Gönderen Konu: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague (2021-22 Sezonu)  (Okunma sayısı 132824 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Olympiakos-Fenerbahçe Beko | Euroleague 7. Hafta
« Yanıtla #675 : 27 Ekim 2021, 21:28:19 »
bu maçı alırız

Hiç ümidim yok.Kabus gib kadroları.Yine koç takımı.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2021, 21:28:55 Gönderen: Tom Hanks »

CanCan

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague (2021-22 Sezonu)
« Yanıtla #676 : 27 Ekim 2021, 22:38:47 »
Bizi hakem şikesiyle yenen Pana Efesi 30'a yatırdı...

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #677 : 28 Ekim 2021, 04:05:44 »
bu maçı alırız

Normal şartlarda kazanma potansiyelimiz olan bir başka maç daha aslında. Oly'nin de oyun yapısı tam bizim istediğimiz şekilde, tıpkı Barca'nın olduğu gibi. Djordjevic'in şu konuda hakkını veririm, iyi bir başlangıç planı var ve özellikle savunmada bunu çok iyi uyguluyor takım. Ama sonunu getirme konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Hücumda artık belli bir düzeni oturtmamız gerekiyor, daha doğrusu belli özgürlüklerin, belli oyunculara verilmesi gerekiyor. Barca maçında ne zaman iş set düzeninden çıktı, hücumda enerjimizle bir şeyler yapmaya başladık, takım o zaman resmen aktı.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #678 : 28 Ekim 2021, 04:35:42 »
Kemal’e şu noktada katılmıyorum. Basketbolun değiştiğini söylüyor.
Değişen şey basketbol değil, basketbol aynı oyun.
Trendler değişiyor.

İskender, Haşmet Babaoğlu entelliğiyle cümle kurma bana, oyun değişiyorsa otomatik olarak basketbolda değişiyor demektir.

En keyif aldığım NBA final serisi, Spurs-Pistons serisidir. Bu akşam her iki takımın da yaptığı savunmayı inanılmaz keyif alarak izledim. Benim sevdiğim, sahada görmek istediğim ve keyif aldığım basketbol bu.

Beni az çok tanıyanlar, NBA'de ne denli fanatik Pistons taraftarı olduğumu bilirler. Ancak o takım savunma yaparken, inanılmaz verimli hücum ediyordu. Genç arkadaşlar pek bilmeyebilir, girsinler youtube'a sadece Richard Hamilton'a çizilen perde çıkışı şut setlerine baksınlar. Rasheed'i kariyeri boyunca en düzenli kullanan adamdı Larry Brown, hem dip çizgiden hem tepeden kullandırdığı üçlüklerle. Billups bambaşka bir seviyenin oyuncusu haline gelmişti. O takımın hücum düzeniyle ilgili tonla şey yazılır. Elbette savunmasıyla var olan bir takımda Pistons ama bir o kadar da iyi hücum ediyordu. Pistons-Spurs serisi, basketbolun iki ilahının savaşı gibiydi, bunun yanına yaklaşacak (taktik deha anlamında) başka seri yeryüzünde oynanmadı, bundan sonra oynanması da imkansız.

Biz, Obradovic döneminde olağanüstü savunmalar yaparken, bir o kadar da kusursuz hücumlar izliyorduk. Zaten temel sorunumuz bu, şu an savunma iyi gibi gözükse de, hücum diye bir şey yok. Bir noktadan sonra bu ister istemez iyi gibi gözüken savunmanını da düşürecek. Nereye kadar böyle gitmeyi hayal ediyoruz? Djordjevic'le ilgili en büyük soru işaretlerinden biri de buydu zaten. Halen düzelir umuduyla yaşıyoruz ama bundan önceki takımları da aynı umutla yaşamıştı, unutmayalım.

Djordjevic'in kafasındaki basketbol düzenine (bak basketbol değişiyor) uygun oyun kurucu artık kalmadı, olanı da sana vermezler, alttan da gelmiyor böyle oyuncular. Gelemeyecek, çünkü altyapıları çok yakından takip eden biri olarak, artık oralardaki çalışma düzenleri de değişmeye başladı, oyun kurucuyu 1.5 gibi yetiştirmeye başladılar. Senin başka çıkışın yok, kendi düzenine göre değil, değişen düzene göre düzen kuracaksın.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #679 : 28 Ekim 2021, 10:31:53 »
Kısalar ürkütücü.İçlerinde en ürkütücü olanlar Dorsey-Vezenkov.Sert girip mesaj vermeliyiz bu ikiliye.Vezenkovu istemiştim ama vasatsever ilan edildim.

En vasat çikulata renkli sporcunun bile oyuna saygısı sevgisi var.O şutlar girmeye başladı mı geliyor dün gördük.

« Son Düzenleme: 28 Ekim 2021, 10:50:09 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #680 : 28 Ekim 2021, 11:20:29 »
Bu sezon Asvel ile birlikte en etkili ve en hizli oynayan iki takimindan biri... Bu kadronun hangi tip oyun oynamasi icin kuruldu sorusunun direk cevabi hatta... yazik ...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #681 : 28 Ekim 2021, 11:32:37 »
Bu sezon Asvel ile birlikte en etkili ve en hizli oynayan iki takimindan biri... Bu kadronun hangi tip oyun oynamasi icin kuruldu sorusunun direk cevabi hatta... yazik ...

Hangi takım.?

Çevrimdışı Ugur_aus

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #682 : 28 Ekim 2021, 12:57:55 »

Hangi takım.?

himmm zor soru, arkadas iki takim diyor - birisi asvel diyor o zaman geriye sadece 1 takim kaliyor
baslik Olympiakos - Fenerbahce o yuzden tahminim diger takim ya Fenerbahce ya Olympiakos
arkadas obur takim diyor forum Fenerbahce forumu o yuzden arkadasin Fenerbahce taraftari oldugunu tahmin ediyorum ve o yuzden Olympiakos diyorum evet son kararim obur takim Olympiakos.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #683 : 28 Ekim 2021, 14:38:19 »
himmm zor soru, arkadas iki takim diyor - birisi asvel diyor o zaman geriye sadece 1 takim kaliyor
baslik Olympiakos - Fenerbahce o yuzden tahminim diger takim ya Fenerbahce ya Olympiakos
arkadas obur takim diyor forum Fenerbahce forumu o yuzden arkadasin Fenerbahce taraftari oldugunu tahmin ediyorum ve o yuzden Olympiakos diyorum evet son kararim obur takim Olympiakos.

:D bu zor denklem ancak bu kadar detaylanabilirdi....

Bu arada ekleyeyim cok degil 3-4 hafta once listenin dibindeydi hem Asvel hem Oli. Hatta Asvel iddaa oranlarinda 14. idi...
Asvel; CSKA, Efes, Alba ve Zalgiris i yenerken... Milanoya deplasmanda 1 sayiyla yenildi.
Oli; Baskonia, Real, Zalgiris, Alba yi yendi. Yine Asvel gibi favori takimlardan birine (Barcelona) deplasmanda 1 sayi ile yenildi.

Iki takimin kadrosu da kalbur ustu degil. Bizim sezon basinda kurdugumuz kadro, bu iki takiminda oynadigi hizli basktbola daha uygun bir kadro... Bu nedenle "bu kadro ile onlarin oynadigi oyun sisteminde oynasak, belki yenilgisiz liderdik" diyorum.
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2021, 14:46:25 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #684 : 28 Ekim 2021, 14:39:01 »
Bu çözümlemeden sonra ben de Oly diyorum.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #685 : 28 Ekim 2021, 15:18:08 »
Ben genel itibariyle ortaya konan mücadeleden memnunum. Real ve Barca maçlarını  fahiş hakem hatalarına rağmen kılpayı kaybettik. Pao maçının sonundaki hakem katliamını zaten anlatmaya gerek yok. Geçen sezon bu dönemlerde gelenden geçenden 20-30 fark yenildiğini göz önüne alırsak takım gayet dirençli mücadeleci ve güçlü bir görüntü sergiliyor

Hücum verimliliğinde yeterli değiliz belki ama bunun için de biraz zamana ihtiyaç var. Koç kendi kurmadığı kadronun başındayken oyuncu grubu ve kendi mantalitesi arasında bir denge tutturması zaman alacak bir konu.

Bir de artık Obradovic dönemiyle kıyaslamak ne derece doğru. İki dönemin bütçeleri arasında 10 m euro fark var, üstelik biz Obradovic'in makine gibi işleyen takımını ancak üçüncü sezonunda görmeye başladık. İkinci sezonda bile Bjelica ve Goudelock'un ön plana çıkmasıyla F4 yapmıştık. İlk sezonunda Obradovic bile Top16'dan ötesine geçememişti. Bu durum için geldiğinde transfer havuzu dardı vs gibi bahaneler kullanabiliyorken takımı transfersiz devralmış bir koçun bazı şeyleri zamanla oturtmaya başlayacağı daha mantıklı bir argüman olur. ( eğer başarabilecekse tabi o konuda hala şüphelerim var )

Açıkcası ben koçtan daha kötü bir performans bekliyordum. Şu ana kadar 2-4 olsak da  gösterilen direnç ve verilen mücadele beni hem şaşırttı hem de gelecek adına umut verdi. Hem demiyor muyduk yensen de yenilsen de son ana kadar mücadele edin diye. Takım bunu yapıyor işte

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #686 : 28 Ekim 2021, 16:27:28 »
Pao maçı hakem katliamı yok boşa bahane aramayalım bende sinirle hakemlere sallamıştım ama sadece Booker'a çalınan gri bence geçen hafta EuroStep ekibi de aynı şeyi söyledi. Barca maçının kafa kafaya gideceğini maç başladığında söylemiştim çünkü oynadıkları basketbol bize uygun bu şekilde basket oynayan 1-2 takım var fazla anlam yüklemeye gerek yok birde takımın mücadele etmesine niye şaşırılıyor ona da anlam veremedim sezon öncesi hoca ve oyuncular savunmanın ön planda olacağını ve takımın mücadele edeceğini her fırsatta söylediler

Hocayı sevenlere anlıyorum bir şekilde hocaya tutunmaya çalışıyorlar son topta kaybedilen maçları yazıyorlar ama Alba-Pana rezilliklerinden hiç bahsetmiyorlar o maçları kaybettikten sonra Real-Barca'dan 1 fark yesen ne 20 yesen ne, ilk 8 yolu için Alba gibi takımlara kaybetmeyeceksin ekstra olarak da tepe takımları yenebiliyorsan yeneceksin şuana kadar ekstra galibiyet olmadığı gibi mağlubiyet var maalesef
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2021, 16:28:39 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #687 : 28 Ekim 2021, 16:46:54 »
Pana maçında net hakem müdahelesi var.Real maçında var.Tam 5 olacak fark faul çaldılar.

Barcelonada yok ortaya yönetti.

Hakemi yenmek zorunda değil hiç bir organizasyon.

O kaçak adam olsaydıda bir şey değişmezdi.Cem Beyi kutluyorum.Bizim kadro zayıf bence şutör yok bir kere.Son 8 muhteşem başarı bu takımla.

Geçen seneye göre güçlendik densede tüm takımlar kuvvetlendi.

Çalınan kasti faullerin standardı yok.Esas Efesin aldığı skor rezalet.Spor medyamız 3 maymunu oynuyor.

Artı artık madem kasti fauller çalınıyor son bölümlerde bıraksın sporcularımız fastbreak atsın rakipler.Ama kimsede yüklenmesin.

« Son Düzenleme: 28 Ekim 2021, 17:00:04 Gönderen: Tom Hanks »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #688 : 28 Ekim 2021, 20:46:56 »
Maç kadromuz:

Nando De Colo, Pierria Henry
Marko Guduric, Şehmus Hazer, Melih Mahmutoğlu
Dyshawn Pierre, Marial Shayok
Jan Vesely, Achille Polonara, Metecan Birsen
Devin Booker, Ahmet Düverioğlu

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #689 : 28 Ekim 2021, 20:48:58 »
Bende kazanacağımızı düşünüyorum Henry'nin boynunda sıkıntı varmış, rakipte de Hassan Martin yok ne kadar işleyeceğiz orayı bakalım