Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1976384 defa)

0 Üye ve 44 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
Ynt: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #8460 : 18 Mayıs 2022, 13:04:50 »
bence orta mesafeyi de iyi kullanan bi oyuncu lazım bizr.kadınlarda rakip uzunlar perde gelince tepeye çıkmıyor haliyle orta mesafeler hep boş.finalde de oralardan kaybettik zaten maçı.
Sabally-Meesseman o işi halleder ama işte Sabally'nin tercihleri bana hiç rasyonel ve olumlu gelmiyor nedense.Kendisi potansiyelli olduğu şeyleri değil de anormal şeyleri denemeye çalıştığı için olabilir belki.Burada kendisini Luka Doncic gibi kullanmaya çalışan Lapena'ya da selamı çakalım.
Herif resmen iso-iso-iso takımıyla şampiyonluk yaşayacaktı ya  :D

Bizim acilen iyi bir bitirici Türk'de almamız gerekiyor ama piyasada Türk oyuncu yok işte...
FENERBAHÇE

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #8461 : 18 Mayıs 2022, 13:18:58 »
Mccowan konusunda kararsiz kaldım. Buyuk takimda oynamak ve buyuk takımlara karşı oynamak çok farklı. Mesela mersin serisinde cok silikti. Stokesun bize gelmeden önceki istatistiklerine bakınız, double double ortalamaları ile oynuyordu ve mccowan dan farklı degildi. Tek avantaji size ancak daha hantal. Stokesun da sakatlıktan oturu devamlılığı yok. Bir cok açıdan zor bir seçim. Hocaya kalmis artık.
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2022, 13:19:19 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı İlkay35

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #8462 : 18 Mayıs 2022, 13:40:05 »
En az yine 6-7 yabancı olacak kadroda. Türkiye liginde 3 yabancı oynayacak. 4’ ü tribüne gidecek. Mutsuz 4 oyuncu. Hidayet Türkoğlu tam bir Fenerbahçe düşmanıymış. Fenerbahçe’nin önünü kesmek için elinden geleni yapıyor. Yazıklar olsun.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #8463 : 18 Mayıs 2022, 14:44:10 »
Jarrell Eddie yine takıma bu kadar zarar vermiyordu be abi.Bu kızın sahadaki olumsuz duruşu takımı da çok etkiliyor.Bence en iyisi Rhyne Howard ve Ionescu yapmak ama Ionescu olmuyorsa ben Plum'a da okeyim.Kadın basketbolunda doğru rotasyonla ve fizikle de savunma yapabilmek mümkün ki İlhan abi'nin bahsettiği gibi Marine Fauthoux Fenerbahçe forması giyecekse;Plum ile falan uğraşmadan Ionescu'ya gel 5 ay oyna ve git diye bir teklifte de bulunabiliriz.Hatta 'bütçe' dahilinde,diğer Amerikalı hakkımızı takımın diğer eksiğine göre Ocak'ta tamamlama fırsatı da vermiş oluruz böylece.Türk olmuş bir McCowan,Meesseman ve Sabally uzun rotasyonu ile kaybetmek çok zor olur herhalde.Sabally dışında diğer oyuncular iyi ribauntçılar oldukları için kadın basketbolunda en büyük yara açan şey olan hücum ribaundları verme olayını minimize etmiş oluyoruz böylece.Alina'da pozisyona göre iyi bir ribaund alan bir oyuncu olduğu için bir anda potaya daha agresif saldırabilen bir kadro oluşturmuş oluyoruz.Ama her şeyden önemlisi hücumda dengelerin korunması ve bence burada Tina fena bir tercih olmaz.McCowan'ını ben çok takip etmediğim için bilmiyorum ama bitiriciliği eğer sorunlu ise Marina hoca beğenmemiş olabilir.Ama ribaund ve ekstra hücum etme fırsatı kadın basketbolundaki en önemli kozun oluyor çoğu zaman.

Olcay'ın ise kalması taraftarıyım ben.Olcay'ı hiç oyun kurma becerisi olmayan isimlerle oynatırsan takımı baltalar ama Olcay'ı Marine Fauthoux ve Alina ile aynı beşe koyarsak;onun yapacağı baskı da diğer oyuncuların savunmadaki yükünü hafifletir.Türk oyuncu olarak öneriniz var mı?
Ben şu anda Pelin dışında katkı verecek bir Türk oyuncu da göremiyorum.Sevgi vardı geçen yıl,o nasıldı bu sene?
Bu seneki diğer hedefimiz de EL'deki en büyük rakibimiz olacak Mersin takımını zayıflatmak üzerine olmalı diye düşünüyorum.

Sevgi, Fenere gelmedenki Alperi gibi. Yani gayet iyi... O seviyelerdeki takımlara bakıp da oyuncu almak gereksiz oluyor aslında. Ooo şöyle oynamış, böyle oynamış. Sende öyle oynamayacak. Zaten oynatmayacaksın da.

Ki ben Sevgi'yi beğenirdim, en azından dış şutu istikrarlı bir oyuncu. Olcay'dan artısı buydu. Ki Olcay da bu sene fena oynamadı aslında son dönemde, mecbur kaldığından sorumluluk aldı. Yerli isim olarak Harika dolaşıyordu ama Manolya kalacaksa o da gelmez muhtemelen. Bir yerli takviyesi de olmaz belki, İdil'i filan oynattı koç işte.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8464 : 18 Mayıs 2022, 16:23:50 »
Aynı Kayla bizimle oynadıkları final serisini yüzde 60 üçlükle ve 25 sayı ortalamayla bitirmişti, geçen yıl da Wnba'de play offları kötü oynamadi, Lapena'nın boktan sistemi yüzünden Sopron maçının ilk 10 dakikasında çemberi göremedik, şutör de doğal olarak ritim kaybı yaşar, kim ne derse desin Kayla çok doğal bir skorer ve gayet de finalleri oynayabilecek yeterliliğe sahip

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #8465 : 18 Mayıs 2022, 16:35:21 »
Aynı Kayla bizimle oynadıkları final serisini yüzde 60 üçlükle ve 25 sayı ortalamayla bitirmişti, geçen yıl da Wnba'de play offları kötü oynamadi, Lapena'nın boktan sistemi yüzünden Sopron maçının ilk 10 dakikasında çemberi göremedik, şutör de doğal olarak ritim kaybı yaşar, kim ne derse desin Kayla çok doğal bir skorer ve gayet de finalleri oynayabilecek yeterliliğe sahip

Yakın Doğu serisi mi? Kayla'nın F4 oynadığı maçların istatistiklerine bakın, tuttuğu oyuncuların şov yaptığını görürsünüz. Geçen sene Quigley'e bin sayı attırdı, hadi o Quigley; 17-18'de Yakın Doğu'da iken sadece 16 dakika oynayan Salvadores'e 18 sayı attırdı ki kızın sayı ortalaması o yıl 7.1 idi. 2016'da Nadezhna ile bizi yarı finalde elerlerken de Quigley'e karşı bir varlık gösterememişti. Kendi yüzdeleri de hep yerlerde iken yapıyor bunları. Suratı mahkeme duvarı gibi zaten.

Tüm sene Kayla'ya 20 sayı ortalama yaptıran da Lapena sistemi bir yandan da. Tüm sene soktuklarını finalde sokamıyorsan, bu takımda devam etmenin de bir anlamı yok. Yarı sahada bir yaratıcılığı yok, deliciliği yok, takımı ateşleyiciliği yok, savunması yok. Hızlı hücumda köşeye kaçarak şut atacak bütün sene.

Dişi Jarrell Eddie işte. Şut dışında hiçbir şeyi yok. Yanında yamacında biraz bulunup ellerin yukarıda gez, yüzdesi yarıya iniyor. Böyle topçu mu olur? Gitsin sabaha kadar şut atsın WNBA'de, bize topu yere vurabilen oyuncu lazım.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8466 : 18 Mayıs 2022, 17:08:46 »
Yakın Doğu serisi mi? Kayla'nın F4 oynadığı maçların istatistiklerine bakın, tuttuğu oyuncuların şov yaptığını görürsünüz. Geçen sene Quigley'e bin sayı attırdı, hadi o Quigley; 17-18'de Yakın Doğu'da iken sadece 16 dakika oynayan Salvadores'e 18 sayı attırdı ki kızın sayı ortalaması o yıl 7.1 idi. 2016'da Nadezhna ile bizi yarı finalde elerlerken de Quigley'e karşı bir varlık gösterememişti. Kendi yüzdeleri de hep yerlerde iken yapıyor bunları. Suratı mahkeme duvarı gibi zaten.

Tüm sene Kayla'ya 20 sayı ortalama yaptıran da Lapena sistemi bir yandan da. Tüm sene soktuklarını finalde sokamıyorsan, bu takımda devam etmenin de bir anlamı yok. Yarı sahada bir yaratıcılığı yok, deliciliği yok, takımı ateşleyiciliği yok, savunması yok. Hızlı hücumda köşeye kaçarak şut atacak bütün sene.

Dişi Jarrell Eddie işte. Şut dışında hiçbir şeyi yok. Yanında yamacında biraz bulunup ellerin yukarıda gez, yüzdesi yarıya iniyor. Böyle topçu mu olur? Gitsin sabaha kadar şut atsın WNBA'de, bize topu yere vurabilen oyuncu lazım.
Ne varlık gösterememesi abi kadın Nadezhda'dayken net üstünlük kurdu asıl Quigley silindi o maçta, geçen yılı baz aliyorsan hem kovid dönüşü hem de yine Lapena faktörünü sayarsin, kaldı ki mesele burda Quigley'nin nasıl oyuncu olduğu da değil bence de daha iyi Kayla'dan, bu kadın Fener'den önce hep böyle değildi diyorum ve en iyi f4'ünü örnek veriyorsun.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8467 : 18 Mayıs 2022, 17:16:37 »
Ayrıca ortalama bir normal sezon maçıyla final maçının sertlik dozajı aynı değil, Kayla deplasmanda ilk yarıda 20 atmıştı Sopron'a çünkü bu kadar sert değillerdi, final maçında kilidi de biraz hocan açacak zahmet olmayacaksa, Lapena'nın sisteminin Kayla üstünde en ufak etkisi yok bu kadın Avrupa kariyerinde hep o ortalamaları tutturdu zaten, Nadezhda'yla finalde Ekat'a 20 atabiliyorsa bizde de final oynar, sandığınız kadar mental özürlü değil yani

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #8468 : 18 Mayıs 2022, 17:16:56 »
İyi oynadığı maç final maçıydı. Bizim maçta aman aman oynadığını düşünmüyorum. Yanında yaratıcı bir kısa olduğu zaman daha iyi oynayabilecek olması, savunmada tuttuğu herkesi yıldız yaptığı gerçeğini ve Nisan-Mayıs aylarında sürekli conta yakmasını değiştirmiyor. Ben çıkabilecek olsam bir saniye düşünmem, anında çıkarım Kayla'nın kontratından. Biraz da Sopron'a filan gidip bizden tuttuğu oyuncuyu yıldız yapsın.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8469 : 18 Mayıs 2022, 17:23:45 »
Ekat maçındaki savunma zaafını sadece Kayla'ya yazmak da kolaya kaçmak bence, Alina'nın hem geçen yıl hem de bu yıl savunmayi salt top çalmaya indigemesi yüzünden dünya sayı yedik, Ekat maçında Quigley sayilarinin yarısını onun üstünden attı zaten, keza final maçında Gabby Williams aynı şekilde.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8470 : 18 Mayıs 2022, 17:26:26 »
İyi oynadığı maç final maçıydı. Bizim maçta aman aman oynadığını düşünmüyorum. Yanında yaratıcı bir kısa olduğu zaman daha iyi oynayabilecek olması, savunmada tuttuğu herkesi yıldız yaptığı gerçeğini ve Nisan-Mayıs aylarında sürekli conta yakmasını değiştirmiyor. Ben çıkabilecek olsam bir saniye düşünmem, anında çıkarım Kayla'nın kontratından. Biraz da Sopron'a filan gidip bizden tuttuğu oyuncuyu yıldız yapsın.
Valla Yakın Doğu'dayken Quigley kariyerinin en kötü final serisini oynamıştı Kayla maç başı 5 üçlük atarken, gidebilir bence canımızı yakınca ağlar dururuz yine.

Çevrimiçi ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #8471 : 18 Mayıs 2022, 21:24:25 »
Ligde bitti meesseman dışında hiç haber yok.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #8472 : 19 Mayıs 2022, 14:52:17 »
Natasha Howard'ı almış Çukurova. Umarım Jones'u alamazlar.

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #8473 : 19 Mayıs 2022, 14:56:28 »
Natasha Howard'ı almış Çukurova. Umarım Jones'u alamazlar.
Bence howard üstüne jonesu alabilecek kadar lükse sahip değiller şu an,ondan önce yapmaları gereken bir kısa eklemesi daha var çünkü,jones işi uzun bir süredir vardı bir de,eğer hala haber çıkmadıysa net iptaldir o iş,ama benim merak ettiğim nokta nereye gidebilir ki artık,yani zaten gidebileceği 3-4 takım var hesapta,onlarda transferlerini tamamladı gibi,asvel sopron hep bitirdiler,enteresan şeyler olacak gibime geliyor

Çevrimiçi ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #8474 : 19 Mayıs 2022, 15:03:08 »
Howard kitadisi mi eu mu. Jones u inşallah biz alırız son dakika sürpriziyle.