Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1976572 defa)

Tom Hanks, Maldonado ve 40 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7860 : 04 Haziran 2021, 12:33:37 »
Ilk şampiyonluğumuzu aldığımızda sen daha yeni doğmuşsun. Ogun bugündür sube hep gelişim gösterdi ama bir yerde o gelişim hep tıkandı. Sadece taurasi ve pennyli kadro cok buyuk ihtimalle eurolagui kazanacaktı ama onda da başka faktörlerle sampiyonlugumuz engellendi.
Sen cok iyi niyetli dusunuyorsun ve hep varsayımlarla konuşuyorsun. Ben ise o gecmis 23 senenin tecrübesi ile konuşuyorum. Biz devre arasında moore,  cambage, bonner vs yapabilecek bir şube zihniyetine sahip değiliz. Gelecek isimler bench katkısı verecek laura, vitola tarzi 3.sinif bile denmeyecek isimler. Bu sene de farklı olmaz. Yine top8 yada f4 yapıp doneriz ligimize.
Abi nasıl bir fikir anlayışınız var çözemedim gerçekten sizi.Ben ilk şampiyonlukta doğmuşumdur veya doğmamışımdır ayrı konu,bu tip şeyleri istediğiniz kadar söyleyebilirsiniz takılmam öyle söylemlere.Geçmiş 23 senenin tecrübesiyle konuşuyorum diyorsunuz ama her şeyi 23 seneki anlayışla tamamen aynı olacağını söylüyorsunuz.E o zaman biz ne yaparsak yapalım sizin gözünüzde şampiyon olamayacakmışız zaten,boşuna uğraşıyoruz o zaman kapatalım komple bu branşı.Yani gerçekten görüşlerinize saygı duyuyorum ama bahsettiğiniz şampiyonluğu elde edebilmek için aramızda bizim bütçemizin 10 katına sahip bir takımla yarıştığımızı görmüyorsunuz sanırım.Sabrinayı alalım,onu alalım,bunu alalım değil mevzu.Saydığınız her isim istatistikleri kötüyse kötü,iyiyse iyi oyuncu olmuyor.Aynı şeyi sabrina örneğinde de yaptınız.Sabrina gelseydi biz kesin şampiyon olmayacaktık,kusura bakmayın ama fazla hayalci düşünüyorsunuz bence bu konularda.Biz ekayla aynı imkanlara sahip bir takım değiliz.Mevcut şartlarda da olabilecek en uygun kadro kuruluyor,söylediğiniz isimlerde gelse öyle elimizi kolumuzu sallaya sallaya el şampiyonu falanda olamayız yani,o yüzden şu alındı bu alındı bu alınmadığı için şampiyon olamayacağız o gelseydi şampiyonduk anlayışı yerine bence sezon ilerleyince sonuçlara göre bu tip eleştirileri yapmak en doğrusu,sizin yaptığınız tamamen ''ben demiştim,bunu yapmadıkları için bu olmadı'' cılığa tekabül ediyor,hoş değil.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7861 : 04 Haziran 2021, 13:04:05 »
Abi nasıl bir fikir anlayışınız var çözemedim gerçekten sizi.Ben ilk şampiyonlukta doğmuşumdur veya doğmamışımdır ayrı konu,bu tip şeyleri istediğiniz kadar söyleyebilirsiniz takılmam öyle söylemlere.Geçmiş 23 senenin tecrübesiyle konuşuyorum diyorsunuz ama her şeyi 23 seneki anlayışla tamamen aynı olacağını söylüyorsunuz.E o zaman biz ne yaparsak yapalım sizin gözünüzde şampiyon olamayacakmışız zaten,boşuna uğraşıyoruz o zaman kapatalım komple bu branşı.Yani gerçekten görüşlerinize saygı duyuyorum ama bahsettiğiniz şampiyonluğu elde edebilmek için aramızda bizim bütçemizin 10 katına sahip bir takımla yarıştığımızı görmüyorsunuz sanırım.Sabrinayı alalım,onu alalım,bunu alalım değil mevzu.Saydığınız her isim istatistikleri kötüyse kötü,iyiyse iyi oyuncu olmuyor.Aynı şeyi sabrina örneğinde de yaptınız.Sabrina gelseydi biz kesin şampiyon olmayacaktık,kusura bakmayın ama fazla hayalci düşünüyorsunuz bence bu konularda.Biz ekayla aynı imkanlara sahip bir takım değiliz.Mevcut şartlarda da olabilecek en uygun kadro kuruluyor,söylediğiniz isimlerde gelse öyle elimizi kolumuzu sallaya sallaya el şampiyonu falanda olamayız yani,o yüzden şu alındı bu alındı bu alınmadığı için şampiyon olamayacağız o gelseydi şampiyonduk anlayışı yerine bence sezon ilerleyince sonuçlara göre bu tip eleştirileri yapmak en doğrusu,sizin yaptığınız tamamen ''ben demiştim,bunu yapmadıkları için bu olmadı'' cılığa tekabül ediyor,hoş değil.
Ben ne diyorum, sen ne diyorsun. Evet 23 sene önce aldik ve o gün bugündür ben takip ediyorum bu şubeyi ve sen daha yeni doğmuştun.  Bazi şeyleri ben 23 senedir görüyorum. Yok sene ortasında bakalim, takim nasil gidiyor görelim gibi demagoji yapma. Sana kac tane örnek versem de beni anlamadığın için gerek yok. Sabrina örneğinde ne yapmışım. Sacma sapan örnekler verdin kadınla ilgili üstüne gitmedim. Dedigin şeyi demedim diyorsun, bir cok kez yaptın. Hatırlamadım, oyle demek istemedim dedin kapattım konuyu. Gecen sene laurayi bile ovdun. Garip garip baktım. Bazi şeyler gorus ayrılığıdir. Hayal kurmak iyidir ama cemin hayalle ilgili lafi cuk oturuyor. Simdi yazmayayım. Ben hayal kurmam. Gercekci düşünürüm. Ionescu yerine thomas demek insani kabız eder. Mercedes pesinde koşup Citroën alıyoruz. Elimizi kolumuzu sallayarak şampiyon  oluruz mu demişim ben. Bak yine saçmalıyorsun. Okuduğunu anlamıyorsun. Nerede demisim bunu. Tamamen kurgu üstüne upuzun bir yazi yazmışsın. Ben diyorum ki takim eksik. Zandanin boşluğu duruyor, pg yetersiz. Neyini anlamıyorsun. Baska bir dille mi anlatayım. 10 defa mi tekrar edeyim.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7862 : 04 Haziran 2021, 13:24:59 »
Aşağı yukarı 12-13 yıldır bu şubeyi izliyorum, yani ELW'de şampiyonluk adayı olarak girdiğimiz bütün sezonlarin yakın sahidiyim kendimde bir söz hakkı görüyorum. Öncelikle şubenin imkanları 5 yıl önceki gibi değil bunu algilayamiyor bence forumun geneli ve kadın basketbol piyasasında artık yıldız getirmek çok zor, Ionescu olmadı diye çok anlamsız bir yangın var Avrupa'da oynamak istemeyen oyuncunun kafasına silah mi dayayacagiz getirmek için? Ve bu kıtlık yüzünden Ionescu'nun muadilini de bulamiyorsun, biri Ionescu olmuyorsa Diggins'i getir yazmış 31 yaşındaki Diggins kariyerinde bir kere overseas yapmadı yarım sezonlugu yarım milyon çünkü kim verecek bu parayı? Yöneticiler de ana iskeleti korumak istemiş ki bu iskelet son üç dakikada 8 superstarli Ekat'ı yenecek noktaya getirdi maçı, Sloot'u yavaslatacak baska kısa var mı JT dışında, hep skor odaklı düşünüyoruz bu takımın dört tane iyi skoreri var zaten Zahui'yi de sayarsak. Şubenin sadece son 6 7 yılına şahit olanlar bile imkanlar dahilinde kurulabilecek en iyi kadro olduğunu biliyor şunun, belli ki alternatif kısa için ocak'ı bekliyorlar ki Gs bile Prince alabiliyor kısa konusunda elde daha fazla seçenek kalıyor, yani en azından şu kadronun üç ay götürmeyeceğine sizleri inandiran ne merak ediyorum bunu
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2021, 13:27:42 Gönderen: active »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7863 : 04 Haziran 2021, 13:35:29 »
Bir de grubun genelinde guardı Jasmine Thomas olan başarılı olamaz gibi saçma sapan bir algı var çıkın artık şu kafalardan ya, iki yıl önce WNBA finalleri oynayan takımın 40 dakikalık guardıydı bu kadın ve bütün WNBA otoriteleri top5 point guarddan biri olarak gösteriyor Thomas'ı, Ionescu gelmiyor Diggins pahalı Gray formsuz ve Alina'yla uyumsuz, ihtiyaçlarımıza uygun oyuncu mu yaratacağız yok işte, ne bu elimizdekini değersizleştirme çabası

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7864 : 04 Haziran 2021, 13:40:51 »
Pondexterin ilk senesinde f4un kıyısından delisha milton'un son saniyede havada yaptigi tip ile donduk, gs macinda biba üçlüğü atsa one gececekken, şebnem orta sahadan atti mac dondu, kupa gitti, kursk maçında quigley bombos üçlüğü kacirdi dondu Angel soktu mac gitti,  gecen yıl son 2 dakikaya berabere girdik grinerin iki hucum reboundu ile bitti mac. Hep son top, bir sut, bir rebound diye diye  belki erkek basketten dahi başarılı olan şubenin tarihinde tek bir Avrupa kupası yok. Tasak geçtiğimiz gsnin ise 3 final 3 kupası var. Belki 15 yildir hep sene sonunda aynı muhabbetler ve sene başında da ayni transfer topikleri donuyor.  Sonra yine basa donuyoruz.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #7865 : 04 Haziran 2021, 13:43:13 »
Aşağı yukarı 12-13 yıldır bu şubeyi izliyorum, yani ELW'de şampiyonluk adayı olarak girdiğimiz bütün sezonlarin yakın sahidiyim kendimde bir söz hakkı görüyorum. Öncelikle şubenin imkanları 5 yıl önceki gibi değil bunu algilayamiyor bence forumun geneli ve kadın basketbol piyasasında artık yıldız getirmek çok zor, Ionescu olmadı diye çok anlamsız bir yangın var Avrupa'da oynamak istemeyen oyuncunun kafasına silah mi dayayacagiz getirmek için? Ve bu kıtlık yüzünden Ionescu'nun muadilini de bulamiyorsun, biri Ionescu olmuyorsa Diggins'i getir yazmış 31 yaşındaki Diggins kariyerinde bir kere overseas yapmadı yarım sezonlugu yarım milyon çünkü kim verecek bu parayı? Yöneticiler de ana iskeleti korumak istemiş ki bu iskelet son üç dakikada 8 superstarli Ekat'ı yenecek noktaya getirdi maçı, Sloot'u yavaslatacak baska kısa var mı JT dışında, hep skor odaklı düşünüyoruz bu takımın dört tane iyi skoreri var zaten Zahui'yi de sayarsak. Şubenin sadece son 6 7 yılına şahit olanlar bile imkanlar dahilinde kurulabilecek en iyi kadro olduğunu biliyor şunun, belli ki alternatif kısa için ocak'ı bekliyorlar ki Gs bile Prince alabiliyor kısa konusunda elde daha fazla seçenek kalıyor, yani en azından şu kadronun üç ay götürmeyeceğine sizleri inandiran ne merak ediyorum bunu
Ağzınıza sağlık,kastettiğim şey tam olarak buydu.Zamanında Nicholls için yapılan eleştirilerin de bundan gram farkı yok hazır üstte konusu açılmışken.O zamanda mevcut şartlarda getirilecek en tecrübeli isim Nicholls'tı,insanlar hala yok şöyle oyuncu yok böyle oyuncu diyerek eleştirmeye devam ediyorlar.Ya izledikleri el'de her takımın wnba bütçesine sahip olduğunu düşünüyorlar,ya da gerçekten yapılanma denen sürecin nasıl işlediğini bilmiyorlar.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #7866 : 04 Haziran 2021, 13:51:11 »
Ben ne diyorum, sen ne diyorsun. Evet 23 sene önce aldik ve o gün bugündür ben takip ediyorum bu şubeyi ve sen daha yeni doğmuştun.  Bazi şeyleri ben 23 senedir görüyorum. Yok sene ortasında bakalim, takim nasil gidiyor görelim gibi demagoji yapma. Sana kac tane örnek versem de beni anlamadığın için gerek yok. Sabrina örneğinde ne yapmışım. Sacma sapan örnekler verdin kadınla ilgili üstüne gitmedim. Dedigin şeyi demedim diyorsun, bir cok kez yaptın. Hatırlamadım, oyle demek istemedim dedin kapattım konuyu. Gecen sene laurayi bile ovdun. Garip garip baktım. Bazi şeyler gorus ayrılığıdir. Hayal kurmak iyidir ama cemin hayalle ilgili lafi cuk oturuyor. Simdi yazmayayım. Ben hayal kurmam. Gercekci düşünürüm. Ionescu yerine thomas demek insani kabız eder. Mercedes pesinde koşup Citroën alıyoruz. Elimizi kolumuzu sallayarak şampiyon  oluruz mu demişim ben. Bak yine saçmalıyorsun. Okuduğunu anlamıyorsun. Nerede demisim bunu. Tamamen kurgu üstüne upuzun bir yazi yazmışsın. Ben diyorum ki takim eksik. Zandanin boşluğu duruyor, pg yetersiz. Neyini anlamıyorsun. Baska bir dille mi anlatayım. 10 defa mi tekrar edeyim.
Ya abi oyuncu kabul etmiyor,oyuncu teklifimizi KABUL ETMİYOR.Ne yapalım,kadını silah zoruyla mı getireceğiz.Ne kadar kolay düşünüyorsunuz bazı şeyleri.Ionescu yerine thomas dendi çünkü para meselesini dert etmeyen ionescu'ya thomas'ın maaşı teklif edilseydi bırak teklife dönüş yapmayı,dalga geçerdi beni böyle komik rakamlarla mı oynatmayı düşünüyorsunuz orada diye.Tekrar ediyorum.1.5 milyon dolarlık takıma sandığınız gibi her oyuncuyu bulup getirmek öyle kolay iş değil.Artık öyle sandığınız gibi pondexterlar,angellar,pennyler getirilecek bir bütçe yok elde.Öyle beğenilen her oyuncuyu takıma katalım demekle olmuyor bu iş.Nicholls'ı da zamanında eleştirmediysem bu yüzden eleştirmedim.Çünkü o dönemin şartlarıyla gelebilecek en tecrübelisi nicholls'tı.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #7867 : 04 Haziran 2021, 13:56:53 »
Şimdi yapılmayan yabancı hamlelerini eleştiriyorsunuz,ocak ayı için bütçe ayrılmış 1-2 oyuncu üzerinde ekleme veya değişiklik yapılabilmesi için diyorum.Hala ''sabrina yerine thomas demek'' diye başlıyorsunuz lafa.Wnba'de oynayan her oyuncuyu canın istediği gibi getiremezsin,oyuncu ben oynamak istemiyorum diyorsa ne yapacağız tehdit mi edeceğiz gelmiyor diye.Geçtiğimiz sezon planlar arasında ionescu yoktu ve bütçe ona göre kullanıldı,nicholls ve vitola doğru hamleler değildi ama elimizdeki kaynak o oyunculara kadar yetiyordu,o yüzden eleştirmedim.Şimdi bunun için özellikle bütçe ayrıldığı yazılmış açıklamada,bu bile bir gelişme.Ama siz hala ''gene ocakta vitola,nicholls getirecekler,yine şampiyonluk gidecek'' diye eleştirmeye devam edecekseniz,daha fazla konuşmanın anlamıda yok zaten.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #7868 : 04 Haziran 2021, 14:03:55 »
Seneye şimdiden versinler kupayı Ekataya boşa oynanmasın organizasyon.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #7869 : 04 Haziran 2021, 14:04:49 »
Courtney Williams, R.Williams, Y.Anderson gibi ligimizde oynayan ucuz Amerikalı guardlar bile J.Thomas'tan iyi görünüyor bana.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #7870 : 04 Haziran 2021, 14:09:53 »
Pondexterin ilk senesinde f4un kıyısından delisha milton'un son saniyede havada yaptigi tip ile donduk, gs macinda biba üçlüğü atsa one gececekken, şebnem orta sahadan atti mac dondu, kupa gitti, kursk maçında quigley bombos üçlüğü kacirdi dondu Angel soktu mac gitti,  gecen yıl son 2 dakikaya berabere girdik grinerin iki hucum reboundu ile bitti mac. Hep son top, bir sut, bir rebound diye diye  belki erkek basketten dahi başarılı olan şubenin tarihinde tek bir Avrupa kupası yok. Tasak geçtiğimiz gsnin ise 3 final 3 kupası var. Belki 15 yildir hep sene sonunda aynı muhabbetler ve sene başında da ayni transfer topikleri donuyor.  Sonra yine basa donuyoruz.
Bu takim gecen seneki takima kayla ve sabally takviyesi yapti. Nasil bir küçülme bu anlamadım.
23 yıldır şubeyi takip ediyorum diyorsunuz ama hala o dönemlerdeki bütçelerle aynı bütçelere sahipmişiz gibi geçmiş dönemlerdeki başarısızlıklarla kıyaslıyorsunuz takımı.Ben bu yılki küçülmeyi size söylediğimde bile bu nasıl küçülme diye tepki verdiniz.Daha takımın mevcut bütçesinden haberiniz yok ama söz konusu isimlere geldiğinde 23 yılı araya serpiştiriyorsunuz hemen.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2021, 14:10:52 Gönderen: Scorpionur »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7871 : 04 Haziran 2021, 14:40:07 »
Seneye şimdiden versinler kupayı Ekataya boşa oynanmasın organizasyon.
Tamam Euroleague'e iletelim teklifinizi

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7872 : 04 Haziran 2021, 14:42:40 »
Courtney Williams, R.Williams, Y.Anderson gibi ligimizde oynayan ucuz Amerikalı guardlar bile J.Thomas'tan iyi görünüyor bana.
Yazdığınız oyunculardan sadece Yvonne Anderson 1 numara, kalanların Jasmine Thomas'la alakası bile yok. Ve Elazığ'da Orman'da Beşiktaş'ta o ortalamaları tutturmakla Fenerbahçe'de tutturmak aynı şey değil. Riquna şamar oğlanı oluyor her yıl WNBA'de, pozisyonlardan bağımsız konusacaksak bile sadece Courtney Williams Jasmine Thomas'tan bir tık iyi olabilir

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7873 : 04 Haziran 2021, 14:44:22 »
23 yıldır şubeyi takip ediyorum diyorsunuz ama hala o dönemlerdeki bütçelerle aynı bütçelere sahipmişiz gibi geçmiş dönemlerdeki başarısızlıklarla kıyaslıyorsunuz takımı.Ben bu yılki küçülmeyi size söylediğimde bile bu nasıl küçülme diye tepki verdiniz.Daha takımın mevcut bütçesinden haberiniz yok ama söz konusu isimlere geldiğinde 23 yılı araya serpiştiriyorsunuz hemen.
Eski yöneticilerimiz Plum Hartley ikilisine 600 bin sayarken bu yılkiler 400 bine Kayla Sabally ikilisini oynatabiliyor takımı menajerlerden arındırdılar çünkü, ve bu yöneticilik başarısı takdir edileceğine topa tutuluyor, sadece şu ortamda gördüm bu olayı sıyrılsınlar gerçekten bu kafalardan

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #7874 : 04 Haziran 2021, 15:17:41 »
Eski yöneticilerimiz Plum Hartley ikilisine 600 bin sayarken bu yılkiler 400 bine Kayla Sabally ikilisini oynatabiliyor takımı menajerlerden arındırdılar çünkü, ve bu yöneticilik başarısı takdir edileceğine topa tutuluyor, sadece şu ortamda gördüm bu olayı sıyrılsınlar gerçekten bu kafalardan
Çok uzun bir süredir dolaylı yoldan bunu anlatmaya çalışıyorum aslında,sınırsız bütçemiz varmış gibi kadrolar yazılıyor.Özellikle sırf jasmine thomas üzerinden şampiyonluk hayal yorumları yapılıyor.Thomas hayranı falan değilim ama mevcut şartlarda getirebileceğin en potansiyelli kısalardan biri.Oyunculara çok fazla sayı odaklı bakılıyor.Takımda tüm kısalar skorer olsun zihniyetiyle doğru kadro kurulmaz,her oyuncunun belli işleri belli seviyede yapabilmesi lazım,thomas ta bunu savunma konusunda fazlasıyla sunuyor,ayrıca sanıldığı kadarda kötü bir skorer değil,ama takımda alina ve mcbride gibi iki baskın kısa olduğu için arkaplanda kalıyor doğal olarak.