Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1976477 defa)

Ero1907 ve 27 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Genel Haberler
« Yanıtla #2970 : 09 Ekim 2014, 16:45:52 »
penny'nin gs'ye gidecegini sanmıyorum...
cappy olayı gibi :)

gs'nin casas transferini bu yuzden yaptıgını dusunuyorum; atta barabra turner ile 2 aylık yerine yıllık sozlesme yapılmasıda bence zellous'un gelmeyecegi belli oldugundan yapıldı bence...yoksa gs nın cok yuskek butcelere 6 yabancılı bir kadro yapacagını sanmam...
yani su denedikleri sf kız kristi bellock kalırsa ne ala en fazla...

ama gene de penny'e sulanırlarsa bizim de bu isi bozmak icin kulup oalrak elimizden gelen neyse onu yapmamız lazım..ama ben penny'nin avustalyada oynayacagını zannediyorum bu sene...

bu arada maya moore oalyı umarım dogrudur...angel ile sezon ortası degisimli oynarlarsa super olur bizim icin f4'te..
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2014, 16:53:47 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #2971 : 09 Ekim 2014, 16:56:55 »
Maya Çin'de yıllık 2 milyon euroya oynuyor deniliyor.
Tina ile kolejden sonra tekrar biraraya sarı-laci çubuklu forma altında gelmesini çok isterim ama istediği ücret çok uçuk olduğundan bunun gerçekleşeceğini sanmıyorum.
...

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #2972 : 09 Ekim 2014, 16:58:10 »
Maya Çin'de yıllık 2 milyon euroya oynuyor deniliyor.
Tina ile kolejden sonra tekrar biraraya sarı-laci çubuklu forma altında gelmesini çok isterim ama istediği ücret çok uçuk olduğundan bunun gerçekleşeceğini sanmıyorum.
Çinde sezon Şubatta biticek diye biliyorum..Yada umud ediyorum..Yoksa zaten başka türlü onu alma şansımız yok denecek kadar az.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı nuevitas

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2973 : 09 Ekim 2014, 17:12:25 »
2015 de kongre var bu kongreden önce ismini taraftar ve camiada ön plana çıkarmak isteyen biri veya birileri parayı basabilir

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #2974 : 09 Ekim 2014, 17:45:09 »
Çinde sezon Şubatta biticek diye biliyorum..Yada umud ediyorum..Yoksa zaten başka türlü onu alma şansımız yok denecek kadar az.

Hocam nba oyuncularının transferlerinde sıklıkla şubat ayına kadar ligin devam ettiğini okuyoruzda bayanlarda durum ne o konuda herhangi bir bilgim yok.
Bayanlarda da lig şubatta bitiyorsa ve Maya'nın gelme ihtimali varsa tüm şartların zorlanması lazım ama o'nunda kaşesi belli yani. :)
...

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #2975 : 09 Ekim 2014, 18:02:13 »
Twitter kullanan arkadaşlar İsfendiyar Bey'e yazsınlar, Della Done'de olduğu gibi. 
FENERBAHÇE

Çevrimdışı TitoSantana

• Üye
  • Yer: Adana
« Yanıtla #2976 : 10 Ekim 2014, 00:27:16 »
"Penny'nin bize kırgın,kuskun olma hakkının olduğunu dusunmuyorum.Ama bizim ona olma hakkımız var.Takımı yarı yolda bırakıp,satıp gitti."

Ne kadar kolay yazılıyor böyle: Yukarıdaki cümleyi bu FB'li arkadaş neye göre yazdı?

Bu nasıl bir yorumdur?

Çevrimdışı fırat80

• Üye
  • Yer: osmaniye
  • TEK BÜYÜK FENERBAHÇE
« Yanıtla #2977 : 10 Ekim 2014, 21:40:55 »
hani doping tuzagı kuruldugu sezon pennyde  bırakıp gitmişti ona göre yazılmıştır o.      derbiler hariç ist deki yani kendi evindeki maçları 25  50 kişiye oynayan bir takıma 2 milyona oyuncu al demek mantıklımı bilemedim.
(   FENERBAHÇE  )

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2978 : 11 Ekim 2014, 06:27:21 »
"Penny'nin bize kırgın,kuskun olma hakkının olduğunu dusunmuyorum.Ama bizim ona olma hakkımız var.Takımı yarı yolda bırakıp,satıp gitti."

Ne kadar kolay yazılıyor böyle: Yukarıdaki cümleyi bu FB'li arkadaş neye göre yazdı?

Bu nasıl bir yorumdur?

Ben yazdım hocam dusuncemin de arkasındayım.Babası icin gitti denip sonra ABD de oldugu yazılmıstı.Ben boyle dusunuyorum siz farklı dusunebilirsiniz.O sene olası F4 den olduk bana gore onun kacıp gitmesi yuzunden

Çevrimdışı michael_jordan

• Üye
« Yanıtla #2979 : 11 Ekim 2014, 13:58:51 »
Penny Taylor diyince aklıma bu şubenin EL deki şanssızlıkları aklıma gelir. Malum son 2 sezon final kaybettik. Ondan önce 4. olmuş ve ondan önceki 5 sezon boyunca da çeyrek finalde elenip F4 yapamamıştık. Oysa ki bu sezonların bazılarında madalyalar alabilirdik.

1)2006-2007 sezonu: Çeyrek finalde, Ros Casares e 2-1 elenip F4 yapamamıştık. Oysa bu takımla grup aşamasında karşılaşmış ve her 2 maçta da yenmiştik. Çeyrek final maçında da ev sahipliği avantajı bizdeydi. 3. karşılaşmada, uzun süre önde götürdüğümüz maç, uzatmalara kaldı ve maalesef uzatmalarda kaybedip F4 e gidemedik.

2)2010-2011 sezonu: Malum sezon. Taurasi ve Penny nin ayrıldığı sezon. Taurasi 25, Penny 19, Matovic 17 ve Nevriye nin 15 sayı ortalamayla oynadığı muazzam sezon. Lauren Jacksonun da sakatlığı, 4 sene üst üste şampiyon olan Spartak ın da üstüne çıkarıyordu bizi favori olarak ama Taurasi ve Penny ayrılınca takımın ritmi bozuldu ve çeyrek finalde yine favori gösterildiğimiz halde Spartaka 2 maçta da elenip F4 yapamadık. Oysaki Taurasi ve Penny li o kadro ile şampiyonluğun gelmesi çok rahat gözüküyordu.

3)2011-2012 sezonu:Herşey çok güzel giderken F8 de Penny nin GS maçında sakatlanması ile Rivas maçına moralsiz ve güç kaybederek çıkıp finale kalamadık. O şanssızlığı yaşamasak finalde olurduk ve evet Ros Casares daha güçlü bir kadroya sahip olsa da Abdi İpekçiyi tıklım tıklım dolduran seyircimiz ile ben şampiyonluk şansımızın yüzde 50 olduğunu düşünüyordum. Umutlanmamı sağlayan diğer faktör de elindeki değerli kadroları kötü kullanmakta üstüne olmayan ve taktiksel olarak da iyi bir koç olmayan İniguezdi. Zaten final maçında Rivasın son 6-7 dakikaya kadar oyunu başa baş götürmesi de bunun kanıtıydı. F8 ile ilgili bir sitemim de bizim taraftara idi çünkü Rivas maçında beklenilen düzeyde Abdi İpekçiyi dolduramamıştık. Penny nin sakatlığından ötürü full tribüne ihtiyacımız vardı oysa ki.

Son sezonda ise bence Ekaterinburg finalde olsa yenemezdik ama GS yi normal şartlarda yenebilmeliydik. Fakat, basketboldan artık kafaca kopmuş Cappie, hamile Vera, istikrarsız ve tüm sezon boyunca Fransa milli takımındaki görünsütünden uzak bir performans sergileyen  baby shaq, sakatlıktan sonra bir türlü eski haline dönemeyen İvana ve formsuz Birsel ile de kapımıza kadar gelen fırsatı elimizin tersiyle ittik. İlk çeyreğe, aynen 2013 finalinde olduğu gibi kötü başlangıç yapmamız da önemli etmenlerden biriydi kupaya uzanamamız da. Oyuncuların bu kötü durumlarına rağmen, ilk çeyrek başa baş oynayabilseydik belki şu an ilk EL kupamızı havaya kaldırmıştık.

Kelamın özü, bir şanssızlıktır peşimizi bırakmıyor. Bu sezona ise daha az umutla giriyoruz sanki. Ayrıca bu sefer, önümüzde engel olarak sadece Ekaterinburg yok, Kursk de girdi işin içine. Ama belli mi olur artık belki yılların şanssızlığı bize bir artı olarak döner ve beklentilerin daha az olduğu bu sezonda ilk kupamızı kaldırırız.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #2980 : 11 Ekim 2014, 16:26:05 »
Kelamın özü, bir şanssızlıktır peşimizi bırakmıyor. Bu sezona ise daha az umutla giriyoruz sanki. Ayrıca bu sefer, önümüzde engel olarak sadece Ekaterinburg yok, Kursk de girdi işin içine. Ama belli mi olur artık belki yılların şanssızlığı bize bir artı olarak döner ve beklentilerin daha az olduğu bu sezonda ilk kupamızı kaldırırız.

O şanssızlık veya düztabanlık Didem Sultan olabilirmi acaba?

Çevrimdışı TitoSantana

• Üye
« Yanıtla #2981 : 11 Ekim 2014, 21:27:15 »
Ben yazdım hocam dusuncemin de arkasındayım.Babası icin gitti denip sonra ABD de oldugu yazılmıstı.Ben boyle dusunuyorum siz farklı dusunebilirsiniz.O sene olası F4 den olduk bana gore onun kacıp gitmesi yuzunden

Şeker kardeşim, cevabının bir altında michael_jordan kardeşimiz gayet güzel yakın tarihin madde madde özetini yazmış.

Ben de buna ek hatırlatmalar yapayım:

1- 2010-2011 sezonunda FB Bayan Basket Takımımızın Eurolig şampiyonu olacağını rakipleri bile teslim etmeye başlamışken aniden Turgay Atasü nam palavra profesörün yönetimindeki Hacettepe Doping merkezinin takımımız üzerine çöreklenerek sadece ve sadece yabancı oyuncularımıza, istatistiki yöntemlerle değil  her maçtan sonra idrar örneği aldıklarını her FB taraftarı hatırlar.
Netekim Taurasi'de sözde doping tesbit ettikleri maç, o dönem dandik bir takım olan İÜ maçıydı.

2- Taurasi ile ev arkadaşı olan ve onun "Modafinil" denilen zıkkımı kullanmadığını bilen Penny, "Bunlar benim de kariyerimi bitirecekler" deyip gitmek istemekle beraber, şu an hangi takımla deplasmanda oynadığımızı hatırlayamadığım ve Taurasi'nin tedbirli olarak oynatılmadığı bir maçı gitmek üzere iken tek başına direnerek almış ve ondan sonra haklı olarak "Benden bu kadar" deyip çekip gitmiştir, sonuna kadar haklıdır.

3-Niye haklı olduğunu da bilahare gördük:

a) Önce Taurasinin doping yapmadığı tesbit edildi. Çünkü Ülkemizi dönüştürmek isteyenler önce FB'den işe başlamayı uygun görmüşlerdi ama Dünya starı birisine çatınca yusuf yusuf edip vazgeçer göründüler. Eğer Penny gitmese aynı kumpas ona da kurulacaktı.

b) Aziz yönetimindeki FB spor klubü bu tezgahın farkına varamayıp hem Taurasi'nin kontratını hemen iptal ettiler hem de giden Penny'e "Seni Avrupa'da başka takımda oynatmayız" diye şantaj yaparak ertesi sezon tekrar gelmesini sağladılar.

Ve Penny sakatlanana kadar yine FB için elinden geleni yaptı ama sakatlandığı an Aziz yine Penny'e kıçını döndü ve hiç bir masrafına katılmadı.
Onu sahiplenen gene Phoenix Mercury takımı oldu.

b) Aynı örgüt, bu kez yurt içine dönerek FB Futbol takımımızı ve Aziz'i hedef aldı.

4) Taurasi ve Penny'nin yer aldığı Phoenix Mercury bu sezon WNBA şampiyonu oldu.

5) Taurasi'nin ilk beşte oynadığı ABD Dünya Şampiyonu oldu.

6) ABD-İspanya finali için gruplar ayarlanmasaydı, Penny Taylor'un takımı Avustralya Dünya ikincisi idi.

Eyyorlamam bu kadar. :)

« Son Düzenleme: 11 Ekim 2014, 21:29:40 Gönderen: TitoSantana »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2982 : 11 Ekim 2014, 21:53:50 »

Şeker kardeşim, cevabının bir altında michael_jordan kardeşimiz gayet güzel yakın tarihin madde madde özetini yazmış.

1- 2010-2011 sezonunda FB Bayan Basket Takımımızın Eurolig şampiyonu olacağını rakipleri bile teslim etmeye başlamışken aniden Turgay Atasü nam palavra profesörün yönetimindeki Hacettepe Doping merkezinin takımımız üzerine çöreklenerek sadece ve sadece yabancı oyuncularımıza, istatistiki yöntemlerle değil  her maçtan sonra idrar örneği aldıklarını her FB taraftarı hatırlar.
Netekim Taurasi'de sözde doping tesbit ettikleri maç, o dönem dandik bir takım olan İÜ maçıydı.

2- Taurasi ile ev arkadaşı olan ve onun "Modafinil" denilen zıkkımı kullanmadığını bilen Penny, "Bunlar benim de kariyerimi bitirecekler" deyip gitmek istemekle beraber, şu an hangi takımla deplasmanda oynadığımızı hatırlayamadığım ve Taurasi'nin tedbirli olarak oynatılmadığı bir maçı gitmek üzere iken tek başına direnerek almış ve ondan sonra haklı olarak "Benden bu kadar" deyip çekip gitmiştir, sonuna kadar haklıdır.

a) Önce Taurasinin doping yapmadığı tesbit edildi. Çünkü Ülkemizi dönüştürmek isteyenler önce FB'den işe başlamayı uygun görmüşlerdi ama Dünya starı birisine çatınca yusuf yusuf edip vazgeçer göründüler. Eğer Penny gitmese aynı kumpas ona da kurulacaktı.

b) Aziz yönetimindeki FB spor klubü bu tezgahın farkına varamayıp hem Taurasi'nin kontratını hemen iptal ettiler hem de giden Penny'e "Seni Avrupa'da başka takımda oynatmayız" diye şantaj yaparak ertesi sezon tekrar gelmesini sağladılar.

Ve Penny sakatlanana kadar yine FB için elinden geleni yaptı ama sakatlandığı an Aziz yine Penny'e kıçını döndü ve hiç bir masrafına katılmadı.

b) Aynı örgüt, bu kez yurt içine dönerek FB Futbol takımımızı ve Aziz'i hedef aldı.

4) Taurasi ve Penny'nin yer aldığı Phoenix Mercury bu sezon WNBA şampiyonu oldu.

6) ABD-İspanya finali için gruplar ayarlanmasaydı, Penny Taylor'un takımı Avustralya Dünya ikincisi idi.

Hocam sizin gorusleriniz ile benimkiler aynı yonde olmayabilir.
Turgay Atasu denen sahıs kosarak degil dort nala EL Sampiyonluguna giden takımı durdurmustur.Hele Eka'yı Rusya'da bile dagıtmıstık.
Taurasi'nin o zıkkımı kullanıp kullanmadıgını bilemem.Son 2-3 aya kadar gayet duzgun yazan Aras Kafkaslı'nın sitesinde de "tabii ki ABD Olimpiyat yuzunu Turkiye gibi 3. sınıf ulkeye yedirtmeyecekti" diye baslayan yazısı vardı.Kullanmıstır,kullanmamıstır bilemem kesin de konusamam.Jardel yıllarca uyusturucu kullandım.GS ye gelirken de kullanıyordum.2 ay once bırakıp testlerden geciyordum dedi.

Benden bu kadar deyip cekip gitmesi sonucu bana gore sonuna kadar haksızdır size gore de haklı olabilir.
FB Klubu Baskanı ve Yonetim Kuruluna santajcı,santaj yaparak gibi ifadeleri ben kabul edemem.Baskanın cok fazla yanlısları vardır ve hepimizin begenmedigi tarafları vardır.Ama bu klup her sene bircok bransta Avrupa Finalleri ve sampiyonlukları alıyorsa da bu Baskanın Vizyonu sayesindedir.Sporcular sozlesmesi olmasına ragmen istenmedigi halde, gerekirse tribunde oturup catır catır paralarını alırken bu profesyonellik oluyorsa klubun de sozlesmesi olan sporcudan bunun gereklerini yerine getirmesini istemek de profesyonelligin bir ornegidir.
FB Baskanı'na ben Aziz diye hitap etmem.Kıcını dondu vs demem.Sporcu takımını yarı yolda bırakıp kacarken olaı bir Spartak eslesmesini gecerek F4 den kopusta onemli rol oynadıysa klubun de kırgınlıgı olması normaldir.
Taurasi ve Penny'nin ve diger oyuncuların oldugu Phoenix yıllardır basarısızken bu sene sampiyon olabilir yarın da olabilir ya da kaybedebilir.

Penny Taylor FB ye gelmis gecmis en cok yonlu oyuncudur.Ama tatsız bir sekilde ayrılmıstır.
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2014, 21:56:05 Gönderen: hmetin »

Çevrimdışı TitoSantana

• Üye
« Yanıtla #2983 : 11 Ekim 2014, 23:10:05 »
Şeker kardeşim son defa yazıyorum ki ve benim anladığım, senin geçmiş olayların politik çözümlenmesinden ziyade "Niye FB başkanına Aziz dedin" kolaycılığından öte gitmeyeceğin anlaşıldı.

1- FB Başkanına Aziz derim, yaşıtımdır. Sen de yaşını belli et.

2- "Taurasi'nin o zıkkımı kullanıp kullanmadıgını bilemem.Son 2-3 aya kadar gayet duzgun yazan Aras Kafkaslı'nın sitesinde de "tabii ki ABD Olimpiyat yuzunu Turkiye gibi 3. sınıf ulkeye yedirtmeyecekti" diye baslayan yazısı vardı.Kullanmıstır,kullanmamıstır bilemem kesin de konusamam.Jardel yıllarca uyusturucu kullandım.GS ye gelirken de kullanıyordum.2 ay once bırakıp testlerden geciyordum dedi."

diye alıntı yapıyorsan, sana bir üst mesajda zaman ayırıp cevap yazdığım için kendime kızarım: Senin fikrin sana, benim fikrim bana.

İyi geceler, lütfen bu diyalog burada kalsın.
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2014, 23:30:59 Gönderen: TitoSantana »

Çevrimdışı nuevitas

• Üye
« Yanıtla #2984 : 12 Ekim 2014, 04:51:56 »

Taurasinin kontratının fest edilmesini eleştirmişsiniz ama yanılmıyosam eger fesh edilmeseydi angeli transfer edemezdik hem o şampiyonluk giderdi hem de angel gibi bi oyuncuyu kadromuza katamazdık