Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1976225 defa)

0 Üye ve 35 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7695 : 18 Mayıs 2021, 14:54:16 »
O kız gelmez Rusya falan yapar.Plum gelsin.

Çevrimdışı xtremre

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #7696 : 18 Mayıs 2021, 15:02:29 »
İonescu/Olcay
McBride/Sevgi
Iagupova/Tuğçe
Sabally/Kuier
Ciak/Stokes

2021-2022 sezonu FB Öznur Kablo Kadrosu ( Büyük İhtimallle

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #7697 : 18 Mayıs 2021, 15:02:47 »
Griner ve Stewart varken Eka’ya gidemez.

Kursk’a da gideceğini sanmıyorum.
Gelirse bize gelir.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7698 : 18 Mayıs 2021, 16:29:11 »
Bu arada tw'da inanılmaz bir sabrina yüceltmesi yapılıyor belli bir kesim tarafından.Ciddi ciddi son yıllarda wnba-el dahil olmak üzere en beğendiğim 5 hatta 3 kısadan biridir sabrina tartışmasız.Ama bu eleştirilerin gereksiz derecede abartılı bir biçimde pozitif olması hiç iyi bir görüntü değil bence,hatta öyle ki,bazıları bayan basketbolunun en iyisi dememiş ama diyecek konuma getirmiş neredeyse.Eğer getirmeyi başarabilirsek alinayla birlikte bu takımın en önemli ismi olacaktır şüphesiz ama sadece bir sabrina eklemesi seni eka karşısında direk şampiyon yapmayacak,millet gerçekten sadece bu transferle el şampiyonluğu falan gelecek sanıyor.Uzun rotasyonumuzda sabally ve kiahnın yanında hala adam akıllı yedek yok neredeyse,sadece ciak geldi ve o bile kesin değil.Kaldı ki,izlemedim ama son wnba maçında 8 top kaybı yapmış,muhtemelen sıkıştırma getirilmiştir çoğu pozisyonda o yüzden de bu rakam bu kadar yüksek olabilir tabi,bu dolaylı yoldan ne kadar özel bir oyuncu olduğunu gösterir en kötü senaryoda bile,ama henüz daha 23 yaşındaki bir oyuncudan bahsediyoruz.Yani bizim için çok büyük bir lüks tabi gelme ihtimali bile her şeyden önce,ama en azından wnba de bile ortalamasına kavuşması için en az 1 sene herhangi bir sakatlık yaşamadan normal sezon tamamlaması lazım(el için her şartta yıldız tabi ki,burada sadece wnba için konuşuyorum).Evet potansiyel olarak sınırı belkide son yıllardaki wnba kısalarının bile birçoğundan daha üstte ama bu yaşında bir oyuncuya bu kadar olumlu-olumsuz yüklenilmesi doğru değil bence.
Wnbade eskisi gibi kisalar cikmiyor. Bird yaşlandı, taurasi yaşlandı, moore kac yildir yok, Angel var mi yok mu belli degil, augustus bıraktı. Sayabilecegin isimler wandersloot, quigley, colier, deshields,  loyd gibi isimler. Ionescu bu isimlerin hepsinin üstüne çıkabilecek bir potansiyeli var. Kariyeri sonunda cikar çıkamaz bilemem. Profesyonel olarak ne kadar kendisini bu oyuna vereceği ile alakalı. Kolej liginde tripple double rekorunu elinde bulunduruyor, ayrica 2000-1000-1000 istatistigine ulaşan ilk oyuncu. Su aşamada amerikanın en popüler ve gozde isimlerinden birisi. Bird sonrasi da direksiyonun emanet edileceği isim. Övgüleri görmedim ama söylenen şeylerin çoğunu hakeder ionescu. Çoğu kişi tanımaz, tanıyıp da övgüler yagdiranlari görünce havaya girmişlerdir ama gelirse zaten aidiyet duygusu da klup içinde kazanırsa sporla ic içe olup da tanımayan kalmaz kendisini.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #7699 : 18 Mayıs 2021, 17:14:45 »
Wnbade eskisi gibi kisalar cikmiyor. Bird yaşlandı, taurasi yaşlandı, moore kac yildir yok, Angel var mi yok mu belli degil, augustus bıraktı. Sayabilecegin isimler wandersloot, quigley, colier, deshields,  loyd gibi isimler. Ionescu bu isimlerin hepsinin üstüne çıkabilecek bir potansiyeli var. Kariyeri sonunda cikar çıkamaz bilemem. Profesyonel olarak ne kadar kendisini bu oyuna vereceği ile alakalı. Kolej liginde tripple double rekorunu elinde bulunduruyor, ayrica 2000-1000-1000 istatistigine ulaşan ilk oyuncu. Su aşamada amerikanın en popüler ve gozde isimlerinden birisi. Bird sonrasi da direksiyonun emanet edileceği isim. Övgüleri görmedim ama söylenen şeylerin çoğunu hakeder ionescu. Çoğu kişi tanımaz, tanıyıp da övgüler yagdiranlari görünce havaya girmişlerdir ama gelirse zaten aidiyet duygusu da klup içinde kazanırsa sporla ic içe olup da tanımayan kalmaz kendisini.
Bu yazanların çoğu muhtemelen sadece ismini duyanlar zaten,övgüleri hakediyor tabi o konuda herkes aynı fikirde zaten.Bir örnek vereceğim ama bu örneği ,bu söyleyeceğim kişinin sabrinayla aynı seviyede olduğunu düşündüğüm için falan değil,beklentisi gereksiz yükseltildiği için belkide wnba kariyeri başlamadan bittiği için yazacağım.Kelsey Plum,kolej kariyerini 3527 sayıyla kolej tarihindeki en skorer isim olarak tamamladı,aynı zamanda tek sezonda 1080 sayıyla bir sezonda bir oyuncu tarafından kaydedilen en yüksek sayıya ulaşmış,bir de 57 sayılık bir maçı vardı ama o tek maç üzerinden rekor olarak mı duruyor onu bilmiyorum,sonuç olarak plum kolej kariyerinde bu kadar büyük bir geçmişe sahip olmasına rağmen beklentilerin altında kalması sebebiyle iyice ortalama bir oyuncuya dönüştü,şimdi maç başına 11sayı,4asist gibi sıradan ortalamalarla oynuyor.Şöyle bir durum var tabi,bu iki oyuncuda bambaşka profiller,plum sadece atıcı,sabrinaysa takımı da oynatabilen bir isim.Bu yüzden bile plumla kıyaslanamayacak kadar ayrı seviyedeler bencede.Ama dediğim gibi kız daha adam akıllı bir sezon bile tamamlayamadı sakatlığından dolayı.En azından iyi-kötü bir sezonu geride bıraksın,o duruma göre zaten goat tartışmaları bile çıkartılır belki libertyde iyi bir sezon geçirirse.Ama şu aşamada wnba için sadece takımının yıldızı olarak değerlendirmek daha doğru,ileride de kendini wnba deki bu isimlerin arasına bir şekilde yazdıracaktır zaten.Ama el için olmasada en azından wnba için bir süre tanımak lazım kendisine

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #7700 : 19 Mayıs 2021, 03:33:29 »
Ionescu,lynx karşısında 3.çeyreğin sonunda 21 sayı,9 asist,7 ribaunda ulaştı.Bu maç özelinde oyun içi farkındalığı şu ana kadar üst seviyede
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2021, 03:43:15 Gönderen: Scorpionur »

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #7701 : 19 Mayıs 2021, 04:03:57 »
Ionescu,lynx karşısında 3.çeyreğin sonunda 21 sayı,9 asist,7 ribaunda ulaştı.Bu maç özelinde oyun içi farkındalığı şu ana kadar üst seviyede
Maçı 26sayı,12 asist,10 ribaundla tamamladı ve wnba tarihinde normal sezonda td performansı sergileyen 9.oyuncu oldu.Zorluk açısındansa bu listede margo dydek ve lisa leslie den sonra en iyi 3.performans diyebiliriz.
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2021, 04:06:38 Gönderen: Scorpionur »

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #7702 : 19 Mayıs 2021, 10:10:00 »
Bu kız alev alıyor resmen. Inşallah alabiliriz.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #7703 : 19 Mayıs 2021, 10:34:25 »
Bisiy biliyoruz ki söylüyoruz arkadaslar. Ben neden bu kadar çok istiyorum ve israr ediyorum inşallah gelince görürsünüz.

Ayrica wnbade sadece 5.resmi maci bu ve ilk trippleini yapti. Daha cok yapar bunu.
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2021, 10:35:36 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #7704 : 19 Mayıs 2021, 11:34:02 »
180mi boyu.Daha uzun gibi.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #7705 : 19 Mayıs 2021, 12:25:31 »
Diana Taurasi gibi, gerçekten haksız rekâbete sebebiyet veriyor. Ayrıca Tom Abi haklı, 1.85 sanki.

Eka'nın uzun rotasyonu yüzünden hâlâ Cambage'i tercih ederim ama bu kız her baktığımda daha dehşet gözüküyor gözüme. Tek başına takım mübârek.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #7706 : 19 Mayıs 2021, 12:32:41 »
Ionescu’ya gerek yok bence.Bizim koça fazla gelir Ionescu.
Yok mu Thomas gibi vasat Amerikalı onları alalım biz.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #7707 : 19 Mayıs 2021, 13:08:52 »
Bisiy biliyoruz ki söylüyoruz arkadaslar. Ben neden bu kadar çok istiyorum ve israr ediyorum inşallah gelince görürsünüz.

Ayrica wnbade sadece 5.resmi maci bu ve ilk trippleini yapti. Daha cok yapar bunu.
Abi alemsin valla  ;D Kızı sadece sen değil ki herkes beğeniyor zaten,burada asıl olay kaybettiğimiz finalin sebebi bu kadar açıkken bu sorunu çözebilecek birinin gelip gelemeyeceği,yoksa çok afedersin ama manyak mı millette wnba tarihine son yıllarda gelmiş en büyük yeteneği elinin tersiyle itecek.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #7708 : 19 Mayıs 2021, 13:11:35 »
Diana Taurasi gibi, gerçekten haksız rekâbete sebebiyet veriyor. Ayrıca Tom Abi haklı, 1.85 sanki.

Eka'nın uzun rotasyonu yüzünden hâlâ Cambage'i tercih ederim ama bu kız her baktığımda daha dehşet gözüküyor gözüme. Tek başına takım mübârek.
Tam olarak bundan bahsediyorum ben de abi.Ama bu kıtadışı mevzusu çok can sıkıyor işte.Yani eğer yıldız bir uzun gelmeyecekse yine ciakla falan idare edebiliriz belki bir ihtimal,o zaman sabrinayı tercih etmemek için önümüzde hiçbir engel kalmıyor,ama şu an kısa haricinde ne bir isim çıkıyor ne bir şey,yani hiç beklenmedik bir anda baya şok bir isim mi gelecek diye düşünmüyor da değilim

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #7709 : 19 Mayıs 2021, 13:50:40 »
Abi alemsin valla  ;D Kızı sadece sen değil ki herkes beğeniyor zaten,burada asıl olay kaybettiğimiz finalin sebebi bu kadar açıkken bu sorunu çözebilecek birinin gelip gelemeyeceği,yoksa çok afedersin ama manyak mı millette wnba tarihine son yıllarda gelmiş en büyük yeteneği elinin tersiyle itecek.
Ben kolejden beri söylüyorum bu kızı ama, fark orada :)