Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655273 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: NBA
« Yanıtla #2685 : 24 Ağustos 2020, 15:34:41 »

Bunun bir de, aynı seri özelinde, Paul George neler yapıyor öyle versiyonu var ama epey trajik :D
Kawhi reyize yazık edecek o. :D
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2686 : 24 Ağustos 2020, 15:38:55 »
Bisiy olmaz clippers eler onlari.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2687 : 24 Ağustos 2020, 15:45:37 »
Bisiy olmaz clippers eler onlari.
Ben de Clippers alır diye düşünüyorum. Esas tehlike Kral'da. :D
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2688 : 24 Ağustos 2020, 16:59:15 »
Ben de Clippers alır diye düşünüyorum. Esas tehlike Kral'da. :D
Lakerstada ne boktan kura şansı var. Once Portland, sonra houston çıkacak karşılarına. Clippers gorece olarak daha rahat bir fikstüre sahip. Gerci maçları rahat geçmese de. Doğuda boston toronto maçları fena geçecek yalnız.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2689 : 24 Ağustos 2020, 21:24:19 »
Esas Donovan Mitchell - Murray düellosu muhteşemdi. Ancak maçın son 30 saniyesinde Murray'e yapılan yüzde binlik faulü çalmayan hakemler, devamında Mitchell'i çizgiye gönderdi. Mitchell 51 sayı attı, Murray 50'de kaldı. Maçın kendisi de hakikaten kıran kıranaydı.

Bu arada S Sport dün gece maç seçimlerinde sıçtı. İki tarihi maçı kaçırıp, dandik bir maçla kapattı geceyi. Doncic'in damga vurduğu maçı linkten, bahsettiğim Donovan Mitchell / Murray düellosunun olduğu maçı da indirip izleyebildim. :(

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #2690 : 25 Ağustos 2020, 08:49:04 »
Michael Jordan, Kobe Bryant, LeBron James. Bu efsâneler 20-21 yaşlarındayken Luka Doncic seviyesinde değildi. Doncic bu yaşta öyle bir oynuyor ki Petrovic, Nowitzki ve Sabonis'in önüne geçip gelmiş geçmiş en iyi Avrupalı olacak, bu kesin. Bu yaşta triple-double ortalamalarına sâhip.

Asıl soru şu : Doncic dünyâ basketbol târihinin gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu olabilir mi? Bunun için winner olmak zorunda. MJ, Kobe ve LeBron'un en büyük özelliği winner bir lider olmalarıydı. En zor şartta şapkadan tavşan çıkararak 3-5 yüzük taktılar. Doncic de winner olduğunu ispatlar, 3-5 yüzük takarsa bu efsânelerle adı anılır. Yazacağı hikâyenin büyüklüğüne bağlı en değerli olup olmamak.

Umarım LeBron sonrası bize gelir. Kendisini sâdece Lakers'a yakıştırıyorum. Dallas nedir abicim:)

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2691 : 25 Ağustos 2020, 11:47:31 »
Asıl soru biraz uçuk olmuş. Çok iyi yerlere geleceği kesin ama Dallas gibi bir organizasyonda istediği sazı çalıyor. Yeteneğinin dışında NBA'de süre aldıkları dakikadan fazla sayı atan oyuncuların olduğu bir tiyatro düzeninde bu rakamlar çok acayip gelmiyor bana. Ancak şu da bir gerçek ki tarih her zaman kazananları ve kağıt üstündeki rakamları yazar. Doncic de bu bağlamda o kağıdı epey doldurur bu gidişle. Tabi Dallas'ta kalmaya devam ederse sadece kişisel rakamlar olarak doldurur. Yüzük için Dallas yetmez.

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #2692 : 25 Ağustos 2020, 11:48:14 »
Michael Jordan, Kobe Bryant, LeBron James. Bu efsâneler 20-21 yaşlarındayken Luka Doncic seviyesinde değildi. Doncic bu yaşta öyle bir oynuyor ki Petrovic, Nowitzki ve Sabonis'in önüne geçip gelmiş geçmiş en iyi Avrupalı olacak, bu kesin. Bu yaşta triple-double ortalamalarına sâhip.

Asıl soru şu : Doncic dünyâ basketbol târihinin gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu olabilir mi? Bunun için winner olmak zorunda. MJ, Kobe ve LeBron'un en büyük özelliği winner bir lider olmalarıydı. En zor şartta şapkadan tavşan çıkararak 3-5 yüzük taktılar. Doncic de winner olduğunu ispatlar, 3-5 yüzük takarsa bu efsânelerle adı anılır. Yazacağı hikâyenin büyüklüğüne bağlı en değerli olup olmamak.

Umarım LeBron sonrası bize gelir. Kendisini sâdece Lakers'a yakıştırıyorum. Dallas nedir abicim:)

Ben doncicin winner olduğunu defalarca kez kanıtladığına inanıyorum. Kobe LeBron izledim jordani çok az izledim atıp tutmak istemem ancak 21 yaşına kadar doncic kadar bu özelliği test edilen çok az oyuncu vardır. Hele LeBron 25 yaşında final serisinde sut atmaya korkuyordu. Kariyerinin dönüm noktasıdır o Dallas serisi.
 El şampiyonluğu Avrupa şampiyonluğu NBA normal sezon ve play-off hepsinde takımının başrolünde olan adam. Muazzam zeki bir oyuncu. Sakatlık haricî doncic'in kariyerini sekteye uğratacak bir şey olacağını da sanmıyorum.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #2693 : 25 Ağustos 2020, 16:09:56 »
Ben doncicin winner olduğunu defalarca kez kanıtladığına inanıyorum. Kobe LeBron izledim jordani çok az izledim atıp tutmak istemem ancak 21 yaşına kadar doncic kadar bu özelliği test edilen çok az oyuncu vardır. Hele LeBron 25 yaşında final serisinde sut atmaya korkuyordu. Kariyerinin dönüm noktasıdır o Dallas serisi.
 El şampiyonluğu Avrupa şampiyonluğu NBA normal sezon ve play-off hepsinde takımının başrolünde olan adam. Muazzam zeki bir oyuncu. Sakatlık haricî doncic'in kariyerini sekteye uğratacak bir şey olacağını da sanmıyorum.

Avrupa şampiyonluğunda başrolde Dragic ve favori deyimle X faktör olan Prepelic in olduğunu hatırlatmak isterim. Hatta Randolph da en az Doncic kadar etkiliydi.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2694 : 26 Ağustos 2020, 09:10:58 »
George kendini hatırlatmış. Dallasi 40+ya yatirmislar.

Tabi gunumuz nba'ini izleyen gencler eskileri cok bilmedikleri için istatistikler iştah kabartıyor olabilir. Her ne kadar her devri kendi içinde değerlendirmek doğru olsa da günümüzde neredeyse sıfır savunma yapıldığı ve yürüyerek turnikeler smaclar atıldığı mac basi 10-15 tane üçlük deneyen oyuncuların oldugu bir nba oldugu gerçeği play offlarda bile değişmiyor.

80ler ve 90larda ise hatta bunu 2000ler için de söyleyebiliriz, kemik sesleri gelirdi sahada. lordan'in gunumuz nba'inde oynamasi durumunda 50-60 arası bir ortalama ile oynayacagini iddia eden azımsanmayacak bir kesim var. Bryon russel bu konuyla ilgili "bugünün kurallarıyla o adam 60 sayi ortalama tuttururdu" demişti. Tabi işin sadece hucum kismi degil oynadigi hemen her yıl jordan en iyi savunma besine de seçilirdi. Bence bugün oyunun her iki yönünü de o dönemin nba'ine en yakın oynayan isimlerin başında leonard geliyor. O döneme en rahat adapte olabilecek isim.
Ote yandan liderlik ve winnerlik konusunda ise John stocton jordan ile ilgili şöyle konuşmuştu " oynamaya karar verdiği sürece, biz geri kalanların oynamak için nasil bir sebebi var merak ediyorsunuz. Bunun heves kırılması ile ilgisi yok ama o nefes aldığı surece takımının kaybetmesine izin vermeyecektir"

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2695 : 31 Ağustos 2020, 15:17:57 »
Clippers şu an dünyadaki en itici takımlardan biri herhalde. Dallas serisinde Doncic'e yaptıkları utanç vericiydi. Çirkef Morris ve ırkçı Harrell başta olmak üzere neredeyse tüm takım pislik içinde. Hele o Morris pisliği seri boyunca Doncic'i sakatlamaya çalıştı, tahrik etti ve dün geceki maçta da kafasına vurdu. NBA yönetiminin amacı da bu çirkefleri konferans finalinde Lakers'ın karşısına çıkarmak olduğundan bu hareketlerin çoğuna göz yumdular.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2696 : 31 Ağustos 2020, 15:49:08 »
Clippers şu an dünyadaki en itici takımlardan biri herhalde. Dallas serisinde Doncic'e yaptıkları utanç vericiydi. Çirkef Morris ve ırkçı Harrell başta olmak üzere neredeyse tüm takım pislik içinde. Hele o Morris pisliği seri boyunca Doncic'i sakatlamaya çalıştı, tahrik etti ve dün geceki maçta da kafasına vurdu. NBA yönetiminin amacı da bu çirkefleri konferans finalinde Lakers'ın karşısına çıkarmak olduğundan bu hareketlerin çoğuna göz yumdular.

Puşt, adamın kafasına osmanlı tokadı indirmiş. Boban'ın da kafa çalışıyor. Başkası olsa; Doncic'i tutmak yerine, birlikte Morris'e dalabilirdi.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #2697 : 31 Ağustos 2020, 16:09:59 »
Öyle bir takımda Kawhi Leonard’ın bütün olaylarda kadraj dışında olmasını görünce bu takım onu hiç hak etmiyor diye düşünüp duruyorum.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2698 : 31 Ağustos 2020, 22:28:50 »
Esas Donovan Mitchell - Murray düellosu muhteşemdi. Ancak maçın son 30 saniyesinde Murray'e yapılan yüzde binlik faulü çalmayan hakemler, devamında Mitchell'i çizgiye gönderdi. Mitchell 51 sayı attı, Murray 50'de kaldı. Maçın kendisi de hakikaten kıran kıranaydı.

Bu arada S Sport dün gece maç seçimlerinde sıçtı. İki tarihi maçı kaçırıp, dandik bir maçla kapattı geceyi. Doncic'in damga vurduğu maçı linkten, bahsettiğim Donovan Mitchell / Murray düellosunun olduğu maçı da indirip izleyebildim. :(

Jamal Murray ile Donovan Mitchell arasındaki düello bir başka seviyeye çıktı. Karşılıklı öyle zor pozisyonlarda, öyle kritik anlarda, öyle "vay bee, bu da girdi!" dedirten şutlar atıyorlar ki... İnanılmaz...

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #2699 : 01 Eylül 2020, 11:52:09 »

donçiç'in geldiği takım belkide dünyanın en çirkef takımı. alışıktır böyle vukuatlara.