Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655236 defa)

0 Üye ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
Ynt: NBA
« Yanıtla #2775 : 18 Şubat 2021, 09:32:59 »
Bu sezon öyle garip bir sezon ki;sonlarda olan Washington 3-4 maç daha kazansa PO yapacaktı.
Neyse ufak ufak takım değerlendirmeleri yapalım.
LA Lakers son şampiyon olarak girdiği sezona çok kötü başlamış durumda.LeBron’un yaşına rağmen oynadığı basketbol ve yan parçalar Schroeder ve Montrezz’in katkılarıyla birlikte batıda 2.sıradalar şu an.Davis çok kötü bir sezon geçirirken,üstüne bir de 3 hafta sahalardan uzak kalacak.Lakers ara takas döneminde kesinlikle potayı savunabilen hareketli bir uzun alması ve şutörlerinin şut atması gerekiyor.

Utah 2018 Bucks,2017(15-16’da olabilir) Hawks gibi bir sezon geçiriyor.Zaten savunma bölümü olarak şanslılar çünkü takımdaki neredeyse her oyuncuda belli bir savunma disiplini var:Gobert liderliğinde iyi bir savunma ve müthiş bir top paylaşım ve hareketliliğine sahipler.Bir yerde fena patlayacaklar ama oynadıkları oyun zevk veriyor.

LA Clippers ise sezona yine çok sallantılı girmelerine rağmen çok iyi bir sezon geçiriyorlar.Kawhi ve PG load management’ın bokunu çıkartmasa belki de şu an liderlerdi.Rol oyuncuları müthiş katkı veriyor ve Lakers’a göre daha komple ve daha iyi basketbol oynayan bir takım görünümündeler.Yalnız PG her an takımı satabilir o yüzden şimdilik şampiyonluk favorim değiller.

Portland’da ise Lillard insanüstü oynamaya devam ediyor.Carmelo ise son yıllardaki en verimli basketbolunu oynuyor.Malum kişide Portland’a katkı veriyor.Tahminim düşecekler çünkü Lillard’ın ayarları bozulduğunda geri tamir edilmesi biraz zaman alıyor.Sezonu 6-8 arası bitirip ilk turda yolcu olurlar.(Portland-LAC bekliyorum)
SA Spurs ise hazır yıldız almadan,kendi yıldızlarını çıkartarak müthiş bir oluşum içerisindeler.Keldon Johnson müthiş bir steal olmuş onlar adına ve DeJounte Murray olgunlaşmış ve kendini daha iyi bir seviyeye çıkartmış.DeMar ise sonunda istediği rolü buldu.Ben Spurs’ün yerinde olsam;Popovic’e sezon sonuna kadar izin verip;takıma biraz yenilgi yaşattırıp takıma bu potansiyelli drafttan bir oyuncu alırdım.Oyuncu işleme konusunda apayrı bir seciyede Spurs takımı.

En sevimli takım Suns’a geldik şimdi.CP3 takası olduğunda inanılmaz mutlu olmuştum çünkü Booker ve Ayton’a en çok uyan veteran yıldız CP3.Tek sıkıntı ise CP3’nin devasa kontratı.Yan parçaları daha düzenli katkı verir hale getirip;Ayton’u bir üst seviyeye çıkartırlarsa işte o zaman Batı’da sürpriz finalist olabilirler.Benim bu sezon beklentim Batı yarı finali ama her şey i yapabilir bu takım.

Denver ise cidden inanılmaz ilginç bir takım.Jokic takım 4-5 galibiyet daha fazla alsaydı şu an MVP sıralamasında uzak ara ilk sırada olacaktı.Takım bir oyuncuyu sabote eder ya,Denver takımı Jokic’i sabote ediyor.Takım olarak geçen seneye göre güç kaybettiler ama yan parçaların(buna bazı günler Murray dahil) bu kadar kötü olması şaşırtıcı.Grant ve Plumlee çok değerli parçalardı ve bence takımın iskeletinin çok önemli parçalarından ikisiydi.Denver ciddi bir takas olmazsa,bu sezonu boşa geçirecek diyebiliriz.
Diğer takımları başka zaman yazmaya çalışacağım ama ibretlik bir sezon oluyor kesinlikle.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2776 : 18 Şubat 2021, 16:14:57 »
lakers hariç katılıyorum lakers zaten playoffta anthony davisi 5 oynatacağı için çember savunucusu sorunu olmayacak geçen senede kritik anlarda ne howard nede mcgee sahadaydı jokic ve valanciunas gibi gibi uzunları savunmak içinde gasol geldi şutörler elbet ritme girecektir zamanla

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #2777 : 18 Şubat 2021, 17:44:15 »
Gasol bu saatten sonra kimseyi savunamaz.Adam oyunda olduğunda rakipler coşuyor.Howard ve McGee atletizmleri ile sorun oluşturuyordu ve rakipleri yıpratıyordu.Hücumda belki daha faydalı olabilir ama NBA’de o ayaklarla işi zor.

Davis işi cidden sakat.Ben Davis’i uzun süre 5 oynatmam çünkü ciddi ciddi ACL kadar ciddi bir sakatlık yaşayabilir.

————————————————-

Memphis ile devam edeyim.Bence doğru oyuncu seçip,doğru parçaları bulma konusunda en iyi takımlardan biri Memphis.Ja evet bir yıldız olacak ama takımın sanki hem marka değerini hem de potansiyelini yükseltecek bir tane daha oyuncu lazım.Kuminga,Green,Cunnnigham,Suggs,Mobley’den birini aslında kapsalar hem o rekabetçi hem de zevkli takımlardan biri olabilir.Bence böyle devam ederlerse poor man’s Denver olacaklar.Doğru hamleler yapmaları şart.J.J sakatlanmasaydı ve Brandon Clarke daha iyi kullanılır ise ben bir patlama bekliyorum Memphis’ten.Sorunları ise bir tane daha yıldız oyuncu.(Beal tam istedikleri parça bence)

GSW ise Klay olsaydı muhtemelen Batı finallerinin en büyük 3 adayından biri olurdu.Curry muhtemelen kariyerinin en iyi sezonunu geçiriyor ama takımın içi cidden boş.Draymond Green pas dolaşımının merkezi olduğunda değerli ama bitirici rolde olduğunda cidden topu bomba gibi fırlatıyor.Oubre sezona felaket girdi ama şimdi biraz toparladı.Yani 4.parçanın böyle biri olması kabul edilebilir ama Klay olmayınca ve rolü artınca saçmalıyor haliyle.
James Wiseman ise bu draftın en potansiyelli ismi olabilir ve bence çok doğru işliyorlar.Kolej tecrübesi yok ve basketbolu cidden NBA’de öğreniyor.Geleceğe çok iyi bir yatırım.Ben bu sene bir şey beklemiyorum GSW’den.

Dallas ise Donlas oldu iyice.Doncic Mavericks bile diyebiliriz.Evet bir oyuncunun böyle muazzam performans sergilemesi çok güzel ve heyecan verici ama Doncic’şn her pasını ne şekilde olursa olsun potaya sallamaları,Doncic’e sınırsız özgürlük vermeleri onları pek ileriye götürmez.Josh Richardson zaten overpaid bir rol oyuncusuydu ve bu sezonda pek isteneni veremiyor.Porzi ise 1 var 3 yok 4 var 2 yok 10 var sezon sonuna kadar yok :(
Ya ciddi hamle yapacaklar ve Doncic’in yanına bir yıldız daha gelecek ya da PO bile yapamayacak bir takım olmaya devam edecekler.Doncic ise bu kadar fiziksel zorlamanın sonunda aşili yırtar zaten.Bu yaşta bu kadar fiziksel yıpranma onun için hiç iyi değil.Ciddi oyun değişiklikleri ve hamleler olmadıkça Doncic’in istatistik kastığı,içi boş TD’lerine devam ettiği takım olmaya devam ederler.
... buradan devam ederim Batı’ya
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2021, 18:13:34 Gönderen: badboys »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2778 : 18 Şubat 2021, 18:29:25 »
iyide gasol atletizmi ile hiç savunma yapmadı ki yıllardır hep oyun bilgisi ile yaptı oda jokic için alındı tabi ki defoları var ama getirdikleri de ortada saha görüşü özelinde 1 senedir nba takımları çok fazla alan savunması deniyor ortaya koyarsın şut tehditi var lakers iyi savunma takımı 10-15dk sürede sırıtmaz asıl sıkıntı harrel olacak bence davis po kadar 5 oynamaz hatta ilk turda bile oynamaz 5 numara rakibe bağlı

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2779 : 20 Şubat 2021, 12:52:21 »
Denver Nugets'ın skoreri Jamal Murray bu gece 50 sayı atmış. Fakat esas ilginç olan şu: Bir defa bile SERBEST ATIŞ KULLANMADAN bunu başarmış. NBA tarihinde daha önce örneğine rastlamadığım bir detay. Serbest atış kullanmadan 50 sayı atmak.  Duyan, bilen... Var mı örneği?

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2780 : 22 Şubat 2021, 18:42:04 »
Şanlı Detroit Pistonsımız yine drafta yattığı için normal sezon bizim için anlam taşımıyor. Playoff'larda rakiplerimizi daha yakından izleyeceğiz artık napalım, alıştık.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2781 : 25 Şubat 2021, 13:22:37 »
Denver Nugets'ın skoreri Jamal Murray bu gece 50 sayı atmış. Fakat esas ilginç olan şu: Bir defa bile SERBEST ATIŞ KULLANMADAN bunu başarmış. NBA tarihinde daha önce örneğine rastlamadığım bir detay. Serbest atış kullanmadan 50 sayı atmak.  Duyan, bilen... Var mı örneği?
Abi Boston'a ne oldu?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2782 : 27 Şubat 2021, 08:56:41 »
Abi Boston'a ne oldu?

Danny Ainge üç sene evvel Isaiah Thomas'ın ahını aldığı günden beri oyun kurucu sorununu çözemediler. Irwing gibi Kemba'da takımın genlerine uygun değil. Çıkıp üç beş maç alabilir tek başına; ama ne o Tatum ve Brown'ın gerisinde üçüncü adam rolü oynayabilecek tarzda bir isim, ne de birinci adam rolünü alacak seviyede... Orada ciddi bir problem yaşıyorlar. Chris Paul'ün geçen sene Oklahoma'nın, bu sene ise Phoenix'in genç isimlerden kurulu kadrolarına atlattığı seviyeyi görünce, Boston'da Jaylen Brown ve Tatum'a ne güzel abilik ederdi diye düşünmeden edemiyorum.
Kemba Walker ve Boston'ın dokusu birbirine uymadı. Tıpkı Irwing'le uyuşmadığı gibi...

Diğer yandan... Takımın çimentosu, görünmez işler mimarı Marcus Smart'ın sakatlığı da taşıyıcı sütunun sallanması gibi bir şeydi onlar için... Bizim iyi zamanlarımızdaki Draymond Green etkisi neyse, Boston'da Marcus Smart odur. Bir çeşit Dyshawn Pierre işte...

Diğer yandan... Neredeyse hiçbir maça tam kadro çıkamadılar. Hastalık vs. Ritim kaybeden genç takımların kimya sorunu... Ayağa kaldıracak "ağabey" görüntüsü de Kemba'da yok. Yine de Doğu Finaline kadar gidecek potansiyeldeler. Ama Kevin Durant orada bunları güle oynaya yer. Terlemeden...

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2783 : 05 Mart 2021, 13:57:44 »
Cedi takas listesine konulmuş Clippers ve Nets istiyormuş

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #2784 : 05 Mart 2021, 14:10:51 »
Parlatmaya çalıştılar ama malzeme bu olunca bir yerden sonra istediğini veremediler.

Cedi bu kadar büyük rolleri kaldıracak oyuncu değil ama çok iyi bir rol oyuncusu olabilir.
Bakalım nereye gidecek.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2785 : 05 Mart 2021, 14:14:31 »
Bence Nets daha uygun jeff green hariç 3-4 çok dolu değil şimdilik Clippers tarafı ise daha kalabalık şuan ki kadrolarla

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2786 : 05 Mart 2021, 14:16:03 »
All Star başlıyor yeni formatla çok güzel oldu Giannis saçma sapan seçimler yapıyordu ona rağmen dengeli oluyordu Durant daha iyi seçimler yaptı

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #2787 : 05 Mart 2021, 14:26:25 »
Giannis arkadaşlık mücadelesi oynayınca pek sarmamıştı.
Yakında Afrika doğumlular vs World yapacak diye korkuyordum Giannis :D
Neyse Durant vs LeBron güzel olur.
FENERBAHÇE

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #2788 : 05 Mart 2021, 14:34:28 »
kadrolar çok dengesiz oldu böyle ya.durant’in kendisi oynasa hadi neyse de böyle olmadı bence yine,2 yıldır rezil seçimler yapıyor james’in karşısındakiler.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2789 : 05 Mart 2021, 14:38:23 »
kadrolar çok dengesiz oldu böyle ya.durant’in kendisi oynasa hadi neyse de böyle olmadı bence yine,2 yıldır rezil seçimler yapıyor james’in karşısındakiler.
Durant oynasa TD ilk beşi kafa kafaya olabilirdi belki iyi tarafı her periyodun ayrı ayrı oynanıp rekabet içinde olması bundan önceki seçimlerde bile başa baş gittiyse bunun her türlü gitmesi lazım
« Son Düzenleme: 05 Mart 2021, 21:48:47 Gönderen: Samet_GFB »