Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655276 defa)

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: NBA
« Yanıtla #2505 : 07 Mart 2019, 16:16:22 »
Geçen sezon, Cleveland yönetimini de alelacele bir takasa zorlamak için sezonun bir bölümünü lay lay lom oynamış, sıfır savunma enerjisi ise sadece istatistik kasmıştı.
abi Harden bile bu kadar mücade etmemezlik yapmıyor ya herif hayalet gibi amk sakatım de bari oynama

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2506 : 11 Mart 2019, 19:58:12 »
abi Harden bile bu kadar mücade etmemezlik yapmıyor ya herif hayalet gibi amk sakatım de bari oynama

Hadi lan oradan. İtin götüne soktuğun adam triple double yapıyor, 25-30 atıyor. 50 mi atması lazım her maç.
Batıda ilk 4'ü zorlayan takım o sakatlanınca 5-15 yaptı, ilk 8 dışına çıktı. takas dönemi bir tane adam almadılar. Neler konuşuldu neler yapıldı, yapılmadı bilmeden atıp tutuyorsun. GSW'un muhteşem 3lüsünden bir tanesi olmadan ne durumlara düştüğünü görüyoruz ki o kadar oturmuş bir takım olmasına rağmen. LA'de ise Lebron hariç bir tane bırak üst düzeyi ortalama adam bile yok. Etrafı tamamen çer çöp. Napsın adam. Hemen bitiyorsunuz Lebron düşmanları :)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2507 : 11 Mart 2019, 20:55:22 »
Sir Dwane Casey'nin Detroit Pistons'ına gelsin LeBron James. Bu yaştan sonra maskara olmasın, işçi şehriyle, direnişçilerle, halkın ta kendisiyle omuz omuza versin. Ki Sir Casey, tabanca gibi takım yaratıyor, son 14 maçta 12 galibiyet. Bu sene temelleri atıyoruz, seneye LeBron'la şampiyon oluyoruz.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #2508 : 12 Mart 2019, 11:30:16 »
Sir Dwane Casey'nin Detroit Pistons'ına gelsin LeBron James. Bu yaştan sonra maskara olmasın, işçi şehriyle, direnişçilerle, halkın ta kendisiyle omuz omuza versin. Ki Sir Casey, tabanca gibi takım yaratıyor, son 14 maçta 12 galibiyet. Bu sene temelleri atıyoruz, seneye LeBron'la şampiyon oluyoruz.
Abi bunu yazdıktan sonraki maçta Nets tarafından ağır bir hezimete uğradık :D
LeBron aslında bizim en kötü mevkimiz olan forvet rotasyonunu bambaşka bir seviyeye çıkarır.
Şu anda tam onun istediği bir takım Pistons
FENERBAHÇE

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2509 : 12 Mart 2019, 12:56:41 »
Abi bunu yazdıktan sonraki maçta Nets tarafından ağır bir hezimete uğradık :D
LeBron aslında bizim en kötü mevkimiz olan forvet rotasyonunu bambaşka bir seviyeye çıkarır.
Şu anda tam onun istediği bir takım Pistons

Şom ağızlı diyorsun yani bana, haklısın :D

Aslında bir noktada zaten bu tip bir mağlubiyet alacaktık ama dünkü maç çok ekstra oldu. Bir daha o kadar kötü şut atacağımız bir günün denk gelme ihtimali çok düşük. %27'yle şut attık, çok erken yelkenleri suya indirdik.

Sir Casey, son Bulls maçından sonra aslında takımdaki yorgunluğa işaret etmişti. Son 9 günde 6 maç yaptık, bu dönemde 2 back to back oynadık. Bir de pazar erken saatte oynanan maçlar (TSİ 19:00) oyuncuların dengesini epey bozuyor sonrasında. Mazeret bulmak için yazmıyorum bunları ama not düşülmesi gereken durumlar.

Benim sonrası için tahminim şöyle:

W - Heat
W - Lakers
L - Raptors
W - Cavaliers
W - Suns
L - Blazers
L - Warriors
L - Nuggets
W - Magic
W - Blazers
L - Pacers
W - Pacers
L - Thunder
W - Hornets
W - Grizzlies
W - Knicks

44-38'lik dereceyle bitirebiliriz. Ancak son maçlara doğru eğer rakip seçme durumundan dolayı bilerek kaybetme olayı olursa bilemem. Ben açıkçası, Sir Casey'nin olası bir playoff eşleşmesinde Raptors'ı isteyeceğini ve bu nedenle 7. sıraya oynayacağını tahmin ediyorum.

Playoff alışkanlığı açısından bu sezon ilk turda elensek bile ilk 8'de olmak önemli. Asıl mevzu yazın başlayacak zira üstüne koymamız gerekecek artık. Bunun içinde özellikle 1-2-3 numara rotasyonuna nasıl hamleler yapılacak görmek gerekiyor.

Gerçekçi konuşmak gerekirse, eğer Reggie Jackson'ı elden çıkartamazsak, Ish Smith'e zorunlu olarak yol verip, Patrick Beverley gibi savunmacı bir oyun kurucu, Luke Kennard'la dönüşümlü kullanılacak bir Rodney Hood hamlesi ve en önemlisi 3 numara yapılacak eklemeler çok kritik.

SVG'nin soktuğu kontrat kazıkları elimizde patlayacağı için 3 numara konusunda Bojan Bogdanovic + draft seçimi tarzı bir hamle mantıklı olabilir.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #2510 : 12 Mart 2019, 13:40:45 »
Şom ağızlı diyorsun yani bana, haklısın :D

Aslında bir noktada zaten bu tip bir mağlubiyet alacaktık ama dünkü maç çok ekstra oldu. Bir daha o kadar kötü şut atacağımız bir günün denk gelme ihtimali çok düşük. %27'yle şut attık, çok erken yelkenleri suya indirdik.

Sir Casey, son Bulls maçından sonra aslında takımdaki yorgunluğa işaret etmişti. Son 9 günde 6 maç yaptık, bu dönemde 2 back to back oynadık. Bir de pazar erken saatte oynanan maçlar (TSİ 19:00) oyuncuların dengesini epey bozuyor sonrasında. Mazeret bulmak için yazmıyorum bunları ama not düşülmesi gereken durumlar.

Benim sonrası için tahminim şöyle:

W - Heat
W - Lakers
L - Raptors
W - Cavaliers
W - Suns
L - Blazers
L - Warriors
L - Nuggets
W - Magic
W - Blazers
L - Pacers
W - Pacers
L - Thunder
W - Hornets
W - Grizzlies
W - Knicks

44-38'lik dereceyle bitirebiliriz. Ancak son maçlara doğru eğer rakip seçme durumundan dolayı bilerek kaybetme olayı olursa bilemem. Ben açıkçası, Sir Casey'nin olası bir playoff eşleşmesinde Raptors'ı isteyeceğini ve bu nedenle 7. sıraya oynayacağını tahmin ediyorum.

Playoff alışkanlığı açısından bu sezon ilk turda elensek bile ilk 8'de olmak önemli. Asıl mevzu yazın başlayacak zira üstüne koymamız gerekecek artık. Bunun içinde özellikle 1-2-3 numara rotasyonuna nasıl hamleler yapılacak görmek gerekiyor.

Gerçekçi konuşmak gerekirse, eğer Reggie Jackson'ı elden çıkartamazsak, Ish Smith'e zorunlu olarak yol verip, Patrick Beverley gibi savunmacı bir oyun kurucu, Luke Kennard'la dönüşümlü kullanılacak bir Rodney Hood hamlesi ve en önemlisi 3 numara yapılacak eklemeler çok kritik.

SVG'nin soktuğu kontrat kazıkları elimizde patlayacağı için 3 numara konusunda Bojan Bogdanovic + draft seçimi tarzı bir hamle mantıklı olabilir.
Abi şom ağızlı demeyelim ona :D
Zaten neredeyse 10 yıldır vasatlığın üstüne çıkamamış bir takımız ve bu takımı destekleyen biri olarak yakın olarak takip ettiğim son 6 sene içerisinde açık ara en çok keyif veren takım All-Star sonrası Pistons.
Bu başarının mimarı tartışmasız Casey.Andre Drummond'ı ilk kez belli bir dönem aralığında basketbola karşı bu kadar aç ve istekli görüyorum.Umarım Drummond bu çizgisini hiç  bozmaz,çünkü muhtemelen tüm NBA'de Davis'ten sonra en sıradışı fiziğe sahip pivot olabilir kendisi.Blake Griffin ilk geldiğinde "acaba şehri küçümseyip takar mı?" dedim ama Griffin harbiden süperstar gibi oynuyor,takıma abilik yapıyor.Beni Griffin konusunda en çok etkileyen Jackson'ın problemli karakterini bile bir noktada tutup,onu verim veren bir oyuncuya dönüştürdü.

Bence bu durumda sıralama hedefi yapmak yerine kazanabileceğimiz kadar maçı kazanmamız lazım ki hem Detroit şehrindeki halkında takıma olan ilgisini arttırır hem de takım yavaş yavaş kazanmayı öğrenmeye başlayabilelim.
Stanley muhtemelen son yıllarda en umutlu olduğum seçimlerimizde biriydi ama NOP'ta bile bench warmer görevi görüyor.SVG'nin panik hamleleri ve tek yönlü şutör oyunculara verdiği aceleci kontratlar yüzünden şu an cap anlamında çok büyük sıkıntıya uğrattı.
Ish Smith'in gitmesi bence ufak çapta bir düşüşü beraberinde getirebilir çünkü Ish'ın benchteki rolü çok ama çok kritik.
Şu takımda Middleton olsa muhtemelen Bucks ve Raptors ile beraber liderlik mücadelesi veriyorduk.
Bu arada Indiana gelirse mükemmel olur,fakat Philadelphia gelmesin ve eğer gelme durumu olursa işte o zaman sıralama hedeflerine girişelim :D
Ben Kawhi'nin sürekli olan dinlenmelerinin takımın ritmini ve rollerini aşırı etkilediğini düşünüyorum ve olası bir eşleşmede Toronto erken bir sürpriz ile karşılaşabilir.
Benim için PO'ya kalıp,rekabetçi bir seri geçirmek bile başarılı bir sezon olur.Eğer ilk turu geçersek,işte o zaman mükemmel bir sezon geçirmiz oluruz.
Casey'in tek kişisel hatasının Calderon olduğunu düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2019, 13:41:11 Gönderen: badboys »
FENERBAHÇE

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2511 : 12 Mart 2019, 14:00:36 »
Abi şom ağızlı demeyelim ona :D
Zaten neredeyse 10 yıldır vasatlığın üstüne çıkamamış bir takımız ve bu takımı destekleyen biri olarak yakın olarak takip ettiğim son 6 sene içerisinde açık ara en çok keyif veren takım All-Star sonrası Pistons.
Bu başarının mimarı tartışmasız Casey.Andre Drummond'ı ilk kez belli bir dönem aralığında basketbola karşı bu kadar aç ve istekli görüyorum.Umarım Drummond bu çizgisini hiç  bozmaz,çünkü muhtemelen tüm NBA'de Davis'ten sonra en sıradışı fiziğe sahip pivot olabilir kendisi.Blake Griffin ilk geldiğinde "acaba şehri küçümseyip takar mı?" dedim ama Griffin harbiden süperstar gibi oynuyor,takıma abilik yapıyor.Beni Griffin konusunda en çok etkileyen Jackson'ın problemli karakterini bile bir noktada tutup,onu verim veren bir oyuncuya dönüştürdü.

Bence bu durumda sıralama hedefi yapmak yerine kazanabileceğimiz kadar maçı kazanmamız lazım ki hem Detroit şehrindeki halkında takıma olan ilgisini arttırır hem de takım yavaş yavaş kazanmayı öğrenmeye başlayabilelim.
Stanley muhtemelen son yıllarda en umutlu olduğum seçimlerimizde biriydi ama NOP'ta bile bench warmer görevi görüyor.SVG'nin panik hamleleri ve tek yönlü şutör oyunculara verdiği aceleci kontratlar yüzünden şu an cap anlamında çok büyük sıkıntıya uğrattı.
Ish Smith'in gitmesi bence ufak çapta bir düşüşü beraberinde getirebilir çünkü Ish'ın benchteki rolü çok ama çok kritik.
Şu takımda Middleton olsa muhtemelen Bucks ve Raptors ile beraber liderlik mücadelesi veriyorduk.
Bu arada Indiana gelirse mükemmel olur,fakat Philadelphia gelmesin ve eğer gelme durumu olursa işte o zaman sıralama hedeflerine girişelim :D
Ben Kawhi'nin sürekli olan dinlenmelerinin takımın ritmini ve rollerini aşırı etkilediğini düşünüyorum ve olası bir eşleşmede Toronto erken bir sürpriz ile karşılaşabilir.
Benim için PO'ya kalıp,rekabetçi bir seri geçirmek bile başarılı bir sezon olur.Eğer ilk turu geçersek,işte o zaman mükemmel bir sezon geçirmiz oluruz.
Casey'in tek kişisel hatasının Calderon olduğunu düşünüyorum.

Aslında SVG dönemin şartlarında çok üst düzey bir koç hamlesiydi onu da söylemek lazım. Adamı, Warriors'ın elinden kapmıştık daha ötesi yok. Ancak yıllar geçtikçe kendi bokuyla bile kavga eder hale gelmesi, zaten mental anlamda sıkıntılı oyuncuları barındıran Pistons'ı yıllar içinde çıkmaza soktu ve kendi kuyusunu da kendi kazdı. NBA genelinde bile çok az kişiye verilen kredi verildi SVG'ye.

Dediğin gibi son 10 yılda bu gözler neler gördü, Lawrence Frank adlı çapsız, çapsız olamayacak kadar vasıfsız John Kuester, Imhotep kılıklı dedikoducu Michael Curry vs vs...

Mo Cheeks'i biraz ayrı tutuyorum. Sarhoştu, ayyaştı, maçlara kafa güzel çıkardı ama en az kredi de bu adama verildi. Gerçi sen şükran günü herkes tatil yaparken, oyunculara idman yaptırırsan, senin kalemini kırarlar.

Casey'e olan büyük saygının nedeni de, rahmetli Flip Saunders'tan sonra ilk defa bu kadar oturaklı, düzgün ve ne yaptığını bilen birinin takımın başına geçmesi oldu. Pistons için büyük şans cidden.

Aziz Yıldırım'ı anımsatan tesisleşme hamleleri, kurumsal fetişizme saplanması ve çocuk ruhlu olmasıyla bildiğimiz Tom Gores yazın biraz daha paraya kıyıp, lüks vergisinin daha da altına girmeli.

Güzel günler yakın :D
« Son Düzenleme: 12 Mart 2019, 14:02:37 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2512 : 16 Mart 2019, 23:14:42 »
Play Off'a sokup sokmaması da inanın benim umurumda değil ama bu sahadaki vucut dili nedir abi
sen koskoca Lebron'un senin öyle bir oyun oynama '' sabote eder gibi bir duruş '' sergileme hakkın yok
Bunun fanları da bunu anlamıyor bir türlü: Bu, koskoca denilecek bir adam değil. Yancısı olmadan anca bu kadar. Bak, büyük beklentiyle Davis'i yancı edecekti, olmayınca yerden top topluyor. eğilmesine bile şaşırıyorum ya, neyse.

Kobe'yle falan kıyaslıyorlar bir de. Bacağı kopsa koltuk değneğiyle oynardı Kobe.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2513 : 17 Mart 2019, 01:07:48 »
Lebron kompleksi neler söyletiyor insanlara. Böyle bok bir kadro içinde yancıdan bahsediyorsun hocam. Al çok övülen Durant'i, Curry'i tek başına bom bok bir kadroya koy bakalım ne bok yiyorlar görelim. Durant yanında Westbrook varken ne yapmış mesela?
Gelmiş geçmiş çok büyük ihtimalle en büyük oyunculardan birisi itin götüne sokuluyor :)
Bugün gelmiş geçmiş ilk 5 deseler çoğu kimse taraflı tarafsız Lebron'u direkt koyar ilk 5'e. Koymayanlar da kompleksi olanlar olur ancak.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2514 : 17 Mart 2019, 12:09:31 »
Lebron kompleksi neler söyletiyor insanlara. Böyle bok bir kadro içinde yancıdan bahsediyorsun hocam. Al çok övülen Durant'i, Curry'i tek başına bom bok bir kadroya koy bakalım ne bok yiyorlar görelim. Durant yanında Westbrook varken ne yapmış mesela?
Gelmiş geçmiş çok büyük ihtimalle en büyük oyunculardan birisi itin götüne sokuluyor :)
Bugün gelmiş geçmiş ilk 5 deseler çoğu kimse taraflı tarafsız Lebron'u direkt koyar ilk 5'e. Koymayanlar da kompleksi olanlar olur ancak.

Bir kompleksim yok. Olmayacak kadar da NBA tarihiyle içli dışlı olduğumu biliyorum. NBA'i sadece kendi izlediğim devirleri kriter olarak değerlendirmiyorum. Wilt ve Russell'ın karşılıklı oynadığı maçlardan ikisi dahil, Lew Alcindor (Kareem)'in çaylak yılı maçlarından bazılarına kadar, hatırı sayılır miktarını izlediğim, bu ülkenin en zengin eski maç koleksiyonuna sahip kişilerinden birisi olduğumu zannediyorum. Sadece Michael Jordan'ın Bulls formasıyla oynadığı maçlardan 450 tane full maça sahibim. 1981 Kasım'ında North Carolina formasıyla çıktığı ilk kolej maçından, 1984 March Madnes'de Indiana Üniversitesine kaybettikleri son kolej maçına kadar 20 civarı NCAA maçı bile var majestelerinin. Eski maçları izlemesini de, saklamasını da severim.

Bunları niye yazıyorum: Hiçbir oyuncuya kompleksim yok. Basketbolu güzelleştiren, NBA'e değer katan ve onu yükselten bütün oyuncuları seviyorum. Golden State taraftarıyım ama bütün NBA takımlarını seviyorum, NBA'i, NBA'de oynanan basketbolu çok seviyorum. Fenerbahçe mi, NBA mi desen, kolay karar veremeyecek kadar çok seviyorum NBA'i...

Ama benim ALTIN BEŞİMDE LeBron yok. Evet, 3-1 geriden gelip aldıkları 2016 finalinden sonra, onu ALTIN BEŞE alanları da yadırgamam. Benim de bazen onu bu listeye dahil etmeyi düşündüğüm anlar oluyor. Ama bunun için Duncan'ı çıkarmam, Larry Bird'ü ise onun pozisyonuna kaydırmam gerekiyor ki, saf bir small-forveti olmayan farklı beş çıkıyor ortaya. Gerçi Larry small-forvet pozisyonu kadar power-forvet olarak da kusursuzdur. Zaten kolejde bu pozisyonda oynuyordu. Her iki pozisyondan da girebilir GOLD BEŞ'e. Ama NBA kariyerini small-forvet olarak yaptığı için, 3 numara pozisyonundan girmesi daha mantıklı.

Benim esas ALTIN ve GÜMÜŞ BEŞ'im şunlar:

ALTIN:

PG: Magic Johnson
SG: Michael Jordan
SF: Larry Bird
PF: Tim Duncan
C: Kareem Abdül-Jabbar

GÜMÜŞ:

PG: Isiah Thomas
SG: Kobe Bryant
SF: LeBron James
PF: Charles Barkley
C: Shaquillie O'Neal

Aslında Shaq yerine Wilt'i yazabilirdim ama sebebini geçmişte çeşitli platformlarda uzun uzadıya izah ettiğim ve şu an çok zamanım olmadığı için yeniden yazmayacağım. Şu kadarını diyeyim; modern basketbolun miladı olarak 1969'da Kareem'in lige girisini alıyorum. Yani takvimdeki 0 (sıfır) yılı gibi, modern NBA'i başlattığım sembolik bir milat... 70'lerin öncesindeki isimleri aldık mı, içinden çıkılmaz sonuçlar oluşuyor.

-Magic Johnson - Michaell Jordan - LeBron James - Larry Bird - Kareem Abdül-Jabbar

Fakat ne Duncan'ı, ne Larry'i LeBron için kesmeye elim varmaz ve bunları LeBron'un önüne koymak, kimse için bir kompleks değildir. Tabii LeBron'u buna değer görenleri eskisi kadar yadırgamıyorum artık; dediğim gibi 2016 şampiyonluğu -skandal NBA kararlarının da payı olmakla birlikte- LeBron'u gözümde daha değerli kıldığı gerçek. Dolayısıyla onu ALTIN BEŞ'e aldı diye eleştiride bulunmam.

Ama Duncan'ın ve Larry Bird'ün basketbolunu hâlâ LeBron'un basketboluna değişmem ve bu üçünden birisi etrafında bir takım kurmak gerekse, LeBron'dan önceki seçeneklerimin ilki Bird, o değilse Duncan olur.

Jordan-Magic ve Kareem ise zaten tartışılmazlarımdır. Gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olarak Jordan diyorum ama içimden Kareem demek de çok fazla gelen bir sestir. Fakat kısaların görsel ve estetik etkisi maalesef onları öne çıkarıyor. Hani en iyi kim? tartışmalarında Jordan ile birisi kıyaslanacak ise bu kişi ne Kobe, ne Lebron'dur. Kareem Abdül-Jabbar'dır.

Eğer basketbolu biraz daha ciddiye alsaydı, Jordan'la kıyaslanacak bu isim Shaquillie O'Neal olurdu. Ama kapasitesinin altında bir kariyeri oldu.

« Son Düzenleme: 17 Mart 2019, 12:20:22 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2515 : 17 Mart 2019, 12:22:54 »
Hakan hocam seni kastetmedim. Yazdığın beşe de hayır demem. Larry Bird sonuçta yazdığın isim ama ben Larry bird yerine Lebron yazardım.
Jordan ise kıyas konusunda terazinin bir kefesinde olacak bir isim değildir. O ayrı bir köşede ve tartışmasız tüm zamanların en iyisi.
Ben de NBA'i şu zamandır takip ederim, şunları yaptım bunları yaptım CV'mi açıklama gereği duymuyorum.
Beni gerekirse hiç bir şey bilmeyen birisi olarak görebilir insanlar sorun değil.
Bu arada bir pivot ile forveti kıyaslamak bana Oscar töreninde en iyi film kategorisinde dram ile animasyonu kıyaslamak gibi geliyor. Ayrı sınıflar, ayrı yapımlar. Shaq ile Lebron kıyaslaması o nedenle doğru değil bence.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2516 : 17 Mart 2019, 12:27:03 »
Shaq ile Lebron kıyaslaması o nedenle doğru değil bence.

Haklısın. O cümleyi sildim zaten. :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2517 : 17 Mart 2019, 12:30:51 »
İlaveten: LeBron için GOLD BEŞ'imden birisine kıymam gerekirse, bu isim Larry Bird değil, maalesef Duncan olur. Gerçi bunu yazmıştım değil mi? :)

CV yazma konusuna gelince... Hakikaten amacım, objektif baktığımı ve NBA'e değer katan bütün oyunculara sevgi duyduğumu anlatmak içindi. Yani ego olarak algılanırsa üzülürüm cidden.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2518 : 17 Mart 2019, 12:38:32 »
İlaveten: LeBron için GOLD BEŞ'imden birisine kıymam gerekirse, bu isim Larry Bird değil, maalesef Duncan olur. Gerçi bunu yazmıştım değil mi? :)

CV yazma konusuna gelince... Hakikaten amacım, objektif baktığımı ve NBA'e değer katan bütün oyunculara sevgi duyduğumu anlatmak içindi. Yani ego olarak algılanırsa üzülürüm cidden.

Yok hayır seni yüz yüze olmasa da uzun zamandır takip ederim ve keyifle okurum. Ben öyle düşünmedim sadece kendim yazma gereği duymadım demek istedim.
Zaten NBA'e olan ilgim bence kalitenin ve heyecanın azalmasından ötürü eskisi kadar değil ve açıkçası eskisi kadar da takip etmiyorum ben.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2519 : 18 Mart 2019, 10:50:57 »
Toronto Raptors'ı bu sezon 3. kez yendik ve normal sezonda süpürdük. 2008-09 sezonundan beri ilk kez Raptors'ı normal sezonda süpürmüş olduk böylece.

Teşekkürler Sir Dwane Casey.

Geçtiğimiz günlerde bir istatistik vardı, Pistons son 16 maçın 13'ünü kazanırken hücum verimliliğinde NBA'in zirvesinde yer almış. Bu bizim için inanılmaz şaşırtıcı ve hayret verici bir olaydı. Reggie Jackson'la çok paralel bir durum bu. Kafası az biraz düzgün işlediği zaman takım bir anda seviye atlıyor.

Aslında daha şaşırtıcı bir durum var. Allah nazardan saklasın desek yeridir. Griffin uzun yıllar sonra ilk kez 80 maçı görecek gibi duruyor. Şu ana kadar 69 maçın 66'sında oynadı. Oynamadığı maçlarda dinlendirme kararı vardı. Bu Griffin için de önemli bir eşik olabilir. Ki ben kendisini epey sert eleştiren biriydim, Hakan abi iyi bilir. Ancak hakkını da vereyim, oyununu bambaşka bir seviyeye çıkardı. Bu konu da Hakan abiye topu atacağız elbette.

İlhan abiye söylemek istediğim şey ise;
Mutluluk Detroit'te olmaktır..
« Son Düzenleme: 18 Mart 2019, 10:51:12 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »