Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811518 defa)

0 Üye ve 83 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4005 : 30 Mayıs 2015, 10:32:22 »
Ligde muhtemelen Skorupa-Kim-Bosetti oynayacak büyük maçlarda.
PÇ: Polen
Ortalar. Eda+Dicle
Libero: Gizem
desek geçen sene ile çok farkımız yok. Hatta Lo yerine Skorupa nasıl olacak görmek lazım.
Ben Ezgiye güvenemiyorum. Bu yaşta biraz fazla ağır. Özge alınsaydı Harmotto'yu da ligde kullanabilirdik. Yine çok iyi diyebileceğim bir takım kimyası oluşturmadık. Avrupa Harmotto farkıyla daha iyi olacaktır ama orada da şapkadan Rachel çıktı. Son hamle yine hayal kırıklığı oldu.

Avrupa'da gecen seneden biraz daha iyi bir takimiz ama genel olarak hic isabetli transferler yapamadik yine. 

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #4006 : 30 Mayıs 2015, 11:02:23 »
Avrupa'da gecen seneden biraz daha iyi bir takimiz ama genel olarak hic isabetli transferler yapamadik yine.
Harmotto ve Gizem farkı ile haklısın ama hücumda yine Kim'in eline bakan bir takım oluruz.
Abo'yu hiç beğenmiyorum. Geçen sene de beğenmiyordum. Ligi almamıza rağmen görüşüm değişmedi.
Eski 2.sınıf oyuncularını doldurup duruyor takıma.

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4007 : 30 Mayıs 2015, 12:10:51 »
Esra Gümüş ayrıldı diyorlar eczacıdan.onu da alıp ligde,

Kim-Esra-Rourke-Yerli Pasör-Harmotto-Eda-Gizem altılısıyla oynasak fena olmazdı .

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #4008 : 30 Mayıs 2015, 14:01:42 »
Esra bu saatten sonra çocuğu varsa çocuğuna baksın, yoksa acilen çocuk yapsın.

Çevrimdışı Tugrul

• Üye
« Yanıtla #4009 : 30 Mayıs 2015, 15:13:39 »
Rachel Rourke CEV şampiyonlar ligi 2013 ve 2014 istatistiklerine baktım.

2013'de Atom Trefl Sopot ile 8 maça çıkmış. 1/12 play-off'unda takımı Vakıfbank'a yenilenerek elenmiş. O yıl vakıf İstanbul'da
şampiyon oldu. İstatistik ortalamaları:

Sayı     Servis adet   Servis hata  Servis Ace  Atak adet Atak hata   Atak Bloğa yakalanma   Mükemmel atak   Atak %   Blok sayısı
------    ------------   -------------  -----------  -----------  ----------     ---------------------      ----------------     --------  -----------
 16,5         12,8            2,1             1,2            32,2          3                        2,5                          12,8             39         2,5

2014'de Rabıta Bakü'de 4 grup maçına çıkmış, 2 maçta oynamamış, Final 4 ev sahibi olarak 1/12 ve 1/6 finallerini oynamamış, Final4'da
şampiyon Dinamo Kazan'a yenilerek 3. maçına çıkıp Eczacıbaşı'nı yenip 3. olmuşlar. Oynadığı 6 maçın istatistikleri.

Sayı     Servis adet   Servis hata  Servis Ace  Atak adet Atak hata   Atak Bloğa yakalanma   Mükemmel atak   Atak %   Blok sayısı
------    ------------   -------------  -----------  -----------  ----------     ---------------------      ----------------     --------  -----------
 19,6         14,9            2,4             2,4            39,3          3,3                        2,9                          16,1             41,4         1,2

Rabıta'da pasörümüz Skorupa ile beraber oynamış.  2013 ve 2014 CEV şampiyonlar ligi toplam 2 yıllık ortalaması.

18,3         14,0            2,3             1,9            36,2          3,1                        2,7                          14,7             40,4       1,7

Kendisi Avustralya'da 2014 yılın kadın sporcusu seçilmiş. Karakteri çok düzgün. Videolarını izledim, çok çalışkan olduğunu söylüyorlar.
Yukarıdaki istatistikleri çok iyi. Bence bize çok faydalı olacak. Olumsuz düşünmeye hiç gerek yok. Allah sakatlık vermesin.

Orta oyuncumuz Harmotto ise hayalini kurduğum bir oyuncu idi. Geldiğine çok çok sevindim. Son dünya şampiyonasında altın madalyayı alırken harika oynadı.
Eczacıbaşı sürecinde ise hiç oynamadı sayılır. Sakat idi. Evlenip hemen takıma katılmış idi. Olmadı onlarda. Eda ile beraber çok etkili olacaktır.

Skorupa ise Avrupa'nın en hızlı oynatan pasörlerinden biri. Farklı bir hücüm tarzımız olacak bu yıl herhalde. Tüm transferlerimiz hayırlı olsun.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #4010 : 30 Mayıs 2015, 16:04:03 »
Rourke'yi siz daha iyi bilirsiniz ama avustralyalı olması bence iyi bir nokta...Yetenekleri kısıtlı da olsa her şeyini takım için veren ve kavgacı bir oyuncu izleyeceğimize eminim...Klasik Avustralyalı tipidir bu

Çevrimdışı GoFBahceGo

• Üye
« Yanıtla #4011 : 30 Mayıs 2015, 16:23:17 »
Rourke, GLinka nin vb verdiği katkiyi verecek sanki. İLk izLenimLer öyle geldi bana
O na da benziyor

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #4012 : 30 Mayıs 2015, 22:35:38 »
Rachel Rourke CEV şampiyonlar ligi 2013 ve 2014 istatistiklerine baktım.

2013'de Atom Trefl Sopot ile 8 maça çıkmış. 1/12 play-off'unda takımı Vakıfbank'a yenilenerek elenmiş. O yıl vakıf İstanbul'da
şampiyon oldu. İstatistik ortalamaları:

16,5         12,8            2,1             1,2            32,2          3                        2,5                          12,8             39         2,5

2014'de Rabıta Bakü'de 4 grup maçına çıkmış, 2 maçta oynamamış, Final 4 ev sahibi olarak 1/12 ve 1/6 finallerini oynamamış, Final4'da
şampiyon Dinamo Kazan'a yenilerek 3. maçına çıkıp Eczacıbaşı'nı yenip 3. olmuşlar. Oynadığı 6 maçın istatistikleri.

19,6         14,9            2,4             2,4            39,3          3,3                        2,9                          16,1             41,4         1,2

Rabıta'da pasörümüz Skorupa ile beraber oynamış.  2013 ve 2014 CEV şampiyonlar ligi toplam 2 yıllık ortalaması.

18,3         14,0            2,3             1,9            36,2          3,1                        2,7                          14,7             40,4       1,7

Kendisi Avustralya'da 2014 yılın kadın sporcusu seçilmiş. Karakteri çok düzgün. Videolarını izledim, çok çalışkan olduğunu söylüyorlar.
Yukarıdaki istatistikleri çok iyi. Bence bize çok faydalı olacak. Olumsuz düşünmeye hiç gerek yok. Allah sakatlık vermesin.

Orta oyuncumuz Harmotto ise hayalini kurduğum bir oyuncu idi. Geldiğine çok çok sevindim. Son dünya şampiyonasında altın madalyayı alırken harika oynadı.
Eczacıbaşı sürecinde ise hiç oynamadı sayılır. Sakat idi. Evlenip hemen takıma katılmış idi. Olmadı onlarda. Eda ile beraber çok etkili olacaktır.

Skorupa ise Avrupa'nın en hızlı oynatan pasörlerinden biri. Farklı bir hücüm tarzımız olacak bu yıl herhalde. Tüm transferlerimiz hayırlı olsun.

Tugrul, rakamlar gercekten bekledigimden iyi.  Gormeden olumsuz dusunmemek lazim, haklisin. 

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #4013 : 30 Mayıs 2015, 23:51:32 »
Tugrul, rakamlar gercekten bekledigimden iyi.  Gormeden olumsuz dusunmemek lazim, haklisin.
Aneta ve Bauer'in bize gelmeden önceki sezonki istatistiklerine de bir bak istersen.
Artık olaya iyi yönden bakabilmek için kendimizi zorlamaktan başka yapacak bir şey yok tabi.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #4014 : 31 Mayıs 2015, 00:53:19 »
Aneta ve Bauer'in bize gelmeden önceki sezonki istatistiklerine de bir bak istersen.
Artık olaya iyi yönden bakabilmek için kendimizi zorlamaktan başka yapacak bir şey yok tabi.

Rakamlari gercekten iyi.  Cok kotu olmayan seye, cok kotu mu diyeyim?  Ligler arasindaki farklari; farkli takimlardaki fonksiyonlara gore performansin degismesi gibi hususlari zaten defalarca konustuk. 

Çevrimdışı nervous

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4015 : 31 Mayıs 2015, 01:33:03 »
Merhaba arkadaşlar, Rourke transferimiz (olduysa) yorumlamak istiyorum.

Haberi ilk gördüğümde beynimden aşağı kaynar sular döküldü. Anlaşılan ligde oynatmayacağız ve Abbondanza ligde yabancı pasörle oynamayı düşünüyor. Yerli pasör almayışımızdan ve tribünde oturabilecek bir çapraz alışımızdan ben bunu çıkardım. Rourke bu sezon Kore'de oynadı, Kore ligini takip etmedim ama haber çıktıktan sonra birkaç maçını izledim. Rourke biraz Aneta tarzı bir oyuncu sadece birazcık daha iyi sıçrıyor diyebiliriz. Servisi Aneta'dan daha etkili ama maç uzadıkça yoruluyor ve o servis ritmini çok aşağılara düşürüyor. Kore Liginde bu sezon takımıyla yarıfinale kalamadı. Ligde Rahimova-Destinee-Joyce (Bursa BŞB.'nin yeni transferi) 4. ismi hatırlayamadım. Bunların arkasından 5. sırada, 1700 küsür top almış bunların 700 küsürünü öldürmüş. %40'la hücum etmiş. Kore ligini değerlendirecek olursak ben o ligi Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler olarak adlandırıyorum. Bir star oyuncu, onun etrafında kurgulanmış kısa ve defansta güçlü oyuncular. Blokta inanılamz etkisiz bir lig, sakatlıktan çıkıp veya ara verip dönen oyuncular özellikle o ligi tercih ediyorlar. Blok denilen şeyi o kadar maç izledim ama ligde hiç göremedim, Prenses olarak adlandırdığım her takımda bir tane olan yabancı oyuncu olayı belirliyor. Destinee bu sezon başka bir ligde oynasa bu kadar başarılı olamazdı (%46 yüzdesi) İstatistiklere takılıp kalan biri değilim ama ben Rourke ile başarılı olacağımızı pek mümkün görmüyorum. Kim'e güveniyorum, Harmotto transferimize çok sevindim zaten çok istiyordum. Resmi siteden hala Rourke açıklanmadı, bir umut yalandır diye bekliyorum hala.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #4016 : 31 Mayıs 2015, 01:49:31 »
Rakamlari gercekten iyi.  Cok kotu olmayan seye, cok kotu mu diyeyim?  Ligler arasindaki farklari; farkli takimlardaki fonksiyonlara gore performansin degismesi gibi hususlari zaten defalarca konustuk.

İstatistiklerin hiç bir öneminin olmadığını söylüyorum ben de. Aneta en skorer oyuncu olarak geldi bize. Bauer en skorer ortalardan birisi olarak geldi. Sonuç ortada.

Çevrimdışı GoFBahceGo

• Üye
« Yanıtla #4017 : 31 Mayıs 2015, 02:03:13 »
Haber kaynagi
Voleybolunsesi imiş. O site pek güvenilir değil.
Bence uydurma haber.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #4018 : 31 Mayıs 2015, 09:27:24 »
daha iyi olabilirdik ama pasör mevki hariç geçen senenin kadro olarak gerisine düşmedik ama kadroda 1 yerli 1 yabancı pasör bulunması konusu yeni bir transfer olmazsa bir çuval inciri berbat edebilir. önemli maçlarda polen, meliha ve şeymadan en az birisinin iyi performans göstererek kim ve bosetti yada kim ve gelen pasör çaprazına yardımcı olması gerek. yabancı ortada önemli maçların hiç birinde oynayamaz bu durumda.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
« Yanıtla #4019 : 31 Mayıs 2015, 12:03:56 »
Haber kaynagi
Voleybolunsesi imiş. O site pek güvenilir değil.
Bence uydurma haber.

Yanlış bilmiyorsam vsesi sitesinin hiçbir transferi yalan çıkmadı şu ana kadar, zaten dedikodu değil kesinse yazıyorlar hep.