Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655366 defa)

0 Üye ve 27 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: NBA
« Yanıtla #2460 : 30 Temmuz 2018, 13:08:21 »
Yılın koçunu aldık getirdik yine yaranamadık Umut kod adlı arkadaşa. Her şeyden önce Detroit sosyalist bir şehir, Pistons ise kompradorlara karşı savaş veren bir takımdır.

Yine de Pistons'la ilgili yorum yapmaktan kaçınıyorum artık. Her sene bir umut diyoruz, onca analiz yazıyoruz, yorum yapıyoruz, sezon sonu geldiğinde elimizde patlıyor. Sonuçta insan tuttuğu takıma duygusal yaklaşıyor, hep olumlu noktaları görmeye çalışıyor.

Tek umudum uzun yıllar sonra ilk defa içime sinen bir koçun takımın başına gelmesi oldu. Casey öyle ya da böyle geçiş döneminde takımı bir üst seviyeye taşıyabilecek tek koç. Bize zaten şehrin içinde bulunduğu kriz nedeniyle kolay kolay çok üst seviye birini getirmek zor.

Hakan abi;

Çuvalladıklarımıza hiç girme.. Benim yaşadığım en büyük hayal kırıklığı Chandler Parsons oldu. Gerçi sakatlık vs vs etkiliydi düşüşünde ama bu kadar yere çakılmasını da beklemiyordum.
Lakabı Pistons olan takım kompradorlara nasıl kafa tutacak a benim kankam? Kapitalizmin en büyük faaliyet alanlarından birisi değil mi otomotiv? Ah senin şu naifliğin yok mu? :) Bu sene biraz kıpırdanırsanız çok iyi olacak yalnız. Doğu sahipsiz kaldı.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2461 : 04 Ağustos 2018, 14:42:52 »
ESPN'in sezon öncesi tahminleri:

1. Toronto Raptors Projected wins: 55.1
2. Boston Celtics Projected wins: 53.2
3. Philadelphia 76ers Projected wins: 47.8
4. Indiana Pacers Projected wins: 45.7
5. Milwaukee Bucks Projected wins: 45.2
6. Miami Heat Projected wins: 44.8
7. Washington Wizards Projected wins: 43.6
8. Detroit Pistons Projected wins: 39.4
9. Charlotte Hornets Projected wins: 38.3
10. Brooklyn Nets Projected wins: 36.8
11. Orlando Magic Projected wins: 33.6
12. Cleveland Cavaliers Projected wins: 31.0
13. New York Knicks Projected wins: 30.8
14. Chicago Bulls Projected wins: 28.0
15. Atlanta Hawks Projected wins: 25.9

1. Golden State Warriors Projected wins: 58.6
2. Utah Jazz Projected wins: 53.4
3. Houston Rockets Projected wins: 53.0
4. Denver Nuggets Projected wins: 50.5
5. Minnesota Timberwolves Projected wins: 49.6
6. Oklahoma City Thunder Projected wins: 47.2
7. New Orleans Pelicans Projected wins: 44.1
8. Portland Trail Blazers Projected wins: 42.0
9. Los Angeles Lakers Projected wins: 41.2
10. San Antonio Spurs Projected wins: 38.5
11. Los Angeles Clippers Projected wins: 35.5
12. Memphis Grizzlies Projected wins: 33.1
13. Dallas Mavericks Projected wins: 32.1
14. Phoenix Suns Projected wins: 27.2
15. Sacramento Kings Projected wins: 25.4

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2462 : 04 Ağustos 2018, 21:45:27 »
Bence Golden State'e fazla vermişler. Bir de Utah'ın sırasını beğenmedim. Ayrıca Detroit 45'i, Boston da 55'i geçecek bence.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #2463 : 21 Ekim 2018, 14:36:50 »
Lakers olarak 2.maçtan bombayı patlattık  ;D

Chris Paul sen yürek mi yedin ki bu takıma karşı kavgaya karışıyorsun? Dua etsin kavgaya Stephenson ve Beasley de dalmamış. Rondo Paul'e 2 tane sağlam çakmış. Bu kadar manyağın arasında kimyası hemen bozulan Ingram da arkadan koşup yapıştırmış ;D

Yalnız LeBron'a üzüldüm. ''Bu manyaklarla bütün sezon ne yapacağım'' der gibiydi kavgayı ayırırken.

Magic Baba bu manyaklar kadrosunu oluşturmakla lige renk getirdi ne diyeyim. Her hafta bir bomba bekliyorduk ama 2. maçtan Harden ve Paul'e saldırmalarına da ne denir ki.

https://youtu.be/QtHzYG4FaYg

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2464 : 21 Ekim 2018, 15:26:34 »
Sabah maçın tamamını canlı izledim. Bütün olayların başlama sebebi Ingram... Hakemler zaten faulü çalmış, gidip Paul'ü iteledi. Bu çocuk bu kafa ile hiçbir halt olmaz. Amiyane tabirle götü kalkmış iki günde. Cin olmadan şeytan olmaya kalktı. Stephenson'ın kavgayı ayırma ve ortalığı sakinleştirme çabası ise görülmeye değerdi: "Durun lan manyaklar, bu işler benim uzmanlık alanım, size noluyor?" der gibi... :D

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #2465 : 21 Ekim 2018, 15:50:35 »
Sabah maçın tamamını canlı izledim. Bütün olayların başlama sebebi Ingram... Hakemler zaten faulü çalmış, gidip Paul'ü iteledi. Bu çocuk bu kafa ile hiçbir halt olmaz. Amiyane tabirle götü kalkmış iki günde. Cin olmadan şeytan olmaya kalktı. Stephenson'ın kavgayı ayırma ve ortalığı sakinleştirme çabası ise görülmeye değerdi: "Durun lan manyaklar, bu işler benim uzmanlık alanım, size noluyor?" der gibi... :D

Ingram tavırlarıyla hayâl kırıklığı abi. Kavga çıksın diye uğraşmış resmen. LeBron'u örnek alıp ondan bir şeyler öğreneceğine bu yaşında Harden gibi bir oyuncuyu itekleyip peşinden de Paul'e uçarak yumruk atıyor, ne ümitliydim oysa kendisinden. 2-3 yıla takas olur ve gittiği yerlerde de devam eder manyaklıklarına.

Stephenson kavga ayırdı ya, başımıza taş yağacak. Gerçi kargaşada herkes kime vuracağını biliyor, Lance'e vurmaya kalkmak kimin haddine ;D

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2466 : 21 Ekim 2018, 17:02:24 »
Lance de macı gerdi.Daha onceki pozisyonda gitti Hardena kafayı soktu birseyler soyledi , Harden hafifce yuru git isine diye koluyla itince teknik yedi.Mac sırasında soylenene gore Paul Rondo'ya belesten yuzuk aldın demis.O da tukurmus.Tukurunce gozune parmagını soktu Paul Rondo da yumruk caktı.Paul da karsılık verdi.Olayları baslatan Ingram ikisi kavga ederken arkadan gelip ucarak yumruk atıyor.

Bana kalsa 15 mac Paul 15 mac Rondo 20 mac da Ingram a veririm.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2467 : 22 Ekim 2018, 14:59:01 »
Bana kalsa 15 mac Paul 15 mac Rondo 20 mac da Ingram a veririm.

David Stern olsaydı aynen dediğiniz gibi olurdu. Hatta azı olmaz, çoğu bile verilebilirdi. Fakat Adam Silver ne yapmaya çalışıyorsa... Bundan sonra yaşanacak olaylara yol verdi. Rondo ve Paul sadece iki maç, Ingram ise dört maç ile cezalandırılmış. Yazık.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2468 : 22 Ekim 2018, 23:59:43 »
David Stern olsaydı aynen dediğiniz gibi olurdu. Hatta azı olmaz, çoğu bile verilebilirdi. Fakat Adam Silver ne yapmaya çalışıyorsa... Bundan sonra yaşanacak olaylara yol verdi. Rondo ve Paul sadece iki maç, Ingram ise dört maç ile cezalandırılmış. Yazık.
Hakan Hocam NBA ustadı piri sensin.Ben macı canlı izledim devamlı olarak NBA asla bu olaylara izin vermez,en agır cezalar verilecektir dendigi icin en az 10 mac uzeri cezalar bekliyordum.Sebebi buydu.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2469 : 23 Ekim 2018, 14:14:44 »
Hakan Hocam NBA ustadı piri sensin.Ben macı canlı izledim devamlı olarak NBA asla bu olaylara izin vermez,en agır cezalar verilecektir dendigi icin en az 10 mac uzeri cezalar bekliyordum.Sebebi buydu.

Bundan 10 küsur sene önce (Iverson takasından hemen sonra) Carmelo Anthony bir yumruk olayına karışmış ve 15 maç ceza almıştı. Üstelik uzatmamış, vurup kaçmıştı. Düşünün gerisini...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2470 : 24 Ekim 2018, 12:24:03 »
İlk hafta geride kalır iken, sezona MVP periformansı ile başlayan isimler:

-Nikola Jokic (Denver Nugets)
-Kemba Walker (Charlotte Hornets)
-Blake Griffin (Detroit Pistons)
-Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks)
-Kawhi Leonard (Toronto Raptors)
-Joel Embiid (Philedelphia 76'ers)
-Anthony Davis (New Orleans Pelicans)

Öne çıkan ve ağzımızı açık bırakan bireysel performanslar ilk hafta itibariyle bu isimlerden geldi. Batı konferasında Jokic, doğuda Kemba walker haftanın oyuncusu seçildi. Bu gece ise sezona süper bir giriş yapan Blake Griffin 50 sayı ile takımına hem -uzatmada- galibiyeti getirdi, hem de sezonun ilk 50 sayısını attı. Üst seviye bir maç daha oynaması durumunda önümüzdeki hafta doğuda haftanın oyuncusu olma ihtimali çok yüksek... Sırp yıldız Jokic ise ortalığı kasıp kavuruyor.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2471 : 27 Ekim 2018, 15:57:11 »
GSW dün gece NY'a karşı son çeyrek 47-16 yaptı. Koskoca NBA GSW'ın çöplüğüne döndü. İdman yapıyorlar resmen.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2472 : 29 Ekim 2018, 18:37:09 »
Curry muazzam başladı. Bu sene 20 üçlük bekliyorum bir maçta. 8)

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2473 : 30 Ekim 2018, 08:59:31 »
Ben Curry'den beklerken Thompson 14 üçlük atmış.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2474 : 01 Kasım 2018, 09:08:26 »
"Bitti" denilen Derick Rose bu gece 50 sayı ile kariyer rekoru kırdı. Ki hakikaten bitmişti. Minesota macerası, kalp masajıyla son bir şans deneme işiydi; o da işte yüzde birle dönerse hesabı, adet yerini bulsun türünden... Böyle problemli bir takımda basketbola tutunabilmesi de ayrıca ilginç... En fit zamanlarında bile 50 sayılık maç çıkarmamıştı. Fakat o cadı kazanı Minesota'sına geldiğinden beri bu defa işi sıkı tuttuğunun işaretlerini veriyordu. Senaryosu yazılacak hadise...
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2018, 09:10:57 Gönderen: Hakan Yaman »