Gönderen Konu: Ömer Faruk Yurtseven  (Okunma sayısı 57409 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ömer Faruk Yurtseven
« Yanıtla #75 : 13 Şubat 2016, 17:16:01 »
Bugün murat murathanoğlu nun çok güzel bir tespiti vardı. Ncaa lerde oyuncu yetiştirmezler, iyi yönün neyse onu kullanırlar diyip engin ve doğuş örneklerini vermişti. 5 sene ilk 5 başladı ama basketbolu gelişmedi diye.

Bencede koç un söyledikleri %100 doğru ve koç haklı. Ama genede bu yaşta bir çocuğu milyonların önüne atmalımıydı bilmiyorum ki bence o kararı da verenler ailesi, menajeri falandır...

Ha şunu da eklemek istiyorum, obra gibi biriyle çalışabilmeyi gerçekten çok isterdim...
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2016, 17:16:38 Gönderen: ayhan »

Çevrimdışı Murat

• Üye
Ynt: Ömer Faruk Yurtseven
« Yanıtla #76 : 13 Şubat 2016, 17:19:56 »
Kore'nin Kim' e yaptığı eziyet mekanizmasını kutlamıyormuşuz biz federasyon/devlet marifetiyle
Kuramıyor muyuz olacaktı. Kusura bakmayın

Çevrimdışı nuevitas

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #77 : 13 Şubat 2016, 19:08:29 »
Ömer kaç yaşındaymış beni ilgilendirmez biz taraftar olarak bu tarz hareketler yapıp obra gibi adamı üzen adama hayatı zehir etmeliyiz kufur veya fiziki şiddet değil ama yaptığına yaptıklarına pişman hale getirmeliyiz ki bundan sonra hiç bi genc oyuncu bu tarz yanlışlara girmesin

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #78 : 13 Şubat 2016, 23:29:01 »
kristaps porzingis'in bile sevilla gibi nispeten avrupa piyasasında geri planda olan bir takımda 4 sene oynayıp 4. sıradan seçildiğini biliyoruz.öyle aman aman sürelerle de değil maç başına 8-10 dk alıyordu ilk 3 yıl. ama koçu avrupa basketbolunun efsanelerinden reneses'di ve olabildiğince zayıf noktalarını geliştirmeye çalıştı. burdan gelmek istediğim nokta şu; avrupa basketbol tarihinin en büyük koçuyla çalışıyorsun.vesely, udoh gibi nba yapmış adamlarla her gun 2 idman yapıyorsun takım senin gelişmen için seferber olmuş ve önünde porzingis gibi bir örnek de var.nba hayaline kimse birşey diyemez ama tüm bu faktörler ve porzingis örneğini önüne koyup hala takımı,önerilen kontratı, koçu görmezden gelebiliyorsan siktir git zaten kardeşim. fenerbahçe basketbol takımını 2 senedir bu kadar başarılı yapan yetenekten önce takımdaşlık ve iyi karakterdir. ve ne şimdi ne de gelecekte takımın bu tür karaktersizlere ihtiyacı var. güle güle karşim umarım draft edilip nba'de oynarsın ve çıktığın ilk maçta porzingis o kuru götünü s...
Doktor canını yerim ama göt möt karıştırma.
%200 aynı dileklerimi sunuyorum.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #79 : 13 Şubat 2016, 23:48:45 »
Bu hışır kaç yaşında ki... NBA yönetimi birkaç sene evvel NBA'e giriş konusunda yaş sınırı getirdi. 19 yaşına adım atmadan NBA olma şansları yok.

NCAA konusuna gelince... NCAA dünyanın en ciddi amatör spor organizasyonudur. Yaptığı spordan bir defa bile olsa maaş alan ve para kazanan kişilerin bu gerçekten amatör olan ligde oynamasına ASLA ve ASLA izin vermezler. Nitekim Enes Kanter'in oynamasına izin vermediler ve malın bir senesi heba oldu. Hakikaten bu Üniversiteler Birliği Spor Organizasyonu saygı duyulacak kadar prensip sahibidir. Kimsenin gözünün yaşına bakmaz. Herhangi bir okuldan diğerine transfere izin vermezler. Burs haricinde para ödendiği tespit edilirse anında ceza verir ve lisans iptali gerçekleşir. Öğrenciler sadece burs karşılığı o okullar adına spor yaparlar. Ayrıca bir çok NCAA takımının uyguladığı kural: Ders notları belli derecenin altında kalan oyuncular kadro dışı bırakılır. Müthiş bir şey...

Çevrimdışı Afiliadam

• Üye
  • Yer: İstanbul - Adana
  • https://twitter.com/Afiliadam
« Yanıtla #80 : 14 Şubat 2016, 00:11:28 »
Ömer kulüp tarafından hesabına yatırılan paranın tek kuruşuna bile dokunmamış ama iade de etmemiş. Acaba bu durumda nasıl bir karar çıkar.

Parayı çekmemek demek zaten bu işin uzun zamandır planlandığı anlamına geliyor ayıp vallahi ayıp.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
#IngaOrekhova

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #81 : 14 Şubat 2016, 01:03:56 »
Büyüdüğü yerin kıymetini bilen, klubünü özümseyen ve 3-4 yıl üst düzeyde katkı verecek kadirşinas oyuncu çıkacak mı altyapıdan; çok merak ediyorum. Görebilecek miyiz acaba o günleri... Nerede, ketenpere peşinde, ilk fırsatta tüyüp gitme derdinde kıtırpiyöz var; bize denk geliyor. Ha ne oluyor, düzgün yerli oyuncu zaten olmadığından, bizden yetişen yetenekliler de - malum - çakallık koştuğundan, EL'de kazandığın maçta (es kaza) hiç yerli oyuncu oynamadı diye bazı gevşekler takımın başarısına bok atma çabasına giriyorlar. Ha tabi, forumda konusu açıldığı üzere, bir de bu işin yabancı sınırlaması kısmı var. Umarım bu konuda da fazla geçmeden gerekenler yapılır.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #82 : 14 Şubat 2016, 01:11:28 »
Ben önerimde ısrarcıyım. Bizimkiler niye kıta dışına kapağı atmak istiyor diye ağlamaya lüzum yok. Buradan oraya serbest geçişe engel olamıyorsak, oradan buraya serbest geçişe de sınır koymayalım. Sınır olmasın. Biz kârlı çıkarız. Garanti. Bizden oraya gidecek iki kişi çıkarsa, oradan buraya on kişi getiririz.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #83 : 14 Şubat 2016, 03:57:05 »
Ömer kulüp tarafından hesabına yatırılan paranın tek kuruşuna bile dokunmamış ama iade de etmemiş. Acaba bu durumda nasıl bir karar çıkar.

Parayı çekmemek demek zaten bu işin uzun zamandır planlandığı anlamına geliyor ayıp vallahi ayıp.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Eğer böyle bişey yaptıysa bu kansızlıktır resmen.. Bu yaşımda basketbolu sakatlık yüzünden bırakmış biri olarak giderim çağırsalar köpek gibi de oynarım !! Ama bu Nasıl kansızlıktır ki oyuna giriyor sayı attığında tüm salon heyecanlanıyor coşuyor ama gel gelelim zeka küpü o sırada hinlik düşünüyor valla eğer bu doğruysa ağzımdan çıkacak her kötü söz için Allah affetsin

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #84 : 14 Şubat 2016, 03:59:10 »
Biz Türkler ile Avrupalı arasındaki farkı tam olarak özetleyen bir olay oldu bu diyim siz benden tecrübelisiniz anlarsınız ne demek istediğimi..

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #85 : 14 Şubat 2016, 07:34:59 »
Hadi diyelim ozur diledi vs ... yeni kontrati reddetmis ... bu demektir ki karari coktan vermis.... sene sonu yok ...

O is bitmis uzatmalari oynuyoruz ...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Barış Eymen

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #86 : 14 Şubat 2016, 09:58:14 »
Uzun zamandır kişisel bir yanlış değil, Fenerbahçe'ye yapılan yanlış konuşmamıştık.

Nedeni, müsebbibi bellidir.

Sadece bunun için dahi Obradoviç'e minnet duymalıyız. Ömer Faruk'un da gözünün yaşına bakmamalıyız.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #87 : 14 Şubat 2016, 10:57:03 »
Oyuncunun gelecekle ilgili planlarindan kulubun habersiz olma ihtimali olmaz bence kaldiki zaten sozlesmeyi de imzalamamis kaldi ki kulubun haberi yoksa oyuncuyu suclamam ben

Yaptigi saygisizlik var kocta bunu anlatti mactan sonraki basin toplantisinda acikladi farkli birsey olsaydi onuda soylerdi koc mesaji gayet netti omer faruk icinde kulup icin de hayirlisi olsun

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #88 : 14 Şubat 2016, 11:34:27 »
Yazılanlar doğruysa Bogdanovic, Pero Antic, Kalinic, Vesely ve kaptan Melih, twitter'da Ömer'i takipten çıkarmış. Üstü çizilmiş gibi
FENERBAHÇE

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #89 : 14 Şubat 2016, 11:43:51 »
Ben önerimde ısrarcıyım. Bizimkiler niye kıta dışına kapağı atmak istiyor diye ağlamaya lüzum yok. Buradan oraya serbest geçişe engel olamıyorsak, oradan buraya serbest geçişe de sınır koymayalım. Sınır olmasın. Biz kârlı çıkarız. Garanti. Bizden oraya gidecek iki kişi çıkarsa, oradan buraya on kişi getiririz.
Aynen abi. Kulüp her sene alt yapıya 1 milyon euro harcıyormuş. Bir gıdım hayrını da görmüyoruz. Bu sınırlama sevdası nedir bir türlü anlayamadım. Milli takım oyuncularına  şöyle bir bakıyorum tecrübelisinden gencine elle tutulur kim var?

Ayrıca şunu da göremiyorlar, İvkoviç'de, Obradoviç'de azıcık umut ışığı görsün, gelecek vaad eden oyuncuları kazandırmak için büyük çaba içerisindeler. Ama ne yazık ki bizim Türk oyuncular ya çalışmayı sevmiyorlar, ya da böyle nankörler.
FENERBAHÇE