Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655226 defa)

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: NBA
« Yanıtla #1875 : 03 Haziran 2016, 07:01:38 »
Ama Livingston ne maç oynadı öyle? :)

Keza Barbosa... Ondan hiç beklemiyordum bu katkıyı. 10 sene öncesine dönmüş gibi oynadı.

Igy yine 2015 finallerinde kaldığı yerden devam ediyor.

Maçın başında Barnes fırtınası vardı.

Bogut dahi çift haneli skor katkısı verdi. Hem de bazı sayıları kritik anlarda geldi.

Draymond Green ise Oklahoma serisinden sonra hayat emaresi gösterdi. Asist yönünü hatırlattı. 16 sayı attı. 4 top çaldı.

Her maç bu ekstra katkıyı alır mıyız? Çok ama çok zor... Fakat Curry ve Klay her maç bu kadar tutuk oynar mı? O da zor...

Yani ne tarafından baktığına bağlı bir denklem...

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1876 : 03 Haziran 2016, 14:08:05 »
Curry ve Klay'den toplam 20 sayılık katkı alan Warriors'a diş geçirememek Cavs için ciddi özgüven kırıcı bir sonuç doğurdu. Gene de toparlanıp bileyleneceklerdir. Bu durumda Curry'nin sağlık durumu kritik olacak zira maçta ilk çıktığı zaman soyunma odasına gidip geldi ve yüz ifadesiyle vücut dili pek de iyi görünmedi.

Bakalım...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1877 : 06 Haziran 2016, 05:34:41 »
Bugün benim için çifte zafer olmadı. Maalesef Efes'e kaybettik. Ama Golden State'in seriyi 2-0'a getiren 30 küsur sayılık galibiyeti güzel bir teselli oldu.

Çifte zafer sevincini Salı akşamı ve Salı gecesi yaşamak dilek ve duası ile...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1878 : 07 Haziran 2016, 23:20:41 »
Fenerbahçe kazandı. Sıra Golden State'te... Bu gece sabaha karşı 04:00'te serinin 3. maçı Cleveland'da oynanacak.

Çifte zafer istiyorum. Başım dönsün mutluluktan istiyorum. Amaaaaa... LeBron ve çetesi 3-0 geri düşmemek için ellerinden geleni yapacak ve korkunç agresif oynayacaklardır diye düşünmeden edemiyorum. Curry ve Klay ilk iki maçtaki kendi standartlarında vasat ve vasat altı performanslarının kesinlikle üstüne çıkmalı... Yine ilk maçta Livingston ve ikinci maç Draymond Green'den bulduğumuz ekstra skor katkısını verecek yeni bir isim çıkarmalıyız. Yoksa bu gece zor işimiz.

İlaveten: Reyting delisi NBA 3-0'a gelen bir serinin tadının kaçacağının farkında... Milyar dolarlar ödeyen yayıncılarda... Dolayısıyla hakem performansı da bu geceye özel Cleveland'dan yana olursa şaşırmayacağım.

Ama kazanırsak şahane olur ve Cuma sabahı süpürgelerle parkeye çıkarız.

Ek bilgi: Bir final serisinde son süpürülen takım 2007 senesinde yine LeBron'un Cleveland'ıydı. (San Antonio süpürmüştü.) Bu sene de darısı başlarına...

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #1879 : 07 Haziran 2016, 23:34:51 »
Fenerbahçe kazandı. Sıra Golden State'te... Bu gece sabaha karşı 04:00'te serinin 3. maçı Cleveland'da oynanacak.

Çifte zafer istiyorum. Başım dönsün mutluluktan istiyorum. Amaaaaa... LeBron ve çetesi 3-0 geri düşmemek için ellerinden geleni yapacak ve korkunç agresif oynayacaklardır diye düşünmeden edemiyorum. Curry ve Klay ilk iki maçtaki kendi standartlarında vasat ve vasat altı performanslarının kesinlikle üstüne çıkmalı... Yine ilk maçta Livingston ve ikinci maç Draymond Green'den bulduğumuz ekstra skor katkısını verecek yeni bir isim çıkarmalıyız. Yoksa bu gece zor işimiz.

İlaveten: Reyting delisi NBA 3-0'a gelen bir serinin tadının kaçacağının farkında... Milyar dolarlar ödeyen yayıncılarda... Dolayısıyla hakem performansı da bu geceye özel Cleveland'dan yana olursa şaşırmayacağım.

Ama kazanırsak şahane olur ve Cuma sabahı süpürgelerle parkeye çıkarız.

Ek bilgi: Bir final serisinde son süpürülen takım 2007 senesinde yine LeBron'un Cleveland'ıydı. (San Antonio süpürmüştü.) Bu sene de darısı başlarına...
Abi maç yarın gece değil mi?

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1880 : 07 Haziran 2016, 23:42:46 »
Abi maç yarın gece değil mi?

Hakikaten öyleymiş. Oysa ben kendimi bildim bileli demiyeyim ama en az 20 senedir NBA finalleri Salı'yı Çarşamba'ya bağlayan gece, Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece ve Pazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece oynanırdı. Yani hiç birisi hafta sonuna rastlamazdı. Valla ikazın iyi oldu. Teşekkürler kardeşim. Desene çifte zafer umudu Perşembe'ye kaldı. :)

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #1881 : 07 Haziran 2016, 23:46:22 »
Hakikaten öyleymiş. Oysa ben kendimi bildim bileli demiyeyim ama en az 20 senedir NBA finalleri Salı'yı Çarşamba'ya bağlayan gece, Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece ve Pazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece oynanırdı. Yani hiç birisi hafta sonuna rastlamazdı. Valla ikazın iyi oldu. Teşekkürler kardeşim. Desene çifte zafer umudu Perşembe'ye kaldı. :)
Bu sene niyeyse 3 gün arayla olmuş program. Bana da garip geldi.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1882 : 07 Haziran 2016, 23:48:36 »
Bu sene niyeyse 3 gün arayla olmuş program. Bana da garip geldi.

Eskiden finallerin yayın hakkını elinde bulunduran CBC televizyonunun isteği ile bahsettiğim Salı, Perşembe ve Pazar geceleri olurdu. Sanırım ya yayın hakkı değişti, bilmiyorum. Ben tarihe bile bakmadan ezberden (20 senedir hep öyle oluyor diye) bu gece maç var sanıyorum. :D

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #1883 : 07 Haziran 2016, 23:57:35 »
Eskiden finallerin yayın hakkını elinde bulunduran CBC televizyonunun isteği ile bahsettiğim Salı, Perşembe ve Pazar geceleri olurdu. Sanırım ya yayın hakkı değişti, bilmiyorum. Ben tarihe bile bakmadan ezberden (20 senedir hep öyle oluyor diye) bu gece maç var sanıyorum. :D
Ben de olsa güzel olurdu dedim bu gece. Artık Perşembe günü önce Golden State, sonra Fenerbahçe galibiyeti kutlarız. :)

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1884 : 09 Haziran 2016, 05:20:55 »
Tabiri caizse b*k gibi maç olmakta, iki çeyrek zor dayanıp kapadım.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1885 : 09 Haziran 2016, 05:27:26 »
33-13'tü ama devreye 7 sayıyla girildi.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #1886 : 09 Haziran 2016, 05:29:13 »
Curry böyle devam ederse süper yıldızlık konusunda çığır açacak. Normal sezonu MVP kapatıp finallerde nasıl batırdığı konuşulacak yıllarca.

Bu arada son kararım, Kerr çok leş bir koç. Bazısı kadir gecesi doğmuş oluyor sanırım.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #1887 : 09 Haziran 2016, 07:23:21 »
Gelecek maç 3-4 sayı farkla seri 3-1 gelir. Bugün inşallah bizim getireceğimiz gibi.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1888 : 09 Haziran 2016, 08:48:02 »
Curry böyle devam ederse süper yıldızlık konusunda çığır açacak. Normal sezonu MVP kapatıp finallerde nasıl batırdığı konuşulacak yıllarca.

Aynen. Geçen sene final serisinde de vasatı aşamamış ve MVP ödülünü Igy almıştı. Şu gün ve şu dakika itibariyle Curry takımı değil, takım Curry'i taşıyor. Geçen sene en azından vasat bile olsa katkı veriyor, "ben buradayım" diyor, en azından takıma yük olmuyordu. Hatta geçen sene vasat katkısına rağmen finallerin MVP ödülünü Igy yerine ona verseler fazla bir itiraz olmaz, doğal karşılanırdı. Bu sene dibe vurdu. Finaller söz konusu olunca bu kadar TIRT ve KORKAK bir oyuncuya dönüşmeyi nasıl becerebiliyor; inanılmaz bir değişim bu...

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1889 : 09 Haziran 2016, 10:39:26 »
Aynen. Geçen sene final serisinde de vasatı aşamamış ve MVP ödülünü Igy almıştı. Şu gün ve şu dakika itibariyle Curry takımı değil, takım Curry'i taşıyor. Geçen sene en azından vasat bile olsa katkı veriyor, "ben buradayım" diyor, en azından takıma yük olmuyordu. Hatta geçen sene vasat katkısına rağmen finallerin MVP ödülünü Igy yerine ona verseler fazla bir itiraz olmaz, doğal karşılanırdı. Bu sene dibe vurdu. Finaller söz konusu olunca bu kadar TIRT ve KORKAK bir oyuncuya dönüşmeyi nasıl becerebiliyor; inanılmaz bir değişim bu...
Abi Curry sence sakat mı? Ya da onu ne kadar etkiliyor? Çünkü sakatsa şu an açıklamamaları çok normal.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon