Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1976424 defa)

0 Üye ve 34 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #9135 : 03 Şubat 2023, 18:23:00 »
Vandersloot 12 yılın ardından Chicago'ya veda etmiş. Yeni takımı NY olabilir. Jones halihazırda oraya geçti. Stewart, Jones, Vandersloot, İonescu'lu bir kadrosu olabilir NY'un. Parker sonrası Ace epey sağlam bir kadroya sahip oldu. NY da eğer bu oluşumu gerçekleştirirse bu iki takım arasında fena bir çarpışma olacaktır.

Stewart'ın Vandersloot ile oynamak istediği bilinen bir gerçek, eğer NY'ta buluşurlarsa Jones'u da kapıp gelsinler seneye :)

Vandersloot da tahmin ettiğim gibi liberty ile anlaştı. Boylece stewart, Jones, vandersloot ve ionescu ayni takimda buluştu. Tarihin gördüğü en iyi rotasyonlardan birisi olabilir. Gecmiste sparks, lynx ve mercury de benzer kadrolar kurup sampiyon olmuşlardı. Bu sene ace ve liberty çekişmesi damga vuracaktir wnba'e. NY yillardan  beri ne erkek ne bayan takimlari ile.bir basari yakalayamamisti baskette.  Bakalim bu sene o sene olacak mi?
Stewart ve courtney ile umarim seneye de anlaşırız ve jones'u da alıp gelirler yanlarında.
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2023, 18:36:49 Gönderen: iloturo »

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #9136 : 04 Şubat 2023, 15:18:30 »
Yok ya,vallahi çok zorladım ama kendimi alamıyorum o ihtimalden,yani bu sezon el şampiyonu olduktan sonra mcbride stokes raja djordeviclerden çıkınca herhalde johannes-jones a gideriz değil mi ya,söz konusu bizim kulüp olunca her olumsuzluğu beklerim ama akıl mantık çerçevesinde zaten yaptığın son transferlerle ligin uzun yıllar tek sahibi olma fırsatını da eline geçirmişken bunu dahada sağlamlaştırman gereken bir konumda gideriz yani bu isimlere,değil mi ? Aksi takdirde ben yine ordan burdan sırf rotasyon genişletmek için ne idüğü belirsiz transferleri,bir el şampiyonu takımın yaptığını düşünemiyorum,düşünmekte istemiyorum

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #9137 : 04 Şubat 2023, 23:52:40 »
Mccowan medyadaki aptallarin kamuoyuna ragmen hala uzatmış degil gs ile. Umarim çoktan anlasmisizdir.  Acik söylüyorum ummcdeki griner etkisi yapar bizde ve yerli olarak hem de. Seneye stewart ve meeseman ne kadar önemliyse mccowan da o kadar önemli. Ben taaaa gecen senenin de belki basinda söylemiştim bu kadını. Simdi gsye geçip bir de yerli olunca dag tas mccowan diye inlemeye başladı. Kadinin adini bilmeyen gsli aptallar bile mccowanci oldu. Ne yapıp edip gerekirse stewart kadar para verip bağlamak lazım.

Çevrimdışı cosby

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #9138 : 20 Şubat 2023, 12:34:36 »
Hatay'dan pivot Gizem Başaran'ı transfer etmişiz...

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #9139 : 20 Şubat 2023, 22:18:58 »
Tilbe, sevgi falan derken Gizem başaran gelmiş. Niye geldi anlamadım. Yaşının 30 olması hariç bizim gençlerden ne gibi bir artısı var bilen varsa da ben bilmiyorum.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #9140 : 20 Şubat 2023, 23:11:02 »
Tilbe, sevgi falan derken Gizem başaran gelmiş. Niye geldi anlamadım. Yaşının 30 olması hariç bizim gençlerden ne gibi bir artısı var bilen varsa da ben bilmiyorum.
Çok iyi tanımamama rağmen yerli kontenjanımız çok yetersiz olduğu için bence işimize yarar ben Baharı düşünüyotdım oda 34 yaşındaydı, Tilbe şuan olmadı, Sevgi nin pozisyonu farklı. Gizem Stokesle pota altında yararı olabilir . Vallaha bu saatten sonra  kimse kolay oyuncu vermez. Bı saatte kimi alırlarsa sesim çıkmaz. Bizim gençlerin eksikliğini gördün. Gelişmede göstermiyorlar. Özellikle pota altında bir Elif var oda şuan yetersiz. Ne bilim bence faydası olabilir.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #9141 : 20 Şubat 2023, 23:34:18 »
Çok iyi tanımamama rağmen yerli kontenjanımız çok yetersiz olduğu için bence işimize yarar ben Baharı düşünüyotdım oda 34 yaşındaydı, Tilbe şuan olmadı, Sevgi nin pozisyonu farklı. Gizem Stokesle pota altında yararı olabilir . Vallaha bu saatten sonra  kimse kolay oyuncu vermez. Bı saatte kimi alırlarsa sesim çıkmaz. Bizim gençlerin eksikliğini gördün. Gelişmede göstermiyorlar. Özellikle pota altında bir Elif var oda şuan yetersiz. Ne bilim bence faydası olabilir.
Botaş Adana takımı ve Adana'nın durumu ortada. kimse kolay oyuncu vermez diye bir şey yok. Bak Mersin gruptaki direkt rakibi olan takımın hem antrenörünü hem de en önemli oyuncularını alıverdi. Fenerbahçe isterse oyuncu gelmek ister, oyuncu isterse de klübü verir. Benim sesim çıkar abi. Boş yere oyuncu doldurmaya gerek yok takıma. Çok eleştirdiğimiz gençler oynasın bari. Sen kalkıp merveyi, manolyayı eleştiren bir adamsın, kim gelse sesim çıkmaz diyorsun. Onlardan kalibre olarak hiç bir farkı olmayan bir kız geliyor.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #9142 : 20 Şubat 2023, 23:38:09 »
Hiç bir vatandaşını misafirlerini koruyamayan komik bir ülkeyiz seneye hiç bir oyuncu yabancı kalmaz avrupa şampiyonu olduk olduk.Son sans.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2023, 23:39:38 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #9143 : 21 Şubat 2023, 04:20:24 »
Botaş Adana takımı ve Adana'nın durumu ortada. kimse kolay oyuncu vermez diye bir şey yok. Bak Mersin gruptaki direkt rakibi olan takımın hem antrenörünü hem de en önemli oyuncularını alıverdi. Fenerbahçe isterse oyuncu gelmek ister, oyuncu isterse de klübü verir. Benim sesim çıkar abi. Boş yere oyuncu doldurmaya gerek yok takıma. Çok eleştirdiğimiz gençler oynasın bari. Sen kalkıp merveyi, manolyayı eleştiren bir adamsın, kim gelse sesim çıkmaz diyorsun. Onlardan kalibre olarak hiç bir farkı olmayan bir kız geliyor.
Önce şunu belirteyim bu konuda senin kadar bilgim olmadığım için tartışmaya giremem. Kendi çapımda görsel ve başarıya endeksli bakıyorum sanırım. Bazı şeyleri kelimelerede dökemiyor olabilirim. Ben önceden söylediğim gibi çıplak gözle ve senin kadar seyretmedim. Pota altı yerli rotasyonumuz Stokesle sınırlı. Videolarına bakınca hiç olmamasından iyidir dedim. Ama senle iddalaşamam.
Merveyi henüz şimdiye kadar eleştirmedim. Ben zaten iistemiştim. Halada pişman değilim.
Manolyada haklısın. Ama şunu belirteyim ben psikolog değilim kişiliğini eleştiremem. İyi bir insan olabilir ama Sadece oyununu hiç beğenmiyorum. Ayşe Cora, Sevgi,Melis, vs bize daha çok katkı vermiştir. Ama bun ar gibi nice oyuncuyu hemen yollarken Manolya kaç senedir bir arpa boy ilerliyemedi.
Yerli rotasyonu çok dar olan kadromuz var. Bu saatten sonra derken takımlar sonlara doğru adam kaptırmaz diye düşündüm yok abi bu branşta heran transfer olabilir dersen pota altında Quanitra daha yararlı olabilirdi. Sen bunun analizini daha iyi yaparsın ama pota altı uzun pivot eksiğimiz var milletçe onun için McCowan gibi devşirme oyunculara ihtiyaç duyduk. Senin şuan alabilir diyeceğin yerli uzun pivot öner dillendirelim. Stokesde artık takıma dönüyor sanırım, inşallah oynarda ligde elimiz birazcık rahatlar.
Gençlere gelince bu takımdan nice gençler geldi geçti, Cansu, Melis gibi bu seneki gibi çok yer verilmedi. Ama bu sezon onlara verilen haklarıda iyi kullanmıyorlar. Bu konuda hala ısrarcıyım. Kötü oyuncu diyemem Haşa ama yerlerinde sayıyorlar
Neyse beni anladıysan susma hakkımı kullanayım.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #9144 : 21 Şubat 2023, 07:47:47 »
Abi futbol örneği önümüzde. Her sene o kadar gereksiz transferler yapılıyor ki sonra elimizden çıkarmak için 40 takla atıyoruz. Adamlar bedava icardi oynatıyor biz brumaya 4.5 milyon sayıyoruz. İnsan kaba etiyle güler. Bayan baskette hakkını yiyemem şimdi çok iyi bir kadro kuruldu ama bir tarafı yine eksik. O da yerli rotasyonu. Bunu basketten anlamayan adam bile görür. Yabancılarla yerliler arasında milyon kat fark var. Mccowan örneği tarihe geçecek bir aptallıktır. Kadın tek başına adamları 3.kez Eurocup şampiyonu yapacak ve biz stokesu tutup onu istemedik ki mccowanin şutu stokestan daha iyi. Quanitra'dan hayır gelmez. Stokesun hallicesi. Gerek yok. Tilbeyi ise ismi çıkmadan söyledim, kulübü bırakmadı ama sonra Avrupa'ya veda ettiler. Tekrar şartların zorlanması gerekirdi. Sevgi ise mutlaka alınması gerekirdi. Neden olmadı bilmiyorum. Oyuncu transferi yapmak için transfer yapmaya bence gerek yok. O zaman yerli rotasyonumuzu değil de yetersiz rotasyonumuzu genişletiyoruz. alperi ve stokes iyi bir şekilde dönerler umarım. Senin kadronda dünyanın en iyi oyuncuları var ama Fenerbahçe düşmanı hido sağolsun oynatmamiza izin vermiyor ve kıçı kırık Mersin'in dediği oluyor. Burada bile etkimiz, gücümüz yok.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2023, 07:49:16 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #9145 : 21 Şubat 2023, 13:56:24 »
Abi futbol örneği önümüzde. Her sene o kadar gereksiz transferler yapılıyor ki sonra elimizden çıkarmak için 40 takla atıyoruz. Adamlar bedava icardi oynatıyor biz brumaya 4.5 milyon sayıyoruz. İnsan kaba etiyle güler. Bayan baskette hakkını yiyemem şimdi çok iyi bir kadro kuruldu ama bir tarafı yine eksik. O da yerli rotasyonu. Bunu basketten anlamayan adam bile görür. Yabancılarla yerliler arasında milyon kat fark var. Mccowan örneği tarihe geçecek bir aptallıktır. Kadın tek başına adamları 3.kez Eurocup şampiyonu yapacak ve biz stokesu tutup onu istemedik ki mccowanin şutu stokestan daha iyi. Quanitra'dan hayır gelmez. Stokesun hallicesi. Gerek yok. Tilbeyi ise ismi çıkmadan söyledim, kulübü bırakmadı ama sonra Avrupa'ya veda ettiler. Tekrar şartların zorlanması gerekirdi. Sevgi ise mutlaka alınması gerekirdi. Neden olmadı bilmiyorum. Oyuncu transferi yapmak için transfer yapmaya bence gerek yok. O zaman yerli rotasyonumuzu değil de yetersiz rotasyonumuzu genişletiyoruz. alperi ve stokes iyi bir şekilde dönerler umarım. Senin kadronda dünyanın en iyi oyuncuları var ama Fenerbahçe düşmanı hido sağolsun oynatmamiza izin vermiyor ve kıçı kırık Mersin'in dediği oluyor. Burada bile etkimiz, gücümüz yok.
Önce şunu anlıyayım.Ligin başı değil,Ortası hatta dahada ilerisi.Bu zamanlamaya göre Fenerbahçe istese herhangi bir takımdan istediğini alabilyormu?Buradada yazıldı biz Sevgi'yi ve başka oyuncuları istiyoruzda takım verirmi gibi?Fazla uç noktalara gideyim haddimi aşarak ,Mc Cowan'ı alabilirmiyiz? Çünkü sadece bizim değil herkesin kendine göre planı var.
Tilbe konusuna gelirsek bende isterim ama o olsada yine Pota altına bir uzun gerekmezmi?Bunun için bir önerin varmı?Ayrıca Tilbe olsada olmasada Melis için ne dersin? Tilbe'de 1.89 sanırım Melis 1.87 .Bilmediğim için soruyorum.Sevgi alınabiliniyorsa Melis'de alınsın.Tilbe bizi istemiyor olabilir hatta Melis'de ,onların yazılarından okuduğum kadarıyla Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra kendilerine geldikleri.Çünkü yeterince süre alamadıkları için hoşnutsuzlardı.
Stokes'e gelirsek kişilik olaraklafım yok,severimde ama Omuz sakatlığı ondan verim almayı asgari verime düşürdü.Yoksa iyi bir Stokes bize çok yararı olurdu.Ama senle hem fikirim Sezon Başında Stokes ve Manolya ile yollar ayrılmalıydı. Mc Cowanı düşünmemek hataydı.
Mersin olayına gelince Mc Cowanı düşünürsek sanki bu işte GS ninde parmağı var.Birden Milli takımda oynaması düşündürücü.Burda yöneticilik hatası olduğunu düşünüyorum.Yerli Transfer yapılmamasıda bunun parçası.Ama Hoca da suçlanıyor burda.
Bir sorumda Transferler hakkında.
''Bayan baskette hakkını yiyemem şimdi çok iyi bir kadro kuruldu ama bir tarafı yine eksik. O da yerli rotasyonu''
Bu Transferleri kim yapıyor?Yabancı planı şu aşamada iyi ama bu ana gelene kadarda bir çok yabancıdada başarısız olduk.Bir transfer yapılırken sezon başında plan yapılıpda bu aşamaya gelemezmiydik?Bu yabancı Transferini yapanlar Yerli Transferde neden sınıfta kaldılar?Bu Transferleri yapanlar aynı kişiler değilmi?
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2023, 14:12:24 Gönderen: iHTiYaRDeRKi »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #9146 : 21 Şubat 2023, 16:20:16 »
Önce şunu anlıyayım.Ligin başı değil,Ortası hatta dahada ilerisi.Bu zamanlamaya göre Fenerbahçe istese herhangi bir takımdan istediğini alabilyormu?Buradada yazıldı biz Sevgi'yi ve başka oyuncuları istiyoruzda takım verirmi gibi?Fazla uç noktalara gideyim haddimi aşarak ,Mc Cowan'ı alabilirmiyiz? Çünkü sadece bizim değil herkesin kendine göre planı var.
Tilbe konusuna gelirsek bende isterim ama o olsada yine Pota altına bir uzun gerekmezmi?Bunun için bir önerin varmı?Ayrıca Tilbe olsada olmasada Melis için ne dersin? Tilbe'de 1.89 sanırım Melis 1.87 .Bilmediğim için soruyorum.Sevgi alınabiliniyorsa Melis'de alınsın.Tilbe bizi istemiyor olabilir hatta Melis'de ,onların yazılarından okuduğum kadarıyla Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra kendilerine geldikleri.Çünkü yeterince süre alamadıkları için hoşnutsuzlardı.
Stokes'e gelirsek kişilik olaraklafım yok,severimde ama Omuz sakatlığı ondan verim almayı asgari verime düşürdü.Yoksa iyi bir Stokes bize çok yararı olurdu.Ama senle hem fikirim Sezon Başında Stokes ve Manolya ile yollar ayrılmalıydı. Mc Cowanı düşünmemek hataydı.
Mersin olayına gelince Mc Cowanı düşünürsek sanki bu işte GS ninde parmağı var.Birden Milli takımda oynaması düşündürücü.Burda yöneticilik hatası olduğunu düşünüyorum.Yerli Transfer yapılmamasıda bunun parçası.Ama Hoca da suçlanıyor burda.
Bir sorumda Transferler hakkında.
''Bayan baskette hakkını yiyemem şimdi çok iyi bir kadro kuruldu ama bir tarafı yine eksik. O da yerli rotasyonu''
Bu Transferleri kim yapıyor?Yabancı planı şu aşamada iyi ama bu ana gelene kadarda bir çok yabancıdada başarısız olduk.Bir transfer yapılırken sezon başında plan yapılıpda bu aşamaya gelemezmiydik?Bu yabancı Transferini yapanlar Yerli Transferde neden sınıfta kaldılar?Bu Transferleri yapanlar aynı kişiler değilmi?
Abi alabilmesi lazim. Sevgi de tilbe de gelmek istiyor. Senin aklin alıyor mu, kadronda dünyanın en iyi 5-6 oyuncusundan belki 3 tanesi var ve bu oyuncularla oynamayı kim istemez. Olasi eurolaguei kazanan takimda olmayı kim istemez?
Mccowani alamayız. Gs bırakmaz. Onlarin durumu farklı ama kadin henuz sözleşme uzatmamis. Bu da sene sonu bağlanması olasılığını doğuruyor ki, kacirirlarsa ciddi ciddi akıllarından şüphe ederim. Biz alsak sene başı fenerbahce dusmani hido turk yapar mıydı onu? Bence yapmazdı. Belki de umarim doğrudur o yüzden 1 sene gsde oynamasına izin vermiştir bizimkiler. Pota altında 2 uzun gerek yok. Zaten yabancilarimiz uzun, oyle yada böyle stokes var, tilbe ile yeterli rotasyon olurdu. Transferleri ise tabiki hoca yapiyor. Epoupa gibi asrin en büyük felaketlerinden birisini aldıran da o, iki tane garip sirpi aldıran da ve tabiki mevcut yerli rotasyonunu kuran da o. Epoupa hatasından gec de olsa dondu, yerli rotasyonunun zayıflığını da gördü ki takviye istedi ama asil soru neden sene başı bunlari göremedi, ben profesyonel degilim, şubenin içinde de değilim ama yillardir takip ederim ve bunlari görebiliyorsam bu isi yapanlar  neden goremedi. Bu hocanin bazi takıntıları var  ve bana gore oyuncu gelişiminde de çok zayıf bir kadın. Bir tane bile oyuncu bir yerden  bir yere gelebilmis degil. En basiti gençler. Cok kotuler ama yabancılar o kadar kaliteli ki hocanin zaafiyeti avrupada tolere edilebiliyor ama ligde malesef yabancılar dışarıda kalınca diger takımlarla makas kapanıyor. Simdi de deli gibi alabildiklerini alıyorlar.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2023, 16:22:20 Gönderen: iloturo »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #9147 : 21 Şubat 2023, 17:04:13 »
Gizeme geçmiş olsun ve tüm yurduma hoşgeldin.Ligde katkı versin kafi.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #9148 : 21 Şubat 2023, 18:49:55 »
Hatay kadın basket takımı ligden çekilmiş. Sanırım Gizem Başaran'ı onun için almışlar. Ölen nilay'ada Allah Rahmet eylesin.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #9149 : 21 Şubat 2023, 20:26:45 »
Hatay sanırım hakları saklı kalmak koşuluyla çekildi.Ancak çekimler gösteriyor ki bu kent 3 5yilda toparlayamaz.Diğerleri Maraş Adıyaman kent bütünlüğü kalmamış.