Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811491 defa)

0 Üye ve 77 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4425 : 28 Nisan 2016, 23:50:56 »
Hoag daha önce kadın takımı çalıştırmış mıydı?

Hayır abla.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2016, 23:51:19 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı ozlemct

• Üye
« Yanıtla #4426 : 28 Nisan 2016, 23:54:13 »
Çok iyi bir antrenör bence de ama geçmişini pek bilmiyordum o açıdan. Dediğin gibi denenebilir ama öyle vizyona sahip yöneticiler olacak da onu böyle bir projeye ikna edecek :/

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4427 : 29 Nisan 2016, 00:23:51 »
@hmetin ; Bricio veya Zhang'ı yaklaşık beş ay öncesinde de dile getirmiştim.

Bahsettiğimiz oyunculara dönecek olursak ; vizyon sahibi bir yönetimle gayet tabi alınabilirler.

Samantha Bricio 2016-17 sezonunda profesyonel olacak. Yani elini çabuk tutacak takım için izin ve bonservis derdi olmayacak.

Changning Zhang'de ise Çin engeli var. Malum Çin'den dışarı oyuncu çıkarmak zordur. Hele bu oyuncu 95 liyse iki katı zordur. (fos çıkacağını düşünmüyorum -komple smaçor olabilecek yetenekte+çapraz da oynar) Ama bu durum Lang Ping etkisiyle bir nebze olsun düzeldi. Ping'in izin vermesi halinde Çin'den genç oyuncu almak hayal değil. Ki en somut örneği Mei Li Song. Gelecek vaadeden 95 li bir smaçör.
Lang Ping'in izniyle Halkbank'a transfer oldu. Mevcut durumda uyum sağlayamadı ve başarısız oldu. Tekrar Çin'e dönecek. Açıkçası başarılı olacağını da düşünmemiştim. Komple bir oyuncu değildi. Ama hücum istatistikleri açısından Çin liginde Zhu Ting'in önündeydi. Kısacası Çin liginde harikalar yaratan 95 li Song geldiyse, Zhang'ta gelir.

Haruka Miyashita'da ise öncelik bonservis olur. Öyle aman aman miktarlar dönmez. Bence maaş olarak talep edeceği para Ognjenovic,Lloyd,Lins,Wolosz gibi oyuncuların talep edeceğinden çok daha azı olur. Hızlı voleybola yatkınlığı ile Kim , Zhang ve Bricio ile uyumlarının harika olacağını düşünüyorum.

Ama en hayati nokta şu. Bu oyuncuların başına Abbondanza veya Terzic'i koyarsan bu kadrodan hiç bir cacık olmaz. O yüzden Hoag fikrini ortaya attım. Bence muhteşem bir antrenör.Gelişime açık yetenekli oyuncular için birer nimet. Türkiye gibi sporda istikrarsızlığı benimsemiş bir ülkede bile istikrarın ne olduğunu hepimize gösterdi.Adam VolleyBled ile CL de Final Four yaptı. Hala neyi yazıyorum ki ben...
Ze ve Bernardinho'da iyi antrenörler ama benim için herzaman Stoychev ve Hoag = Sistemli Başarıdır.

Son olarak yazdık çizdik ama bütün bunlar hayata geçebilir mi ? Voleybola "veleybol" diyen Dinçay ile tabii ki imkansız.

Miyashita Tr gelir mi?Saori misal efsane geldi ama sonuç ortada Miyashita ne yapar?
Vargasi uzun vadeli alamaz miyiz?
Biricio,Egonu,Zhang bunlar çok uzun sure götürür.

Gundeme gelirsek
Lloyd,Çağla
Kim,Robinson,Şeyma,Meliha
Lowe,Polen
Eda,Dicle,Ergül,Melike
Merve,Melis gibi bir kadro ne yapar?
Koç kim uyar?

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #4428 : 29 Nisan 2016, 00:37:06 »
Rufat mac izlemeyen biri olsan, Lo Bianco'yu unuttu diyecegim ama boyle bir hata nasil yaparsin? 

Naz'in oldugu sene Violet Duca bile pasorluk yapabilirdi.  Eger Mehmet Ali Baba'sinin pesine takilip kacip gitmese idi, neler yapabilecegini bir de Paula ve Mari'li takimda gormek isterdim. 

Elif'e gelince...  Yav benim bizim taraftarlar nezdinde anlamadigim bir sey var.  Simdi sen lafi acinca, deginmeden gecmek istemiyorum.  Twitter'da da cok denk geliyorum.  Oynayinca surekli kufur ve lanet edilen oyuncular, oynamadigi zaman veya gittigi zaman ismi anilir oluyor.  Sunu yapmayin Allah askina!

Abi Lo Bianco final serisinde iyi kullandı onu unutmuşum haklısın ama şlde çok kötüydü vakıf maçlarını verme sebebimizden biri de Lo Biancoydu. Bu yıl Skorupa'nın Mihajlovic ısrarını geçen sene Lo Bianco Montano için yapmıştı. Montano-Lo Bianco-Bosetti elenmemizin baş sorumlularından üçüydü.

Elif'e gelince bu sezon öncesindede kalması gerektiğini söylemiştim. Benim beğendiğim bir pasördü arada sırada saçmalıyordu ama Kim'i en iyi kullanan pasörlerden biri de Elif'ti, ki bundada bir çok Fenerbahçe taraftarı hemfikir. Vakıfa kaç senedir pisi pisine maçlar kaybediyoruz hep. Bundada pasörlerin anlamsız gereksiz ısrarları büyük rol oynuyor. Glass'ın Aneta, Skorupa'nın Mihajlovic, Lo Bianco'nun Montano. Ve sair.

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #4429 : 29 Nisan 2016, 00:52:19 »
@hmetin

Maalesef düşünce üretiminden daha ziyade üretilmiş düşünceleri kısır bir döngü edasıyla tartışan bir ülkede yaşıyoruz. Sporundan tutunda sanatına ,sanatından tutunda , siyasetine...

Nereye baksam aynı isimler üzerinde yorumlar dönüyor. Ve tabi uzun soluklu bir planlama yok hep geçici kadro yapılanmaları. Hal böyle iken bende kendi çapımda bazılarına yeni , bazılarına ise tanıdık gelecek fikirler ortaya atmaya çalıştım. Ve temel çıkış noktam temeli sağlam bir yapıya dayanan istikrarlı bir organizasyondu. Bunu ifade etmeye çalıştım. Doğru veya yanlış. Uygulanabilir veya uygulanamaz. Sadece mantıklı ve BASİT düşünmek istedim.

Affınıza sığınarak söylemeliyim ki , sorularınıza cevap veremeyeceğim. Voleybolla ilgilenen birisiniz ve cevapların geri kalanını sizin yaratıcılığınıza bırakıyorum. Çünkü sorularda , cevaplarda çoğaldıkça şikayet ettiğim kısır döngüde bir o kadar büyük oluyor.

Saygılar

« Son Düzenleme: 29 Nisan 2016, 02:20:15 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı GoFBahceGo

• Üye
« Yanıtla #4430 : 29 Nisan 2016, 03:00:15 »
Ya bence pasore cok takiyoruz.  Oyle bir takim kuracaksin ki pasorsuz bile oynayacak.  Takim efektif manset alamiyor.  Manset alamadiktan sonra istersen Fernanda Venturini'nin en tepe noktasindaki halini getir.  Buna bir de Bosetti'nin top oldurme ozru eklenince sikinti ortada.
Besim abiye aynen katılıyorum.
Kim gibi dünya yıldızı var etrafını birkaç iyi oyuncu ile susleyemiyoruz
Tıpkı İvan Miljkoviç gibi bir degerin etrafında adam gibi kadro kuramadığım gibi.

E6553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #4431 : 29 Nisan 2016, 08:45:56 »
İvan bir yanına fonteles diger yanina marsgalli koyup eurochallenge aldık iste...bir fonteles tamamlamıştı puzzle i

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Afiliadam

• Üye
  • Yer: İstanbul - Adana
  • https://twitter.com/Afiliadam
« Yanıtla #4432 : 29 Nisan 2016, 13:06:00 »
Lloyd - Lowe - Veljkovic - Havelkova
Yönetim rakip olarak kimi baz aldı acaba?
#IngaOrekhova

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #4433 : 29 Nisan 2016, 16:34:10 »
Abi Lo Bianco final serisinde iyi kullandı onu unutmuşum haklısın ama şlde çok kötüydü vakıf maçlarını verme sebebimizden biri de Lo Biancoydu. Bu yıl Skorupa'nın Mihajlovic ısrarını geçen sene Lo Bianco Montano için yapmıştı. Montano-Lo Bianco-Bosetti elenmemizin baş sorumlularından üçüydü.

Elif'e gelince bu sezon öncesindede kalması gerektiğini söylemiştim. Benim beğendiğim bir pasördü arada sırada saçmalıyordu ama Kim'i en iyi kullanan pasörlerden biri de Elif'ti, ki bundada bir çok Fenerbahçe taraftarı hemfikir. Vakıfa kaç senedir pisi pisine maçlar kaybediyoruz hep. Bundada pasörlerin anlamsız gereksiz ısrarları büyük rol oynuyor. Glass'ın Aneta, Skorupa'nın Mihajlovic, Lo Bianco'nun Montano. Ve sair.

Rufat, voleybol oynadin mi bilmiyorum ama bir pasor kafasina gore oyun stratejisi belirlemez.  Kime pas atacagini iki sey belirler: Hoca'nin hazirladigi oyun ve topun gelis yonu.  Eger kotu manset gelmisse, genelde yapabilecekleri sinirlidir.  Pasor, o noktada Hoca'dan ziyade anlik refleksine gore en uygun durumdaki oyuncuya atar.  Top zaten kotu geldigi icin de is genelde smacor veya capraza kalir.  Bunun disinda, ben pasorlerin insiyatif dahilinde hareket ettiklerini dusunmuyorum.  Glass'in Mill Takim'da ortaya koydugu performans ortadaydi.  Lo Bianco'yu da konusmaya gerek yok.  Bugun en iyi dedigin pasoru al, iki ile carp ancak Lo Bianco'daki teknige ulasabilir.  Peki bunca sene Fenerbahce'de 2012'den beri eksik olan sey ne?  Bence voleybolu bilmeyen insanlar buna pasor diyorlar.  Voleybolu bilen insanlar ise komple smacor sayimizdaki azalma diyor.  Kim ve Logan Tom'in yanina bir de Sokolova'nin iyi diyebilecegimiz bir hali varken, yere top dusmuyordu.  Nihan gibi kotu bir libero bile siritmiyordu.  Ondan sonraki senelerde ne olmus bir bak... 

Çevrimdışı GoFBahceGo

• Üye
« Yanıtla #4434 : 29 Nisan 2016, 18:22:51 »
Lloyd - Lowe - Veljkovic - Havelkova
Yönetim rakip olarak kimi baz aldı acaba?
Bunları aldığımız kesin mi?

Çevrimdışı Afiliadam

• Üye
  • Yer: İstanbul - Adana
  • https://twitter.com/Afiliadam
« Yanıtla #4435 : 29 Nisan 2016, 22:56:24 »
Bunları aldığımız kesin mi?

Lloyd ve Lowe kesin deniyor, Havelkova ve Veljkovic en ciddi adaylarmis bolgeleri icin.
#IngaOrekhova

Çevrimdışı GoFBahceGo

• Üye
« Yanıtla #4436 : 29 Nisan 2016, 23:15:00 »
Twitter'dan H Dinçay a yüklenelim almasın. Özellikle Havelkova yı asla alınmamalı

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #4437 : 30 Nisan 2016, 00:54:04 »
Lloyd ve pek bilmesemde lowe olsun...lowe sonuçta ABD li..çok kotu çıkmaz bence çapraz için..
Veljkovic de kalan alternatifler arasında iyi...ama kesinlikle ve kesinlikle havelkova alınmamalı...mihayi bir turlu takımda tutup 4 numara yapmalıyız..

Lloyd olursa eğer(yabancı pasore karşıyım ama) 5 yabancı hakkımız kimle dolar...6.yi almayiz herhalde 4 numaraua baska..bu yüzden bir tane yerli etkin smaçör lazim..
Seda, Neriman, Neslihan, gözde yilmaz falan var...
Neriman ve Neslihan asla istemem...bitirdi eczacı onları...keşke gözde yilmaz i Alsak...belki seda geri döner ama faydası ancak ligde olur...

Larson-koshe-hande varken + çapraz da boskovic üstüne gözde geri döner mi Eczacıbaşıya bilmiyorum..ama sözleşmeli sanirsam..dönerse kesin Neriman ve Neslihan birakacaklardir..1 tanesini almaya kalkabiliriz..şimdiden söyleyeyim.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4438 : 30 Nisan 2016, 02:26:51 »
4 yabancı istiyorum.Onun icin yabancı orta istemiyorum.Yabancı ortanın tek yolu da yerli pasorden geciyor.Naz,Gamze gibi
Lloyd,Cansu ya da Gizem G. (Ezgi bence FB pasoru olamaz.Bu turnuva da ispat etmistir.Gamze gelirse yabancı pasore de gerek kalmaz,Ozge yi de asla istemiyorum)
Eda,Dicle,Ergul,Melike
Kim,Kelsey,Seyma,Gozde Y.
Lowe,Polen

Koc da Kiraly,Parisi

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #4439 : 30 Nisan 2016, 10:40:43 »
4 yabancı istiyorum.Onun icin yabancı orta istemiyorum.Yabancı ortanın tek yolu da yerli pasorden geciyor.Naz,Gamze gibi
Lloyd,Cansu ya da Gizem G. (Ezgi bence FB pasoru olamaz.Bu turnuva da ispat etmistir.Gamze gelirse yabancı pasore de gerek kalmaz,Ozge yi de asla istemiyorum)
Eda,Dicle,Ergul,Melike
Kim,Kelsey,Seyma,Gozde Y.
Lowe,Polen

Koc da Kiraly,Parisi

Şu kadro kurulursa vay halimize. 4 yıl önceki gibi gs ile 4.lük mücadelesi yaparız. Kim'in de posası çıkar yine. Zaten gidişat da o yönde.