Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655273 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: NBA
« Yanıtla #2520 : 18 Mart 2019, 11:03:33 »
Toronto Raptors'ı bu sezon 3. kez yendik ve normal sezonda süpürdük. 2008-09 sezonundan beri ilk kez Raptors'ı normal sezonda süpürmüş olduk böylece.

Teşekkürler Sir Dwane Casey.

Geçtiğimiz günlerde bir istatistik vardı, Pistons son 16 maçın 13'ünü kazanırken hücum verimliliğinde NBA'in zirvesinde yer almış. Bu bizim için inanılmaz şaşırtıcı ve hayret verici bir olaydı. Reggie Jackson'la çok paralel bir durum bu. Kafası az biraz düzgün işlediği zaman takım bir anda seviye atlıyor.

Aslında daha şaşırtıcı bir durum var. Allah nazardan saklasın desek yeridir. Griffin uzun yıllar sonra ilk kez 80 maçı görecek gibi duruyor. Şu ana kadar 69 maçın 66'sında oynadı. Oynamadığı maçlarda dinlendirme kararı vardı. Bu Griffin için de önemli bir eşik olabilir. Ki ben kendisini epey sert eleştiren biriydim, Hakan abi iyi bilir. Ancak hakkını da vereyim, oyununu bambaşka bir seviyeye çıkardı. Bu konu da Hakan abiye topu atacağız elbette.

İlhan abiye söylemek istediğim şey ise;
Mutluluk Detroit'te olmaktır..

Ben Detroit'i severim. Billups, Prince, Hamilton ve Wallace x2'lik kadrolarını inanılmaz severdim. Rüya takımı Lakers'ı ezmişlerdi. Sonraki sene SA'ya kaybettiklerinde de çok üzülmüştüm. NBA'in eski takımları Chicago, LA, Boston bunlar şu anda nadas döneminde ne yazıkki. Devir diğer takımlara dönmüş durumda.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2521 : 18 Mart 2019, 12:19:19 »
Griffin'in atletizmi senelerdir onun bir yönünün gözden kaçmasına sebep olmuştu: Oyun bilgisi ve saha görüşü... Ne yazık ki, atletizm ve görsel değeri çok yüksek hareketler, Griffin'in bir uçan sıçrayan şov oyuncusu zannedilmesine sebep oldu. Bir diğer sıkıntısı da şu idi: Sürekliliği olmaması... Cam adam gibi... (Mesela Alonzo Mourning'de böyleydi. MVP adayı olduğu sezonlar dahil, tam sezon geçirmişliği olmuyordu. Böbrek rahatsızlığı öncesinden bahsediyorum. İşte, bu sürekliliğin olmayışı, onu gelmiş geçmiş en iyiler listesinde biraz daha arkalara itmiştir.)

Griffin'in Pistons macerası, onun için yukarıda "olumsuzluk" diye saydığım iki unsurun ortadan kalktığı süreç oldu:

1. Artık sürekliliği olan bir oyuncu.
2. Basketbol IQ'sunun ne kadar yüksek olduğunu cömertçe sergilemeye başladı.

Kesinlikle gerçek bir süper-star.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2522 : 18 Mart 2019, 12:25:41 »
Valla ben kimsenin fanı değilim, o sebeple de kimseye kompleks besleyecek durumum da yok. LeBron'u sevmiyorum çünkü NBA zoruyla üretilmiş yıldızlar silsilesinin başıdır bana göre. Yaptığı stepslerin görmezden gelinmesi, yenilince yılıp ağlamaya başlaması, The Decision diye adlandırılan yancılık kararı gibi bir çok unsur sayabilirim. O kumaş LeBron'da yok bence, bu kadar basit. 2016 finalleri NBA tarihinin en kara lekelerinden birisidir. Draymond'a verilen cezadan bir tut skandal hakem kararlarına kadar Golden State dominasyonu kurulurken araya bir kahramanlık anısı sıkıştırmak için tezgahlanmış bir oyundur. İsteyen, o finaller nezdinde LeBron'u ilahlaştırabilir, beni bağlamaz. Bana göre tarihin en büyük balonlarından birisidir.

Çok basit bir soru: Majesteleri ilk şampiyonluğunu alana kadar o kemik kıran ortamda, kuyruğu sıkıştırıp kaçmadan kaç sene savaştı?

Bu kadar...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2523 : 18 Mart 2019, 13:39:31 »
Lebron nba tarihinin en büyük yıldızlarından birisidir, çok büyük ihtimalle cabbar'in rekorunu da kıracak. Insanların bir kendisine anlattığı masallar var bir de aynada görülen gerçekler. Aradaki farkı anlamak bazen zorlasabiliyor.
Neyse umut hocam, senle anlaşmak zor :)

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2524 : 18 Mart 2019, 23:38:43 »
Kusura bakma abi, anlaşmak zorunda değiliz. Yine kusura bakma ama benim kendime masal anlatmama yol açacak kadar önem teşkil etmiyor kendisi. Hak ettiğini de buluyor bu arada. Aynen Lakers gibi.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2525 : 19 Mart 2019, 00:54:00 »
Lebronu tartışmak komik bişiy. Hayatta hiç bir işim gücüm yok kalkıp tüm zamanların en iyilerinden birisini tartışmak öncelik sıramın 1000000.sırasında falan gelir. Bu tip tartışmalar içi boş, Sen de kusura bakma.

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2526 : 26 Mart 2019, 07:32:12 »
Toronto-Charlotte maçının efsane sonu:

https://youtube.com/watch?v=5xvxWEx0sK8

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2527 : 26 Mart 2019, 21:37:30 »
Kariyerinin en iyi sezonunu geçiren Nurkic'in maalesef bacağı kırıldı, ne kadar sürede iyileşeceği belli değil ancak işin daha da kötüsü nasıl döneceği belli değil. Portland son yıllarda olduğu gibi istikrarlı bir şekilde gidiyordu ve bana kalırsa konferans finalini zorlayacaklardı. Bu sakatlıklan sonra ilk turu geçmeleri bile zor, yalnız Portland da bu sakatlık konusunda hep çok şanssız.

https://youtube.com/watch?v=iaIe-2IrxU8
« Son Düzenleme: 26 Mart 2019, 21:37:41 Gönderen: franz392 »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2528 : 28 Mart 2019, 15:15:42 »
Bir kaç gün önce gerçekleşmişti ama ilgi çekici bir skor olduğu için belirteyim dedim

Brooklyn Nets belleklerden silinmeyecek bir geri dönüş gerçekleştirdi ve 25 sayı geride başladığı (103-78) dördüncü çeyrekte 45-18'lik skorla maçı çevirdi ve Sacramento Kings'i 123-121 yendi. NBA tarihinde daha önce son çeyreğe 25 sayı ve üzerinde yenik başlayan üç takım maçı çevirebilmişti.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2529 : 28 Mart 2019, 21:58:16 »
Buna benzer bir de Lakers'ın var yakın tarihte. 27 sayıdan mı ne gelmişlerdi, Hakan abi daha iyi hatırlıyordur sanırım.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2530 : 03 Nisan 2019, 16:40:02 »
Batı Konferansı'nda play-off'a kalmayı garantileyen Oklahoma City Thunder, konuk ettiği Los Angeles Lakers'ı 119-103'lük skorla yenerek sezonun 45. galibiyetini aldı.

Thunder'da 20 sayı, 21 asist ve 20 ribauntluk performansıyla galibiyette başrolü oynayan Westbrook, NBA'de üç istatistikte 20 barajına 51 yıl sonra ulaşarak adını tarihe yazdırdı. Westbrook'un tarihi başarısını NBA'de daha önce sadece Wilt Chamberlain, 1968 yılında Pistons'a karşı 22 sayı, 25 ribaunt ve 21 asistlik performansıyla gerçekleştirmişti.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2531 : 03 Nisan 2019, 19:07:14 »
Batı Konferansı'nda play-off'a kalmayı garantileyen Oklahoma City Thunder, konuk ettiği Los Angeles Lakers'ı 119-103'lük skorla yenerek sezonun 45. galibiyetini aldı.

Thunder'da 20 sayı, 21 asist ve 20 ribauntluk performansıyla galibiyette başrolü oynayan Westbrook, NBA'de üç istatistikte 20 barajına 51 yıl sonra ulaşarak adını tarihe yazdırdı. Westbrook'un tarihi başarısını NBA'de daha önce sadece Wilt Chamberlain, 1968 yılında Pistons'a karşı 22 sayı, 25 ribaunt ve 21 asistlik performansıyla gerçekleştirmişti.

Koç, kenara alacak oldu. 20. ribauntu almak için oyundan çıkmak istemedi. 40 saniye kala da isteğine erdi. Maçın daha ilk periyotunda 10 asiste ulaşmıştı.

Bu arada, tam şu saniye, S Sport'ta maçın tekrar yayını başladı.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #2532 : 03 Nisan 2019, 21:24:16 »
Birgün bunu başaracağına hep inandım.

Wilt'in oynadığı dönemi hiçbir zaman ciddiye almadığım için bunu başaran yegâne oyuncudur benim gözümde. Bir daha gerçekleşirse yine Westbrook yapar bunu. Belki çok denk gelirse Nikola Jokic ismini de görebiliriz.

Son ribauntu almak için sahada kalmak istemesi kadar doğal bir olay da olamaz. Ben olsam ben de çıkmazdım, bir daha yıllarca denk gelmeyebilir çünkü.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2533 : 03 Nisan 2019, 21:51:56 »
Birgün bunu başaracağına hep inandım.

Wilt'in oynadığı dönemi hiçbir zaman ciddiye almadığım için bunu başaran yegâne oyuncudur benim gözümde. Bir daha gerçekleşirse yine Westbrook yapar bunu. Belki çok denk gelirse Nikola Jokic ismini de görebiliriz.

Son ribauntu almak için sahada kalmak istemesi kadar doğal bir olay da olamaz. Ben olsam ben de çıkmazdım, bir daha yıllarca denk gelmeyebilir çünkü.

Valla bunu başardığı maç da pek ciddiye alınacak bir maç değildi. All-star maçında bile rakip daha ciddi geriye koşar.

Wilt'in oynadığı dönemin sorunu, basketbolun mücadele tarafı değildi. 2:16'lık Wilt, bütün diğer pivotların iki boy üstündeydi. Ona en yakın olanı da 2:08'lik Russell'dı.

Dolayısı ile dün Lakers'ın sıfır savunma ve sıfır mücadele basketbolunda, böyle bir istatistik yapmayı kafaya koyan her iyi basketbolcu yeterli süre alması durumunda bu istatistiğe erişemese bile yaklaşırdı.

Ayrıca günümüz basketbolunda oyun daha hızlı, daha tempolu ve daha çok top kullanmaya dönük olduğu için 90'larda mümkün olmadığı kadar ribaunt almak ve asist yapmak da mümkün. Yani basketbol açısından bu tür istatistiklere ulaşmak eski senelerin önemli bir bölümüne göre daha kolay...

(Ne tesadüftür ki, 1960'lı yılların, yani Wilt ve Oscar'ın ortalığı istatistik manyağı yaptığı basketbol, tıpkı günümüz basketbolu gibi her fırsatta koşmaya ve topu bir an önce rakip çembere atmaya dayanan bir basketbol... Şampiyonlukları domine eden Celtics istisna... Set oyunları filan 1970'li yıllarda olgunlaşıyor.)

« Son Düzenleme: 03 Nisan 2019, 21:56:14 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #2534 : 10 Nisan 2019, 10:49:08 »
Magic baba istifâ etmiş.