yenilmek, rezilliklere imzâ atmak için var. Ve daha bir sürü şey.

Ali Koç'un yerinde olsam Türkiye'nin, hattâ 2-3 milyarlık İslâm dünyasının en ama en büyük hocasını bulup bu kulübü okutup üfletirim. El altından ciddi ciddi bunu yaparım. Yaşanan şanssızlıkların, yenilgilerin başka bir açıklamasını bulamıyorum ben artık. Ya bir kulübün yüzü hiç mi gülmez, hiç mi şans yanında olmaz, hiç mi önemli maçları kazanamaz? Futbolda 11 tâne Messi, basketbolda 5 tâne L.James alsan da olmuyor, olmuyor, olmuyor. Terslikleri tek tek yazsam 1 metre entry girerim buraya.

Sevgili Başkan, rasyonelliği bıraktım. Al kulübü öyle bir okutup üflet ki büyü mü var, cenâbetlik mi var ne varsa kalksın gitsin üzerimizden. Yetti artık ya, yüzüm en son ne zaman güldü bilmiyorum, târih kadar eski...

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Beko:74 Barcelona:76 | Euroleague 6. Hafta
« Yanıtla #634 : 26 Ekim 2021, 23:08:08 »

Ağır karar bu pozisyon Barcalonada olsa izlenirmiydi.
Abi bu sezon koçlara itiraz hakkı geldi galiba Saras itiraz hakkını kullandı

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #635 : 26 Ekim 2021, 23:08:20 »

Bu yılın Maccabisi olduk.Geçen yıla göre çok daha sert takımız bir yerde bu mücadele galibiyetler olarak dönebilir.

Çevrimdışı ayhançınar

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #636 : 26 Ekim 2021, 23:10:24 »

Lâkin Fenerbahçe'nin her branşta hiç durmadan kaybetmesine, hiç kupa kazanamamasına artık bir açıklama getiremiyorum.

Ve artık ciddi ciddi doğaüstü olaylara inanıyorum. 2006 yılından bu yana yaşananlar bizi öyle bir hâle getirdi ki artık varlığımız rakipleri eğlendirmek, puan ihtiyacı olana puan dağıtmak, komik durumlara düşmek, iyi oynayıp yenilmek, rezilliklere imzâ atmak için var. Ve daha bir sürü şey.

Ali Koç'un yerinde olsam Türkiye'nin, hattâ 2-3 milyarlık İslâm dünyasının en ama en büyük hocasını bulup bu kulübü okutup üfletirim. El altından ciddi ciddi bunu yaparım. Yaşanan şanssızlıkların, yenilgilerin başka bir açıklamasını bulamıyorum ben artık. Ya bir kulübün yüzü hiç mi gülmez, hiç mi şans yanında olmaz, hiç mi önemli maçları kazanamaz? Futbolda 11 tâne Messi, basketbolda 5 tâne L.James alsan da olmuyor, olmuyor, olmuyor. Terslikleri tek tek yazsam 1 metre entry girerim buraya.

Sevgili Başkan, rasyonelliği bıraktım. Al kulübü öyle bir okutup üflet ki büyü mü var, cenâbetlik mi var ne varsa kalksın gitsin üzerimizden. Yetti artık ya, yüzüm en son ne zaman güldü bilmiyorum, târih kadar eski...

Bu konu gerçekten önemli artık olayın hiç bir mantıklı bir açıklaması kalmadı. Her branşta bu tarz şansızlıklar insanın sinir sistemi altüst oluyor.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #637 : 26 Ekim 2021, 23:12:37 »
Kadromuz mutevazi bu spor herşeyi denedik galibiyeti almak için olmadı.Basket şubesi küçüldü ne alırlarsa kar.Esas kötü futbol.Futbol için budandı şube.Sonuç yok yine.

Çevrimdışı ayhançınar

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #638 : 26 Ekim 2021, 23:17:07 »
Kadromuz mutevazi bu spor herşeyi denedik galibiyeti almak için olmadı.Basket şubesi küçüldü ne alırlarsa kar.Esas kötü futbol.Futbol için budandı şube.Sonuç yok yine.

Decolo,Vesely,Polonara,Guduriç,Peirre,Boker ..olduğu kadro mütevazı ise euroleague'de 3-4 takım hariç diğerleri oynamasın onlar çok daha mütavazı çünkü.
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2021, 23:18:11 Gönderen: ayhançınar »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #639 : 26 Ekim 2021, 23:17:43 »
zaten son dönemde epey yıprandık ama şu an gerçekten üstümden dozer geçmiş gibi bi yorgunluk var vücudumda.bıktım falan da demiyorum klişe oldu ama şu maç son umudumdu ya.bir süre maçlara bakmayıp buralara uğramamak lazım sizlere saygılar..

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #640 : 26 Ekim 2021, 23:27:37 »

Abi valla yeter ya, taktın mı takıyorsun bir şeye. 20 milyon euro'nun üzerindeki kadroya mütevazı da mütevazı diyorsun. Biri bir şey diyor araya küçüldük, öldük, bittik diye giriyorsun.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #641 : 26 Ekim 2021, 23:28:21 »
Şimdi şöyle anlatayım olayı.

En keyif aldığım NBA final serisi, Spurs-Pistons serisidir.

Bu akşam her iki takımın da yaptığı savunmayı inanılmaz keyif alarak izledim.

Benim sevdiğim, sahada görmek istediğim ve keyif aldığım basketbol bu.

Deseler ki bu oyuna uygun 2 tane guard alınacak, djordjevic uzun yıllar kalacak.

Hemen kabul ederim.

Kemal’e şu noktada katılmıyorum. Basketbolun değiştiğini söylüyor.

Değişen şey basketbol değil, basketbol aynı oyun.

Trendler değişiyor.

Şu an NBA’de farklı bir oyun oynanıyor, ister istemez Avrupa’ya da yansıyor.

Lakin basketbolun tek doğrusunun yüksek tempolu ve şuta dayalı oyun olduğunu söylemek yanlış.

Djordjevic’in oynattığı oyun benim için ideal basketbol tarzı.

Bana sorsalar ne oynayalım diye, bunu oynayalım derim.

Gelelim şimdi gerçeğe.

Henry bu oyunun guardı değil.
De Colo bitmiş, 15 dakikalık rotasyon oyuncusu haline gelmiş.

Djordjevic’in bu oyunda ısrarının, başarı getireceğini düşünmüyorum.

En fazla yapılan savunmadan, takımın karakterinden keyif alırız ama sonunda kaybederiz.

Bu oyunda 2 tane yarı saha hücumunda problem çözecek guard lazım, 1 tane bile yetmez.

Bizde hiç yok.

Savunma ile geçiş hücumunu harmanlaması lazım hocanın.

Veya 2 tane guard aldırması lazım.

Hürmetler…

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #642 : 26 Ekim 2021, 23:29:00 »

Ben öyle okuma-üfleme işlerine zerre itibar etmem ama şunun altına imza atıyorum. Cidden okusunlar, üflesinler, başka çare yok yani.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #643 : 26 Ekim 2021, 23:29:18 »
Genç renkdaş dinlen üzme.Zaten basket takımından beklenti az ilginç geçen yıldan daha iyi savaşıyor takım.

1 şutu olan kısa ve uzun Barthelin yerine uzun.

Monakoda bile James var.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #644 : 26 Ekim 2021, 23:30:46 »
Abi valla yeter ya, taktın mı takıyorsun bir şeye. 20 milyon euro'nun üzerindeki kadroya mütevazı da mütevazı diyorsun. Biri bir şey diyor araya küçüldük, öldük, bittik diye giriyorsun.

Şutor eksikliği var işte De Coloyu kitlediler hucumda tıkandık.Ondan mütevazi.