Gönderen Konu: Spor Toto Şampiyonlar Kupası Fenerbahçe Opet'in  (Okunma sayısı 336138 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
Ynt: Fenerbahçe Bayan Voleybol Genel Haberler
« Yanıtla #120 : 01 Ocak 2014, 11:40:04 »

Voleybol yazarı Alev Anakök ün Fenerbahçe Genç Kız takımı ile ilgili görüşleri;

"Fenerbahçe kalem gibi fiziğe sahip oyunculardan oluşuyor.

Teknikleri henüz istenen seviyede değil.

Ne var ki rakiplerinden daha küçük doğumlu olmaları avantajları.

Göze çarpanlarının tümünün en az 2 yıl daha bu ligde oynayacak olmaları da artıları.

Libero Melis (1997), Aslı Sinem (1997), Cansu Nur (1997), 1999'lu pasör Lara (eski voleybolcu Hamiyet ile Muhammed'in kızı) arkadaşlarına oranla daha çabuk fark ediliyorlar.

Bu arada Antrenör İsa'nın, ekibin başına yeni geldiği söyleniyor. Sanırım oyuncuları henüz iyi tanımıyor. Bu nedenle çok oyuncuyla oynuyor. Bu da takım oyununu sanki biraz aksatıyor gibi."

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
FENERBAHÇE

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #122 : 01 Ocak 2014, 15:54:45 »
Degerli @Anka uyemiz.
Voleybol forumuna yaptiginiz ozverili katkilariniz icin ozel tesekkuru borc biliyorum.Sagolun.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #123 : 01 Ocak 2014, 16:31:51 »
Degerli @Anka uyemiz.
Voleybol forumuna yaptiginiz ozverili katkilariniz icin ozel tesekkuru borc biliyorum.Sagolun.

:)  rica ederim.  :D

FENERBAHÇE

Çevrimdışı sensiblex

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Üsküdar
  • Fenerbahçe Tribün Lojistik Destek
« Yanıtla #124 : 01 Ocak 2014, 18:57:08 »
Mevzu o noktaya gelmişken ,genç yaştaki oyuncuların boy gelişimiyle ilgili bir hikayemi anlatayım.
Selimiye'de ilk beş seneyi okuyup orta okulda değişiklik yaparak Üçüncü Selim İlköğretime geçmiştim. (Harem Salacak tarafına bakan tepedeki bu padişahın av köşkünden bozma güzel okulu da imam hatip yapmışlar artık)

Herneyse okulun bir spor salonu ve okullararası voleybol şampiyonluk kupalarıyla dolu bir müzesi vardı. Sınıfımızdaki kızların neredeyse hepsi bizden uzun boyluydu, o zamanlar Güneş Sigorta altyapısıyla koordineli olarak çalışırlardı.
Sınıfın en uzun boylusu da; kolları, bacakları çıta gibi incecik bir kızdı, oturacağı sıraya sığmazdı yani.
Yanyana gelsek omuzuna gelmediğimi hatırlıyorum ki bu söylediğim dönem 11-14 yaş aralığında geçirdiğimiz zamanlar.

Neyse seneler geçti, herkes biryere savruldu, nerelere kayboldular bilmezken. Bir gün Fenerbahçeli oyunculardan biri röportajında Üçüncü Selim'den mezun olduğunu falan söyledi, dikkatimi çekti. Bir yandan oyuncu ile aynı yaşta olduğumdan hangi sınıftaydı acaba diye düşünüyorum, çünkü bizim sınıftada aynı isimde bir kız vardı ama bu boyda değildi, imkansız yani diye bağdaştıramıyorum.

Sonra bir gün Eczacıbaşı maçı için Ayazağa deplasmanına gittiğimizde cafede yanına gidip soruverdim. Nihan sen Üçüncü Selimde mi okudun. Evet, ben seni tanıyorum zaten sınıf arkadaşımdın deyiverdi.
Şaşırarak, ama senin boyun o zamanlar böyleyken biz bu kadar kalıyorduk, şimdi sen 1.72 iken ben on santim uzunum. Nasıl olur ben seni artık orta oyuncu falan olmuştur diye hayal ediyordum deyince gülüşüverdik.

O yaşlardan sonra boy gelişimi devam etmeyince, saha içi pozisyonu da farklı bir hal almış. Kilo alıp kuvvetlenerek çeviklik kazandıracak antrenmanlara yönelmiş. O yüzden okul dönemindeki zayıf uzun hantal haliyle şimdikini bağdaştırmama imkan yoktu.
Kendisinin oyun kapasitesi hataları falan bir kenara; çok düzgün karakterli, mantıklı konuşmasını iyi beceren biridir.

Bizim aynı sınıftan bir başka arkadaşım daha bir sene Fenerbahçe'de oynamıştı. Kadın voleybola yatırımın yeni filizlendiği Seda'yı kadroya kattığımız dönemlerde, Yasemin Alpullu Amerika'da üniversiteden dönerek takımda libero olarak oynamıştı. Onun da boyu okuldayken benden daha uzundu, ama bir maç sonrası yanına gittiğimde bir karış uzun kalıyordum. Sonraki seneler kariyerini farklı yönlendirdi.

Benim bu hikayelerle tecrübe ettiğim, ergenlik döneminde kızlarla erkeklerin boy gelişimi çok farklı seyredebiliyor. Oyuncu seçmelerinde çeşitli parametrelerin değerlendirilmesi gerekir.
Düştük yine yollarına, sevdamızı haykırmaya...
http://www.youtube.com/user/sensibleturk

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #125 : 01 Ocak 2014, 19:04:22 »

Benim bu hikayelerle tecrübe ettiğim, ergenlik döneminde kızlarla erkeklerin boy gelişimi çok farklı seyredebiliyor. Oyuncu seçmelerinde çeşitli parametrelerin değerlendirilmesi gerekir.

Katılıyorum, kızların gelişimi erkeklerden daha çabuk oluyor ama daha sonra erkeklerin gelişimi genlerden dolayı daha fazla oluyor. Başka bir kriter bulunmalı seçimlerde.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2014, 19:05:09 Gönderen: özcan özdemir »
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
  • Atam İzindeyiz. Biz de Fenerbahçeliyiz...
« Yanıtla #126 : 01 Ocak 2014, 19:13:14 »
Niye hareketli değil forum . Maç falan olmayınca konuşulacak pek bir şey kalmıyor gibi
Kim Yeon Koung,Fe Garay,Eda Erdem

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #127 : 01 Ocak 2014, 19:13:47 »
Kizlar yanlis hatirlamiyorsam daha erken ergenlik donemine girip daha cabuk bitirirler daha bir suru faktor var ama su boy siniri kadar sacmasini gormedim..... 99 dogumlu ve 1,85 e ulasmis birisi 'Uygurlu Kiz' oluyor herhalde ahaha
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #128 : 01 Ocak 2014, 19:18:42 »
Kizlar yanlis hatirlamiyorsam daha erken ergenlik donemine girip daha cabuk bitirirler daha bir suru faktor var ama su boy siniri kadar sacmasini gormedim..... 99 dogumlu ve 1,85 e ulasmis birisi 'Uygurlu Kiz' oluyor herhalde ahaha
Evet bu şekilde oluyor gelişim süreçleri. Benim bildiğim bu seçimler Türkiye'de bu şekilde diğer ülkelerde nasıl acaba?
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #129 : 01 Ocak 2014, 19:23:46 »
Niye hareketli değil forum . Maç falan olmayınca konuşulacak pek bir şey kalmıyor gibi

Yeni yıl.modu var biraz :)
Cuma ile hareket gelir.

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
« Yanıtla #130 : 01 Ocak 2014, 19:27:26 »
Yeni yıl.modu var biraz :)
Cuma ile hareket gelir.
Sıkılıyor insan. Ne bileyim şöyle kritik yapıp tahmin yürütmek istiyor şöyle olursak böyle batarız böyle olursak şöyle siler süpürürüz. :)))

Çevrimdışı magi

• Üye
  • gastronomy and culinary art
« Yanıtla #131 : 01 Ocak 2014, 20:38:54 »
Sıkılıyor insan. Ne bileyim şöyle kritik yapıp tahmin yürütmek istiyor şöyle olursak böyle batarız böyle olursak şöyle siler süpürürüz. :)))
Demi demi :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #132 : 01 Ocak 2014, 21:18:27 »
Sizin canınız kavga etmek istiyor anlaşılan. magi dahi gürültüden, action'dan yana. Aman Tanrım. :D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #133 : 01 Ocak 2014, 22:01:27 »

ahaha buda güzeldi .. bize rahat yaramaz zaten :) :) :)

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
« Yanıtla #134 : 01 Ocak 2014, 22:14:50 »
İki yıldır bünye alıştı strese sıkıntıya .İyi olunca her şey ,tuhaf neyim oluyoruz ,afalıyoruz ,yok olmaz vardır olacaktır bir şeyler diyoruz.Sağolsun değerli yönetimimiz edimsel koşullamayla alıştırdı bizi ;D