Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655366 defa)

0 Üye ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
Ynt: NBA
« Yanıtla #3075 : 04 Ağustos 2021, 17:12:14 »
kemba walker okc’deki sözleşmesini feshedip new york’a gidiyomuş okc madem takas vs etmeyecekti neden aldı acaba en başında.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #3076 : 04 Ağustos 2021, 17:14:25 »
kemba walker okc’deki sözleşmesini feshedip new york’a gidiyomuş okc madem takas vs etmeyecekti neden aldı acaba en başında.
Draft hakkı aldı :D
Presti draft fetişisti adam.
Draft hakkı dersen istediğini alırsın :D
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3077 : 05 Ağustos 2021, 02:59:02 »
Değerli Pistons fanı Kemal abi’den,Weaver’ın yaptığı bu saçma hamleleri analiz etmesini istiyorum. :)

Detroit’i en kötü şehir diyen Lyles’ı almamız,Cory Joseph’a 40 dakika süre verecek fetiş hocamız sayesinde yine kanser olacağımız ve Olynyk’ı overpaid yapan bu yönetime birkaç söyleyecek şeyin vardır Kemal abi :D

Olynyk'e verilen kontratın 'overpaid' sınıfına girdiğini düşünmüyorum. Mevcut pazar şartlarında ederini aldığını söylemek mümkün. Sonuçta 4-5 oynatabileceğin, dış şutu olan ve sana esneklik sağlayacak bir oyuncu.

Joseph'a zaten çok fazla bir para bağlanmadı. Sonuçta yıllık 5 milyon dolardan 2 yıllık kontrat verildi. Playoff tecrübesi olan, rotasyon içinde aldığı sürelerden şikayet etmeyen ve koçun da güvendiği bir isim. Bu tip oyuncuların soyunma odasındaki görevi daha önemli. Birilerinin de oyuncular ve koç arasında köprü görevi görmesi lazım.

Trey Lyles tarzı hamleler zaten 'ya tutarsa' mantığıyla yapılıyor. Tutmazsa, kontratı zaten ahım şahım değil, salıyorsun. Ben, onun draft dönemini hatırlıyorum. Beğendiğim bir oyuncuydu, hatta birçok kişinin beklenti içinde olduğu bir isimdi. Ama beklenen gelişimi gösteremedi.

Trey'in Detroit şehri için söylediği sözlere takılmamak lazım, Amerika şartlarında yanlış bir şey söylemedi. Şehir, gerek ekonomik gerek suç oranı anlamında dip durumdaydı. Aslında bu bağlamda şunu söylemekte fayda var. Troy Weaver, gül bahçesinde yöneticilik yapmıyor. Heat, Bucks, Celtics, Lakers, Spurs, Mavericks vs vs gibi organizasyonlara oyuncu çekerken sunabileceğin tonla argüman var. Senin elinde şu an böyle bir imkan yok. Bucks 'şampiyon' etkiketiyle hareket ediyor. Takımın yıldızı da belli, bir şekilde düşük kontrata bağlıyorsun birini. Keza Lakers ve Clippers için şampiyonluk mevzusuna da gerek yok. Los Angeles'a getiriyorsun oyuncuyu. Tıpkı bir zamanlar, henüz ABD'de büyük kriz patlamamışken, ikinci Bad Boys döneminde Pistons'ın herkesi bağladığı gibi şimdi de aynısını rakiplerin yapıyor. Dönemsel şeyler bunlar, elbet o devran dönüyor NBA'de.

Pistons, sonuç olarak bir geçiş döneminde. Ben açıkçası bu sezon mutlak playoff beklemiyorum. Gerekirse bir sezon daha yatış olabilir. Zaten sezonun ilk 20 maçlık dönemi, takımın sonunu nasıl planlayacağı konusunda ipucu verir.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3078 : 05 Ağustos 2021, 03:11:46 »
Trey Lyles Denver dönemi baya iyiydi sonra çıkışını devam ettiremedi gittiği yerde idealdi Spurs bulunmaz nimetti onun adına
Kız Olynk her takıma belli seviyede katkı verir Kemal Abi'nin dediklerine ek saha görüşü de iyidir
Joseph'in akarı kokarı yok zaten Casey tutuyor onu Raptors'da baya süre veriyordu düzen top topçusu ne görev verirsen yapar
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2021, 03:12:55 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3079 : 06 Ağustos 2021, 23:53:33 »
Brooklyn Nets,'in yıldızı Kevin Durant'in 4 yıl için 198 milyona sözleşme uzatması bekleniyor.

All-Star G Jimmy Butler has signed a four-year, $184M extension to stay with the Miami Heat
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2021, 18:42:43 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3080 : 09 Ağustos 2021, 12:48:04 »
Alperen yaz liginde ilk maçında 15 SAYI, 15 RBD, 4 BLOK yapmış, Şehmus süre almamış
https://www.youtube.com/watch?v=uErm8OZI8lg
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2021, 12:48:12 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #3081 : 10 Ağustos 2021, 20:04:03 »
Bu gece 2021 draftının ilk sırası ile ikinci sırasındaki isimler Cade Cunningham ile Jalen Green karşı karşıya gelecek.
Cade ilk maç büyük soru işaretleri oluşturdu,Jalen Green zaten 1 yıldır bu seviye adamlara karşı oynuyor ve bu yüzden çok zorlanmadı.
Stewart olsaydı,Alperen vs Stewart güzel olurdu.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3082 : 11 Ağustos 2021, 01:47:44 »
Joel Embiid’in sezon sonunun ardından Ben Simmons’a ulaşmaya çalıştığı fakat Simmons’ın telefonlara CEVAP VERMEDİĞİ belirtildi.
Simmons’ın Sixers’a geri dönmek istemediği NET bir şekilde konuşuluyor!

2-3 gün önce böyle haber vardı hala açmıyor diyorlar klasik simmons üçlük videolarıda düşmeye başlamış :D
https://twitter.com/TheHoopCentral/status/1424806135639404548

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #3083 : 11 Ağustos 2021, 06:38:33 »
Alperen bu maçta iyi oynadı.

Killian Hayes’ten artık umudumu kesmeye başlayacağım.

1 sene daha draftta yatmak gerekiyor ve Rockets muhtemelen bu sene PO zorlayabilir.Alperen sıradışı başladı kariyerine.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #3084 : 12 Ağustos 2021, 02:09:26 »
ömer yurtseven nefis oynamaya devam ediyor maçın en kritik anlarında üst üste 10 sayı atıp maçı uzatmaya taşıdı 23 sayı 11 ribaund 4 blok 1 asist 1 top çalma.sanırım yaz ligi'nde 20-10 civarında bir ortalaması var.obra hocamı dinleseydi çok acayip olabilirdi her şey :D

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #3085 : 13 Ağustos 2021, 11:13:25 »
ömer yurtseven nefis oynamaya devam ediyor maçın en kritik anlarında üst üste 10 sayı atıp maçı uzatmaya taşıdı 23 sayı 11 ribaund 4 blok 1 asist 1 top çalma.sanırım yaz ligi'nde 20-10 civarında bir ortalaması var.obra hocamı dinleseydi çok acayip olabilirdi her şey :D
O malum arkadaş G-League’te de aynı tip istatistikler yapıyordu.Buradaki oyuncular çoğu ya G-League ya da Avrupa’ya dönmeye yakın olan deneyimsiz çaylaklar oluyor.NBA basketbolunda uzunun rolü inanılmaz kısıtlandı ve o yüzden bu şahısın NBA’de barınabilmesi çok zor.

Obra’yı ve kendi kulübünü yüzüstü bırakıp ABD’ye kaçan bir oyuncuya ben saygı duymam.Ama işin ilginci o kolej basketboluna büyük potansiyeller artık ilgi göstermiyor.Jalen Green ve Kuminga birer örnek oldular ve ben daha da bu olayın popülerleşeceğini düşünüyorum.

Alperen bu maç ilk ciddi sınavında afalladı.Tyler Cook’u yok ettikten sonra daha dominant bir maç bekledim ondan.Ama diğer Türklere göre hırsı ve denemesi ile kalıcı olacağını düşünüyorum ben.Garuba’da batırmış :D
G-League fedaisi Jalen Green’de batırmış :D Eh,biz Cade’i batırmasına alıştık biraz da onlar batırsın :)
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #3086 : 13 Ağustos 2021, 15:43:50 »
Ömer ve Alperen'in dış şutlarını geliştirmesi güzel. Belli ki çok çalışıyorlar, özellikle Ömer. Dış şutunu iyi seviyede tuttuğu sürece NBA'de süre bulacaktır ama keşke pivot ihtiyacı olan bir takıma takas olsa.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #3087 : 13 Ağustos 2021, 15:57:50 »
Ömer ve Alperen'in dış şutlarını geliştirmesi güzel. Belli ki çok çalışıyorlar, özellikle Ömer. Dış şutunu iyi seviyede tuttuğu sürece NBA'de süre bulacaktır ama keşke pivot ihtiyacı olan bir takıma takas olsa.
uğur ozan milli takım kampında mehmet okurla özel çalıştılar dedi ikisi için çok büyük nimet memoyla çalışmak çok katkısı olmuştur olacaktır da

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #3088 : 15 Ağustos 2021, 20:15:06 »
Cade Cunningham Jalen Green’e nazaran daha ham bir oyuncu,keşkinleştirmesi gereken yönü daha fazla çünkü Jalen Green’e göre daha fazla hücum ve savunma repertuarına sahip.Jalen Green gerçekten çok garip bir ortama gidiyor,Alperen için de keşke daha uygun bir ortama gitseydi.

Wood,KPJ,Jalen Green’den ona umarım top gelir.Bouknight acayip başladı SL’ye ama NBA’de o kadar çok şut attırmazlar.

Jonathan Kuminga iyi başladı ama GSW sisteminde o şutları sokmak zorunda Yoksa süresi çok kısıtlı olur.Barnes’ı zaten Weaver deli gibi istemişti ama 1.sıradan onu seçmeyeceği için muhtemelen o iş yatmıştı.Ama Barnes bana çok fazla Stanley Johnson vibe’ı veriyor.Sonu benzemesin :D

Bu draft sınıfı çok sağlam cidden.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3089 : 15 Ağustos 2021, 20:27:15 »
Şehmus Nyk maçı performansı

17 dakika
1/6 saha içi
4 sayı