Gönderen Konu: Spor Toto Şampiyonlar Kupası Fenerbahçe Opet'in  (Okunma sayısı 336130 defa)

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Ynt: Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Genel Haberler
« Yanıtla #675 : 09 Ocak 2015, 17:08:51 »
Vakıf ile hazırlık maçı yapmışız. 4-1 kaybetmişiz.
Maça 5 yabancı + Dicle ile çıkmışız. Bosetti de ilk 6'daymış.
Bu kadro ile hazırlık maçı da olsa böylesi bir mağlubiyet şaşırttı beni.

Naz hamlesi önemliydi anlayamadı bizimkiler :(

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #676 : 09 Ocak 2015, 17:19:01 »

Birsel+Esmeral+Nevriye
Naz+Eda+Seda

Bu üçlü yerli olarak bizde olduğu sürece tüm kupalara ambargo koyardık ki koyduk da.
Rakipler bizden şampiyonluk alabilmek için bu kadroyu bozmaları gerektiğini biliyorlardı.
Ne zaman bu trio bozuldu şubelerin durumu ortada.

Fark yaratan yerli oyuncumuz ne yazık ki artık yok gibi. Olan gençleri de bayan baskette gs, voleybolda ise eczacı ile vakıf topluyor.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #677 : 09 Ocak 2015, 17:23:10 »

Abi, 5 yabanci oynamis.  Bu demek oluyor ki, Lo Bianco oynamis.  Naz hamlesinin neden etkili oldugunu anlayamadim.  Normal lig maclarinda yabanci pasorle oynayamayinca haklisin ama Lo Bianco oldugu zaman Naz'in ne gibi etkisi oluyor.  Vakifbank, Naz'dan ziyade diger pozisyonlarda fark yaratan oyunculara sukretsin: mesela libero ve Turk smacor ile birlikte muazzam yabanci oyunculari...  Naz'in Vakifbank'taki silahlar olmadan neler ortaya koydugunu milli takimda mutemadiyen goruyoruz. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #678 : 09 Ocak 2015, 17:26:08 »
Birsel+Esmeral+Nevriye
Naz+Eda+Seda

Bu üçlü yerli olarak bizde olduğu sürece tüm kupalara ambargo koyardık ki koyduk da.
Rakipler bizden şampiyonluk alabilmek için bu kadroyu bozmaları gerektiğini biliyorlardı.
Ne zaman bu trio bozuldu şubelerin durumu ortada.

Fark yaratan yerli oyuncumuz ne yazık ki artık yok gibi. Olan gençleri de bayan baskette gs, voleybolda ise eczacı ile vakıf topluyor.

Defalarca soyledik, bir kez daha soyleyelim.  Naz, bizden ayrilmayi kendisi istedi.  Bu kesin bilgidir ve bu hususta subeyi suclamamak lazim. 

Seda'nin cok daha onceden gitmesi gerekirdi; Eda'ya gelecek olursak, nukseden sakatliklari performansini ciddi olarak etkiledi.

Bizim bu rekabette bir sure geri dusmemizin sebebi Naz, Eda veya Seda'dan ziyade, o kritik donemlerde yapilan yanlis transferlerdir.  Hem yabanci hem de yerli olarak cok alakasiz transferler yaptik.  Ozellikle CEV SL geldikten sonra yapilan yabanci transferleri faciaydi. 

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #679 : 09 Ocak 2015, 17:35:16 »
Bayan milli takımı = vakıfbankası takımı gibi bir şey.
Milli takım başarısızsa buradan yabancıları olmadan vakıfbankasının ne duruma düştüğü gibi bir sonuç da çıkabilir.
Naz iki kez şampiyonlar ligi en iyi pasörü oldu. Her ne olursa olsun. Şu anda Türkiye'nin en iyi yerli pasörü.
O gittikten sonra takıma gelen pasörlerin haddi hesabı yok. Naz mı Elif mi desek cevap belli zaten.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #680 : 09 Ocak 2015, 17:53:01 »
Defalarca soyledik, bir kez daha soyleyelim.  Naz, bizden ayrilmayi kendisi istedi.  Bu kesin bilgidir ve bu hususta subeyi suclamamak lazim. 

Seda'nin cok daha onceden gitmesi gerekirdi; Eda'ya gelecek olursak, nukseden sakatliklari performansini ciddi olarak etkiledi.

Bizim bu rekabette bir sure geri dusmemizin sebebi Naz, Eda veya Seda'dan ziyade, o kritik donemlerde yapilan yanlis transferlerdir.  Hem yabanci hem de yerli olarak cok alakasiz transferler yaptik.  Ozellikle CEV SL geldikten sonra yapilan yabanci transferleri faciaydi.

Çöp kadro kuruldu+biz o parayı veremeyiz diyip de aynı paraya 3 tane pasör alındı takıma. Tutmak istesen tutardın. Rakipler aç kurtlar gibi kapımızda yatıyordu. Paula'nın ismini duyduğumda başımdan kaynar sular dökülmüştü. Eczacı+vakıf+gsye karşı full kaybettik o sene.
Kaldı ki benim yukarıda değindiğim Naz endesksli bir yazı değil. Naz gitti diye de lanet olsun bu şubeye demedim.
Türkiye'de başarılı olmak için kısıtlı yerli  oyuncuların takımda olmasının ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptım. Konu Naz ise onu da tartışırız ama bir önemi yok.
Dünkü kadronun bu denli bir mağlubiyet almaması lazımdı çünkü kadronun potansiyeli bu değil. Sene başından bu yana takım performansı iyi değil. Buradan da Abo'ya geliyor yine sonuç.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #681 : 09 Ocak 2015, 18:11:14 »
Çöp kadro kuruldu+biz o parayı veremeyiz diyip de aynı paraya 3 tane pasör alındı takıma. Tutmak istesen tutardın. Rakipler aç kurtlar gibi kapımızda yatıyordu. Paula'nın ismini duyduğumda başımdan kaynar sular dökülmüştü. Eczacı+vakıf+gsye karşı full kaybettik o sene.
Kaldı ki benim yukarıda değindiğim Naz endesksli bir yazı değil. Naz gitti diye de lanet olsun bu şubeye demedim.
Türkiye'de başarılı olmak için kısıtlı yerli  oyuncuların takımda olmasının ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptım. Konu Naz ise onu da tartışırız ama bir önemi yok.
Dünkü kadronun bu denli bir mağlubiyet almaması lazımdı çünkü kadronun potansiyeli bu değil. Sene başından bu yana takım performansı iyi değil. Buradan da Abo'ya geliyor yine sonuç.

Naz hususunda subenin sucu yok; cop kadro kurulmasi hususunda var.  Dikkat edersen, istisnasiz bicimde subeyi savunan bir gorus sunmadim.  Ancak Naz'in gitmesi ile kotu secimler yapilmasi meseleleri birbirinden ayri.  Naz'a ayni para verilse yine de gidecekti.  Bu kesin bilgidir.  Her Fenerbahce taraftarina yaymak; gercekleri bilmesini saglamak hepimizin odevi olmalidir.  Fenerbahce'yi en kotu zamanda birakmasi bir yana, ayrildiktan sonra Fenerbahce'nin onun kariyerine kattiklarini inkar edercesine sukut etmistir.  Bunlarin hepsi medyada kayit altina alinmis hususlardir.  Fenerbahce'den bu sekilde ayrilan oyunculara karsi olan dusuncelerim hayli olumsuz.  Istersek kume duselim ama bize bu sekilde davranan oyunculara karsi yakisan bir durusumuz olsun. 

Çevrimdışı ozlemct

• Üye
« Yanıtla #682 : 10 Ocak 2015, 13:38:53 »
Başarı önemli ama sırf başarı uğruna oyuncuların kaprisleriyle uğraşmamalı bir kulüp. Kulüp oyuncunun hakettiği değeri/parayı tabii ki vermeli ama bir süreden sonra yapılan kaprisler, pazarlıklar kulübün duruşuna zarar veren şeyler. Fenerbahçe Naz'dan da Seda'dan da, yeri gelirse Eda'dan da büyük. Yeter ki yeni oyuncu yetiştirmeye yatırım yapılsın, gelişmekte olan gençler transfer edilsin ve akıllı yabancı seçimleri yapılsın.

Vakıfbank'la oynanan hazırlık maçına gelirsek.. Bosetti sakatlıktan yeni çıktı, onu takıma monte etmeye çalışıyoruz. Hazırlık maçlarında genellikle servis atılmaz, top yandan oyuna sokulur ve oyuncular sık sık değişir. Yani resmi bir maçla alakası yoktur. Takımlar oyuncu, hücum varyasyonu vs. gibi şeyler denerler. Bu yüzden hazırlık maçında 4-1 yenilmeyi pek umursamıyorum. 8 Şubat'ta Eczacıbaşı ile, 15 Şubat'ta ise Vakıfbank ile maçlarımız var. O zamana kadar Bosetti'yi ısındırmaya devam. Asıl oyunumuzu ise keltoşumuzun kafası yerinde olur da takımı iyi hazırlarsa mart başından itibaren görebileceğiz. Nisan ayında maksimum performansa ulaşmamız gerekiyor. O zamana kadar her yol mübah.

Çevrimdışı kanazawa1907

• Üye
  • Yer: Japonya
« Yanıtla #683 : 10 Ocak 2015, 19:57:26 »
Naz seneye de mi Vakifta?bu sene bitiyor diye biliyorum sozlesmesi,geri alinmali ne olursa olsun.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #684 : 10 Ocak 2015, 20:30:25 »
Naz kesinlikle geri getirmek için uğraşılmalı.Ben de bazı yaptıklarını çok onaylamıyorum tabi ama söz konusu takımın menfaati ve sonuçta Işıl gibi karaktersiz küfürbaz bir kız da değil Naz.

Çevrimdışı magi

• Üye
  • gastronomy and culinary art
« Yanıtla #685 : 10 Ocak 2015, 22:09:45 »
Arkadaşlar Naz bizi istemiyor. Her sene transfer zamanında gereksiz ego sahibi oluyor kendisi gerek yok.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #686 : 10 Ocak 2015, 22:46:42 »
O istemese bile biz yıllık 1.5 M teklif edelim Vakıf daha fazla vermek zorunda kalsın.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #687 : 10 Ocak 2015, 23:24:42 »
Naz'ın gidisinde klubun sucu yok.Kendisinin olusturulacak kadroyu begenmemesi,CEV de oynamam demesi,Babasının butun kluplerden fiyat alması,Naz'ın klube 3 gun sure vs demesi,adeta dalga gecer gibi elimde olmayan sebeplerden demesi halbuki Emre Batur da gitti.FB ye tesekkur ederim 3 katını teklif ettiler gidiyorum dedi.
Naz ise ben FB de Naz oldum,butun kupaları orada kazandım,klup bana guvendi ve 1m dolar bonservis odedi simdi ise ben kadroya ve paraya bakarım,CEV de de oynamam gidiyorum yarın para ve iddialı kadro olursa bakarız vs demedi.

Kimi sevdiysek bizi uzduler.Nevriye dedik yıllarca en pahalı ucreti aldı,onlar istedi koclar,menejerler degsiti.Ama sadece 1 yıl fedakarlık yapayım,FB efsanesi olarak bırakayım demedi.3 kurus fazla para icin yıllarca kendisine kufredilen yere gitti.Mat Mat Matovic dedik,Fowles'ı denize doktu dedik,20 sayı 10r dedik.Ameliyat oldu aylarca bekledik.Disiplinsiz hareketlerde bulundu,kadro dısı kaldı,ozveri gostermedi.Veremeyenka dedik basımıza gelen en guzel seylerden dedik.Sayı,3'luk,blok hepsi var dedik.Kadife bilek dedik gerci ezikler o tabiri de caldı Subat'ta hamile kalıp buyuk profesyonellik(!) gostererek bu bransın 10 yılın en onemli macında,CL finalinde sahada oynatamadık.Kimi sevdiysek hep arkamızdan vurdular.Ornekler cogaltılabilir.

Keltosun formu konusuna gelirsek Hoca heyecanlı,istekli bir hoca mutlaka eksikleri,hataları da vardır.Ama hoca 31 yasındaki pasore blok,kol,pas gostermek mecburiyetinde degildir.Oyuncular calısmıyorsa salona kitleyip calısın diyemez.Senin tek yerli smacorun var.Sadece 1 yazıyla bir o da Meliha İsmailoglu ama ona guveildigi icin ama para olmadıgı icin tek yerli smacor ile girmisiz.Ona guvenmisiz ama Milli Takım'daki istikrarsız Meliha aynen devam ediyor.Sosyal Medyada bol bol gorurken parkede goremiyoruz.Hoca para alıyorsa bu oyuncularda alıyor.Sen trilyonları al ama karsılıgını verme yok boyle birsey, Diclenur oynuyor Gokcen,Bauer kenarda iken oynuyor.Senin alternatifin,yedegin yokken oynamıyorsun.Oynaman,eksiklerini gidermen,calısman senin gorevin degil mi?Ligde final belki kesebilir ama su kadro erkek takımı feda edilerek kuruldu.CL ya kazanılması ya da kazanılması lazım,Kristin berbat basladı ama toparladı.Meliha da tık yok.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #688 : 11 Ocak 2015, 00:25:04 »
Bu takimin elinde Vakifbank'tan basarili olmak icin gerekli her sey var su anda.  Naz'a ihtiyacimiz yok: tenezzul dahi etmemek lazim.  Dedigim gibi ihtiyacimiz olan kudrete sahibiz.  Muhim olan, bunu eyleme dokecek bir oyun. 

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #689 : 11 Ocak 2015, 00:44:09 »
İlk 6'da 3 yabancının oynadığı bir ligde Naz'a kafaya oynayan her takımın ihtiyacı vardır.
Vakıf nasıl başarılı oluyor? Pasör ve 4 numarayı Türkiye'nin en iyi yerli oyunculardan yana kullanıyor.
Eczacı ve Fener ise bu mevkilere sürekli yabancı yığıyor. Pasöre de Asuman, Elif, Nilay gibi oyuncular kalıyor. Tabi bunu lig için söylüyorum. Avrupada durum farklı.

Bizim takım çok iyi bir takım. Bunu sene başında da yazmıştım. İkinci kupa gelecek bu sene avrupada inşallah diye ama Abo'ya tam olarak güvenemiyorum. Ligdeki kafa maçlarda mutlaka 3 yabancı da köşe smaçörü olmalı diye bir tarafımızı yırtıyoruz. Adam gidip takımda 3 yerli orta varken Bauer'i tercih ediyor kadroda. Sonra da pas pas oluyoruz maçta. Bu seneki iki Vakıf maçında da aynı hatayı yaptı. İlk kupa maçında da Lo Bianco ile başlamıştı. Eczacı maçında ise yabancılar smaçörlerden oluşuyordu, galip geldik. Şu kadro Abo yerine Ze'nin elinde olsa çok daha umutlu olurdum. Bosetti ile biraz daha derli toplu bir takım olucaz zamanla.