Gönderen Konu: Ömer Faruk Yurtseven  (Okunma sayısı 57383 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: Ömer Faruk Yurtseven
« Yanıtla #45 : 12 Şubat 2016, 11:41:24 »
Başka bir topiğe (YABANCI SINIRLAMASI konusuna) yazdım ama sanırım o mesajın asıl yeri burası... İşin temeli bazı yerli menajerlerden kaynaklı... Şunu yazdım:

Şu an Ömer Faruk'u çağıran NBA değil. Türk menajerler onun sırtından para kazanmak için aklını çelip, Amerika'da bir Üniversite'den burs alacak. Ve Üniversite Ligi'nde (temel ihtiyaçları dışında) tek kuruş para almadan, kendisini ispatlamak ve NBA'in dikkatini çekmek için oynayacak. Sanırım menajerlerin yaklaşımı şu oluyor: "Burada gözden ıraksın. Amerika'da iyi bir üniversiteden burs kaptık mı daha göz önünde olursun." Aslında şu konjonktürde Euroleague oyuncusu olarak drafta gitse kesinlikle daha çok dikkat çeker. Çünkü orada çok fazla üniversite, konferans, Divicion bilmem ne var ve patates tarlası gibi oyuncu havuzu... Sivrilmek sadece 24 takımın mücadele ettiği ve nispeten saygı görmeye başlamış bir ligde kesinlikle daha kolay olur. Mesela bu sene başında Bjelica'yı Euroleague MVP'si diye anons ettiler. Amerikalı spiker de birkaç defa tekrar etti. Eskiden olsa umursanmazdı. Hani kendisi açısından da mantıksız yaptığı...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : 12 Şubat 2016, 12:06:38 »
Pensyvanya yerine bizim başkan buna penisilin,azisilin vereymiş iyiymiş,bu penis kafalıdan bi mok olmazmış zaten...

bu üye. bu mesajından dolayı Hakan Yaman tarafından banlanmıştır....

abiler dostlar kardeşler , dedeler ...

elimizden geldiğince yazılanlara karışmıyoruz, kimseyi cart curt zart zurt diye çok fazla uyarmıyoruz, tamam ben ara sıra hadsizlik yapıp herkese de karışıyor olabilirim, nazımın geçtiklerine de takılıyorum kızıyorum hatta ama biraz da samimiyete istinaden

ama burası bi forum, bokunu çıkartmamak lazım.. ne oldu yani '' Penis '' yazmak ile '' Sik '' yazmak arasında ne fark var.
bizler mal mıyız..
burada 16 yaşında üye kardeşimiz de var. 17 20 30 40 yaşlarında hanımefendiler de var. adabına uygun hepimiz küfür ediyoruz , ben de dahil ama bu kimseyi rahatsız edecek seviyede değil zaten en kötü siliyoruz çaktırmadan , küfür edenlerin de gönlünü kırmadan olayı hallediyoruz
ama 42 yaşında Diş Hekimi birisi şu yukarıdaki şeyleri yazıyorsa Hakan abinin de dediği gibi söyleyecek bir kelime ben bulamıyorum...

daha fazla hakaret etmeyeceğim ama o zihniyette bir adam bu forumda olmayacak. gitsin başka mecralarda kendisini tatmin etsin..

Ömer Faruk eşşeklik etmiş olabilir çok büyk hata yapmış olaibilir ama burada kendisine yukarıki o cümleleri söyletemeyiz..

ayıp.....

Çevrimdışı Afgan

• Üye
  • Yer: Afganistan
« Yanıtla #47 : 12 Şubat 2016, 12:27:51 »
Ömer in yaptığı yanlış ancak bu yaşta birinin hata yapması normal, benim anlamadığım kulüpten biri cikipta omere bu yaptığın yanlış. Git hocayla konuş önce, menejerin gazına gelme dememismi. Gençlerle ilgilenen, onlara yol gösteren antrenör ve eski oyuncular yokmu. Yolu açık olsun, artık Fenerbahçe kariyeri son bulmuştur

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #48 : 12 Şubat 2016, 12:36:00 »
Ya cem bence bu konuyu bile kapat...takım üzerinde negatif etki olmasın..Fener'i istemeyeni ben ne isteyecem...Güle güle hanci en ci ey ey takımına gidecekse gitsin bana ne...biz pao'ya deplasmanda çuf çufluyo muyuz ona bakalım

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : 12 Şubat 2016, 13:10:48 »
Ya cem bence bu konuyu bile kapat...takım üzerinde negatif etki olmasın..Fener'i istemeyeni ben ne isteyecem...Güle güle hanci en ci ey ey takımına gidecekse gitsin bana ne...biz pao'ya deplasmanda çuf çufluyo muyuz ona bakalım
aynen abi Fenerbahçe'ye aidiyet hissetmeyen insan istediği yere gidebilir...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #50 : 12 Şubat 2016, 13:11:33 »
Ömer in yaptığı yanlış ancak bu yaşta birinin hata yapması normal, benim anlamadığım kulüpten biri cikipta omere bu yaptığın yanlış. Git hocayla konuş önce, menejerin gazına gelme dememismi. Gençlerle ilgilenen, onlara yol gösteren antrenör ve eski oyuncular yokmu. Yolu açık olsun, artık Fenerbahçe kariyeri son bulmuştur
dostum burada bence aile faktörü devreye girmiştir diye düşünüyorum..
ailesi etrafındaki büyükleri ile beraber böyle bi karar almıştı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #51 : 12 Şubat 2016, 13:16:32 »
Bu konu önümüzdeki sezon yeniden yabancı sınırı isteyenlere karşı elimizi güçlendirecek bir probleme dönüştürülebilir. Takımın motivasyonuyla filan ilgisi yok. Ömer gidecekmiş diye burada konuşulanların takım üzerinde nasıl bir negatif etki olabilir ki? Sonuçta taraftar bunu bir yerde, bir şekilde konuşulacak. Sümen altı ederek meseleler sadece ertelenir ama çözülmez. O gitsin, bu da gitsin, şu da... Bunun sınırı yok ki.

Ayrıca kullanabilene her kriz bir kazanç kapısıdır. Buradan Federasyon'a yüklenmek lazım. Yabancı sınırı konusunda...

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #52 : 12 Şubat 2016, 13:18:07 »
dostum burada bence aile faktörü devreye girmiştir diye düşünüyorum..
ailesi etrafındaki büyükleri ile beraber böyle bi karar almıştı.

ailelerin derdi egitim muhtemelen...ama orada daha egıtım alabılır ama daha ıyı oyuncu olamaz...arada kaynaycak; cunku vucudu gelisimini tamlmadı bence..enes farlıydı..

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #53 : 12 Şubat 2016, 13:18:51 »
Ömer olayındada Aile başrolde.. Neyse. Kendi kaybedecek.. 3 senesi heba olacak...

Enes Ncaa de olmayacağını bile bile gitti. Oysa burada kalsa başka boyuta çıkardı.. Neyse..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #54 : 12 Şubat 2016, 13:42:42 »
Bu konu önümüzdeki sezon yeniden yabancı sınırı isteyenlere karşı elimizi güçlendirecek bir probleme dönüştürülebilir.

Ayrıca kullanabilene her kriz bir kazanç kapısıdır. Buradan Federasyon'a yüklenmek lazım. Yabancı sınırı konusunda...
İnşallah öyle olur. Zira şu sınır konusundan, sınırlama zihniyetinden nefret ediyorum. Geçmişten bu yana yabancı sınırı yüzünden erkek-kadın basketbol, kadın voleybol ve daha eskilere gidersek futbolda  (Ali Şen döneminde Uche-Högh-Okocha varken Amokachi alınacaktı sınıra takılmış ve bjk almıştı.) tüm olası şampiyonluklarımıza set çekilmiştir.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #55 : 12 Şubat 2016, 13:57:25 »
...
ama 42 yaşında Diş Hekimi birisi şu yukarıdaki şeyleri yazıyorsa...

Giden kişinin veya cevap hakkı olmayan birisinin ardından yorum yapmam elbette hoş değil. Ama toplumumuzun eğitim seviyesi, (eğitimden kastım diploma değil) kültürünün ne seviyede olduğunun görülmesi açısından bu arkadaşımızın yaptığı yorum çok anlamlı. Geçenlerde yine kendi yazdığı bir yazıda ebeveynlerinden birisinin doktor olduğunu söylemişti.

Aile büyüğü doktor, kendisi doktor (diş hekimi) ve yaptığı yoruma bak!

Gerçekten dehşete düşüyorum, mideme kramplar giriyor, psikolojim bozuluyor.

Sözüm sadece söz konusu arkadaşımıza değil, içimizde eğitimli ve kültürlü olarak saygı gören ama "okumuş olmaktan" başka bir vasfı olmayan tüm eğitimlilere.

Özellikle sosyal paylaşım mecralarından sonra gördüklerim beni daha da karamsar yapıyor. NE OLACAK BU ÜLKENİN HALİ !

Okumuş, belli makam ve mevkilere gelmiş koca koca insanların inandığı şeyler, kurduğu cümleler tek kelime ile akıllara ziyan. Ve maalesef bu tür insanlar aramızda eğitmenlik yapıp öğrenci yetiştiriyor.  Yöneticilik yapıp iş yönetiyor... Sonra da sağlıklı toplum, bilinçli bireyler bekliyoruz.

Bu konuda gerçekten çok doluyum. Ve konu dışına çıktığım için de herkesin affına sığınıyorum.

Ömer Faruk'a gelince; Tüm yukarıda saydığım koca koca sözüm ona eğitimli ve kültürlü insanların yanında, 17 yaşındaki Ömer'in yaptığı devede kulak kalır.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Kurtaysmet

• Üye
  • Bu kez olacak...
« Yanıtla #56 : 12 Şubat 2016, 13:59:13 »
Yalnız tercüman ablamız çok eksik tercüme etti , Obradaviç anormal derecede kızgın ve kırgındı.Koç'un söylediklerini çok yansıtamadı

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #57 : 12 Şubat 2016, 14:11:23 »
Tüm branşlarda İbrahim Kutluay'dan başka alt yapımızdan çıkıp bize büyük fayda sağlayan kaç sporcu var son 30 yılda?
Komple kapatsak alt yapıları nasıl olur?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #58 : 12 Şubat 2016, 14:15:23 »
Giden kişinin veya cevap hakkı olmayan birisinin ardından yorum yapmam elbette hoş değil. Ama toplumumuzun eğitim seviyesi, (eğitimden kastım diploma değil) kültürünün ne seviyede olduğunun görülmesi açısından bu arkadaşımızın yaptığı yorum çok anlamlı. Geçenlerde yine kendi yazdığı bir yazıda ebeveynlerinden birisinin doktor olduğunu söylemişti.

Aile büyüğü doktor, kendisi doktor (diş hekimi) ve yaptığı yoruma bak!

Gerçekten dehşete düşüyorum, mideme kramplar giriyor, psikolojim bozuluyor.

Sözüm sadece söz konusu arkadaşımıza değil, içimizde eğitimli ve kültürlü olarak saygı gören ama "okumuş olmaktan" başka bir vasfı olmayan tüm eğitimlilere.

Özellikle sosyal paylaşım mecralarından sonra gördüklerim beni daha da karamsar yapıyor. NE OLACAK BU ÜLKENİN HALİ !

Okumuş, belli makam ve mevkilere gelmiş koca koca insanların inandığı şeyler, kurduğu cümleler tek kelime ile akıllara ziyan. Ve maalesef bu tür insanlar aramızda eğitmenlik yapıp öğrenci yetiştiriyor.  Yöneticilik yapıp iş yönetiyor... Sonra da sağlıklı toplum, bilinçli bireyler bekliyoruz.

Bu konuda gerçekten çok doluyum. Ve konu dışına çıktığım için de herkesin affına sığınıyorum.

Ömer Faruk'a gelince; Tüm yukarıda saydığım koca koca sözüm ona eğitimli ve kültürlü insanların yanında, 17 yaşındaki Ömer'in yaptığı devede kulak kalır.
abim. başından sonuna o kadar güzel şeyler yazdın ki söyleyecek tek şey yok..

Çevrimdışı masiva

• Üye
« Yanıtla #59 : 12 Şubat 2016, 14:29:24 »
Şu alt yapıdan bir hayır göremedik gitti 😡
Doruklara sevdalandım 🇺🇦