Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1976393 defa)

0 Üye ve 42 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7935 : 07 Temmuz 2021, 23:28:28 »
Jones, vadeeva, meeseman inanılmaz bir Avrupa şampiyonası geçirdi. Daha Stewart ve griner var. Böyle bir uzun rotasyonu ile basetmek çok zor. Thomas kaldı, zanda gitti. Uzunda basamak atlasak da pg ve kısa forvette yerimizde saydık hatta zanda sonrası geriledik. Alperi, manolya falan geçelim onları. Ummc'ye karşı 5 dk oynasınlar 15 fark yeriz. Sopronun da güçlendiğini düşünürsek işimiz zor. Biz f4e çıkıp önemli olanın o seviyelerde olmak olduğunu 10 küsur yıldır söylemeye devam ediyoruz. Yaslanıp gidiyorum da hala bir tane adam çıkıp hırs yapmıyor su şube için. Yeter artık diyip bir sponsor bulup yada elini cebine sokup adam akıllı bir kadro kurmuyor. Hep bıçak sırtı giden ve en sonunda finali hep aynı senaryolari izlemeye devam ediyoruz.
benim anlamadığım bi de 1.5m bütçemiz olduğu söyleniyor ya 1 sene için sponsor vs gerekli takviyeleri yapıp alalım şu kupayı demek çok zor olmamalı bahsettiğimiz rakamlar bu kulübün borcunu inanılmaz etkileyecek rakamlar değil yani.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #7936 : 07 Temmuz 2021, 23:34:03 »
Su an wnba de ummc den daha guclu bir takim yok, yani dunya uzerinde ummc den daha iyisi yok. Bence ummc bu deli paralari harcamayi birakana kadar bu sekilde surdurulebilir bir butceyle final four yapmak, bu arada kadin basket kulturunu surdurmek gerekli. Su anda dinamo kursk bile bu sekilde deli para harcamiyor. Gecen gun okumustum, kursk 2015, ya da 2016 da sadece Taurasi wnba de oynamasin dinlensin diye 1 milyon dolar vermis ya da teklif etmis kendisine. Detaylarda hata olabilir ama ozunde ruslar girdi mi deli giriyor, meselenim ozunu anlatmasi acisindan iyi bir ornek.  Erkek futbolda sampiyon olmadan, sampiyonlar ligine gitmeden, gelirlerimiz faiz giderlerimizi asmadan, boyle paralar harcayamayiz. Bence harcamamaliyiz da. Ne zaman nevriye, esmeral, birsel gibi uc turk oyuncu buluruz ya da yetistiririz, ummc para harcamaktan ve kupa kazanmaktan bikar, hirs yapar sansimizi deneriz. O zamana kadar her sene final fouru hedefleyip, tek mactaki mucizelere inanmak durumundayiz.

Bu arada, bence takimimiz gecen seneden daha guclendi ama ummc ile rekabet anlaminda misal 3 maclik bir seride hicbir sansimiz yok. Gecen sene de yoktu bu sene de yok. Anca o macta kia vaughn un ekstra oynamasi gibi, bu sene de birileri ekstra oynarsa maci son dakikalara tasiyabiliriz. Gecen seneki yari final maci aslinda gercek ustuydu,  normal sartlarda maci oralara tasimamiz mumkun degildi. Seneye takim sene icinde bizi daha iyi bir takim oldugina inandirsa dahi, ummc karsisinda kolay bir maglubiyet alabilir. Sezonu oraya kadar tasiyip, sansimizi deneyecegiz. Daha fazlasinin, sponsorluk dahil, ulkenin su ekonomik sartlarinda,mumkun oldugunu dusunmuyorum.

Kadın basketin Novağı oldular.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7937 : 07 Temmuz 2021, 23:36:45 »
Erkek baskette Avrupa şampiyonu olma ihtimali kadın baskete göre daha fazla.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7938 : 07 Temmuz 2021, 23:56:04 »
Birsel, esmeral, Nevriye varken kac tane Avrupa kupası kazandik. Ben mi hatırlamıyorum. Nevriye ne zaman bizden ayrıldı eurolague kupası kaldırdı.
Bu bile hirslandirmadi bu şubeyi. İnsan biraz utanır da gsnin o şampiyonluğu sonrasi en geç bir iki sene sonra kupa kaldırır. Ayni efesin bizi ezip gectigi yada acibademin vakifa kupayi verdikten sonra Avrupa şampiyonu olmasi gibi. Yenilip yenilip alkışlıyoruz. Elde var sıfır.

Çevrimdışı hangul

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #7939 : 08 Temmuz 2021, 00:16:30 »
Taurasi de malum uydurma doping falan gibi rezillikler yaptilar,  kadin baskette bile dalavereler oldu ve muhtemelen hickimse ceza bile almadi. Bu yuzden insana daha da agir geliyor Galatasaray'in arkasinda kalmak. Iyiler her zaman kazanir muhabbetine inanmayan ama iyilikten de vazgec(e)meyen biri olarak rasyonel bir tepki benim ki.

En iyi zamanimizda kazanamadik, galatasaraydan daha fazla sansimiz vardi kazanmak icin ama olmadi. Ne kadari beceriksizliktir ne kadari gs nin basarisidir, ne kadari onumuzun kesilmesiyle ilgilidir, ne kadari sporun icinde olan sans ve sakatlik faktorudur bilmiyorum.  Istanbulda final 8 macina gelmistim, hem bizim hem onlarin iyi zamanlarinda galatasarayi yenmistik, ama bizim avustralyali oyuncumuz sakatlanmisti ve gene olmamisti. Bizim icin olabilecek en aci sekilde, finalde bizi yendiler, bunun uzerimizde travma yarattigi kesin. Benim tek soyledigim su anda sampiyon olacagiz diye ummc ile rekabet etmeye calisirsak, diyelim ki yuzde 10 olan sampiyonluk sansimizi tas catlasa  yuzde 30 a cikaririz, belki kazaniriz belki kazanamayiz ama devaminda subeyi kapatacak duruma geliriz. Orta vadede su an yaptigimiz sey daha saglikli. Bizim de zamanimizin gelecegi gunler gelecek. Kadin baskette milli duzeyde bu kadar kotuyken, ekonomik olarak da guclu degilsen, ummc ile kamikaze yaklasimiyla bir rekabete girmek dogru degil.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #7940 : 08 Temmuz 2021, 00:53:32 »
Taurasi de malum uydurma doping falan gibi rezillikler yaptilar,  kadin baskette bile dalavereler oldu ve muhtemelen hickimse ceza bile almadi. Bu yuzden insana daha da agir geliyor Galatasaray'in arkasinda kalmak. Iyiler her zaman kazanir muhabbetine inanmayan ama iyilikten de vazgec(e)meyen biri olarak rasyonel bir tepki benim ki.

En iyi zamanimizda kazanamadik, galatasaraydan daha fazla sansimiz vardi kazanmak icin ama olmadi. Ne kadari beceriksizliktir ne kadari gs nin basarisidir, ne kadari onumuzun kesilmesiyle ilgilidir, ne kadari sporun icinde olan sans ve sakatlik faktorudur bilmiyorum.  Istanbulda final 8 macina gelmistim, hem bizim hem onlarin iyi zamanlarinda galatasarayi yenmistik, ama bizim avustralyali oyuncumuz sakatlanmisti ve gene olmamisti. Bizim icin olabilecek en aci sekilde, finalde bizi yendiler, bunun uzerimizde travma yarattigi kesin. Benim tek soyledigim su anda sampiyon olacagiz diye ummc ile rekabet etmeye calisirsak, diyelim ki yuzde 10 olan sampiyonluk sansimizi tas catlasa  yuzde 30 a cikaririz, belki kazaniriz belki kazanamayiz ama devaminda subeyi kapatacak duruma geliriz. Orta vadede su an yaptigimiz sey daha saglikli. Bizim de zamanimizin gelecegi gunler gelecek. Kadin baskette milli duzeyde bu kadar kotuyken, ekonomik olarak da guclu degilsen, ummc ile kamikaze yaklasimiyla bir rekabete girmek dogru degil.
Haklısınız ama ben artık F4’de elenmekten sıkıldım.
Bizim bütçemiz ne kadar,nasıl harcıyoruz bunları hiç bilmiyoruz.Keşke bunları bilseydik ki daha doğru yorumlar yapardık.
En azından ligte farkı açalım rakibimiz vasatken.
FENERBAHÇE

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7941 : 08 Temmuz 2021, 12:56:23 »
Geçmişte defalarca tekrarlanan hataları neden böyle karakterli bir takımın üstüne yıkıyorsunuz çözemiyorum ben bu mantığı ya? İki ABD'li superstar getirebilecek imkanlarla geçmişte ezim ezim ezilmiş olmamız geçen yıl saya saya bitiremediginiz 7-8 superstarli Ekat'ı elimizden kaçırdığımız gerçeğini değiştiriyor mu? Şubeye kilit vuralım olsun bitsinmiş ne güzel dünya ya, 1.5 milyonla takım 10 katı kadar bütçesi olan rakibine kafa tutmuş takımın emeğine saygısızlıktan başka nedir yani şimdi bu? Onlar olduğu sürece şansımız yokmuş gören de ilk yarıdan haraca bağladılar da farklı bir maç izledik zannedecek

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #7942 : 08 Temmuz 2021, 19:09:47 »
Milli oyuncu Alperi Onar Fenerbahçe Öznur Kablo'da!

Ailemize hoş geldin Alperi Onar

öğlen açıklanmış

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #7943 : 09 Temmuz 2021, 11:28:12 »
Manolya da açıklandı.

Olcay-Alperi
Kayla
Alina-Manolya
Sabally-Tuğçe
Stokes-Ciak

İdeal lig rotasyonu bu şekil olabilir. Ciak yerine duruma göre Thomas da olabilir.

Çevrimiçi ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #7944 : 09 Temmuz 2021, 19:17:11 »
Sipahioğlu 10 kişi demişti.

Alperi - Olcay
Mc Bride  -
Alina - Manolya
Stokes - Tuğçe - Sabally
Zahui - Ciak

Acaba jasmine thomas gelmeyecek mi.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #7945 : 10 Temmuz 2021, 10:46:55 »
Thomas, Olcay, Tuğçe ve Sabally ile 1 yıl, Stokes ile 3 yıl uzattık.

Çevrimdışı Ozancan.17

• Üye
  • Yer: Canakkale
« Yanıtla #7946 : 10 Temmuz 2021, 10:54:09 »
Geçen seneye göre 2 yerli takviyesi yaptık. Ligde elimiz daha da güçlendi. Zanda ve Vaughn gitti  2 uzun geldi. Uzunlarda biraz daha iyileşti kadro. Ama yine de bu kadro El sampiyonu yapar mi hala soru işareti. 2 3 numara oynayacak bir yabancı daha alsak keşke.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7947 : 10 Temmuz 2021, 11:50:34 »
Mc Bride Iagupova açıklanmadı.Ben şüpheleniyorum.Yollar ayrılabilir.Metin Beyin gitmesi buna işaret dahada ufalma.

Çevrimdışı hangul

• Üye
« Yanıtla #7948 : 10 Temmuz 2021, 11:58:26 »
Zahui yi wnba de iki macta seyrettim. Wnba gecmis maclar youtubedan seyredilebiliyor. En azindan normal.sezon.  Hucumda baya faydali olacak gibi. Barthel kalirsa, sut nasil kaldirilip atilir ornek diye takip ettirmek lazim. Bu arada plum'i da iki macta seyrettim her ikisinde de felaketti. Sanki avrupada oynamamak yaramamis gibi.

Stokes pek oynamiyor. Ben onun devsirme hikayesini bilmiyorum. Kendisi adina baya akillica bir hareket yapmis gibi gorunuyor.

Çevrimiçi ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #7949 : 10 Temmuz 2021, 12:01:14 »
Beckyanil twitterda yeni devşirme falan yazmış. Inşallah 1-2 de şutör bir abd li devşirirler de onu da alalım. EL de stokes la birlikte oynarlarsa ne ala.